Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

erkekler cevap verin bana...

molina

Önerilen İletiler

• Cevaplar 59
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

neden cinsellik yaşarsınız sevmediklerinizle?? evliliği bekleyemezmisiniz kadınlar gibi?? neden sizler bakir kalamazsınız??

erkek kimseyle cinsellik yaşamayınca ve o konularda çok acemi olunca

ay bu ne toy çocuk bunu ben mi büyütücem,

,ay bu ne acemi çocuk bunu ben mi pışpışlicam

,kızlar bunu tercih etmemiş demek ki bunda iş yok,bu kadın ruhundan anlamaz,

acaba gay mı ?

gibi saçma sapan tepkilerle karşılaştığımız için kadından tecrübeli olmak zorunda hissediyoruz kendimizi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neden cinsellik yaşarsınız sevmediklerinizle?? evliliği bekleyemezmisiniz kadınlar gibi?? neden sizler bakir kalamazsınız??

birinci sorun genelleme olmamalı ( ben hic öyle yapmadım sonucta makina diilim ) herkes icin gecerli diil.. ikinci soruna gelince simdiki kadınlarda beklemiyor ki (hepsi icin gecerli diil )... ucuncu soruna gelince yasadıgın topluma baglı ataerkil bi toplumda elbette erkegin dedigi olur kadınlar suistimal edilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

birinci sorun genelleme olmamalı ( ben hic öyle yapmadım sonucta makina diilim ) herkes icin gecerli diil.. ikinci soruna gelince simdiki kadınlarda beklemiyor ki (hepsi icin gecerli diil )... ucuncu soruna gelince yasadıgın topluma baglı ataerkil bi toplumda elbette erkegin dedigi olur kadınlar suistimal edilir...

haklısın bakir olmalı..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

haklısın bakir olmalı..

bakir adam hiç ilişki yaşamadığı için heyecandan kendine hakim olamaz.onun o haliyle yaşayacağı ilişki 30 saniyeyi geçmez.ondan sonra da bu adamın erken gitme sorunu var diye haydar dümean a mektuplar yazarsınız.erkeğin neden niçin tecrübeli olmak zorunda bırakıldığını yazdım yukarda.

kız bu çok toy bunu ben mi yetiştiricem der,

çok acemi bunu ben mi pışpışlicam der,

bunu kadınlar hiç tercih etmemiş demek ki bunda bi numara yok der.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ciddi misin sen meliskoo?*

Ciddiyim tabi , düşünsene sen hiç el değmemiş en fazla bi iki kişiyle görüşmüş varıyorsun sevdiğine şimdi askerde sen onu bekliyorsun yine kimseyle görşmeden ama o !! senden önce neler yapmış yani direk sana ithafen söylemiyorum ama

yapmaması gerekir erkeklerin

ellerine kız eli değmemiş olması gerekir aslına bakarsan, diğer türlü kirletilmiş oluyorlar

şahsen aklında en ufacık bir düşünce bile varsa bu bakirlik konusunda ciddiye almalısın molina B)B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kesinlikle ama kesinlikle erkegin cok tecrubeli ve bayanin da cok az gecmisli veya tam tecrubesiz olmasi ideal.

hem fiziksel olarak hem de duygusal olarak.

boylece hem senin kiymetini daha iyi anlar, hem de delikanlilik merakini birazcik doyurmus olur. ayrica sende kendine guvenebilirsin ki, "ya, bu adam istedigi kadinla birlikte olabilmesine ragmen beni seciyor." oteki turlu seceneksizlikten seni secmis olsa pek de super olmaz yani...

tabiii, delikanlilik merakindan adam olmaya dogru hic bir zaman gidemeyecek olan erkekler de var. onlardan uzak kalmak en iyisidir. onlari otekilerden ayirmak da baska bir yetenek, ablacigim. zamanla ogrenirsin. sana guveniyorum. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslında tecrune benim en bastan aradaıgım şeydi,, sonra birden bu cocuk cıkınca afalladdım.. bir de bana yalan söylemişti kımse olmadı diye sanırım en buyuk hata bu..

yok cocuk mocuk olmaz...

yani aslinda tum olay senin de adami niye sectigine, nasil sectigine bagli.

benim icin dunya'ya bir cocuk getirmekten *ve* o getirisin sorumlulugunu almaktan daha guzel birsey yoktur. onun icin adam zaten baskasiyla yapip da o isi sonra babalik gorevini yerine getirmemisse derhal sil. tabii, bu isler biraz komplike olabilir. mesela bazen cocugun annesi zorlastirabilir adamin isini, adam babalik gorevini yerine getirmek istese bile. ama yine de bence bir bencillik olmus bile, cocugun hayati on plana konulmamis.

yalan olayina da gelince, kizim sen nerden buluyon boyle ******* ya?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

erkekler ne kadar tecrübeli olursa o denli iyi,güzel...kızlarda ne kadar saf olursa öyle mi?...bu ne kadar egoistlik ya..inanamıyorum....kızlarda insan....(insan...hani belli başlı ihtiyaçları olan) bırakın kızlarda istedikleri gibi yaşasınlar..kimliklerini kazansınlar...neyi istediklerine ,neyi beğendiklerine karar versinler...neyden korkuyorsunuz?...kıyaslanmaktan mı?oldukça kötü bulunmaktan mı?....bu nası bi düşünce ya.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

erkekler ne kadar tecrübeli olursa o denli iyi,güzel...kızlarda ne kadar saf olursa öyle mi?...bu ne kadar egoistlik ya..inanamıyorum....kızlarda insan....(insan...hani belli başlı ihtiyaçları olan) bırakın kızlarda istedikleri gibi yaşasınlar..kimliklerini kazansınlar...neyi istediklerine ,neyi beğendiklerine karar versinler...neyden korkuyorsunuz?...kıyaslanmaktan mı?oldukça kötü bulunmaktan mı?....bu nası bi düşünce ya.......

bir kez olsun dürüst olunn ve korktuğunuzu söyleyin..korkularınızın ardına saklanıp beylik konuşmalar yapmayın......(ve gülünç olmayın) :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ayrica sende kendine guvenebilirsin ki, "ya, bu adam istedigi kadinla birlikte olabilmesine ragmen beni seciyor." oteki turlu seceneksizlikten seni secmis olsa pek de super olmaz yani...

acaba beni seçeneksizlikten mi seçti?

işte kadınların hayatta en büyük hatası burda.

doğada eşleri hep dişiler seçer ve erkeğin ne hissettiğinin hiç bir önemi yoktur.(bunu psikoloji bilimi kabul etmiştir.açın bakın)

çok ünlü ve şöhretli istisnalar dışında hiç bir erkeğin seçme şansı yoktur. çünkü seçebilmek için önce adamın önünde seçenekler olması gerekir.bu ülkede kaç erkeğin peşinde kaç tane kız var ki seçebilsin.kenan imirzalıoğlu, emre altuğ,kıvanç tatlıtuğ gibi adamlar dışında hiç bir erkek seçemez ve kendisini seçene razı olur.

kadın bu kompleksi yüzünden aynı anda 30 kişiye asılan ve bu 30 kişiden 3 tanesinden ilgi gördüğü için seçebilen aşırı çapkın tiplere yem olur her zaman.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaa bütün maçolar beni buluyor zaicım..

hep erkekelrden şikayet hep şikayet.

peşinizde bir bölük asker kadar adam varken, o kadar adamın içinden büyük bir zevkle adamı seçerken iyi güzel.allah daha çok versin de,o kadar adamın içinde en berbatını nasıl seçiyosunuz , haydi seçtiniz niye şikayet ediyosunuz? .bunu hiç anlamam.cımbızla mı ayıklıyosunuz kötüyü o zaman ya.

haydi tamam biz de kötüleriyle çıkıyoruz ama bizim önümüzde hiç bir zaman seçenekelr olmuyor,başka bulamadığımız için bizi seçene razı oluyoruz da çıkıyoruz. siz nasıl 30 kişinin içinde en kötüyü seçiyosunuz hayatım boyunca anlamadım bunu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eger benim yazdigima yanitsa: ben de bayanim.

evet, kizlar "kendi halimizde" birakilalim. ben bu tip "ozgurlugu" hic bir zaman hakiki ozgurluk olarak algilamadim. bilmem, belki bende problem var, belki asiri tutuculugum vardi o konuda, veya korkakligim, veya bazi seylere fazla onem veriyorum. olabilir.

taunus'un yazdigina gelince:

elbette ki tecrubeyle de zaten olculmez insanin kiminle olabilip olamayacagi, sonucta herkesi deneyemezsin zaten. daha cok erkegin ne istedigini bilecegi kadar, ve ne yapacagini bilecegi kadar tecrubesi olmali. eger erkek otomatikmen biliyorsa bunlari, helal olsun. ama, gozlemleyebildigim kadar, erkekler hem gec olgunlasip, hem de erken meraklaniyorlar, bazen o meraklarini da "ask" ile karistiriyorlar gencken. o yuzden, tecrubesiz adama zor guvenirim. yani kendini tanidigina zor guvenirim.

olayin fiziksel yanina girmiycem, ama sonucta fiziksel birseyden bahsettigimiz icin de onu hic hitab etmemek mumkun degil. sunu diyecegim tek: kadinlar ve erkekler ayni yaratiklar degiller, fiziksel asimetri var. kadinin erkek ile iliskiye girmeye karar vermesi farklidir erkegin kadin ile iliskiye girmeye karar vermesinden. onlar farkli seyler soyluyorlar. feminism demek degildir ki dogal olarak asimetrik olan birseyi simetrik yapmaya calisalim. bu kadar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eger benim yazdigima yanitsa: ben de bayanim.

evet, kizlar "kendi halimizde" birakilalim. ben bu tip "ozgurlugu" hic bir zaman hakiki ozgurluk olarak algilamadim. bilmem, belki bende problem var, belki asiri tutuculugum vardi o konuda, veya korkakligim, veya bazi seylere fazla onem veriyorum. olabilir.

taunus'un yazdigina gelince:

elbette ki tecrubeyle de zaten olculmez insanin kiminle olabilip olamayacagi, sonucta herkesi deneyemezsin zaten. daha cok erkegin ne istedigini bilecegi kadar, ve ne yapacagini bilecegi kadar tecrubesi olmali. eger erkek otomatikmen biliyorsa bunlari, helal olsun. ama, gozlemleyebildigim kadar, erkekler hem gec olgunlasip, hem de erken meraklaniyorlar, bazen o meraklarini da "ask" ile karistiriyorlar gencken. o yuzden, tecrubesiz adama zor guvenirim. yani kendini tanidigina zor guvenirim.

olayin fiziksel yanina girmiycem, ama sonucta fiziksel birseyden bahsettigimiz icin de onu hic hitab etmemek mumkun degil. sunu diyecegim tek: kadinlar ve erkekler ayni yaratiklar degiller, fiziksel asimetri var. kadinin erkek ile iliskiye girmeye karar vermesi farklidir erkegin kadin ile iliskiye girmeye karar vermesinden. onlar farkli seyler soyluyorlar. feminism demek degildir ki dogal olarak asimetrik olan birseyi simetrik yapmaya calisalim. bu kadar.

şu yazdıklarından hiç bişey anlamadım ben. çok şey yazmışsın ama hiç bişey yazmamışsın gibi.

doğanız gereği sürekli gizem yapıp bişeyleri gizleyerek erkeğin sizi çöze me me sine çalışıyosunuz ve böylelikle kendinizi korumaya çalışıyorsunuz. o yüzden de hiç net değilsiniz.samimiyetin s si yanınıza bile uğramamış.gizem yaptığınız zaman ne kadar sıkıcı ve güvenilmez olduğunuzun farkında mısınız?

neymiş erkeğin kendisini tanıdığından emin olman lazımmış, ya bu erkeğin kendi iç sorunu bundan sanane,

ayrıca da daha siz ne istedğinizi bilmiyosunuz ki!

ya erkek deneyimsiz olur istemezsiniz,

deneyim olsun diye bişeyler yaşamaya çalışır o zaman da niye bakir değil dersiniz.

deneyimlidir bu sefer de zampara çapkın damgası yer.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tecrubesiz adam istemiyor kimse. peki peki anladık da,

bu ülkede tüm kadınlar tecrübesiz gençleri red ederse o zaman bu zavallılar nereden bulacak da tecrübe yapıp da size gelecekler?

bu ne insafsızlık ya.kadın erkek ilşkisi şirket eleman ilişkisi gibi mi yani. bu ne duygusuzluk.

siz herşeyi çok biliyosunuz o zaman niye tecrübeli adam arıyosunuz? tipik kadın çelişkisi. off çok sıkıcısınız çok..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tecrübeli erkek ne demek ya?bir ilişkiye başlamadan önce sorun o zaman "sen tecrübelimisin?" diye,o da cevap versin "yokk herşeyin bir ilki vardır kısmetse izin verirsen ilk tecrübem sen olacaksın :),denek'im olumusun? :) " ya çok gülünç birşey bu..insanların ister istemez,az ya da çok,iyi yada kötü bisürü yaşanmışlıkları olur.Mutluluklar ,acılar insanı büyütür ders almasını biliyorsa olgunlaştırır..eğer mantıklı biriyse bir sonraki ilişkisinde önceki hatalarını yapmamaya çalışır ..eğer sağlıklı bir ilişki istiyorsa şayet..ben bu konuda erkeğinde üzerine fazla gidilmesinden yana değilim..onu önceki yaşanmışlıklarından dolayı yargılayamazsınki..sen onun için hayatının fırsatı,hayatının aşkıysan bile sen onunla yeni tanıştınn(sen onun karşısına bi kaçyıl önce çıktında omu istemedi seni..bu arada molina sözüm sana :) arkadaşının geçmişiyle uğraşmayı bırak canım..sen şu ana ,şu saniyeye bak.aksi takdirde itici olursun bence)..Evet....demek istediğim odur ki.ilişkiye başlandığı zaman kafanızdan bu tür düşünceleri silin tecrübeli mi?,pure mi?..onun insanlığına size olan davranışlarına bakın...

Zaia seni anlıyorum..sen örnek,tipikk bir türk kızısın...düşüncelerine duygularına saygım var...ama senin şartsız boyun eğdiğin ve bu yüzden gurur duyduğun şeyler bana ters geliyor.Bu demek değildirki ben özgür kızı oynuyorum,tabuları yıkmak oldukça güç..ama en azından ben tepki gösteriyorum.türkiyede kız olarak doğmanın büyük bir şansızlık olduğunu düşünüyorum (bu konu uzar gider aslında)bir kız çocuğunun kendisini ve hayatı yaşayarak öğrenmesi kadar doğal ne olabilir? aynı şey erkekler içinde geçerli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taunus:

gizem yapmiyorum, ama hayatimin detaylarina girmek istemiyorum. ayrica ben kendime tam tecrubesizdim demedim, onu ideal olarak goruyorum dedim. sana gizem yapmak icin bir nedenim yok, ama hayatimi anlatmam icin de nedenim yok. benim tecrubesiz erkeklere karsi tepkimin cok iyi bir sebebi var, ve benim soylediklerim 17 yasindaki tecrubesiz erkekleri kast etmiyor, 26 yasinda tecrubesiz erkekleri kast ediyor. sence erkegin 26 yasina kadar tecrubesiz kalmasi (hele hele yillardir bir kiz arkadasi varken, onunla sozde evlenmeyi dusunurken) normal mi? peki kizin 25 yasina kadar tecrubesiz kalmasi cok mu anormal?

gunisigi:

bende senin dusunduklerine saygi duyuyorum, ve ozur dilerim olayi basite indirdigim icin. sonucta herkesin durumu farkli, ve herkesin bu konuda ayni sekilde dusunmesi zaten beklenilemez cunku farkli farkli hayat tecrubelerinden gecmisiz buyumusuz, farkli insanlari farkli seyler mutlu eder. isin ilginc yani, ben aslinda yurt disinda buyudum, ama yine de kucuk bir kasaba da buyudugum icin ve ailem o konuda eski kafali oldugu icin (babam oldururdu lise de falan erkek arkadasim olsaydi, ama kucuk erkek kardesimin orta okuldan beri sevgilileri biliniyor), icimde her zaman o konuyla ilgili bir sucluluk hissi var. ama baska kizlari yargilamiyorum, ve belki kendi kizim oldugu zaman (eger olursa, Insallah) farkli yetistirmem gerekecek. sadece etrafima bakindigimda, kizlar erkekler ile evlilik oncesi cinsel iliski gecirdiklerinde genelde kizlari bir uzuntuyle ve kendine guvensizlik ile birakiyor ama erkekleri oyle etkilemiyor. belki sonunda kizlar onu "ama birsey ogrendim hayat ile ilgili" olarak tercume ediyorlar kendi iclerinde, ki boyle bir tercume guzel ve normal. elbette ki her tecrubemiz bizi simdiki oldugumuz yere getiriyor, ve su an mutluysak belki de o tecrube gerekliydi. geriye bakmak boyle garip birsey tabii ki. :) ama, yine de, *gelecege yonelik* sorulsa, hani bilsen kesin evlenmeyecegini o adamla, yine de onunla vaktini gecirirmiydin, cok ozel durumlar haric, zannetmiyorum ki cogu kiz "evet" desin. cogu erkek "elbette" diyebilir oteki yandan (?). ama soyledigim gibi, herkesi mutlu eden seyler farkli tabii. ben sadece kendimden ve etrafimda gozlemledigim kadar soyleyebilirim, o yuzden tum kisisel konulardaki cumlelerime "bence" veya "gozlemledigim kadariyla" ekleyebilirsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.