Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Gavur İzmir ne demek?

içimdeki deniz

Önerilen İletiler

KADINLARIN SAÇINDAN NE İSTİYONUZ ANLAMADIM GİTTİ...KARDEŞİM HARAMDA GÖZÜNÜZ YOKSA BIRAKIN AÇIK KALSINLAR...SAÇ GÖRÜNCE CİNSELLİKMİ GELİO AKLINIZA? NİYE İLLAKİ KAPATILMALI? ALLAH'IN EMRİDİR TAMAM...AMA NEDEN BUNU EMRETMİŞ?

ERKEKLER ÖNCE NEFSLERİNE HAKİM OLSUNLAR,AÇIK SAÇ SAÇI YARATAN TARAFINDAN GÜNAH NİYE SAYILSIN? KONU DIŞINA ÇIKIYORUZ....

NEYSE:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Olmaz kardeşim bu memlekette kimse Universitelere ve okullara TÜRBANLA giremeyecek o kadar

" alıntı kedim 7 beni"

"Olmaz kardeşim bu memlekette kimse Universitelere ve okullara TÜRBANsız giremeyecek o kadar

desem ne olur? gülünç olmayın Allahaşkına....

mavi sardunya,

Allah başörtü emrini sana sormadan emrettiği için hata ettimi desek ne dersin....

İstersen bir milletin fikrine başvuralım belki haklı çıkarsın sanada sormalıydı....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BANA ALLAHIN BUNU EMRETTİĞİ AYETİ YAZ....mavi sardunya

Nur suresi 31:".....baş örtülerini yakalrının üzrine kadar gelecek şekilde örtsünler...."

Kedim 7 beni,

Başörtüsünü takmak zorunda değilsinki inandığın gibi yaşama imkanı vermiş Allah

İstediğn şeyi yaparsın ancak ben müslümanlığı yaşayacağım dersen keyfi değil Allahın dediklrine göre yaşarsın arzuna göre din olmaz ancak din yol seçmede hürsün" Dinde zorlama yoktur bakara 256"

Ancak senin yaptığın mantıkla bende şöyle desem

Madem Allah benim vücudumu şekilli güzel yaratmış hiç bir şey giyinmem derim yani çıplak gezerim

Nitekim böyle bir akım da var Türkiyede evde çıplak yaşıyorlar fırsat bulduk mu piyasaya çıkacağız derler

ne dersin?

selam

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BANA ALLAHIN BUNU EMRETTİĞİ AYETİ YAZ....mavi sardunya

Nur suresi 31:".....baş örtülerini yakalrının üzrine kadar gelecek şekilde örtsünler...."

Kedim 7 beni,

Başörtüsünü takmak zorunda değilsinki inandığın gibi yaşama imkanı vermiş Allah

İstediğn şeyi yaparsın ancak ben müslümanlığı yaşayacağım dersen keyfi değil Allahın dediklrine göre yaşarsın arzuna göre din olmaz ancak din yol seçmede hürsün" Dinde zorlama yoktur bakara 256"

Ancak senin yaptığın mantıkla bende şöyle desem

Madem Allah benim vücudumu şekilli güzel yaratmış hiç bir şey giyinmem derim yani çıplak gezerim

Nitekim böyle bir akım da var Türkiyede evde çıplak yaşıyorlar fırsat bulduk mu piyasaya çıkacağız derler

ne dersin?

selam

AAH GÜZEL KARDEŞİM...SENİN DEDİĞİN GİBİ DÜŞÜNÜRSEK, İNSANLAR İLK YARATILDIKLARINDA ÇIPLAKTI, NEDEN? HERŞEY İNSANLARIN ELİNDE GİBİ BİR TEZ ÇIKIYO BURDA....ŞÖYLEKİ: İNSANLAR YARATILDIKLARINDA ÇIPLAKTI OZAMAN DİN NEDEN YOKTU? MADEM DİN ORTAYA ÇIKTI NEDEN KAPATILDI HER Bİ TARAF? EĞER KAPATILMASAYDI ŞUANKİ GİBİ SAPIKLIKLAR VE SAPKINLIKLAR YİNE OLURMUYDU?

BENCE OLMAZDI?ÇÜNKÜ ORTADA MERAK EDECEK BİRŞEY YOKTU...PEKİ OZAMAN NEDEN ÇIKTI BUNLAR ORTAYA?

BAŞÖRTÜSÜ HİÇBİRŞEYİ ÖRTMEDİ ÖRTMEZ...BAŞÖRTÜSÜ ALLAHIN EMRİ DEĞİLDİR...BU KURANI YORUMLAYAN DİN BİLGİİNİ EFENDİLERİN EMRİDİR...KURANDA HİÇBİR AYETTE KADINLAR BAŞLARINI ÖRTECEKTİR İBARESİ KULLANILMAMAKTADIR...KURAN IN İNDİRİLDİĞİ DÖNEMDE KADINLARIN BAŞLARI ZATEN KAPALIYDI,BU ONUNLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMADIR...BAŞLARINIZI KAPATACAKSINIZ DİYE BİR EMİR YOKTUR.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BAŞÖRTÜSÜ AYRI BİR KULVARDA TARTIŞMAMIZ GEREKEN BİR KONU.BURDA ASLOLAN LAİK VE ATATÜRKÇÜ BİR İLİMİZE SOLUN KALESİNE YAPILAN BİR YAMUKTUR.GERÇİ İZMİRE YAPILAN BİZEDE YAPILMIYOR DEĞİL.ARDAHANLI OLARAK BU ÇOK İYİ BİLEN VE YAŞAYAN BİRİYİM.TÜRKGÖZÜ SINIR KAPISI AÇILDIĞINDA TİCARET CANLANMIŞ ARZ TALEP YÜKSELİŞ O UFACIK ŞEHİRDE BÜYÜK BİR PATLAMA OLMUŞTU...AMA NEYE YARAR KAPI BİR SÜRE SONRA KAPATILDI VE KENDİ HALİNE BIRAKILDI ŞEHİR.DÜN MİLLETVEKİLİMİZ NE GÜZELDE DEDİ "EĞER SİZ İLGİLENMİYOR HALKINIZI MERAK ETMİYORSANIZ VERİN ERMENİLERE GİTSİN"....KİM SAHİP ÇIKACAK BU ÜLKEYE YAA VE BİZLERE... DAHA NE KADAR GÖZ YUMULACAK BU TARZ OLAYLARA GERİCİLİĞİ HAD SAFHAYA ÇIKARIP LAİKLİĞİ KALDIRMAK ÜZERE OLAN BİR DEVLETE NE ZAMAN DUR DENECEK.....?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

birşey anlayamıyorum arkadaşlar..

bu forumda her kesimden,görüşten insanlar yazıyor..gördüğüm kadarıyla da birçogu ırkcılık ayrımına karşı propogandasını bir türlü yansıtıyor cümlelerine..sonra da bir konu geliyor ki karsımıza savunulanlar nerde kalıyor anlamıyorum..

mesala bu başlıkta oldugu gibi..arkadaslar ''gavurlar'' kelimesini tayyip teyzemiz bize bir hakaret olarak söylüyor,hadi onun yozlaşmış beynine,ırkcıkık,din,ulus ayrımı yapışına veriyorum..peki bizler neden bu kavramı hakaret olarak alıyoruz..''gavurlar''kelimesine bir hakaret olarak bakıyorsak ırkcılık yapıyoruz demektir..

bunun bir başka örnegi komünizmi savundugunu iddia eden tkp de de gördük..her yana ''tayyip sözünü geri alacak,izmirlilerden özür dileycek'' diye afişlerle donatmışlardı..komünizmi kendine bir ideol diye alan kişiler bile tayyibin bu anlamsız lafına alet oluyorlarsa ben anlamıyorum,anlamakta istemiyorum arkadaşlar..

düşüncelerimiz her zaman yolumuzda bir ikinci adım olsun.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

varkanavci. Gavur dediğinde biri sadece birisi itiraz ederse. yarası olan gocunur denir. Ama "Gavur İzmir" dersen sen zaten kimse söylediğini beyan ediyorsun. yarası olan değil İzmirli gocunur.

Şimdi ben " Gavur Varkanavci" desem. yada sana başka bir aşağılıyıc sıfat taksam. Sen bir cevap verdiğindede. Sanane yarası oaln gocunur desem olur mu ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

varkanavci ya şimdi birbirimizi kandıracağız.

"İzmir'in üzerinde zaman zaman bazı yakıştırmalar vardır ya, inşallah bu yakıştırmaları ilk seçimde silip atacaktır"

ne kastediyor burada sence. İzmir'in üstündeki "silinip atılması " gerektiği söylenen yakıştırma budur Gavur İzmir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ARTIK YETER...

BU ÜLKE BU SİYASETÇİLERİ HAK ETMİYOR

ARTIK YETER...

İZMİR DE YAŞAYAN BİRİ OLARAK İZMİRİN GAVUR,YUNANLI DİYE ANILMASI YETERİNCE SİNİRİMİ BOZUYOR..

BAŞKALARINA ÇAMUR ATMADAN ÖNCE O ÇAMURLARI KENDİ SÜRATINIZA ATINIZ.NACİZANE FİKRİM BUDUR.... :clover:

İyi güzel diyon da, her 10 (yabancı) internet sayfasından (tahminen) 3'ünde "İzmirli süper fahişeler" in reklamının yapıldığı popup'lara ne diyeceksiniz? Tabi ben o resimdekilerin İzmirli olduğuna inanmıyuorum ama demek ki böyle bir portre çizdirmişiz ki, millet bize bu şekilde karalama yapabiliyor! Yani hatayı onda-bunda değil, kendimizde aramak lazım! Aynı karikatür olayında olduğu gibi! Cinsel ve dinsel sapık olarak portresini çizdiğimiz Hz.Muhammed'i karikatürize ettiler diye galeyana geldik! Oysa burda da asıl suçlu bizleriz! Biz Türkler Acayip bir milletiz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"İzmir'in üzerinde zaman zaman bazı yakıştırmalar vardır ya, inşallah bu yakıştırmaları ilk seçimde silip atacaktır"

ne kastediyor burada sence. İzmir'in üstündeki "silinip atılması " gerektiği söylenen yakıştırma budur Gavur İzmir.

seçimlerde ne olmasını bekliyorsun...:clover:

seçimlerde ne olmasını bekliyorsun...:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bişey sorcam kimse tam olarak Sn. Başbakan R.Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını dinledi mi yoksa herkes haberlerden takip ettiği kadar mu bu konu hakkında yorum yapıyor. Açıkcası ben tam olarak ne dediğini duymadım kendisinin ama sonraki açıklamalarını dinledim ve böyle birşey söylemediğini söylediğinin çarpıtıldığını söylüyor. Ayrıca herkes birşeyi iyi bilmelidirk ki biz toplum olarak tv toplumuyuzdur. Tv ne söylüyorsa doğru ne yayınlıyorsa gerçektir bir çoğumuz için. Kim ne demiş nasıl demiş çoğu kez dinlemeden yorum yaparız. Ben inanıyorum ki Buraya yazan arkadaşların birçoğu Sn. Erdoğan'ın bizzat kendi ağzından bu konuşmaları dinlememiştir. İkinci bi husus yarkanavci senin söylediğin konu. Arkadaşım böyle giderse Cumhurbaşkanını bu meclis sececektir. Herkesin hem fikir olduğu bi konu varsa o da Cumhurbaşkanını Sn. Erdoğan yapacaktır bu meclis oy çoğunluğuyla ve senin dediğin gibi bir seçim kaygısı taşımamaktadır Sn. R.Tayyip Erdoğan çünkü Cumhurbaşkanının bir partisi yoktur tıpkı rahmetli Sn. Turgut Özal gibi

Saygılarla,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Şimdiii,

size iki alıntı ile dönüyorum. Üzerinden zaman geçmiş ancak fikirler taze.

ilk alıntı;

'Gavur İzmir' tartışması'

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın İzmir gezisinde "Zaman zaman İzmir'e yakıştırılan ifadeler var" sözleri tepki çekti.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı İzmir ile ilgili sözleri nedeniyle kınadığını belirterek, ''Başbakan'ın üslubu bozuk. Ama bu açıklama gösteriyor ki, sadece üslubu değil zihniyeti de bozuk'' dedi.

Baykal, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz ve belediye meclisi üyelerini parti genel merkezinde kabul etti. Görüşme öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, Başbakan Erdoğan'ın İzmir ile ilgili sözlerinin anımsatılması üzerine,çok üzüntü verici bir tabloyla karşı karşıya bulunulduğunu kaydetti.

''Başbakan, 'İzmir ile ilgili yakıştırılan bazı ifadeler var.

İlk seçimde inşallah bu yakıştırmaları İzmir silip atacaktır' diyor. Başbakan düzeyinde bu söz, bizim tarihimizde ilk kez dile getiriliyor.Başbakan, bunun temelsiz, köksüz, geçersiz bir yakıştırma olduğunu söylemiyor. 'Bu yakıştırmalar var. Bu yakıştırmaları önümüzdeki ilk seçimde silip atacağız' diyor. Bu yakıştırmaların ortadan kalkmasını, Sayın Başbakan seçim sonucuna bağlıyor. 20 Aralık 2005

ya kardeşim ben onu kastetmedim.adam nerede gavur izmir dedi söylesene ağzından gavur izmir diye birşey çıktımı?Sen bana onu söyle...

seçimlerde ne olmasını bekliyorsun... :clover:

seçimlerde ne olmasını bekliyorsun... :clover:

ikinci alıntı;

AK Parti olarak yerel seçimlerde iddialı mısınız?' şeklindeki soruya Bakan Unakıtan, 'Tabii. İzmir'i artık teslim almamız lazım. İzmir'i istenilen konuma getirmek için AK Parti'nin teslim alması lazım' yanıtını verdi. 25 Eylül 2008

Hey maaşallah. 3 yıl sonra aynı yerdeyiz, Mart ayına da az kalmış.

Ne dersiniz?

Seçimlerde ne olmasını bekliyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya kardeşim adamın ağzından gavur İzmir lafı çıktımı yarası olan gocunur...

Canım ona kalsan, "gözünü toprak doyursun" demedi, "ananı da al git" demedi, "yan gelip yatma yeri değildir" demedi; hatta ve hatta "sayın" ve "kelle" gibi cümleler de kullanmadı... Tamamıda "laik"çilerin yalan ve iftiralarıdır... :cokkomik:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu eski başlıkları cımbızlayıp seçmiyorum, yanlış anlaşılmasın.

Forum gündeminde "ne varsa" - "kim varsa" , geçmişte ne olmuş acaba? diye düşünüyorum, bakıyorum öylesine.

Ama nedense zamanında bu tür beylik lafları edenlerin hiçbiri ortada yok.

Ha diyeceksiniz ki, "cevap veremeyecek olanları seçiyorsun".

E buyrun, başlık sahibini İzmir Marşı ile uğurlayalım, sizi Mehter Marşı ile karşılayalım.

Elinize de kelepçe olmadık ya? Haydi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.