Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

mükemmel eğitim sistemimiz!?!

anatomia

Önerilen İletiler

eğitim sistemimizin kokusu hafta sonları bile burnuma geliyor..tek bir yorum yapacağım; bu sistem gençleri geliştirmeye değil baskılayıp köreltmeye yarıyor.farklı olanlara pislik muamelesi yapılıyor..olsun biz hep farklı kalalım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
eğitim sistemimizin kokusu hafta sonları bile burnuma geliyor..tek bir yorum yapacağım; bu sistem gençleri geliştirmeye değil baskılayıp köreltmeye yarıyor.farklı olanlara pislik muamelesi yapılıyor..olsun biz hep farklı kalalım..

1469[/snapback]

eğitim sistemimizi çoğumuz beğenmiyoruz ama değiştirmek için de hiçbirşey yapmıyoruz. bu da sonuçlarından korktuğumuzu, cesaretli olamadığımızı, özgürlüğümüzü kısıtladığımızı gösteriyor. ama bir bakın büyük işler yapabilenler

cesaretli olanlar, sonuçta yanlışta olsa yine de birşeyler yapmaya çalışanlar.

biz istememize rağmen beğenmediğimiz eğitim sistemini değiştiremiyorsak, bu bizim ülkemizde halkın kendi kendini yönetemediğini gösteriyor.Benim için en büyük kötülük de bireysel çıkarların ön planda olması. Bu da bütün insanlar için aşılması en zor olan şey...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

1469[/snapback]

kesinlikle haklısın anatomia. eğitim sistemimiz çok kötü, özellikle öss tarzı sınavlar bizi apayrı dünyalara sürüklüyor, hiç ilgimiz olmayan mesleklerde yol almak zorunda kalıyoruz yazık valla... :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Merak ediyorum.

İçinizde eğitim ve sistem kavramlarını önce ayrı ayrı tanımlayıp sonra bu iki kelimenin sentezinden çıkan sonucu açıklayabilir mi?

Lütfen eleştiri yaparken neden ve nasıl gibi akla ilk gelen soruların cevaplarını belirterek kendi alternatifinizi de belirtmeyi unutmayın.

Yoksa ciddiye alınmazsınız. (İdealist bir öğretmen tavsiyesi)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1469[/snapback]

eğitim sistemimizi çoğumuz beğenmiyoruz ama değiştirmek için de hiçbirşey yapmıyoruz. bu da sonuçlarından korktuğumuzu, cesaretli olamadığımızı, özgürlüğümüzü kısıtladığımızı gösteriyor. ama bir bakın büyük işler yapabilenler

biz istememize rağmen beğenmediğimiz eğitim sistemini değiştiremiyorsak, bu bizim ülkemizde halkın kendi kendini yönetemediğini gösteriyor.Benim için en büyük kötülük de bireysel çıkarların ön planda olması. Bu da bütün insanlar için aşılması en zor olan şey...

1641[/snapback]

Eğitim sistemimizi beğenmiyoruz ve değiştirmek için de hiçbirşey yapmıyoruz buna katılıyorum. Ama işini bilen vatandaşlar hepimizin yerine değiştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Misal; imam hatiplilerin üniversitelere, askeri okullara girişlerini kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapmıyorlar mı? Kur'an kurslarının denetimsizliği için hayretler edilesi bir aymazlıkla gözümüzün içine baka baka yasaları değiştirmiyorlar mı? İlk ve orta öğretimde "din kültürü ve ahlak bilgisi" derslerinin planlarında değişiklikler yapmak istemiyorlar mı? Halk kendi kendini yönetemedikçe onu yönetecek birileri mutlaka bulunur. Ve biz onlar gibi cesur olamadıkça yaptığımız tek icraat forum sayfalarına satırlar eklemek olacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KATILIYORUM TAYLAN ARKADAS;

EGITIM SISTEMINDEN BIR SEYLER BEKLERKEN, KENDI KENDIMIZI EGITME ADINA NELER YAPTIGIMIZI MERAK EDIYORUM.

KIMSEDEN DE NELER YAPTIGINI YAZMASINI DA ISTEMIYORUM.

FORUM, BUNA GÖSTERGE ZATEN?

DEGISMESINI ISTEDIGIMIZ SISTEM KADAR kendimiz DEGISEBILDIK MI?

MUHALEHET KOLAY, IKTIDARI YASAMAK BASKADIR :D

CÜNKÜ IKTIDAR KENDI BILDIGNE GIDERKEN, SÖYLENMEK DEGIL, DAVRANMAK GEREK DIYE DÜSÜNÜYORUM.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

ne yazık ki eğitmemeye dayalı bir eğitim sistemimiz var.biz sadece öğretime odaklanıyoruz.yaratıcılığın engellendiği ya da gelişmesine izin verilmediği,bireysel farklılıkların ve ilgi alanlarının göz ardı edildiği sınıflarda kısmen öğretmenler sorumlu tutulsa da asıl sorumlular piramidin en tepesindekiler.eğitim sistemi her gelen hükümetle birlikte değişirse biz ilerleyelim diye daha çok bekleriz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

ben eğitimciyim ,ama sürekli değişen sıstemde bıze bırşey danışılmıyor

yenı bır sıstem getırıldı herşey baştan sona değişti ama faydasını alamıyoruz,çunku sınıflar 60 kişi..

eğitimciye danışılmazsa ve gerçekler gozardı edılerek uydurma eğitim sıstemlerı getırılırse,ülkemızdeki eğitimin bir yere varacağı da yok..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eğitimin bence en büyük eksiği maddi olanakların yetersizliğinden kaynaklanıyo. okul yapılamadığı için 60 kişilik sınıflarda dersler işlenmek zorunda kalıyo. bu da verimsiz. okullar öğrencilere bilgi verecek kaynaklardan yoksun örneğin kütüphaneden.

bence eğitimin en önemli eksiklerinden biri de (özellikle benim şu an çok sıkıntısını çektiğin) öğrencilerin yetenekleri belirlenmiyor, gelecekte potansiyel olabilicekleri alanlara kaydırılamıyolar. bu da insanların gelecekte boşlukta kalmasına neden oluyor. mesela öğrencilere ortaokuldan test yapıp kişisel yeteneklerini ve becerilerini ortaya çıkarmak ve eğitimini ona göre belirlemek gerekiyor. avrupa'da uygulanan modern eğitim böyle..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

doğru maddı olanaklarda kısıtlı,çocuklara teorıde anlatıyoruz ama çocuk hayatında deniz görmemiş nasıl anlayacak,gelde coğrafi bölgeleri anlat.

İstanbul u tüm Türkiye sanan çocuk çok :excl: elde olsada heryerı göstererek anlatsak

birde beslenme yetersızlığınden kaynaklanan zeka geriliği yaşayan çocuk çok

veliler çok cahil

vs. vs

eksık o kadar çokki

işini hakkıyla yapan öğretmenler de çok fazla değil açıkça

sorun çok kısacası eğitim sıstemınde

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

hangi eğitim sistemi :excl:

çalıştığım okulda,hiçbir iş yapmayan,okula yardımcı olmayan,velılerının sevmedığı,ve geldiği 1 dönem olan bir bayan sırf fızıksel güzellık nedenı ıle mudur yardımcısı yapıldı..

bütün öğretmenler ayaklandı,kımse sevmıyor,ve okul için maaş dışında çalışan onca öğretmen varken o yapıldı..

hangi eğitim sıstemı,boyle bı okulda öğretmenlık ısteği mi kalır

hocalarımız ek ücret almadan öğrencılerı törenlere hazırlasın o bayan sadece ucretle yapsın,dersıne zamanın da gırmesınhiç bişeye yardım etmesın,çevreyı ıyı tanımasın ama sadece fızık yetsın

bu ne dır ya,böylelerı varken ülkemızde bı yere gelmez,eğitim de...

hangi eğitim,tek bildiği somurtmak ve süslenmek olan,eğitimm adına kılını kıpırdatmayıp umursamayan biri..

böylelerı hangi eğitimi verecek

eğitim için bıraz da ömğretmenler yetiştirilsin

insan gibi olan öğretmenler

vicdanlı öğretmenler

derse zamanında giren

öğrencıyle yakından ılgılenen,bi başını okşamayı esırgemeyen

öğrencı yanın da velıyı eğitmeyı bilen :excl:

biri böylelerıne dur demedıkçe AB kapıların da çok sürünürüz :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yeni sistemin oturması için öncelikle bu konuda öğretmewnler iyi bir eğitim almalı.

20yıldır bu işin içinde olan insanlar maalesef değişime açık deil algılayamıyorlar ve zor geliyolar bunu en iyi yapacak olan şu son 3 yılda mezun olup atanan arkadaşlar

biz onlara yardım etmeli daha fazla çalışmalıyız

emeksiz yemek olmaz

önce biz yapalım gerisi gelir beklemek olmaz

yeni sistem hayırlı olsun :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

1641[/snapback]

Eğitim sistemimizi beğenmiyoruz ve değiştirmek için de hiçbirşey yapmıyoruz buna katılıyorum. Ama işini bilen vatandaşlar hepimizin yerine değiştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Misal; imam hatiplilerin üniversitelere, askeri okullara girişlerini kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapmıyorlar mı? Kur'an kurslarının denetimsizliği için hayretler edilesi bir aymazlıkla gözümüzün içine baka baka yasaları değiştirmiyorlar mı? İlk ve orta öğretimde "din kültürü ve ahlak bilgisi" derslerinin planlarında değişiklikler yapmak istemiyorlar mı? Halk kendi kendini yönetemedikçe onu yönetecek birileri mutlaka bulunur. Ve biz onlar gibi cesur olamadıkça yaptığımız tek icraat forum sayfalarına satırlar eklemek olacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taylan Bey ! size canı gönülden katılıyorum, söyledikleriniz çok doğru. Ama, şunu da belirtmek gerekir ki ; Türkiye'de sadece eğitim sistemi değil tüm sistemler bozuk. Eğitim alanında da, sağlık alanında da ve tüm alanlarda herşey kötü sistemle çalışıyor.

Benim , eğitim alanında ençok sinirlendiğim konu şu ; Doğu'nun herhangi bir yerinde doğru düzgün evi , okulu, öğretmeni hatta kitabı-defteri olmayan ve çok zor şartlarda okula gidebilen bir öğrenci ile İstanbul , Ankara ya da İzmir vb. gelişmiş şehirlerde yaşayıp, özel kolejlerde okuyan, hafta sonları dershaneye giden, ayrıca evinde özel öğretmenlerden ders alan öğrenciler hiç bir fark gözetilmeksizin aynı sınava tabi tutuluyorlar !

Şimdi sizler ; "bu sadece ekonomik durumla alakalı sistemle bir alakası yok" diyebilirsiniz ama bence çok alakası var. Burada devletimize çok büyük görevler düşüyor.

Bütün yatırımlar batıya ya da yurt dışına yapılıyor. Kimse Doğu'ya birşey yapmıyor ve her zaman gözardı ediliyor. Orada doğru düzgün okullar yok öğretmen açısından sıkıntılar var, orada yaşayan aileler genellikle ekonomik sıkıntısı olan insanlar olduğu için çocukların kitap, defter, kalem gibi eksiklikleri var ve hatta okula giderken giyebilecekleri doğru düzgün ayakkabıları ya da kıyafetleri yok. Devlet bu konuda tam olarak birşey yapmıyor ama en azından bizim gibi duyarlı insanlar biraz olsun onlara yardım yapabiliriz. Eğitim için düzenlenen yardım kampanyalarına katılıp maddi yardım yapmalı ya da kitap,defter,kalem aklınıza ne geliyorsa her türlü yardımı yapabiliriz.

Okumak her insanın hakkı ve her insan eşit şartlarda eğitim görmelidir.

Bilgiyle ve sevgiyle gelişen bir hayat dileğiyle hepinize iyi günler dilerim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.