Jump to content

gloria

Φ Süper Üye
 • Content Count

  10,143
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  157

Status Updates posted by gloria

 1. Hava nasıl karardı, sanırsın akşam vakti... Bir gök gürültüsü, bir yağmur, fırtına... 

 2. Benim de Oruç Aruobam öldü.

  1. Admin

   Admin

   Çok fazla bilgim yoktu ama dün bir Amerikalı arkadaşım hakkında biraz bilgi verdi bende onun ardından biraz okuyarak fikir sahibi olmaya çalıştım... Güzel bir insan olduğunun farkına vardım diyebilirim. Uğurlar olsun...

  2. gloria

   gloria

   Bir tane dövmem var, o bile onun şiirinden alıntı. Ya ben onu kendime dert ortağı gibi görürdüm sanki beni anlayan, beni bilen, benim gibi düşünen tek o varmış gibi. Çok üzüldüm. Geriye bir Tom Waits kaldı o kadar sevdiğim....

 3. İnsanın idolünü kaybetmiş olması böyle bir şeymiş demek... Yüreğim öyle sızladı ki anlatamam!  Ursula K. Le Guin'den bahsediyorum. Beni ben yapan, fikrimi, zihnimi, ruhumu, hayata bakisimi farklilastirip gelistiren  bugünkü benin nedeninden... Onun kurduğu ve benim okuyarak hayatıma kattığım o müthiş dünyaları ozleyecegim.

  1. Admin

   Admin

   ABD’li Yazar Ursula K. Le Guin, 88 yaşında hayata gözlerini yumdu. Fantastik ve bilim kurgu eserleriyle dünya edebiyatında kendine önemli bir yer edinen Le Guin, Karanlığın Sol Eli, Mülksüzler, Sürgün Gezegeni, Yerdeniz serisi gibi roman ve öyküleriyle çağına damga vurdu.

 4. Marilyn Monroe, Tilda Swinton ve Scarlet O'hara'nın huylarını sularını görünüşlerini ruhlarını birleştirip bir ben yapsalarmış.

 5. VedatTürkali, Yaşar Kemal, Can Yücel, Sabahattin Ali, Aziz Nesin, Oğuz Atay, Cemal Süreyaları anadilinden okuduk, ne şanslıyız halbuki.

 6. Bayram tatili de 9 gün olmuş, nereye vınlasam acaba?

 7. Bazı şeyler aşılmaz, zamanla bile... ‪#‎UnutMADIMAKlımda‬

 8. Dicle Koğacıoğlu namus cinayetleri üzerine çalışan bir akademisyendi. 6 Ekim 2009 tarihinde "Çok acı var dayanamıyorum" şeklinde bir not bırakarak Boğaz Köprüsü'nden aşağı atladı.

 9. Dicle Koğacıoğlu namus cinayetleri üzerine çalışan bir akademisyendi. 6 Ekim 2009 tarihinde "Çok acı var dayanamıyorum" şeklinde bir not bırakarak Boğaz Köprüsü'nden aşağı atladı. http://www.turkish-media.com/forum/videos/view-6117-dicle-kogacioglu-namus-cinayetleri-uzerine-calisan-bir-akademisyendi-6-ekim-2009-tarihinde-cok-aci-var-dayanamiyorum-seklinde-bir-not-birakarak-bogaz-koprusunden-asagi-atladi-dicle-filmi-onun-anisina-yapilmistir/

 10. Kızgınlık kısa süren deliliktir

  1. erdogan

   erdogan

   kesinlikle.... :)

 11. Uykum geldiğinde uyuyabileceğim, uykumu aldığımda uyanabileceğim bir hayat istiyorum artık.

 12. Bayağı bayağı çekip gidesim var

  1. Admin

   Admin

   sen gitme gene de... :)

 13. İnsan insanı yakar mı hiç!

 14. Hani her karanlığın bir de aydınlığı vardı, bu sabah niye aydınlanmadı, niye hala geceki gibi kapkara? Daha ne kadar sürecek bu karanlık?

 15. Tanrımmm, şu an o kadar mutsuz, gergin ve o kadar umutsuzum ki oturup sabaha kadar aralıksız en romantik ve de en komik filmlerle kendime altın vuruş yapasım var. Bu ülkedeki insanlardan uzaklara mesela İsviçre'ye yerleşesim var, gündüz işe, akşam olunca da işten çıkıp spor salonuna, oradan da sinemaya gidesim, dünyanın haline "bananeeee yaaaa" diyesim, hafta sonları da evimin bahçesinde barbekü yapasım var. İsviçre'yi geçtim dinozorlar çağına bile geri yolculuk yapabilirim, dinozorlar yesin beni...

 16. Bi bakara makara sallayayım ben malum günleden cuma: "Şeytanın peşine düşmeyin; zira şeytan sizin açık bir düşmanınızdır.” (Bakara Sûresi:168) Hayırlııı cumaaaalarrrrrr

 17. Hadi amaaaaaa

 18. Ne acıklı bir gün :(

  1. Admin

   Admin

   Evet... Oldukça...

  2. evrensel-insan

   evrensel-insan

   Vicdan ve adalet gunu

 19. Beni en büyük çeken motorun yaptığı dalga, köpürtmesi ühühüühühüh

 20. Sabahın 6.30’unda radyonun alarmıyla uyandım. Barış Manço’dan Osman isimli parça çalıyordu, şarkının sözlerini bir hatırlasanıza… Yeminnnnleeee depresyona girecektim. İçimi yaktın Osman!

  1. Evrim

   Evrim

   Osman bir deli oğlan :))

    

  2. gloria

   gloria

   Dur çekme Osmaaaaaan...

  3. Canraşit

   Canraşit

   Osman'dan hemen Süleyman'a geçseydin keşke :)

 21. Bu aralar yaratıcı değilim, yaratmayıcıyım.

  1. Show previous comments  1 more
  2. gloria

   gloria

   ama o zaman lütfen plastik tabakları yere atma çünkü karıncalar onu ufo sanıp uzaya çıkmak istiyorlarmış ve sonra atmosferde yanarak ölüyorlarmış, gerçekten bak!

  3. Canraşit

   Canraşit

   Gerçekten mi, o zaman hemen gidip " yanmaz plastik tabak " alayım. Karıcaların uzaya çıkma hakkını engellemeyeyim. Karıcalar yanmasın. :)

  4. gloria

   gloria

   o da bir önlem tabii :)

 22. Dışarıya kar, yüreğime hasret, fikrime sen. Nasıl yağıyorsunuz üçünüz birden, bir bilsen. - Cemal Süreya

  1. Evrim

   Evrim

   kış ve hasret bu kadar mı güzel anlatılır :(

    

  2. gloria
 23. Düşünebiliyor musun, undan kek yaptım :o başardımmmmm, bir dahakine de çamurdan insan yapacağım, bunlar deneme çalışmalarım.

 24. Mahna mahnaa du duuu ru ru ru ru

 25. Sabah dilediğim dileği gerçekleştirmek üzere bir peri çıktı bugün karşıma...

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.