Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ÜLKEYİ KİM YÖNETİYOR?

diogen57

Önerilen İletiler

Sevgili arkadaşlar çok güncel değil ama siteye yeni üye oldum fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim

size 2 örnek vermek istiyorum:

1- Hatırlayın lütfen başbakanımız norveçte (nisan 2005) pkklıların yumurtalı saldırısına maruz kalıyor

hemen ardından basına verdiği demecte verdiği demeçte Türkiye'de "kürt sorunu yoktur pkk sorunu" vardır

diyor sonra gelelim ağustos ayına kendilerine aydın denilen 3-5 kişi ile bir görüşme yapıyor sonra çıkıp kürt

sorunu vardır diyor bu benim düşündüren 1. çelişki

2- boğaz içi üniversitesinde yapılacak olan konferansı adalet bakanı cemil çiçek bu milleti sırtından

hançerlemektir diyor ve bunun üzerine konferans iptal ediliyor gelelim diğer konferansa mahkeme

konferans yapılmasını iptal ediyor peki konferansın başka üniversitede yapılması fikri kimden geliyor?

maalesef cemil çiçek :((((

arkadaşlar yazıyı fazla ayrıntıya boğmak istemedim kısaca açıklamaya çalıştım bu olayları üst üste

koyduktan sonra aklıma hep şu soru geliyor acaba bizi yönetenleri kim yönetiyor?????

saygılar selamlar.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkeyi kim yönetiyor, hükümet mi yoksa IMF mi?

Bırakalım genel olarak ülkeyi yönetmeyi, bu ülkede işçinin, memurun ne kadar ücret ve maaş alacağını, kimden hangi verginin alınacağını, neye ne kadar zam yapılacağını kim belirliyor; hükümet mi, IMF mi?

Başbakan, “20 günde akaryakıta üç kez zam olamaz; müdahale ederiz” diye gürledi.

Ama IMF kaşlarını çatınca kös kös arkalarını dönüp ortalıktan toz oldular. Bırakın 20 günü, akaryakıt zamları günlük olarak gelmeye başladı.

Peki Türkiye’yi hükümetin değil de IMF’nin yönetmesi olup bitende hükümetin sorumluluğunu azaltır mı?

ülkeyi kim yönetiyor??? soru açık ama bunun cevabı çok zor arkadaşım...şöyle bir düşünüyorum da nasıl dallanıp budaklanır bu konu...BENİM VERDİĞİM ÖRNEK BİR PARÇASI SADECE...

IMF

AB

DÜNYA BANKASI

ABD

ORDAN GEÇ... İSRAİL

YOK ÇOK KARIŞIKK :(

TEK BİLDİĞİM BU ÜLKEYİ AKP HÜKÜMETİ YÖNETMİYOR,SÖYLENENLERİ YAPIYOR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sn.sedatsan güzel bir konuya değinmişsin.düşünüyorumda gerçekte ülkeyi dolayısıyla bizi yönetenler var mı acaba!

anayasamızda yer alan "egemenlik kayıtsız şartsız miletindir"sözünü anımsayanlar varmı?

ağızları iyi laf yapan siyasetcilerimiz koltuk sevdasına enperyalizmin imf nin en başında amerikanın kuklası olmayı benimsiyorlar. her söylenen inanmaya mecbur edilmiş halkımız ise medyanında desteği ile siyasetcilerin ve medyanın bize sunmuş olduğu görüntüyü yemeği daha doğrusu yaşamı kabullendirmeye çalışıyorlar.

ülkeyi kim mi yönetiyor. sorunun cevabıda acı ama gerçek sn.sedatsanın vermiş olduğu örnektende anlaşıldığı üzere bu üleyi yöneten ne biziz nede devlet..

:angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başlığı ben açmadım ancak açan arkadaşın eline ve aklına sağlık.

Sorulması gerekn çok önemli bir soruyu sormuş.

BU ÜLKEYİ KİM YÖNETİYOR?

Bir düşünelim bakalım !!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi kardeşler,bu ülkeyi ben yönetmiyorum. Ben gariban bir işçiyim. Arı gibi çalışır havuzu doldururum,bir de bakarım ki havuz,da iki kocaman delik. Biri emperyalist IMF ve Dünya bankasının açtığı kocaman bie delik, bir diğeride yerli işbirlikçilerinin suyu boşalttığı kanal. Eeee. Benim bir gariban işçi olarak cürmüm ne ki düştüğüm yeri yakayım değilmi. Vallahi ben yönetmiyorum. Benim babam da köyde oturuyor. Ona da sordum, Oda; Haşa sümme haşa oğlum vallahi ben yönetmiyorum dedi. Evi yönetemiyorumdaaaa. Şimdi inandınızmı. Haaa.bir başka konu da bu ülkede kaosu çok sevenlerin varlığıdır. Onlarda her defasında vatan millet derler arkasından bizi kemirenlere uşaklık ederler. Vallahi de billahide ben bu ülkeyi yönetmiyorum kardeşler.

-----------------------------

Siz siz olun bu kötü yönetenlerin temel gücünün dal kavukluğunu yapmayın. Bu güzel yurdunuza sahip çıkın. Yalandan bayrak sallayarak değil,bayrağı sallatanların amaçlarını iyi öğrenerek hemde.

DÖRTNALA GELİP UZAK ASYADAN BAŞINI BİR KISRAK BAŞI GİBİ AKDENİZE UZATAN BU VATAN BİZİM.

Sağ kalın sağlıklı olun. ama böyle kötü yönetici olmayın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi kardeşler,bu ülkeyi ben yönetmiyorum. Ben gariban bir işçiyim. Arı gibi çalışır havuzu doldururum,bir de bakarım ki havuz,da iki kocaman delik. Biri emperyalist IMF ve Dünya bankasının açtığı kocaman bie delik, bir diğeride yerli işbirlikçilerinin suyu boşalttığı kanal. Eeee. Benim bir gariban işçi olarak cürmüm ne ki düştüğüm yeri yakayım değilmi. Vallahi ben yönetmiyorum. Benim babam da köyde oturuyor. Ona da sordum, Oda; Haşa sümme haşa oğlum vallahi ben yönetmiyorum dedi. Evi yönetemiyorumdaaaa. Şimdi inandınızmı. Haaa.bir başka konu da bu ülkede kaosu çok sevenlerin varlığıdır. Onlarda her defasında vatan millet derler arkasından bizi kemirenlere uşaklık ederler. Vallahi de billahide ben bu ülkeyi yönetmiyorum kardeşler.

-----------------------------

Siz siz olun bu kötü yönetenlerin temel gücünün dal kavukluğunu yapmayın. Bu güzel yurdunuza sahip çıkın. Yalandan bayrak sallayarak değil,bayrağı sallatanların amaçlarını iyi öğrenerek hemde.

DÖRTNALA GELİP UZAK ASYADAN BAŞINI BİR KISRAK BAŞI GİBİ AKDENİZE UZATAN BU VATAN BİZİM.

Sağ kalın sağlıklı olun. ama böyle kötü yönetici olmayın

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne kadar sade ve içten yazmışsın kardeş. Ben işçiyim babam köylü yani biz halkız emekçiyiz çalışanı üreteniz, hayatı yaratanız, o devasa çarkı döndüreniz. Ama tövbe billah, sümmü haşa ülkeyi biz yönetmiyoruz. Değil yönetmek hiçbir şekilde söz sahibi değiliz. Değil biz, bizim seçtiklerimiz bile değil.

İşte yönetim süreci:

İMF,DB, AB, ABD, TÜSİAD,MÜSİAD,TİSK istedi bu yasa çıkacak.

El kaldır , Şimdi de İndir.

Böyle mi olmalı ülkemizde ki yönetim anlayışı.

Hani demokrasi halkın kendi kendini yönetmesiydi.

Biz işçiyiz, köylüyüz, memuruz, esnafız, üreticiyiz yani HALKIZ, peki ne kadar katılıyoruz ülke yönetimine?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

bu ülkeyi kim yönetigini hepimiz cok iyi biliyoruz demii

ben size bi örnek vermek istıyorum uygun olurmu olmazmı bılmem ama gende vermek istıyorum bundan aylar önce yada gecen sene dıyelim iran da ABD usakları ögrenciler ayaklandılar. ama oradakı halk ne yaptılar ögrencılerı susturmasını bıldıler demii birlik ve beraberlik var iran da neden ABD irana giremiyor o kuvetı kendıde bulamıyor birlik ve beraberlık olduktan sonra dunya gelse bile senii parcalıyamaz bölemez körfez savasında 68 ülkenın ırakı yenemedıgı gıbı

gerceyı bızım mesele turkiye ama türkiyey satmışlarda haberımız yokk adamlarrın yapmadıgı tek sey kalmışş karının yanına girmee demesi demii sımdıye kadar yöneten yönetmiş bundan sonra kimin adamları yönetecek acaba başbakan erdogan gıderse ali veya mehmet gelecek ve gene adamları yönetecekk :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne kadar sade ve içten yazmışsın kardeş. Ben işçiyim babam köylü yani biz halkız emekçiyiz çalışanı üreteniz, hayatı yaratanız, o devasa çarkı döndüreniz. Ama tövbe billah, sümmü haşa ülkeyi biz yönetmiyoruz. Değil yönetmek hiçbir şekilde söz sahibi değiliz. Değil biz, bizim seçtiklerimiz bile değil.

İşte yönetim süreci:

İMF,DB, AB, ABD, TÜSİAD,MÜSİAD,TİSK istedi bu yasa çıkacak.

El kaldır , Şimdi de İndir.

Böyle mi olmalı ülkemizde ki yönetim anlayışı.

Hani demokrasi halkın kendi kendini yönetmesiydi.

Biz işçiyiz, köylüyüz, memuruz, esnafız, üreticiyiz yani HALKIZ

Peki ne kadar katılıyoruz ülke yönetimine?

KOSKOCA BİR HİÇ.

BİZDEKİ DEMOKRASİ BURJUVA DEMOKRASİSİDİR.

PARASI OLANIN HERTÜRLÜ HAKKI ELDE ETTİĞİ, YARGIYI KENDİ LEHİNE ETKİLEDİĞİ, TÜM AVANTAJLARI KAR VE RANTLARI KENDİNE ÇEVİRDİĞİ, YÖNETİMİ İSTEDİĞİ GİBİ YÖNLENDİRDİĞİ,

ÖZGÜRLÜĞÜN SADECE PARASI OLANIN DİLEDİĞİNCE MAL VE MÜLKİYET EDİNDİĞİ SÖZDE BİR DEMOKRASİ.

BU HALİYLE GÖSTERMELİK VE ŞEKİLCİLİKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.