Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Gavur İzmir ne demek?

içimdeki deniz

Önerilen İletiler

ARTIK YETER...

BU ÜLKE BU SİYASETÇİLERİ HAK ETMİYOR

ARTIK YETER...

İZMİR DE YAŞAYAN BİRİ OLARAK İZMİRİN GAVUR,YUNANLI DİYE ANILMASI YETERİNCE SİNİRİMİ BOZUYOR..

BAŞKALARINA ÇAMUR ATMADAN ÖNCE O ÇAMURLARI KENDİ SÜRATINIZA ATINIZ.NACİZANE FİKRİM BUDUR.... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İNANIN BU HABERLER KARŞISINDA SÖYLEYECEK TEK SÖZ BULAMIYORUM.DEVLETİ EMANET ALAN BİZİ YÖNETMESİNİ BEKLEDİĞİMİZ SİYASETÇİLER TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDEKİ BİR ŞEHRİMİZE BUNU DİYORSA ARTIK DÜŞÜNÜN SONUMUZU...VE BU İNSANLAR HALA TV.DE ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARI GİBİ ENFLASYON DÜŞTÜ BİLMEM KAÇIN ALTINA İNDİ DİYE REKLAMLERINI YAPARKEN BEN HALA ÇEVREDE KARNI DOYAN BİRİNİ GÖREMİYORUM.İŞSİZLİK SORUNUM YOK DİYEN BİRİNEDE RASTLAMADIM.ÇOCUKLARIN SUÇ İŞLEME YAŞIDA 11-12YE İNMİŞ.EE PEKİ TÜRKİYEDE DÜZELEN NE.?

İZMİR GİBİ TEMİZ BİR ŞEHİR GAVURSA MÜSLÜMAN ŞEHİRLERİMİZ HANGİSİ BİRDE ONU YAZARLARSA MEMNUN KALICAM.. ;)

SEVGİLER....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

değişen tek şey Cok gezmeyi seven,Laiklikle bi ilgisi olmayan,Sinsi, ve Şeriatı Savunan ( bana göre )

memeket meseleleri bi yana Yoq efendim Ülkeyi Tanıtıyoruz diyerek elini kolunu sallaya sallaya gezen bir

basbakanımız var...

Bu enflasyon düştü falan filan.. bunlar Kagıt üstünde olmayan şeyler Bir Şehir efsanesi gibi bi şey bu

Daha neler görecegiz allah sonumuzu hayır etsin..

Vatanının Bir köşesine Dil uzatanlar GAVURDUR..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gâvur İzmir...

Kürt'sen Kürt'sün, Laz'san Laz'sın, altsın üstsün falan derken...

Dün şunu da öğrendik:

İzmirli'ysen gâvursun...

Peki nedir bu "Gâvur İzmir?"

Önce oradan başlayalım...

Çünkü bunların zannettiği gibi, Anadolu halkının İzmir'e yakıştırması değildir.

Bizzat "Türk ve Müslüman İzmir halkı"nın kullandığı terimdir.

İlk Çakabey aldı İzmir'i.

Tekke'de öğretmezler...

Aç bak ansiklopediyi, kimdir ilk "Türk" amirali?

Ama belli ki Çakabey'den falan haberleri yok. Devam edelim...

Çakabey hakkın rahmetine kavuşur, güzel İzmir, defalarca Hırıstiyan şövalyelerin arasında el değiştirir. Ama yok öyle yağma... Aydınoğlu Mehmet Bey gelir. Vuruşur, Kadifekale'yi alır, bayrağı diker.

Medreseden görünmez...

Kafayı uzat pencereden, o bayrağın torunudur, hâlâ orada dalgalanan...

"Gâvur İzmir" lafı ilk kez o zaman kullanılır.

Çünkü Kale'de Türkler yaşar, limanda Hırıstiyanlar...

Bakarlar Kale'den aşağı bizimkiler, "burası Türk İzmir, orası gâvur İzmir" derler.

Sonra Osmanlı...

Güçlüyken durum iyidir...

Ama Avrupa'nın kolunu bükmesi sonucu, İzmir'de yaşayan Hırıstiyanlar'a "ticaret imtiyazları" tanımak zorunda kalır Osmanlı.

Bugün olduğu gibi...

Hırıstiyanlar zenginleşir, Türkler fakirleşir...

Gariban Türkler, zengin Hırıstiyan mahallelerine cigara dumanı üfleyerek, "Osmanlı'nın nimetlerinden biz değil, Gâvur İzmir faydalanıyor" derler efkârla...

Burada, bir yanlışı daha düzeltelim...

Hırıstiyan mahallelerinde, Fransız, İngiliz, Rum, İtalyan, Ermeni, Hollandalı, Alman yaşar.

Yahudiler ise, Türkler'le iç içe, aynı mahallede...

Çünkü, Yahudiler de, Türkler gibi garibandır, Osmanlı yönetiminde...

Hiçbir İzmirli Müslüman Türk'ün, bugün bile, hiçbir Yahudi'ye "gâvur" dememe sebebi budur...

Çünkü aslında "gâvur" kelimesi, bunların zannettiği gibi "din"i değil, "refah"ı temsil eder, o zamanlar.

Ve, Dokuz Eylül...

Allah'a şükür, hoş gelişler olur, İzmir kurtulur, "Gâvur İzmir" terimi ortadan kalkar.

Gelelim zurnanın zırt dediği yere...

Neden durup dururken İzmir'e "gâvur İzmir" demeye getirdi bunlar?

Çünkü her yeri alıyorlar...

İzmir'i bir türlü alamıyorlar. ( YILMAZ ÖZDİL- SABAH)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İzmir Gâvurluğa(!) Devam Ediyor Hâlâ

Haftada bir kere yazmanın hem iyi hem de kötü yanları vardır.

İyi yanı, konu seçme özgürlüğü vermesidir. Güncellik kaygısı taşımadan seçtiğiniz konuyu, tüm değerlendirmeleri dikkate alarak, derinlemesine araştırarak yazabilirsiniz.

Kötü yanları vardır. Gündemi belirleyen çok konu varsa, onlara kayıtsız kalmak zordur. Şunu da yarın yazarım, diyemezsiniz, arada kalırsınız. O olaya ve insanlara karşı sorumluluğunuz sizi zorlar. Bazen öyle konular çıkar ki, görmezlikten gelemezsiniz. Diğer sorunları bir yana iter, tüm köşe yazarları o konuda yazsa bile, tekrar riskini göze alarak yazmaya girişirsiniz.

Başbakan'ın İzmir hakkında söylediği sözler bu konulardan biriydi. Hani, ''İzmir'in üzerindeki o zaman zaman yakıştırılan bazı ifadeler vardır ya'' ... ile başlayıp... ''İnşallah bu yakıştırmaları da ilk seçimde silip atacaktır üzerinden'' ile biten sözler.

Başbakan İzmir hakkındaki yakıştırmayı, nedense, söyleyememiş. Sanki ima ettiği yakıştırmayı İzmirli anlamayacakmış, sanki İzmir o sıfatından utanmalıymış gibi.

Oysa İzmir o sıfatını Başbakan'ın düşündüğü anlamda algılamıyor. İzmir için ''Gâvur İzmir'' çağdaşlığın, demokratlığın, uygarlığın, devrimciliğin, hoşgörünün, insan sevgisinin bir ifadesi. Asla dinsel bir anlam içermiyor.

Başbakan o sıfatın İzmir'e hakaret anlamına geldiğini düşündüğü için, sözcüsüne düzelttirmeye çalışıyor. Başbakan, ''Gâvur İzmir'' değil, ''Solun kalesi İzmir'' demek istemiş!..

''İzmir solun kalesi'' sözü yanlış değil.

İzmir çağdaşlıktan, özgürlükten ve demokrasiden yana olan sol partileri her zaman desteklemiş. Bazen de çağdaşlık ve değişim savı ile ortaya çıkan başka partilere, gerçek yüzlerini görene kadar, destek vermiş. İzmir asla değişime kapalı kalmamış. Çağdaş olduğunu sandığı eğilimlere kucak açmış, ancak kararının yanlışlığını anlayınca, yanlışta ısrar etmemiş. Hep değişimden ve daha iyiden yana tavır almış. Bugün değişimi ifade için kullanılan ''Aynı nehrin suyunda iki kez yıkanılmaz'' sözünü de, İzmirli Heraklit , İsa 'dan 550 yıl önce söylemiş. İzmir 1984 yerel seçimlerinde ANAP'a yüzde 47.9 oranında oy vermiş. 1989 yerel seçimlerinde ise sol partiler (SHP yüzde 52.4, DSP yüzde 5.6) yüzde 58 oranında oy almış, 1994 yılında solun oyları (SHP yüzde 26.6+DSP yüzde 15.0+CHP yüzde 2.5) yüzde 44.1'e düşmüş ve yüzde 27.8 ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı DYP kazanmış. 1999 ve 2002 seçimlerinde ise İzmirliler her şeyi İzmir ve İzmirlilerle özdeşleşen Ahmet Piriştina 'yı bulmuş.

Başbakan'ın İzmir hakkındaki tarihi ve sosyal gerçekleri bilmediği kabul edilebilir ama, bu siyasi verileri bilmediğinden bahsedilemez. Dolayısıyla Başbakan'ın İzmir hakkındaki ''yakıştırmalarla'' kastettiği ''solun kalesi olan İzmir'' yakıştırması olamaz. İzmir'e ''Gâvur İzmir'' yakıştırmasına ise Nâzım Hikmet'vari bir yanıt verilebilir. Ne diyordu Nâzım Hikmet , ünlü ''Vatan Haini'' şiirinde:

''Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ

...........

Evet, vatan hainiyim, siz vatanseverseniz, siz

yurtseverseniz, ben yurt hainiyim, ben vatan hainiyim

Vatan çiftliklerinizse,

Kasalarınız ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan

...........

Ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,

............

vatan kurtulmamaksa kokmuş karanlığınızdan

ben vatan hainiyim.

..............

İzmir, ülkenin aydınlığa açılan penceresi olduğu, özgürlüklerinden ödün vermediği, farklılıklarını koruduğu, inançlara saygılı olduğu ve tüm bunları sürdürmeye inat ettiği için ''Gâvur İzmir'' ise, bırakın öyle kalsın. İzmir'e, din sömürülerinin önünde direnerek, dinsel toplum özlemlerinin engeli olarak görüldüğü için ''Gâvur İzmir'' deniyorsa, bırakın densin.

Gelecek seçimlerde de ''İzmir gâvurluğa devam ediyor hâlâ'' diye haykırılsın.

---------------------------------------------------------------

Zekeriya TEMİZEL / 23.12.2005 / Cumhuriyet gazetesi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya tamam gavur demesindeki sebeb solun kalesi izmir oldugundan.ama bunu da demeye asla hakkı yok.ASLA!!

kedi uzanamadığı ciğere çamur atamaz!!!

imanın ve paranın kimde oldugu belli olmaz diye çok güzel bir lafımız var.kafamızı kapatmıyorsak sol partiye oy veriyorsak biz ne gavur,yunanlı,vatan haini ilan edilemeyiz.biz ATATÜRKÇÜYÜZ diye sadece lafta olanlardan değiliz!!

bize laik olduğu palavralarını atmasın.şeriat isteyen bir zihniyet ASLA laik olamaz.Türk halkı çok büyük bi hata yaptı umarım bu hatanın farkına varıcaklar ve aşağı indiricekler bunları meydanlardan.

ööle bağırarak meydanlarda biz şuyuz biz buyuz hikayelerine bir son verdirilecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya tamam gavur demesindeki sebeb solun kalesi izmir oldugundan.ama bunu da demeye asla hakkı yok.ASLA!!

kedi uzanamadığı ciğere çamur atamaz!!!

imanın ve paranın kimde oldugu belli olmaz diye çok güzel bir lafımız var.kafamızı kapatmıyorsak sol partiye oy veriyorsak biz ne gavur,yunanlı,vatan haini ilan edilemeyiz.biz ATATÜRKÇÜYÜZ diye sadece lafta olanlardan değiliz!!

bize laik olduğu palavralarını atmasın.şeriat isteyen bir zihniyet ASLA laik olamaz.Türk halkı çok büyük bi hata yaptı umarım bu hatanın farkına varıcaklar ve aşağı indiricekler bunları meydanlardan.

ööle bağırarak meydanlarda biz şuyuz biz buyuz hikayelerine bir son verdirilecek.

Alkışlamak değil bir gül demeti veriyorum sana canım arkadaşım..

Ne zaman bu konu açılsa hep dile getirdiğim cümleler bunlar..

İndireceğiz merak etme..

O içindeki Şeriat yavaş yavaş su üstüne cıkıyor..

Laiklikten Bahsediyor her seferinde ! Ulema ne oluyor o zaman LAİKLİKLE alakası yok be

Dediğim gibi Her şey su yüzüne çıkıyor Yavas yavaş UTANACAKLAR bunları bu seviyeye getirenler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sanırım politika bilim i dizinidneydi bir arkadaşımız. türkiyede sadece kendi şehirlerinin DSP li belediye başkanı seçtiği için yerel seçimlerden bu yana AKP tarafından görülmedik yaptırımalra maruz kaldığını anlatıyordu. gerçekten bu adamalr çok pervasızlar, kendilerinden olmayanalra saldırmak tarihlerinde var.

ya dinsizlikle itham ederler, ya belden aşağı saldırmaya kalkarlar, ondan sonra sıkışınca " Sözlerim Çarpıtıldı"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu sataşmanın sebebi gayet açık; ama hiçbir zaman bu şehir Atatürkçülük ten ve laiklikten ödün vermemiştir, vermeyecektir!

bunu erdoğan kabul etmek istemesede seçimlerde bunun cevabını herzaman olduğu gibi yine alacaktır!

İZMİRLİYİZ............

ATATÜRKÇÜYÜZ

VE LAİK İZ....................................

NE BUGÜN NE YARIN BU DEĞİŞMEYECEK!!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu sataşmanın sebebi gayet açık; ama hiçbir zaman bu şehir Atatürkçülük ten ve laiklikten ödün vermemiştir, vermeyecektir!

bunu erdoğan kabul etmek istemesede seçimlerde bunun cevabını herzaman olduğu gibi yine alacaktır!

İZMİRLİYİZ............

ATATÜRKÇÜYÜZ

VE LAİK İZ....................................

NE BUGÜN NE YARIN BU DEĞİŞMEYECEK!!!!

burdaki ifadelerde alkış yok ama ben seni alkışlıyorum arkadaşım bilesin :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

burdaki ifadelerde alkış yok ama ben seni alkışlıyorum arkadaşım bilesin :clover:

sen ve yazan diğer arkadaşlar için al bendede okadar :clover:

bu işin sonu ya darbe olur ya da bu adam bidaha o çok sevdiği ama gezmekten,yurt dışı seyahatlerinden bir türlü uğramaya vakit bulamadığı TAHTına bir daha asla oturamaz.........

baştan sona herşeyiyle yanlış...... :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet izmir gavurdur ama amcaların kastettikleri boyutta degildir. neden mi gavur cagdastır laiktir demokratiktir cumhuriyetcidir ve daha niceleri... bu iktidara gelenlerin her daim izmirde hayal kırıklıgına ugramalarını etkisidir. bırakın konussunlar cunku ben inanıyorum ki izmir bu oyunlara gelmez. dusun yakamızdan izmir sizin istediginiz gibi bir yere olmamıstır ve olmayacaktır. önce kendi işinize bakın da...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte ülkeyi yıllardır yöneten GERİCİ-YOBAZ zihniyetin, insana ve halka bakış açısı bu kadar çağdışı bu kadar ilkel bu kadar yobazcadır. Hiçbir şekilde, din-mezhep,düşünce-felsefe, etnik köken-coğrafik bölge gibi ayrımlara mehil vermeden Halka hizmet etmek için orada bulunanların, halka bakış açısımndaki saplantılı yaklaşım.

Önce bir devlet adamına yakışmayacak sözler sarfederler, sonrada kalkıp "yanlış anlaşıldık" yaygarasını koparırlar.

Geçen gün bir açılışta yaptığı konuşmada şöyle diyor başvekil efendi; "HASAN ALMAZ, BASAN ALIR".

Maliye Bakanı, oğlunun binlerce ton mısır ithal ederek mısır üreticisini zor duruma düşürmesiyle ilgili "OĞLUNUZUN İTHAL ETTİĞİ MISIRLAR NE OLDU" sorusunu soran gazeteciye, "TAVUKLAR YEDİ KAKA OLDU" diyor.

Yine aynı Maliye Bakanı, gelir vergisi konusunda şu sözleri söylüyor; "BEN VERGİYİ KOYAR GEÇERİM, YETMEDİ, BİR DAHA KOYARIM, O DA YETMEDİ, DAHA DA KOYAR GEÇERİM, BİZİM İŞİMİZ KOYMAKTIR"diyor.

İşte ülkeyi yönetenlerin kullandığı uslüp, işte güzel Türkçemizi katliamı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi de arkadaşlar ne zaman nerede demiş bilen varmı?

Ben böyle bir şeye rastlamadım da aklıma ördek ömeri getirdiniz

Adamın lakabı ÖRDEK ÖMERMİŞ

Arkadaşlarından biri,yarın yağmur yağacak demiş

Vay senmisin yağmur yağacak diyen sen bana ÖRDEK dedin demiş

Yahu ne zaman dedim demiş...

Yağmur yağacak demedin mi? dedim demiş.. Yağmur yağınca ne olur, göl olur değil mi? göl olunca ne olur

Gölde kim yüzer ÖRDEK... İşte sen bana Ördek Ömer demek istedin demiş

Gazeteleri takip ettim hiçbir yerede sizin yazdığınız gibi ap açık GAVUR kelimesi ne duydum ne de gördüm

Merak ettim nerden çıkardınız bu GAVUR İZMİRİ

Kaynak veren olursa bizde öğrenmiş oluruz

Selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

izmir il teşkilatıyla birlikte düzenlediği yemekte söyledi....ne söyledide dersin şindi;

"İzmir'in üzerinde zaman zaman yakıştırılan bazı ifadeler var. O ifadelerin olmadığı da görülecektir. Çünkü, İzmir'in aslı bu değildir. O yakıştırmalar değildir, inşallah bu yakıştırmaları da ilk seçimde silip atacaktır. Ben buna inanıyorum"

dedi....şimdi burdaki söylenenden sen ne anlıyorsun?izmirin üstündeki yakıştırma ne?izmir için başkaları ne düşünüyor?

anlat yanılmışsak yanılmışız dielim....

Tarih: Düzenleyen: mavi_sardunya
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu günkü Hisar camii çevresinde kurulan eski kent

çekirdeğinin Ceneviz kolonisi olması daha sonraları

ise seferad Yahudilerinin gelip yerleştiği bugünkü

Konak çevresi nedeniyle İzmir’in merkezi yıllar

boyunca Gavur İzmir olarak adlandırılmıştır. Çarşının

ve limanın merkezde yer alması nedeniyle bölgenin

alışveriş ve ticaret mekanı uzun yıllar “gavur İzmir”

diye adlandırılan bu bölge olmuştur. İşgal yaşamış,

kurtuluş savaşı ve mübadele ile gayrimüslim nüfusunu

büyük oranda yitirmiş olmasına karşın bazı

özelliklerini yitirmemiştir. Kimilerine göre gavurluk

diye adlandırılsa da, ülkemizin batılı yüzü olmuştur,

İzmir.

Vatanseverdir, İzmirliler.

İstanbul yönetimi mütareke imzalayıp teslim olurken

onlar kurtuluş savaşının ilk kurşunu niyetine kendi

insanını sürer namluya. Dönemin yönetimi için kabul

edilmez bir başkaldırıdır, gavurluktur İzmirlinin bu

yaptığı.

Demokrattır, İzmirliler.

1985 Yılında yapılan referandumda ülke ortalamasının

büyük oranda aksine siyasi yasakların kalkması yönünde

oy kullanarak ülkemizde demokrasinin yara almasının

önüne geçtiğinin bilincindedir. Kimilerine göre ise,

yapmıştır yine gavurluğunu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iŞTE BAK BENİM ÖRDEK ÖMER MESELESİ.........

bAŞBAKAN BEN DEMEDİM DER SİZ DEDİ DERSİNİZ

BEN O SÖYLEMDEN İZMİR HEP SOL KİMLİĞİYLE TANINMIŞTIR GÖRECEKSİNİZ BURADA SEÇİMLERDE AKP KZANACAKTIR DİYE ANLARIM

aDAM DEMEDİĞİ HALDE ANASINI AĞLATINIZ BE....

yA DESEYDİ HAFAZAN ALLAH.....

iNSAF YAHU İNSAF......

yUKARI KÖYDE BEN SÖYLEDİM AŞAĞI KÖYDE BEN İNANDIM MESELESİ...

NE MUTLU ZİHİNSEL EGODAN KURTULANLARA

HERKESE SELAM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

EE BİDE KALKIP ALENEN DİYEYDİBE GAVUR İZMİR DİE...

İZMİRİN ÇİZGİSİNDEN RAHATSIZLIK DUYDUĞU İÇİN BUNLARI SÖYLEYEN Bİ ADAMIN NASIL OLURDA VE HANGİ MANTIKLA SÖYLEMEK İSTEDİĞİ BU DEĞİLDİR DİYORSUNUZ ÇÖZEMİYORUM...Bİ ARKADAŞIN İMZASINDA VAR DİYORKİ:

HER A.P.T.A.L KENDİNİ ÖVECEK BAŞKA BİR A.P.T.A.L BULUR!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

iŞTE BAK BENİM ÖRDEK ÖMER MESELESİ.........

bAŞBAKAN BEN DEMEDİM DER SİZ DEDİ DERSİNİZ

BEN O SÖYLEMDEN İZMİR HEP SOL KİMLİĞİYLE TANINMIŞTIR GÖRECEKSİNİZ BURADA SEÇİMLERDE AKP KZANACAKTIR DİYE ANLARIM

aDAM DEMEDİĞİ HALDE ANASINI AĞLATINIZ BE....

yA DESEYDİ HAFAZAN ALLAH.....

iNSAF YAHU İNSAF......

yUKARI KÖYDE BEN SÖYLEDİM AŞAĞI KÖYDE BEN İNANDIM MESELESİ...

NE MUTLU ZİHİNSEL EGODAN KURTULANLARA

HERKESE SELAM

değerli kazazlı arkadaşımız

sana nacizane düşüncem şudur ki haberleri bakmak ile görmek arasındaki farkı yakaladıktan sonra seyretmen. :clover:

bende senin fenerli oldugunu düşünerekten kitapsız demek istiyorum sakıncası varmı???sorarım sana.ben hasta cimbomluyum da. :clover:

bilmen gereken bir şey var ki o da bir insana kafir,gavur,kitapsız demek çok günah.en azından benim dinimde yani islam da.eğer islam ı sadece kapanmak olarak algılamasa şu memleket çok iyi olacak ama nedense türbana çare arama yollarına gidiyor ama ağzından çıkanı kulagı duymuyor.bir müslüman bunu diyemez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"eğer islam ı sadece kapanmak olarak algılamasa şu memleket çok iyi olacak ama nedense türbana çare arama yollarına gidiyor ama ağzından çıkanı kulagı duymuyor.bir müslüman bunu diyemez."alıntı

Bak dostum tutarlı olmak lazım

Hem müslümanım dersin hem de dini Allaha göre değilde kendine göre anlarsın

Müslüman olur veya olmazsın o senin hür iradene kalmış Allahda Dinde zorlama yoktur demektedir zaten(bakara/256)

Ancak kişi gerek Allahın emri diye başını örtüyor gerekse şahsi tercihi olarak öyle yapıyorsa yok benim dediğim gibi giyinecen mi diyecen?

Başbakan gerek dini hasasiyeti olan vatandaşları için vede öyle tercihte bulunanlar için ateistin ve de başka tercihleri olanlar için bu ortamı sağlamaya çalışması sizi neden üzüyor ki?

Vatandaş, hasılı herkes mutlu olsun yahu....

Biliyorsun mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır

Mutluluğunuz sermayeniz olsun

selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.