Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TESETTÜR GIYIM KEMIK ERIMESI YAPIYOR

mara bulge

Önerilen İletiler

buyur varsa hakaretim yap alıntını yaz. bizim alınımız açık bizim terb iyemizede seviyemizede güvenimiz var. biz masanın adabını biliriz.

mert kimse ya tartışır ya dövüşür hakaret etmez. o başkalarının işidir. tartışam ortamında saldırmaz. adaplıdır terbiyelidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 125
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

3) Made'cim demis ki: teseddür değilmiş tek nedeni.....maracığım yazıları çığrından çıkartmayalım.......zaten ortam yetesi kadar gergin.........ona bakılırsa güneşinde bir çok zararı var.......... neyse ben saçma buldum .......yazılanlara yazanlara saygım sonsuz...

made ben yazilari çigrindan çikartmayi istemem. burda tartisilir, bi fikir verilir o kadar. direk olarak hemen saldirmaya basladilar insan bazen kendini mecbur cevap vermek zorunda hissediyor. dikkat ettiysen topic'teki ikonumda konudan emin olmadigim ile ilgili. sen saygi duyan birisi oldugun için fikirlerin her zaman tarafimca saygi bulacaktir :clover:

haklıya haklı.........tölerans yok.....ama dedimya sadece teseddüre bağlamak yanlış olmuş.....hani at gözlüğü hesabı olmuş....sağ ve soluda görmek ister bu gözler.......

sewgiler+saygılar........ :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CYRANonun fotokopisi değilsin..))

Anlama egzersizleri yap mara..

Senle hiç bir yerde karşı karşıya gelmek istemem, çünkü klasım sarsılır..

O yüzden ne kinin varsa burada dök..

Konu dışına çıkılmış falan deme..

Zaten konunun dışındaydınız..

Çünkü kayda değer bir fikriniz yoktu...))

Ayrıca hangi bayanla konuştuğumu bilmiyorsun..

Giden gider, gidene güle güle deriz ertesi gün bir daha buluruz..))

Sen işine bak..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CYRANonun fotokopisi değilsin..))

Anlama egzersizleri yap mara..

Senle hiç bir yerde karşı karşıya gelmek istemem, çünkü klasım sarsılır..

O yüzden ne kinin varsa burada dök..

Konu dışına çıkılmış falan deme..

Zaten konunun dışındaydınız..

Çünkü kayda değer bir fikriniz yoktu...))

Ayrıca hangi bayanla konuştuğumu bilmiyorsun..

Giden gider, gidene güle güle deriz ertesi gün bir daha buluruz..))

Sen işine bak..

hani sen o tiplerden degildin? bir topicte daldan dala konanlara salliyordun.. kendi agzinla düsüyorsun. kayda deger görmedigin fikir bana ait degil, belediyeye ait. sana bir kinim yok kral ben deger verdigim insanlari sever ya da onlara kizar nefret ederim. nefret sevgiden dogar sana sevgi beslemedim ki nefret edim..

eger burasi sana uygun biryer degilse yazma. isime bakicam ama arada sürekli parazit yapiyorsun. yorumun yoksa bu konu ile ilgili araya girip laf karistirma.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana uygun değil demedim..

Sadece biraz daha bilgi demek istedim..

Kin nefret düşmalık ve duygusallık değil...

Yani Başörtüsü meselesini ele alırken;

- Baş örtüsü neden takılıyor

- Baş örtüsünü yasaklayan yasa varmı

- Diğer topiclerde eşitlik ve özgürlük naraları atlırken, türban gelince neden u dönüşü..

- Baş örtüsü takmamakla, baş örtüsü emrini red etmenin arasındaki farkı..

Biliyorsanız devam..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana uygun değil demedim..

Sadece biraz daha bilgi demek istedim..

Kin nefret düşmalık ve duygusallık değil...

Yani Başörtüsü meselesini ele alırken;

- Baş örtüsü neden takılıyor

- Baş örtüsünü yasaklayan yasa varmı

- Diğer topiclerde eşitlik ve özgürlük naraları atlırken, türban gelince neden u dönüşü..

- Baş örtüsü takmamakla, baş örtüsü emrini red etmenin arasındaki farkı..

Biliyorsanız devam..

burda ele alinan konu bas örtüsü degil, kemik erimesine yol açip açmadigi.. ben zaten yol açiyor da demedim. sadece konuyu ortaya attim, çünkü türban gündemdeyken türbani savunan kimseler tarafindan yapilan bir arastirma bu.

herkes kendine göre biliyor. ben simdi internette 15 dk sonunda tüm bu söylemlere cevap bulurum ama bana göre önemli olan insanin kendi aklina göre bilgiyi yogurmasidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana göre önemli olan ise bilginin kendisi..

Bilgiyi vereni tanımam bile..

Ayrıca benim bu forumdaki 4800 iletimin en az 3500 ü kendi fikrim ve görüşlerimdir..

Bilginize..

bilginin kendisini herkes verebilir. ezberi kuvvetli bir insan herseyi ezberleyebilir ama savunamaz. benim kastettigim, bilgiyi alirim, kanitlanmis bilgiyi.. kendimle özdesletirebildigim zaman onu savunurum.. bu topicteki bilgileri ise özdeslestiremedim ki zaten topici açarken basina " :unsure: " ikonunu koymamin sebebi budur.

tekrar söylüyorum ben burda türbanlilar kemik erimesine maruz kaldi çünkü D vitamini alamiyorlar demedim, okudum ilgimi çekti fikirleri görmek için yazdim.

ama hemen de ateist oldum :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana direkt ateist demedim..

Sanki onların felsefesi var gibi demek istedim..

Eğer herhangi bir yerden alıntı yapmışsam yada yapıyorsam, o fikre, o görüşe katıldığım içindir..

Zaten herhangi bir yerden alıntı yaptığımız zaman onun üzerine yorumlarımız devam etmiyormu..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana direkt ateist demedim..

Sanki onların felsefesi var gibi demek istedim..

Eğer herhangi bir yerden alıntı yapmışsam yada yapıyorsam, o fikre, o görüşe katıldığım içindir..

Zaten herhangi bir yerden alıntı yaptığımız zaman onun üzerine yorumlarımız devam etmiyormu..

sen beni tanimadan ateist dedin. benim forumda tanidigim arkadaslarim dahil herkes allaha inandigimi, dinleri, kabul ettigimi ama sadece hükümlerini yerine getirmedigimi çünkü allaha giden yolun sadece islam dini olmadigini düsündügümü bilir.

ben bas örtüsüne karsi olmadim, arkadasim oldugunu da söyledim. tarikatçi türbanlilardan ama nefret ettigimi her yerde söylerim hiç te çekinmem.

alintilari ben de yapiyorum zira bir konu ile ilgili topic açtigim zaman bir yerden etkilendigim ve paylasmak istedigim için yaparim bunu. fakat sonrasinda yaptiklarim kisisel yorumlarimdir. ben su sure farz buyurdu vb. seyler için yapmam yapilmasi gerekenleri. dogru ve yanlis benim için kesindir... benim hakkimda bilmedigin çok sey var kral, ben dinine bagli bir çok insandan çok daha da tutucuyumdur. bunlari anlatiyorum yine çünkü baska insanlarin da bilmeden benden nefret etmelerini istemiyorum. hakaretlere alistim artik sorun degil, sadece sevdiklerim etkilenmesin yeter.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama mara bak kısa yazacağım..

Dinlere saygım var d,yrsun, Allaha dinlerden başka yolla da varılır diyorsun..

Buradan anlaşılıyorki kesinlikle ateist değilsin..

ama o innadığın Allah Kuran'ı kerim indirmiş..

Neden Kuran da geçen hükümlerei tınlamıyorsun..

Mesela yukarda ALlaha dinlerden gayride varılabilir demişsin..

Oysa Allah öyle demiyor.

Sizin için islamı seçtim tek kurtuluş yolu da budur diyor..

Bunu nasıl yorumlucaksın..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir Zıplayan Dana

Oysa Allah öyle demiyor.

KRALX,anlama konusunda sorunların var,çalış dedim ama sallammışsın...

Bu arkadaş(MARA....) dini inancım var diyor...

Ama müslüman değilim diyor.

Sen de ona neden Müslüman olmadın,nasıl bir inanış diyerek ne kadar anlayışsız olduğunu kanıtlamışsın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Oysa Allah öyle demiyor.

kurani kerimi gönderdigini biliyorum, hükümlerini de az çok biliyorum. ama bana göre oruç tutmakla yemegini fakir biriyle paylasmak ayni. bana göre namaz kilmakla geceleri onu düsünerek ve tüm dünya için dua ederek geceyi geçirmek ayni. ve yine bana göre o dönemde yasayan insanlara dogruyu sadece islam dini gösterebilirdi. insanlar bilgiden yoksundu. fakat su an herkesin ögrenmeye hem meyili hem de ögrenmek için materyali var.. sonuç olarak ben aileme laf getirecek birsey yapmam, sokaklarda el ele erkek arkadasimla yürümem, mini etek giymem yazin adananin 50 derece sicaginda askili bile giymedim bugüne kadar.. bunlari yapmamin sebebi ise kendi dogrularimdir. bir çok müslümandan daha bagliyimdir allaha ama asla bunu dile getirmem, kendi içimde yasarim..

kral bana göre allahin tek istedigi insanlarin iyi, pozitif olmasi. ben onun bir parçasiyim, bir hücre gibi. ve ona olan minnetimi islam dininin hükümleri ile yapmak yerine, daha iyi bir insan olmakla yerine getiriyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ZıpzıpZıplayan DANA Benim anlama yeteneğimi muhakeme etme seviyenin omadığını biliyorum..

O açıdan sen kendini ifade etmeye çalış..

Maranın müslüman olduğunu biliyorum...

CYRANO son iletini yazarken dahi bir insana saygısızlık ediyorsun ve işin en ilginç yönü ise, aynı yazı içerisinde yapıyorsun bunu..!!

kurani kerimi gönderdigini biliyorum, hükümlerini de az çok biliyorum. ama bana göre oruç tutmakla yemegini fakir biriyle paylasmak ayni. bana göre namaz kilmakla geceleri onu düsünerek ve tüm dünya için dua ederek geceyi geçirmek ayni. ve yine bana göre o dönemde yasayan insanlara dogruyu sadece islam dini gösterebilirdi. insanlar bilgiden yoksundu. fakat su an herkesin ögrenmeye hem meyili hem de ögrenmek için materyali var.. sonuç olarak ben aileme laf getirecek birsey yapmam, sokaklarda el ele erkek arkadasimla yürümem, mini etek giymem yazin adananin 50 derece sicaginda askili bile giymedim bugüne kadar.. bunlari yapmamin sebebi ise kendi dogrularimdir. bir çok müslümandan daha bagliyimdir allaha ama asla bunu dile getirmem, kendi içimde yasarim..

kral bana göre allahin tek istedigi insanlarin iyi, pozitif olmasi. ben onun bir parçasiyim, bir hücre gibi. ve ona olan minnetimi islam dininin hükümleri ile yapmak yerine, daha iyi bir insan olmakla yerine getiriyorum.

Peki sen haklısın diyelim mara...

Son bahsetiğin şekilde ateistler de var..

Sence Allah o ateiste nasıl muamele edecek..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ZıpzıpZıplayan DANA Benim anlama yeteneğimi muhakeme etme seviyenin omadığını biliyorum..

O açıdan sen kendini ifade etmeye çalış..

Maranın müslüman olduğunu biliyorum...

CYRANO son iletini yazarken dahi bir insana saygısızlık ediyorsun ve işin en ilginç yönü ise, aynı yazı içerisinde yapıyorsun bunu..!!

Peki sen haklısın diyelim mara...

Son bahsetiğin şekilde ateistler de var..

Sence Allah o ateiste nasıl muamele edecek..

o allah ile inanmayanin kendi arasindadir. kimseyi allaha, dine inanmiyor diye yargilamadim. benim dini bilgisi kuvvetli basi kapali, kürt, alevi, ateist bir sürü arkadasim var. hiç birine bugüne kadar neden böyle demedim. herkes kendi inanci dogrultusunda yasar. hiç bir arkadasimla da inanislari ve bakis açilari yüzünden tartismadim, kimsenin de degismesini istemem çünkü o zaman hepimiz tek tip insan olurduk.

bana insani seven, ülkesini seven insan gerek. bu insan kürt-türk, müslüman-ateist vb. farketmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ee işin ince mizahıdır nickim ebu cehil esas ebu hakem diye çağrılır müslümanlığa davet eden muhammet daveti sertçe red edildiği için ona kızıp "bundan sonra ona ebu cehil denecek"demiş ebu cehilin esas ismi amr bin hişam'dır.Ben de muhammedin seçtiği lakapla her zaman onu eleştireceğim .

senin ne haddine onu eleştirmek ebu kara cahil !inan şimdi ebu cehil yaşasaydı senin suratına tükürürdü çünkü aklı başına gelmiştir inşallah seninde aklın başına gelir de doğru yolu bulursun zaten ne zaman dua etsem ateistler içinde ederim doğru yolu bulsunlar diye yoksa boş dünyada bomboş yaşayıp yiyip içip s... öleceksiniz ohh ne iyi ALLAH akıl fikir versin senin gibilere firavun ben ALLAH'ım bana tapın dedi ama sonunda ne oldu son nefeste imana geldi ama iş işten geçmişti neyse konuyu saptırmayalım hee bide dini kendi kafasına göre yorumlayanlar var yok ben oruç tutmamda yemeğimi paylaşırım yok ben namaz kılmamda hep namazı düşünürüm yok böle bişey arkadaşlar eğer sağlığın gücün kuvvetin yerindeyse ibadetini yapacaksın diğeri üşengeçliktir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili mara fıkıh ilmi diye bir ilim var..

Akait ilmi diyue bir ilim var...

Sadece bunları söylüyorum..

Allaha ulaşmak için hümanizm yeterli değildir..

Ayetlere bir göz atarsan göreceksin.

Sevgiler...

fıkıh ilmi: İnsanların yapması ve yapmaması lâzım olan işleri bildiren ilimmis. daha yeni ögrendim.

akait ilmi: iman esaslarından bahseden ilimmis onu da yeni ögrendim.. zaten din ile ilgili çok fazla bilgim olmadigini söylemistim fakat dini bilgisi çok saglam insanlarla tartistim bu konulari. yine de fikrim degismedi açikçasi..

bak hümanizm yeterli degil demissin... ama gerekiyor degil mi? allah herkesi sevin diyor dimi? peki kral senin öfken neye ve kime? en basiti emin abim.. abi diyorum çünkü kendisi ile her gün görüsürüm, bir kere kalbimi kiracak söz etmedi, bana neden allaha inaniyorsun demedi.. hep derdimi paylasti. ama sen ona ateistsin diyerek bir sürü göndermeler yaptin. bana göre dinine bagli birisi baska insanlari inançlari ile yargilayip, bu kadar üstüne gitmez.

neden din konusunda seninle ayni fikri paylasmayan kimselere bu sekilde davraniyorsun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

senin ne haddine onu eleştirmek ebu kara cahil !inan şimdi ebu cehil yaşasaydı senin suratına tükürürdü çünkü aklı başına gelmiştir inşallah seninde aklın başına gelir de doğru yolu bulursun zaten ne zaman dua etsem ateistler içinde ederim doğru yolu bulsunlar diye yoksa boş dünyada bomboş yaşayıp yiyip içip s... öleceksiniz ohh ne iyi ALLAH akıl fikir versin senin gibilere firavun ben ALLAH'ım bana tapın dedi ama sonunda ne oldu son nefeste imana geldi ama iş işten geçmişti neyse konuyu saptırmayalım hee bide dini kendi kafasına göre yorumlayanlar var yok ben oruç tutmamda yemeğimi paylaşırım yok ben namaz kılmamda hep namazı düşünürüm yok böle bişey arkadaşlar eğer sağlığın gücün kuvvetin yerindeyse ibadetini yapacaksın diğeri üşengeçliktir

seni ilgilendiriyor mu dini nasil gördügüm?

beni taniyor musun?

namazi düsünürüm dedim mi ayrica?

hem sen kimsin ya? tanisiyormuyuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mara bulge demişki;

kurani kerimi gönderdigini biliyorum, hükümlerini de az çok biliyorum. ama bana göre oruç tutmakla yemegini fakir biriyle paylasmak ayni. bana göre namaz kilmakla geceleri onu düsünerek ve tüm dünya için dua ederek geceyi geçirmek ayni

sen nasıl fikirlerini buraya yazıyorsan bende yazabilirim tamam mı ? sen kralx tanıyormusunda hakaret ediyorsun sen kimsin yaa falan ağızlarıyla da konuşma sen kimsin peki kendini beğenmişlik yapma kim olduğum seni ilgilendirmez burda herkes fikirlerini yazıyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sen nasıl fikirlerini buraya yazıyorsan bende yazabilirim tamam mı ? sen kralx tanıyormusunda hakaret ediyorsun sen kimsin yaa falan ağızlarıyla da konuşma sen kimsin peki kendini beğenmişlik yapma kim olduğum seni ilgilendirmez burda herkes fikirlerini yazıyor

oh oh bide sen çiktin ne hos.. ben senin kisisel inanislarin ile ilgili bise yazdimmi? BEN BU FORUMDA SEN NEDEN BUNA INANIYORSUN, BÖYLE OLMAZ DEDIMMI HERHANGI BIRINE?????????????????????????????????? varsa dedin diyen çiksin ya...

ben asla kendini begenmislik yapmam. orda sordugum sen kimsin ya nin sonuna tanisiyormuyuz cümlesini eklememin sebebi de sen de nerden çiktin seni tanimiyorum sen kimsin ya anlamindaydi.. ama sen birden ortaya çikip laf atinca maalesef kendine çektin.

seni tanimiyorum, kisisel bir sorunum da olamaz.

mara bulge demişki;

kurani kerimi gönderdigini biliyorum, hükümlerini de az çok biliyorum. ama bana göre oruç tutmakla yemegini fakir biriyle paylasmak ayni. bana göre namaz kilmakla geceleri onu düsünerek ve tüm dünya için dua ederek geceyi geçirmek ayni

onu düsünerekten kastim allahtir.. namaz degil..

namaz kilmayim ama geceleri namaz kiliyormus gibi düsünim kilmis olurum :lol: saçmalama ya böyle sey olur mu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tamam kardeşim ben yanlış anladım o zaman ben saçmalıyorum hata bendeki bu foruma yazı yazdım bi taraf susmazsa ben susuyorum pes ettiğimden falan değil bu konu uzayıp gidecek bi sonuca varmadan bi dahada karşına çıkmam merak etme ;) w'selam

bir daha karsina çikmam da ne demek. elbette çikacaksin, fikirlerimizi paylasicaz. senin orda kisisel olarak direk bana yazmandi beni üzen. yoksa fikirlerimizin uyusmamasi gayet dogaldir. konuyu uzatmamak en iyisi zaten. tüm topicler yoldan çikmis vaziyette :)

senin kisisel sorunum yok gerçekten..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.