İçeriğe atla

Fotoğraf
- - - - -

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları

Bayan Peregrinein Tuhaf Çocu Tim Burton Bayan peregrine Tuhaf Çocuklar

Bu başlığa hiç cevap verilmemiş

#1 gloria

gloria

Süper Üye

• Φ Süper Üye
  • 10.591 İleti

Gönderi Tarihi: 28 Aralık 2016 - 15:06

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları isimli kitabı okuduğumda acayip beğenmiştim bu yüzden filminin yapılacağını duyunca azıcık tedirgin oldum, kesin kötü olacaktı. Derken filmi Tim Burton'ın yapacağını öğrendim, o halde izlemeden olmaz dedim ve izledim. Film tam da X-Men havasında olmuş, yani Tim Burton tarzında bir X-Men tabii :)

Filmin konusuna gelecek olursak Jacob Portman (Asa Butterfield) yıllarca büyükbabasının kendisine anlattığı tuhaf hikayelerle büyümüştür ancak büyüdükçe büyükbabasının on anlattığı hikayelerin gerçeklikten çok uzak olduğunu anlamıştır. Üstelik ilişkileri de artık eskisi kadar güçlü değildir. 

16 yaşındayken büyükbabası ölür.  Bu ölümün normal olmadığını düşünen Jacob kendisini  bir anda onun anlattığı hikayeleri düşünürken bulur. Jacob etrafta canavarlar görmeye başlar, ailesine göre gerçeklik algısı iyice bozulmaya başlamıştır, ailesi onu büyükbabasının ölümünün üstesinden gelemediğini düşünerek bir psikoloğa götürür. Psikolog ise gerçeklerle yüzleşmesi için çocuğu büyükbabasının anlattığı Bayan Peregrine'in tuhaf çocuklarıyla birlikte yaşadığı adaya götürmelerini önerir. Ve film başlar :) 

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Asa Butterfield ,  Eva Green ,  Terence Stamp ,  Ella Purnell ,  Samuel L. Jackson

Senaryo: Jane Goldman

413443.jpg

Bu da kitaptan;

bayan-peregrinee.PNG

Tamam kabul; küçükken mıknatıs yutmuş olabilirim, peki ama bütün salaklar da demir mi yuttu ?

twitter_04.png

Cevap ekle