Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İslam Dini Nedir?

ByRiverRed

Önerilen İletiler

İslam'a göre Cehennem yalnızca kötüler için değildir... "Allah diye bir şey yoktur" diyen her kişi , iyi/kötü ayrımı yapılmadan cehennemi boylayacaktır...

evet ,adına ister Allah deyin ister yaratıcı ister tanrı,tek ve eşi benzeri olmayan güçlü bir ilah kavramı yoksa kalbinizde, size sunulan yaşam gideceğiniz yeri iyice haketmeniz yönünde şekillenecektir... belki de O yok diyen iyi biriyken,bi bakacaksınız ölüm size ulaştığında bi ton kötülük bırakmışsınız geriye.. herkes yaptıklarının karşılığını bulacak arkadaşım.. kendi hesabını kendin vereceğin o gün,nerde ne yaptığını bilip,bu da mı yazılı diye afalladığında,iyi olup olmadığını anlarsın elbet... eğer önyargısız yapabilecekseniz,buyrun ölüm gelmeden,hemen şimdi bir bakın geçmişinize.. ne kadar iyi bir insansınız?... insanlık adına buyrun bütün faydalarınıza bi bakalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 95
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Çocuk büyütürken "korku" kelimesinin kullanılmasını bile istemeyen eğiticilerin bu görüşü, modern çağ anlayışıdır. Ama orta çağ anlayşı bakınız bu görüşü nasıl hiçe sayıyor. Bunun neresi "itteka" (saygı) imiş. Her ayete kılıf uydurduğunuz gibi bunadamı uydurdunuz. Pes doğrusu. *************

Kehf/87- O, şöyle dedi: "Haksızlık edeni cezalandıracağız; sonra o, Rabbine gönderilecek; sonra Allah da ona korkunç bir azap uygulayacak."

Ankebut/40- Nitekim, onlardan her birini günahı sebebiyle cezalandırdık. Kiminin üzerine taşlar savuran rüzgarlar gönderdik, kimini korkunç bir ses yakaladı, kimini yerin dibine geçirdik, kimini de suda boğduk. Allah onlara zulmetmiyor, asıl onlar kendilerine zulmediyorlardı.

Kamer/31- Biz onların üzerlerine korkunç bir ses gönderdik. Hemen hayvan ağılına konan kuru ot gibi oluverdiler.

sayın maraba

ezber cümleleri tekrardan öte bişey yok..

bakın bi fikre katılmayabilirsiniz...fikre fikirle karşılık verirsiniz....ben kuranı anlamak için okurum...saptırmak için değil....burada çocukların eğitiminden bahsetmiyoruz...pedagojiyi de biliriz...

hani hep söylüyorsunuz ya ...biz boşuna reddetmedik...kuranı en iyi biz biliriz en iyi de biz reddederiz diye....ben gerçekten kuranı bildiğinize inanıyordum...ama görüyorum ki, kuran bilginiz sadece inkarınıza kılıf üretmekten ibaret....

elinize kuran meali alıp işte kuran bu derseniz , elbette hiç bir mealin kuranın tam karşılığı olamayacağı gerçeğini gözardı ederseniz, sunulan bir bilgiyi de direkt reddetmeniz hiç te zor olmaz...

kuranda allah inkarcılara hitap ederken HAAFE fiilini kullanır.....müminlere hitap eden ayetlerde ise kendinden sakınılmasını ister ve İTTEKA fiilini kullanır...inanmıyorsanız açın bakın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın latifşener

korku insanın yapısında varolan bir duygudur...ama tek bir formda değildir...insan ölmekten korkabilir...yılandan korkabilir...ani bir sesten korkabilir...karanlıktan korkabilir...birinin kalbini kırmaktan korkabilir...ve daha uzun bir listeyle devam edebiliriz...

sayın 4mevsim.

korkma başka eylem. korkutma başka eylem. bizim bahsimiz korkmak değil allahın kuranı korkutma aracı olarak kullanmasıdır.

39:16. Onların üstlerinde ateşten tabakalar, altlarında da (öyle) tabakalar var. Işte Allah kullarını bununla korkutuyor. Ey kullarım! Yalnızca benden korkun.

ayıp olan şey yüce allahın kendi kitabını korkutma amaçlı kullanmasıdır. hıristiyanlar korkutma amaçlı olarak haçı kullanır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın 4mevsim.

korkma başka eylem. korkutma başka eylem. bizim bahsimiz korkmak değil allahın kuranı korkutma aracı olarak kullanmasıdır.

39:16. Onların üstlerinde ateşten tabakalar, altlarında da (öyle) tabakalar var.Işte Allah kullarını bununla korkutuyor. Ey kullarım! Yalnızca benden korkun.

ayıp olan şey yüce allahın kendi kitabını korkutma amaçlı kullanmasıdır. hıristiyanlar korkutma amaçlı olarak haçı kullanır.

aslında başta korkma idi....yani müslümanlar allahtan korkarlar dendiği için sanırım bunu söyledik...

allah peygamberleri müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdiğini söylüyor....kuran da aynı amaçla gönderilmiştir...

allah kuranda inkarcıları korkutmuş.. müminleri de müjdelemiştir..ve müminlere benden sakının demiştir..

ZÜMER15. “Siz de Allah’tan başka dilediğiniz şeylere ibadet edin!” De ki: “Şüphesiz hüsrana uğrayanlar kıyamet gününde kendilerini ve ailelerini hüsrana sokanlardır. İyi bilin ki bu apaçık hüsranın ta kendisidir.”

16. Onlar için üstlerinde ateşten katmanlar, altlarında (ateşten) katmanlar vardır. İşte Allah kullarını bununla korkutur. Ey kullarım bana karşı gelmekten sakının.

17. Tağut’tan3, ona kulluk etmekten kaçınan ve içtenlikle Allah’a yönelenler için müjde vardır. O halde kullarımı müjdele! (diyanet mealidir)

allah cehenneme layık amel işleyen kullarını kuran ile korkutamaz öyle mi...bak dediğimi tutmazsanız ağzınıza acı biber sürerim dese olur mu...ya da bak küserim bak bidaha olmasın...inkarınız size neler emretti....yeryüzünü fesada verdiniz ...zulüm işlediniz..insanları allaha değil kendinize kul ettiniz..toplumları köleleştirdiniz...adaleti zengine ayrı fakire ayrı işlettiniz...tüyü bitmedik yetimlerin hakkını hortumladınız...zinayı fuhşiyyatı her türlü sapıklıkları işlediniz..uyuşturucu ticareti yapıp masum insanları zehirlediniz...liseli kızları aman canım bu devirde ne namusu deyip seks kölesi yapıp pazarladınız..yakardım aslında sizi cehennemde ama AYIP olur...ama bak söz verin bi daha yapmıycaksınız...sonra külahları değişiriz....

bu nasıl sayın latif...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

..........

allah cehenneme layık amel işleyen kullarını kuran ile korkutamaz öyle mi...bak dediğimi tutmazsanız ağzınıza acı biber sürerim dese olur mu...ya da bak küserim bak bidaha olmasın...inkarınız size neler emretti....yeryüzünü fesada verdiniz ...zulüm işlediniz..insanları allaha değil kendinize kul ettiniz..toplumları köleleştirdiniz...adaleti zengine ayrı fakire ayrı işlettiniz...tüyü bitmedik yetimlerin hakkını hortumladınız...zinayı fuhşiyyatı her türlü sapıklıkları işlediniz..uyuşturucu ticareti yapıp masum insanları zehirlediniz...liseli kızları aman canım bu devirde ne namusu deyip seks kölesi yapıp pazarladınız..yakardım aslında sizi cehennemde ama AYIP olur...ama bak söz verin bi daha yapmıycaksınız...sonra külahları değişiriz....

bu nasıl sayın latif...

Bir ortaçağ anlayışı ve o çağın kuranı böyle formüller bulacak elbette. Yakacak, yıkacak, işkence yapacak. Organlarına kaynar su basacak. Kafası başka şeye çalışmazki..

Uygar düşüncede ise bilimsel çareler üretiliyor. Olumsuz davranışların kaynakları tespit ediliyor, ekonomik yada eğitimsel düzenlemelere gidiliyor. Kötü bir insan olmanın kaynakları kurutulmaya çalışılıyor. Bataklıkla uğraşılıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu nasıl sayın latif...

Bu saydığınız şeyleri isterseniz çevrenize dönüp bakın bakalım , evrensel doğruları kabul etmiş kaç adam yapıyor?Bu işleri yapıp kılıfına uyduranlar gene inananlar ,komik olmayın lütfen.Yani içlerinde allah korkusu olduğunu idda edenler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu saydığınız şeyleri isterseniz çevrenize dönüp bakın bakalım , evrensel doğruları kabul etmiş kaç adam yapıyor?Bu işleri yapıp kılıfına uyduranlar gene inananlar ,komik olmayın lütfen.Yani içlerinde allah korkusu olduğunu idda edenler.

sayın gelincik

içlerinde kaçı ateist kaçı teist bilemem...bi istatistik yok bu konuda...

ben bu işleri yapanların allaha inanıp inanmadıkları konusunda birşey söylemedim....cehenneme layık ameller yapanlar dedim...eğer kuranı bir kere olsun taraf tutmadan okusaydı insanlar kuranın ne dediğini anlarlardı....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir ortaçağ anlayışı ve o çağın kuranı böyle formüller bulacak elbette. Yakacak, yıkacak, işkence yapacak. Organlarına kaynar su basacak. Kafası başka şeye çalışmazki..

Uygar düşüncede ise bilimsel çareler üretiliyor. Olumsuz davranışların kaynakları tespit ediliyor, ekonomik yada eğitimsel düzenlemelere gidiliyor. Kötü bir insan olmanın kaynakları kurutulmaya çalışılıyor. Bataklıkla uğraşılıyor.

sayın maraba

ortaçağ zihniyetinin ne yaptığını herkes biliyor..siz her iletinizde bu cümleleri kuruyorsunuz zaten eksik olmayın....bu dünyada insanın insana yaptıklarıyla ahirette olacağı haber verilen şeyleri neden birbirine karıştırıyorsunuz ısrarla....

kötü insan olmanın kaynakları kurutulmaya çalışılıyor....evet ırakta yaşananlara bakınca nasıl da ümitlendim bu konuda bilemezsiniz...uygar düşüncenin merkezi ne de olsa batıdır...bi bildikleri vardır...

selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

evet ,adına ister Allah deyin ister yaratıcı ister tanrı,tek ve eşi benzeri olmayan güçlü bir ilah kavramı yoksa kalbinizde, size sunulan yaşam gideceğiniz yeri iyice haketmeniz yönünde şekillenecektir... belki de O yok diyen iyi biriyken,bi bakacaksınız ölüm size ulaştığında bi ton kötülük bırakmışsınız geriye.. herkes yaptıklarının karşılığını bulacak arkadaşım.. kendi hesabını kendin vereceğin o gün,nerde ne yaptığını bilip,bu da mı yazılı diye afalladığında,iyi olup olmadığını anlarsın elbet... eğer önyargısız yapabilecekseniz,buyrun ölüm gelmeden,hemen şimdi bir bakın geçmişinize.. ne kadar iyi bir insansınız?... insanlık adına buyrun bütün faydalarınıza bi bakalım...

Bakın sayın fft ;

Ateistler hakkındaki öntargılarınızı yaşamın gerçekleri olarak sunmaya kalkışmayın. Ateistler, Kur'an'da atılıp tutulduğu gibi ahlak yoksunu ya da zalim insanlar değillerdir.

Sanırım kafanızdaki ateist profili, kapısının önündeki kediyi tekmeyle kovalayan, yaşlı bir insanın yardım talebini sırıtarak reddeden ya da vicdani sınırları olmayan insanlardan ibaret...

Oysa ki inanın, ortalama bir ateist, ortalama bir müslümandan daha kötü değildir.

Şurada bu konu hakkında bir kaç şey yazmıştım : http://www.turkish-media.com/forum/index.p...;showentry=1537

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın maraba

ortaçağ zihniyetinin ne yaptığını herkes biliyor..siz her iletinizde bu cümleleri kuruyorsunuz zaten eksik olmayın....bu dünyada insanın insana yaptıklarıyla ahirette olacağı haber verilen şeyleri neden birbirine karıştırıyorsunuz ısrarla....

kötü insan olmanın kaynakları kurutulmaya çalışılıyor....evet ırakta yaşananlara bakınca nasıl da ümitlendim bu konuda bilemezsiniz...uygar düşüncenin merkezi ne de olsa batıdır...bi bildikleri vardır...

selamlar

Sayın 4mevsim şimdi anladınmı neden "ortaçağ zihniyeti" deyimini her iletimde tekrarladığımı ? Ayrıntılı yazılarımız ya anlaşılmıyor, ya çarpıtılıyor yada hiç üzerinde durulmuyor.

Misal olarak;

Yukarda yine değindiğin konu için, emperyalizmin kötü yüzünü, dinleri alet ve kalkan olarak kullandığını, pek çok defa anlatmamıza rağmen, modern, uygar, bilimsel ve evrensel genel doğrularla ayıramadığınızı hayretle izlemekteyim.

Bu yüzden de emperyalizmin "ortaçağ din zihniyeti"ni kullanarak sömürüye, katliamlara devam ettiğine dikkat çekebilmek için çokça vurgulamak kararı aldım. Bir ortaçağ zihniyeti olan din ve mezheplerin kullanılarak, emperyalistler tarafından ırak ve diğer ülkelerde nasıl katliamlar yapıldığını asıl sizlerin anlaması gerekiyor. Tekrarlıyorum, elbet bir gün dikkatinizi çekeceğimi umuyorum. Umudum henüz yok olmuş değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslında başta korkma idi....yani müslümanlar allahtan korkarlar dendiği için sanırım bunu söyledik...

allah peygamberleri müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdiğini söylüyor....kuran da aynı amaçla gönderilmiştir...

allah kuranda inkarcıları korkutmuş.. müminleri de müjdelemiştir..ve müminlere benden sakının demiştir..

ZÜMER15. “Siz de Allah’tan başka dilediğiniz şeylere ibadet edin!” De ki: “Şüphesiz hüsrana uğrayanlar kıyamet gününde kendilerini ve ailelerini hüsrana sokanlardır. İyi bilin ki bu apaçık hüsranın ta kendisidir.”

16. Onlar için üstlerinde ateşten katmanlar, altlarında (ateşten) katmanlar vardır. İşte Allah kullarını bununla korkutur. Ey kullarım bana karşı gelmekten sakının.

17. Tağut’tan3, ona kulluk etmekten kaçınan ve içtenlikle Allah’a yönelenler için müjde vardır. O halde kullarımı müjdele! (diyanet mealidir)

bu nasıl sayın latif...

"allah peygamberleri müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdiğini söylüyor....kuran da aynı amaçla gönderilmiştir"

Diyanet Vakfı : Onların üstlerinde ateşten tabakalar, altlarında da (öyle) tabakalar var. İşte Allah kullarını bununla korkutuyor. Ey kullarım! Yalnızca benden korkun.

Muhamede İnanan kardeşlerimiz hep bunu yapıyor. Bir ayet yazdığınız da bu ayet işlerine gelmediğinde onunla ve çelişkili bir başka ayeti bulup yazıyorlar. O ayeti yok farz diyorlar. Ayet açıkça diyorki "İşte Allah kullarını bununla korkutuyor" Öcü , çocuk korkutur gibi. Ateşte yakarım ha.

AllAH BUNUNLA KORKUTUR. NEDİR KORKUTTUĞU. : "Onların üstlerinde ateşten tabakalar, altlarında da (öyle) tabakalar var"

Ateşli tabaka yani cehennem. Yakma. Kimi yakıyor Muhammede inanmayanları. İnanmayanlar kim ? Allahın islam ( keyfe keder) imal etmedikleri.

"" 6/39. Ayetlerimizi yalanlayanlar karanlıklarda kalmış sağır ve dilsizlerdir. Allah kimi dilerse onu saptırır ve kimi dilerse onu doğru yola koyar. "

Yani islam olmayanlar Allah dilemediği için islam değillerdir. Hem islam olarak imal etme hemde adamı ateşlerde yak.

Akıl dışı işler.

ÖÖÖÖÖÖÖcü, Çocukça korkutmalar. Ateşte yakarım.

"zinayı fuhşiyyatı her türlü sapıklıkları işlediniz"

Kurana göre insan bunları kendiğinden yapamaz Allah yaptırır. Seni bunları yapacak şekilde imal etmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın gelincik

içlerinde kaçı ateist kaçı teist bilemem...bi istatistik yok bu konuda...

ben bu işleri yapanların allaha inanıp inanmadıkları konusunda birşey söylemedim....cehenneme layık ameller yapanlar dedim...eğer kuranı bir kere olsun taraf tutmadan okusaydı insanlar kuranın ne dediğini anlarlardı....

Sayın 4mevsim ,yazınızda, inkarınız size neler emretti deyip arkasından, bütün bunları sıralamanız pek mantıklı değildi.Sevgili yam_yam ın bir üstteki ileti de dediği gibi sizler , inkarcıları ne olarak görüyorsunuz merak ediyorum.İnanın bana bir çok inançlıdan çok daha ahlaklılar.Çünkü bunlara evrensel doğruları kabul ettikleri için sahipler.Karşılığında cennet vaadi yok böyle hissetmeleri için korku da yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Muhamede İnanan kardeşlerimiz hep bunu yapıyor. Bir ayet yazdığınız da bu ayet işlerine gelmediğinde onunla ve çelişkili bir başka ayeti bulup yazıyorlar. O ayeti yok farz diyorlar. Ayet açıkça diyorki "İşte Allah kullarını bununla korkutuyor" Öcü , çocuk korkutur gibi. Ateşte yakarım ha.

ÖÖÖÖÖÖÖcü, Çocukça korkutmalar. Ateşte yakarım.

"zinayı fuhşiyyatı her türlü sapıklıkları işlediniz"

Kurana göre insan bunları kendiğinden yapamaz Allah yaptırır. Seni bunları yapacak şekilde imal etmiştir.

sayın latifşener

kuran hakkında hiçbir şey bilmiyorsun bilmediğini de kabul etmiyorsun...yazdıklarımı anlamamışsın....üzgünüm cavaplayacak birşey yok iletinde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın latifşener

kuran hakkında hiçbir şey bilmiyorsun bilmediğini de kabul etmiyorsun...yazdıklarımı anlamamışsın....üzgünüm cavaplayacak birşey yok iletinde...

Kaçmak serbest.

Münafıkun / 4 ..Allah onların canlarını alsın. Nasıl bu hale geliyorlar? ( Allah Allah bizde bilemedik valla. )

96:18.Biz de zebânîleri çağıracağız. ( korktuk . Bu zebaniler ne menemki )

21:100. Orada onlara inim inim inlemek düşer

"41/47. Kıyametin ne zaman kopacağı bilgisi ona aittir. O’nun bilgisi dışında hiçbir ürün kabuğundan çıkmaz, hiçbir dişi gebe kalmaz ve doğurmaz. ( Bütün canlıları BEN imal ederim BEN.)

Rahimlerde sizi dilediği gibi şekillendiren O'dur. O'ndan başka ilâh yoktur. O mutlak güç ve hikmet sahibidir.

6/165. Verdikleriyle denemek için sizi yeryüzünün halifeleri kılan ve kiminizi kiminize derecelerle üstün yapan O’dur. Doğrusu Rabbinin cezalandırması süratlidir. Şüphesiz O bağışlar, merhamet eder.

Niye kimi kime üstün yarattın ! Kimi akıllı kimi güzel kimi çirkin kimi uzun kimi kısa kimine KUŞUM AYDIN kimi kör kimi sakat kimi hırsız kimi zinakar senin adaletin bumu ? Bu nasıl adalet ,nasıl bağış, nasıl merhamet. GEÇ GEÇ.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın 4mevsim şimdi anladınmı neden "ortaçağ zihniyeti" deyimini her iletimde tekrarladığımı ? Ayrıntılı yazılarımız ya anlaşılmıyor, ya çarpıtılıyor yada hiç üzerinde durulmuyor.

Misal olarak;

Yukarda yine değindiğin konu için, emperyalizmin kötü yüzünü, dinleri alet ve kalkan olarak kullandığını, pek çok defa anlatmamıza rağmen, modern, uygar, bilimsel ve evrensel genel doğrularla ayıramadığınızı hayretle izlemekteyim.

Bu yüzden de emperyalizmin "ortaçağ din zihniyeti"ni kullanarak sömürüye, katliamlara devam ettiğine dikkat çekebilmek için çokça vurgulamak kararı aldım. Bir ortaçağ zihniyeti olan din ve mezheplerin kullanılarak, emperyalistler tarafından ırak ve diğer ülkelerde nasıl katliamlar yapıldığını asıl sizlerin anlaması gerekiyor. Tekrarlıyorum, elbet bir gün dikkatinizi çekeceğimi umuyorum. Umudum henüz yok olmuş değil.

sayın maraba

bunda şaşılacak birşey yok....nasıl ki bazı insanlar islam deyince tek tek müslümanların hatalarını dine mal ediyosa....kuranı açıklamaya çalışırken arap kültürü ve o dönemin uygulamalrını veya bugün adı islam ülkesi olanların uygulamalrını anlıyorsa.....bazılarının da modern uygar dünya deyince batı dünyasını algılamaları gayet normal....

ırakta yapılan din adına bir savaş değildir ayrıca......nükleer silah bulma gayretiyle modern dünyayı ve insan haklarını korumaya yönelik bir girişimdir....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın 4mevsim ,yazınızda, inkarınız size neler emretti deyip arkasından, bütün bunları sıralamanız pek mantıklı değildi.Sevgili yam_yam ın bir üstteki ileti de dediği gibi sizler , inkarcıları ne olarak görüyorsunuz merak ediyorum.İnanın bana bir çok inançlıdan çok daha ahlaklılar.Çünkü bunlara evrensel doğruları kabul ettikleri için sahipler.Karşılığında cennet vaadi yok böyle hissetmeleri için korku da yok.

sayın gelincik

sizin anladıklarınızın benim yazdıklarımla ilgisi yok...inkarcı ne demek kuranı tarafsız okuyabilseydiniz anlardınız...benim yazdıklarımda çelişki yok....

ateistlerin ahlaki yapılarıyla ilgili bir iddiam olmadı benim....kendilerini bağlar....herkes için de yasalar var...dine bakmaz yakalarlar adamı...biz kuranın uyarısından..inkarcıları korkutmasından müslümanları müjdelemesinden bahsettik...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım asıl biz kuranı tarafsız okuduk.Doğuştan kimse inkar etmedi kuranı en azından bizim toplumumuz için geçerli değil bu.Hepimiz kucağımızda bir dinle doğduk.Baştan inkar etme gibi bir şansımız yoktu ve benim gibi düşünenlerin büyük bir çoğunluğu öncelikle islam dinini öğrendi.Yani bir önyargı yok.Aksine, okuyarak ve araştırarak gördük çelişkileri ve sizin dediklerinizi çok iyi anladım, siz tekrardan okuyun lütfen ,neyi ,nasıl anlattığınızı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın gelincik

sizin anladıklarınızın benim yazdıklarımla ilgisi yok...inkarcı ne demek kuranı tarafsız okuyabilseydiniz anlardınız...benim yazdıklarımda çelişki yok....

ateistlerin ahlaki yapılarıyla ilgili bir iddiam olmadı benim....kendilerini bağlar....herkes için de yasalar var...dine bakmaz yakalarlar adamı...biz kuranın uyarısından..inkarcıları korkutmasından müslümanları müjdelemesinden bahsettik...

Sayın 4mevsim, artık şu 'Kuran'ı tarafsız okuyun' cümlesini sarf etmeseniz. Zira tarafsız okuduğumuz için içindeki çelişkilerin farkındayız. Tarafsız okumasaydık daha hala inanır olacaktık. Bilmem anlatabildim mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

80. O, diriltendir, öldürendir. Gece ile gündüzün birbirini takib etmesi de O'na aittir. Hâlâ aklınızı kullanmıyor musunuz?

81. Hayır onlar, öncekilerin söyledikleri sözler gibi sözler ettiler.

82. Dediler ki: "Gerçekten biz, ölüp bir toprak ve kemik yığını haline geldikten sonra mı tekrar diriltileceğiz?"

83. Andolsun, biz de bizden önce atalarımız da bununla tehdit edildik. Bu öncekilerin uydurduğu masallardan başka bir şey değildir.

84. De ki: "Eğer biliyorsanız söyleyin: Yer ve yerde bulunanlar kime aittir?"

85. Allah'ındır" diyecekler. "Öyle ise siz hiç düşünüp öğüt almaz mısınız?" de.

86. De ki: "Yedi kat göklerin Rabbi, büyük Arş'ın Rabbi kimdir?"

87. ."Allah'ındır" diyecekler. "Öyle ise ona karşı gelmekten sakınmaz mısınız?" de.

88. De ki: "Eğer biliyorsanız söyleyin: Her şeyin hükümranlığı elinde olan, kendisi koruyan, kendisine karşı korunulamaz olan kimdir?"

89. "Allah'ındır" diyecekler. "Öyle ise nasıl aldanıyorsunuz?" de.

90. Hayır, biz onlara gerçeği getirdik, fakat onlar kesinlikle yalancıdırlar.

inkardan ateizmi anlayanlar içindir...

FURKAN 43. Kendi nefsinin arzusunu kendisine ilah edineni gördün mü? Ona sen mi vekil olacaksın?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakara Suresi

(11) Bunlara, "Yeryüzünde fesat çıkarmayın" denildiğinde, "Biz ancak ıslah edicileriz!" derler.

Hud Suresi

(117) Rabbin, halkları salih ve ıslah edici kimseler iken memleketleri zulmederek helak etmez.

Şuara Suresi

(152) "Yeryüzünde ıslaha çalışmayıp fesat çıkaran haddi aşmışların emrine itaat etmeyin."

Neml Suresi

(48) Şehirde dokuz kişilik bir çete vardı. Bunlar yeryüzünde bozgunculuk yapıyorlar ve ıslaha çalışmıyorlardı.

cehennemliklerle ilgili olarak yeryüzünde fesat çıkaran kimseleri bu ayetleri hatırlatmak için söyledim...

yanlışım varsa düzeltin....

söylemeye çalıştığımız şeyler çok açık...evrensel değerler ve insan hakları dediğimiz şeyler dinin de hedefidir...bunun aksi birşey söyleyenler ya iyi niyet taşımıyorlar ya da dinin maksatlarını tam olarak kavrayamıyorlar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın sayın fft ;

Ateistler hakkındaki öntargılarınızı yaşamın gerçekleri olarak sunmaya kalkışmayın. Ateistler, Kur'an'da atılıp tutulduğu gibi ahlak yoksunu ya da zalim insanlar değillerdir.

Sanırım kafanızdaki ateist profili, kapısının önündeki kediyi tekmeyle kovalayan, yaşlı bir insanın yardım talebini sırıtarak reddeden ya da vicdani sınırları olmayan insanlardan ibaret...

Oysa ki inanın, ortalama bir ateist, ortalama bir müslümandan daha kötü değildir.

Şurada bu konu hakkında bir kaç şey yazmıştım : http://www.turkish-media.com/forum/index.p...;showentry=1537

yazınız güzel,baştaki bir çok tespite katılıyorum,ama benim önyargısız oluşumun malesef farkına varamamışsınız... ateist olup gerçekten iyi olan insanlar,hatta fazla yardımsever insanlar elbet vardır.. bende ısrarla diyorum ki, gideceğiniz yeri olaki cehennemse,ne yapıp edip hakedeceksiniz.. bu sabittir.. yoksa Allah ın ,azgınlıklarını arttırmakla vurguladığı kavramlar yaşanmadan kimsenin Cehenneme gideceğini sanmayalım.. gerçekten bu konuda biraz vijdanla ve duygularımızla,kalple bakmak gerekiyor... yaptığımız iyilikleri nasıl yapıyoruz,kötülükleri nasıl yapıyoruz... yaşamımız süresince adına hata dediğimiz ve bizi olgunluk boyutunda şekillendiren aşamalardan nasıl geçiyoruz,neler yaşıyoruz.. kimleri tanıyoruz,kimlerle neyi yaşıyoruz, nerde kalpler kırıyor nerde kalpler sevindiriyoruz.. peki inancımız ya da inançsızlığımız,içimizdeki iyi özelliklerle,doğaya olan aşırı ilgi,merak,sevgi,sanat gibi kavramlarla mı şekilleniyor,yoksa falanca kitap falanca din falanca ailemiz falanca çevre derken ata gelenekleriyle mi şekilleniyor.. ne yapılırsa yapılsın bazı şeyler tarihler boyu değişmez ki biz bunlara genel olarak evrensel doğrular diyoruz,bazı şeylerde aynı oranda asla bir olmaz... siz ne kadar kötü bir insan olsanız bile Allah ın sizi doğru yola iletmeyeceğine hükmümüz asla olamayacağı gibi,siz ne kadar iyi bir insan olsanız bile Allah ın sizi gün gelip saptırmayacağı konusunda da hükmümüz olamaz...

ve kırmızıya boyadığım yazıya gelince.. evet doğru söylüyorsunuz..çünkü öyle ya da böyle hepimiz insanız.. hepimizin artıları ve eksileri var...hepimizin iyi yönleri ve kötü yönleri var.. kısacası arkadaşlar,inanın,ortalama bir müslüman,ortalama bir ateistten daha kötü değildir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.