Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Başı örtülü insanlar da bizim vatandaşımız...

Misafir ali0_1

Önerilen İletiler

Efendim bu arada uğrayışlarım kimini sıkar, kimini memnun eder, kimini de ilgilendirmez...

Neyse ben yine çokça konuşulmaya başlanan ve konuşulurken hep belirli noktaları kasıtlıca atlanılan konuya değinmek istiyorum kendimce:

Baş örtüsü ile eğitim...

Derler ki:

Baş örtüsü siyasi simge haline gelmiştir...

Deriz ki:

Başına örtü takmayan onca insan açıkça siyasi kimliğini her türlü davranışında ortaya koyup, her türlü kurumda da bu zihnini taşıyabiliyor ve ona göre davranıyorsa "düşünce polisleri" iş başı yapmalı artık...

Yani gayet geçersiz bir nedendir; bugün nasıl da her türlüsünün kendi zihnini dışa vurduğunu görüyoruz ve bu gayet de normaldir demokrasilerde...

Derler ki:

Bu kızlarımız zorla kapanıyor...

Deriz ki:

Kaçını "ötekileştirmedin de", onların derdini dinledin???O insanların içinde böyleleri var mıdır???Mümkün; ama içlerinden en az birinin dahi istekli olması yeterlidir; kaldı ki kararlılık gösteren birçokları vardır.Zaten baştan "sen özgür iradenle yapmıyon" demek;" ben seni adam yerine koymuyom" demektir bu bayanlarımıza karşı hakaret ifade eder...

Derler ki:

Baskı oluşturur bu giyim...

Deriz ki:

Hocam yemezler; bu kadar da olmaz hani.O zaman senin yasaklaman daha büyük baskıdır ve kişiyi, mahalleyi aşıp resmilik kazandırılmıştır...

Derler ki:

Laikliğe aykırıdır çünkü dini semboldür...

Deriz ki:

Başı örtmek sembol değil giyim ahlakına(dini, geleneksel) uyma davranışıdır ve sosyal devlet ne zamandır kendi toplumunun da çokça benimsediği ahlaki değerleri laikliğe aykırı bulmaktadır; eğer birisi çıkar "örtün diyorum sana" derse bu şimdi belirli noktalarda yapılan "açıl diyorum sana" ya eşit olmayacak mıdır zaten; sanırım olay önce "kendine güvenmek" ile ilgili aslında...

Ve daha bir sürü şey derler...

Ve biz genel olarak şunu deriz:

Baş örtüsü yasağının tartışılabilir bir tarafı bile yoktur; birilerinin topluma ve değerlerine bakışıdır sorun olan...

Saygılar...

Hoşçakalın...

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

B)

Efendim bu arada uğrayışlarım kimini sıkar, kimini memnun eder, kimini de ilgilendirmez...

Neyse ben yine çokça konuşulmaya başlanan ve konuşulurken hep belirli noktaları kasıtlıca atlanılan konuya değinmek istiyorum kendimce:

.

.

.

Deriz ki:

Başı örtmek sembol değil giyim ahlakına(dini, geleneksel) uyma davranışıdır ve sosyal devlet ne zamandır kendi toplumunun da çokça benimsediği ahlaki değerleri laikliğe aykırı bulmaktadır; eğer birisi çıkar "örtün diyorum sana" derse bu şimdi belirli noktalarda yapılan "açıl diyorum sana" ya eşit olmayacak mıdır zaten; sanırım olay önce "kendine güvenmek" ile ilgili aslında...

Baş örtüsü yasağının tartışılabilir bir tarafı bile yoktur; birilerinin topluma ve değerlerine bakışıdır sorun olan...

Saygılar...

Hoşçakalın...

Dogru bir tespit yapmışsınız....Evet baskı yüzünden baş örtüsü takıyorlar mış? Bir baskıdır ağızlarında sakız gibi dolanıyor......Kim kime zorla başörtüsü taktırıyor. (anne-baba) Gençler cin gibi Kız üniversiteye gidecek baskı yüzünden saçını örtecek kendisi istemese ailesinden kilometrelerce uzakta saçı açık dolaşabilir. Ama yok o baskı yüzünden yapıyor bunları. B) Her şeyi kendi istediklerine göre yorumluyorlar.

Bide yeni bir söz dolamışlar dillerine göz bayamak için ibadet ediyorlar :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsan oldukları kabül edidiği gün bütün işlerimiz hızla ilerliyecek...Ama nerdeeee ******* ülke mülke düşünmüyor.

Sadece kendi ********* keyfini düşünüyor.Dünyada böyle bir düzen yok arkadaş...Devrimciysen devrimcisin...

********...Bu kadar basit...Niye insanları geriyorsunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cuvalla turbanin alakasini anlamis degilim... konuyu turbandan askere nasil getirdiniz bunuda anlamiyorum ama anladigim su durki konu ne olursa olsun donup dolasip yine askerlere getiriyorsunuz kaldiki.. Turkiye sozde musluman olacak bir ulke musluman bir ulkede bir insan ozgur iradesine dayanarak basini kapatip rahatlikla egitimini gormeye musade edilmiyorsa, Avrupaninda boyle bir uygulamayi ve diretmeyi turklere ve muslumanlara karsi yapmasi gayet normaldir... Yarin bir gun avrupa ulkeleri kalkipta avrupada yasan turkleri baslarini kapattiklari icin isten cikartip veya okullardan attiklarinda sokaklara cikipta protesto gosterileri sakin yapmayin cunku igneyi once kendinize cuvaldizini baskalarina batirin

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cuvalla turbanin alakasini anlamis degilim... konuyu turbandan askere nasil getirdiniz bunuda anlamiyorum ama anladigim su durki konu ne olursa olsun donup dolasip yine askerlere getiriyorsunuz kaldiki.. Turkiye sozde musluman olacak bir ulke musluman bir ulkede bir insan ozgur iradesine dayanarak basini kapatip rahatlikla egitimini gormeye musade edilmiyorsa, Avrupaninda boyle bir uygulamayi ve diretmeyi turklere ve muslumanlara karsi yapmasi gayet normaldir... Yarin bir gun avrupa ulkeleri kalkipta avrupada yasan turkleri baslarini kapattiklari icin isten cikartip veya okullardan attiklarinda sokaklara cikipta protesto gosterileri sakin yapmayin cunku igneyi once kendinize cuvaldizini baskalarina batirin

saygilar

alakasi ikiside karanlik.! en azindan sacini örüp arap kizi camdan bakiyor dedittiremeyecek..

zaten hocamizda acikladi türban yoktur,dini degerlerimizde,simdiye kadar olmayan bir dali yaratmanin amaci nedir,?

ATATÜRK’ÜN BİLİM VE FEN İLE İLGİLİ SÖYLEDİKLERİ

Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir.

İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, ********, doğru yoldan sapmaktır. 1924

İlim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her millet ferdinin kafasına koyacağız. İlim ve fen için kayıt ve şart yoktur.

İnsanların hayatına, faaliyetine egemen olan kuvvet, yaratma icat yeteneğidir. 1930

igneden bahsetmissin.?1252182122_1190971794268.jpg

Aslinda bu igneyi alip ilk önce bu düsüncedeki türk erkeklere batiracaksin ,yani beyinlere

ilk önce onlar kullanacak ,bu türbani takip gezecek ,bütün gün boyu eyer hallerinden memnun kalirlarsa hep beraber takariz..

bizlerin gene avantasi var saclarimiz kisa ,onlar caysa bile bizler caymayalim en azindan bizim saclari örmek gibi bir olgumuzda yok

bu öneriye nedersin en azindan biz kendi adımıza konusuyoruz.! varmisin türban takmaya.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ilim ve Fen insanin dis gorusle olmaz.. Bir insanin icinde varsa zaten turbanliykende ilime ve Fene egilimlidir insanlari dis gorunusuyle yargilamaya hakkin yoktur senin veya benim bir insan Egerki turban takmak istiyorsa ben onun bu gorusune saygi duyarim nasilki Demokrasi hur iradeyi kullanmaktir, mini etek giyerek ilime ve Fene bir faydasimi oluyor ama Turbani yasaklamaklada Demokrasiye silah cekmis oluyorsun birakinda insanlar nasil rahat ediyorlarsa oyle hareket etsinler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ilim ve Fen insanin dis gorusle olmaz.. Bir insanin icinde varsa zaten turbanliykende ilime ve Fene egilimlidir insanlari dis gorunusuyle yargilamaya hakkin yoktur senin veya benim bir insan Egerki turban takmak istiyorsa ben onun bu gorusune saygi duyarim nasilki Demokrasi hur iradeyi kullanmaktir, mini etek giyerek ilime ve Fene bir faydasimi oluyor ama Turbani yasaklamaklada Demokrasiye silah cekmis oluyorsun birakinda insanlar nasil rahat ediyorlarsa oyle hareket etsinler

hur iradeyi dünyadaki bütün kadinlarin basina türban gecirmeklemi yakalayacaksin,birakalim artik kadinin kafasini rahat,sonra onlar kel degilki.! onlarin saci zaten bir örtüdür bizim gibi sacciklari yoktur..

yüce tanrim en güzelini vermistir.. sonra sadece saclari farkli degildir bütün yüz hati farklidir ,nedir bu saclardan alip veremedigimiz.!

inanin konu mini etek olsa farkli yaklasimlarimiz olabilirdi.? bayanlari askere gönderir gibi tek tip kafasina örtü gecirmeye calismanin anlami nedir.! yani bu komutanliga soyunmanin anlami ne , esarp diyorsan zaten bu konuyu kimse ele almiyor zaten bu geleneklerimizde var olan birsey... türban diyorsan oda hiristiyan degerlerinde var.!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ülkemizin güzel insanlarin basina gecirilmek istenen türbanla ,askerlerimizin basina gecirilen cuvalla bir farki yoktur, ikiside kimligini elinden alir.!

:shuriken: yamyam frankfurt

kimin başına türban geçirilmek isteniyor? varmı öyle tanıdığın biri? türkiye ile pek alakan yok heralde türk tarihiylede olmadığı gibi yüzyıllardan beri başörtüsü kız kardeşlerimizin, annelerimizin, ninelerimizin başında. yapılmaya çalışılan şey zorla o başörtüsünün alınmasıdır. tıpkı askerimizin başına zorla çuval geçirilmesi gibi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben kimsenin hur iradesine karismiyorum karismamda kim ne istiyorsa onu yapsin, Ayrica turbandan neden bukadar korkuyorsun bunu anlamis degilim halen esarp takarken kendi iradesiyle ama turbani diretme yoluylami takiyor bu kadinlar eger kadin kendini turban takarak rahat hissediyorsa birakin taksin neden buna engel oluyorsunuzki. Ayrica turban nezamandir hiristiyanligin bir simgesi haline gelmis Rahibeler turbanmi takiyor demekki rahibe gormemissin sen....

Birakin gundemi turbanla isgal etmeyin insanlarin ozgurluklerini kisitlamaktan vazgecin.. Dunya uzaya cikti biz halen turbanla ugrasiyoruz kadin kendini nasil rahat goruyorsa oyle yapsin turban istiyorsa turban basi acik gezmek istiyorsa acik gezsin esarp istiyorsa esarp... Sadece yarasi olan gocunur

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baş örtüsü ile eğitim...

Derler ki:

Baş örtüsü siyasi simge haline gelmiştir...

Deriz ki:

Başına örtü takmayan onca insan açıkça siyasi kimliğini her türlü davranışında ortaya koyup, her türlü kurumda da bu zihnini taşıyabiliyor ve ona göre davranıyorsa "düşünce polisleri" iş başı yapmalı artık...

Yani gayet geçersiz bir nedendir; bugün nasıl da her türlüsünün kendi zihnini dışa vurduğunu görüyoruz ve bu gayet de normaldir demokrasilerde...

Derler ki:

Bu kızlarımız zorla kapanıyor...

Deriz ki:

Kaçını "ötekileştirmedin de", onların derdini dinledin???O insanların içinde böyleleri var mıdır???Mümkün; ama içlerinden en az birinin dahi istekli olması yeterlidir; kaldı ki kararlılık gösteren birçokları vardır.Zaten baştan "sen özgür iradenle yapmıyon" demek;" ben seni adam yerine koymuyom" demektir bu bayanlarımıza karşı hakaret ifade eder...

Derler ki:

Baskı oluşturur bu giyim...

Deriz ki:

Hocam yemezler; bu kadar da olmaz hani.O zaman senin yasaklaman daha büyük baskıdır ve kişiyi, mahalleyi aşıp resmilik kazandırılmıştır...

Derler ki:

Laikliğe aykırıdır çünkü dini semboldür...

Deriz ki:

Saygılar...

Hoşçakalın...

yazdıklarınızın hepsine katılmamak elde değil hatta açıkça şunuda söyleyim görüşlerinize karşı olan herkesde bu yazdıklarınıza hak verir...

sorun düşmanlıkta nebileyim bu şeytanın sahip olduğu kin gibi birşey olabilir yada peygamberimize her türlü övgüyü yapıp yinede müslümanlara karşı savaşan büyük komutanların tutumu gibi birşey

başötüsü yüzyıllardır var niye 20. yüzyılda sorun oluyor. üstelik müslümanların çoğunlukta olduğu bir ülkede. kurtuluş savaşında kuvayı milliye oluşturulurken Atatürk'ün; rumlar, yunanlar, ermeniler bacılarınızın, annelerinizin başındaki örtüyü alacak deyip müslüman halkı arkasına almasında etkin bi rol aldığını herkes bilir.. hep derim yine diyeceğim başörtüsü ile sorunu olanın islam ile de sorunu olduğuna inanıyorum onun için başörtüsüne düşman bir tavır sergilendiğinde açıkça müslüman değilim denilirse iyi olur. zira bi yunanın nebileyim kafir birisinin nefretine diyebilecek birşeyimiz olamaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.