Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Canugur´a (Canuguru kaybettik)

Misafir alaTurka

Önerilen İletiler

Az evvel aci bir haber aldim ve halen soktayim...

Bu ani defteri gercek anlamda bir ani defteri olacak cünkü canugur artik aramizda degil.

Ben onu ilk kez 1,5 sene evvel burada tanidim ve cok kavgalar ettim, ama her ne kadar zit görüslere sahip olduysakta, belki önplanda sert atismalara megil verdiysekte, hep arka planda özür dilemeyi bildik ve saygidan taviz vermedik.

O kendi inandiklarini sonuna kadar savunan, akilli, samimi ve olgun birisiydi.

"Hiç bir insana rastlamadım ki, onda öğrenilecek bir şey olmasın." demis Alfred de Vigny, ben canugur´un yazilarini takip ettigimde cok seyler ögrendim.

Ve hayat dedigimiz bu sahnede, ister sanal ister reel, su veya bu sekilde rol alan insanlar bir sekilde iz birakiyorlar ve canugur belki benim sahnemde büyük rollerden birine sahip degildi, ama iz biraktigi kesin.

Umarim gitti yerde huzurlu ve mutludur :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu bir haftadan beri biliyorduk ve ben bir kaç gün kendime gelemedim.Admine ÖM den

canugurla ilgili eski bir dost olarak başlık açmak istediğimi ama etik olarak bunu Admin'in

yapmasının daha doğru olacağını söyledim.Adminde çok haklı olarak bence biraz bekliyelim

eğer haber doğru çıkmazsa çok zor durumda kalırım dedi.Haklıydı,sonuçta canugurun bu

dünyadan göçüp gittiğine dair yalnızca bir ileti vardı ve bu ne derece doğruydu bilemezdi.

Konuyu açtığına göre bende kendisine duygularımı söylemekte bir beis görmüyorum.

Bu forumda hayranlıkla yazılarını takip ettiğim,adeta bir öğretmen ruhuyla bildiklerini

paylaşırdı bizlerle.Çoğu zaman haklıydı,yazdıklarına cevap vermek oldukça güçtü.Çünkü

çok sağlam bir temeli vardı ve adeta beyni bir bilgi bankasıydı.Kendisini bu denli iyi

yetiştirmiş birisinin çok daha iyi yerlerde olması gerekirdi. Onun bu forumda yazdığı

dönemlerde forumun tartışma platformu daha bir heyecanlı,daha bir renkli geçiyordu.

Onun yazdıklarına asla katılmayan insanların bile sevgisini kazanabilmiş bir büyük

yüreğin sahibiydi.Nerede içinden çıkılması zor bir durum olsa,o bilge tavrıyla aşmamızı

sağlardı zorlukları. Bir insanı sanal alemde bu kadar sevebileceğim aklımın ucundan geçmezdi.

Ama demekki sevilebiliyormuş.Çok çok yakın bir sevdiğimi kaybetmenin hüznünü

kederini yaşadım. Anladımki sevilmek için bilgelik kadar,karşındakine saygı ve sevgi

duymak ve bunu hissettirebilmekte çok önemliymiş.Onu tanıyan herkezin ağladığını

görünce,yazdığı tek bir satırın bile boşa gitmediğini anladım.Hoşçakal güzel abim.

Güzel insan,cesur yürek.Hoşçakal büyük insan,kalbimde sımsıcak bir anı bıraktın.

HOŞÇAKAL...............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

18.Eylül.2005 tarihinde

ZOR MU AŞK TEK TARAFLI YAŞAMAK.MUTLU OLMAK. adlı başlıkta yazdıkları

evet, mutluluk, kisiye göre, elinde olanla yetinme sanatidir.

ask ise baska bir bela ki sorma; bir de kavusma süreci var.

Geceler bir türlü sabaha yanasmaz.

Sokaklarda dolasmak ta kar etmez, bir de yarin, o kafenin önündeki; bir dali egri agacin dibine ya gelmezse,?......

icmenin kepazeligi cok zaman rezil etse de, nevaleyi kurtarmaz yine de...

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yazıyaz'dan bir dost

Posta kutusuna kuru ve soğuk bir mesaj asmış

"sanırım tanırsın demiş Canugur vardı ya hani ölmüş demiş"

yazıyaz'a girdim hemen forum açılırken ki başlık gerçek olduğunu doğruluyordu

ne garip ya insanın bu karanlık ve kasvetli sonbahar günlerinden birinde

ölüm haberiyle burnunun içini sızlatan birine ne yazmalıyımı düşünmesi

bir kaç yıl öncesi geldi geçdi gözlerimin önünden

biz bir grup arkadaş bu foruma geldiğimizde

Canugur bu forumu sırtlayanlardan biriydi

düşünceleriyle netliğiyle duruşuyla yazdıkları bize burada kalmamız gerektiğini işaretlemişdi o zamanlar

sessizce çekdi gitti çok sonraları

ama sıklıkla olmasada kendini gene zaman zaman forum içersinde hissettiren biriydi

ne diyeyim hiç bilemiyorum

çok acı geliyor herşey

insanız başkalarının acılarını duyumsayabilecek kadar insanız ve olamıyorsak bu çok daha acı değilmi

bu forumda hatrı gönlü bilinecek insanların en başında gelen biri için açılmış bu başlık

bana çok da kimsesizce geldi ve bu çok daha acı

eskilerden olupda Canuğur'la anısı olmayan pek kimse olabileceğini düşünemiyorum

yıllar sonra dönüp arkama baktığımda

bu forumda sevgiyle saygıyla hatırlayacaklarımdan biridir Canuğur

bilgisinin ve duruşunun önünde saygıyla diyorum

bizim ozanlarımız "ölüme de tililili" derler bende sana demek istiyorum

ve gene derler ki "ölüm tatlı bir türküdür"

sen inanmazdın öbür tarafa ama dilerim vardır ya

sonsuz bir uykuya dalmış olmana değilde gittiğin yerde yeniden uyandığına inanmak

iyimserlik de olsa buna inanmak biz insancıklara bir teselli işde

kim ne derse desin bugün bu foruma yüzlerce insan giriyorsa bu çokluğu yaratan sebebeplere dahilsin

bu nedenlerin burda yaratılmasına emekler vermiş birisin

hatır bilmek gönül bilmek ne zormuş ya bu saygıyı gösteremeyenlere ince bir sitem olsun benden

onlar kendilerini bilirler

sana iki satırla bir veda bana ödenmemiş bir borç gibi geldi

hoşçakal Canuğur..hoşçakal..son yolculuğunda tatlı bir uykudan uyanmış biri olabileceğine inanmak istiyorum

hoşçakallll..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben çok eskilerden olmadığım için ölen arkadaşımızı tanımak kısmet olmadı ama yazdıklarınızı okuyunca gerçekten üzüldüm.Yerinde inşallah mutludur.

Biz gerçekten bir kukla sahnesindeyiz

Kuklacı Felek Usta, kuklalar da biz

Oyuna çıkıyoruz birer ikişer,

Bitti mi oyun sandıktayız hepimiz

Ömer Hayyam

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslında ölüm gelince yazacak pek birşey de bırakmıyor insana.BENİM GİBİ KLAVYESİNE VE DİLİNE HAKİM OLAMAYAN BİRİ İÇİN BİLE ÇOK ZOR Bİ KAÇ KELİMEYİ BİR ARAYA GETİRMEK...

bi kaç kere özel mesaj ile de görüştüğüm canuğur aslında beynine hakim ve sinir bozucu derecede haklıydı bazen...

şevvalin dediği gibi eğer,diğer taraf varsa ve bizi izleyebiliyorsa,selam olsun.

yine sen haklısın...

tekrar görüşene kadar,takıl bakalım oralarda,anlatacak neler var?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ölüm...

hayatın sona ermesi, ruhun bedenden ayrılması, kaba tanımıyla..sadece bu kadar mı?değil elbette..geride bırakılan yaşlı gözler, gerçekleşmeyen emeller, yaşanamayan hayaller, kavuşulamayan sevgililer, belki de öksüz/yetim kalan çocuklar, dul kalan eşler..onca yıl bir amaç uğruna ya da amaçsız uğruna yaşanan bir hayat, sonra ele geçen nedir ki?hiç..herkesten ayrılıp gidilen yer herkes için aynı..kara toprak..

benim sadık yarim kara topraktır..

peki ya harcanan o hayat?harcanan onca çaba, yıllarca çalışma, zar zor belki bir iş edinip bir aile kurma, dostlar kazanıp dostlar yitirme..birini canın kadar sevme, sevilme..belki mutluluklarla, belki acılarla dolu senelerden sonra ölüm..o zaman anlamı ne bunun?var mı acaba?

manası yoktur..

yok bu alemin..

dedim ya, yıllarca çalışıyorsun çabalıyorsun, kazanıyorsun kaybediyorsun, seviyorsun seviliyorsun, düşüyorsun kalkıyorsun, ağlıyorsun gülüyorsun, yani yaşıyorsun..ama sonunda bir bakıyorsun ki..

yolun sonu görünüyor..

diyorsun ki artık, yaşayacağımı yaşadım, yapabildiğimi yaptım ya da yapamadım, elimden geldiğince çabaladım..ne bir gün gördüm, ne vefa..hayat bir kumar belki de, ölümse bu kumarın sonunda kesin sonuç, kesin kayıp..biliyorsun ki hepsi boşa, hepsinin sonu belli..yüz yıl yaşasan da 1 saat yaşasan da, her şeyi tatsan da sadece acı çeksen de, ne şekilde yaşarsan yaşa..biliyorsun ki..

benim sadık yarim kara topraktır..

can kafeste durmaz uçar,

dünya bir han konan göçer..

peki ya..

adaletin bu mu dünya?

onca sevdiğinden, seveninden bir kalemde ayrılmak..her ne kadar zor olsa da sonuç bu..ne yapılacak bir şey var, ne bir çözüm, ne bir çare..belki ölüm bir kurtuluş senin için, belki çok kötü değil ölmek o kadar da..peki ya geride kalanlar?onlara nasıl anlatabileceksin?anlatamazsın..

ölüm, allah'ın emri..

ayrılık olmasaydı...

blackrose1az7.jpg

aksam olunca kuslar donerken

bir huzun coker dolar gozlerim

issiz ovaya yagmur inerken

kim aramis kim bulmus dertlerine care

olum allah'in emri ayrilik olmasaydi

gunbatisinda sular kararir

karli daglardan asan yollara

yillardir seni bekledim durdum

goc vakti geldi artik yoruldum

istemem tatsin ask acisini

her kim anarsa baris adini

blackrosebuds1dd6.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Foruma ne zaman dönecek diye beklerken...!

Yaşama vede ettiğini duymak.!

Ve bu kadar geç farketmiş olmama hem seviniyorum...Hem de çok üzüldüm...

Düşünemezdim hiç...

Hiç görmediğim ...Sesini bile duymadığım biri için yazılarından onu sevmeyi...

Ve yokluğuna bu kadar yüreğimin burkulacağını ...

Yaşam bana yeni bir şeyi daha öğretti...

İyi ki vardın Can uğur...

Aklımızın bir köşesin de yine hep olacaksın...

Arkadaşlarım listesinde hep duracaksın seni orada hep saklayacağım...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEVGİLİ CAN UĞUR;

Aramızda olmanı...

Sana yeni yılda İyi dileklerde bulunmayı çok isterdim...

Kendi sonsuzluğunda rahat uyu...

Yüzüne ifade edememiştim...Sana değer verdiğimi,sevdiğimi...

Bir türlü denk gelmemişti... Bunları ifade edebilmek yokluğuna denk geldi...

Bir kez daha anladım ki insanlar yaşarken birbirlerine ifade edebilmeli...

Sevgilerini...İyi niyetlerini...İyi dileklerini...

*tna

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Canuğur'a...

İnsan sanal ortamda tanıdığı birisini böyle sever mi?

Öldüğünde bu kadar üzülecek kadar hem de!

O klavyeye dokunan parmaklar gerçek dimi?

Hepiniz gerçeksiniz?

Üzülür tabi abi...

Niye gittin Canuğur abicim? Bak ben geldim, belki tartışırdık ya da anlaşırdık bilmiyom... Bu kadar sevildiğine göre, Kendini bu kadar sevdirebildiğine göre... Niye beni seninle tanışmaktan mahrum bıraktın? Aşkolsun sana abi, aşkolsun...

Abi ben ölümden hiç korkmam biliyon mu? Ama ölümlere çok üzülürüm. Hep içim burulur. hele ölen kişi beraberinde böyle büyük sevgiler ve taktirler götürmüşse, arkasında bıraktığı kimseler olur asıl kaybeden. Yaşamını kaybetmen, kendin için bi kayıp sayılmaz o zaman... Bence çok şey kaybetmişim gibime geliyo, haksızımıyım Canuğur abi?

İnsan öbür tarafın olmasını bu yüzden istiyo işte, gidenler çok sevildiği için.

Abi, umarım öbür taraf vardır. umarım yazdıklarımı görüp gülümsüyondur.

Sevgiyle uyu abi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

gözüme çarptı bu topic..canuğuru tanımıyorum..ve ilk defa forumda olan birilerinin vefatını duyuyorum..umarım ruhu huzur içindedir..

---şu hayatın bir varmış bir yokmuş gerçekliği yine göstermiş kendini...

---rahmet diliyorum... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nası ya doğru mu duymuşum ben...

Bir yerlerde görmüştüm ama tam emin değildim;şimdi yeni iletilere bakarken gözüme çarptı bu başlık...

Kendisiyle tartışmalarımız iki sene öncesinden bir başladı, pir başladı;her şeye rağmen özellikle "dini" konularda bugün de yazışan bir çok insandan daha üsturupluydu, bunu bir başlıkta artık karşımdaki insandan bunaldığımda söylemiştim hatta, hakikaten bir çok karşıt görüşlü insana Canuğur'u tercih ederdim.Kendisini en son başka bir forum ortamında görmüştüm;öldüğüne dair bir yazıyı da oradan hatırlıyor olabilirim;gerçekten insan kendini bir değişik hissediyor;görmesem de yüzünü, konuşmasam da sesli, uyuşmasak da bir çok konuda;ölüm kime gelirse gelsin insan bir fena oluyor;nedeni de içimizdeki potansiyel olsa gerek...

:online2long:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

pek hatırlayamıyorum...ilklerden biliyorum....

ölüm denince insan bir başka oluyor....insanın elinde olmadan

bu bir insan olabilir.bir canlı hiç fark etmez..

dünyamızı ne zaman değiştireceğimiz hiç belli değil...

başımız sağolsun....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bugün 12 07 07 başlığı şimdi gördüm çok müteesir oldum...Sevgili dostum rahmetle kucaklanırsın inşallah....

neden daha başka bir yerde bir başlık açılmadı, neden kimse hiçbir satırında yer vermedi ben neden görmedim, dönmesini beklerken böyle mi olcakmış meğer? Rahmetle kucaklan ey dostum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bu foruma yeni geldiğim zamanlar, senin açmış olduğun bir başlıkta ben de düşüncelerimi yazmıştım. Hayatlarımızın bir anında kesiştirebildiğimiz tek nokta da buymuş işte... Üzüldüm çünkü seni tanıyamadım ama bir yandan eğer son buysa tanımış olmak da üzecekti sanırım... Bilmeni isterim ki bu haberi ilk okuduğumda içim buruldu, bu başlığı her gördüğümde de ayrıca buruluyor. Okuduklarımdan, yazdıklarından, yazılanlardan farkettim, hayatının, yaşadıklarının, düşündüklerinin ve düşündürdüklerinin ne kadar anlamlı olduğunu, ve bu nedendir ki bu gidiş senin için fazlaca anlamsız kalmış, işte bundan benim içimin burukluğu... Her ne ise ve her ne sebepten ise umarım gidişinin sence bir anlamı vardır ve o anlama ulaşabilmişsindir... Rahat ve huzurlu uyu Sevgili Canuğur... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

ya belkı coook gec buraya bırseyler yazmak ama .tesadufen rast geldım.hıc tanımıyorum kendısını ama coook uzuldum gercekten. :(

olumun ne kadar yakınımızda oldugunu bırkez daha hıssettım.

basımız sagolsun :(

Allah aılesıne sabırlar versın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.