İçeriğe atla


Fotoğraf

NASIL ÖLMEK İSTERSİNİZ...?


Bu başlığa 183 cevap verilmiş

#1 cerenimoo

cerenimoo

  Kıdemli Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPip
 • 1.975 İleti

Gönderi Tarihi: 28 Mart 2006 - 15:31

NASIL ÖLMEK İSTERSİNİZ?


Bu soruya "yatakta, acı çekerek ölmeyeyim de" diyenler çoğunluktadır, sayı olarak onları "uykuda öleyim" diyenler izliyordur bence. Peki başka şekillerde ölmek isteyenler yok mu? Örneğin bir arkadaşımın ölüm üzerine şöyle bir kurgusu var: "Kumsalda olmalıyım. Üzerimde de çok ince, hatta tülden bir elbise olmalı. Adım adım denize doğru yürümeliyim. Sular bileklerimden diz kapağıma yükselmeli, sonra baldırlarımda, kalçalarımda hissetmeliyim, böylece suyun seviyesi de yavaş yavaş yükselir. Derken sırtım, göğüslerim, omuzlarım... Ama durmamalıyım. Boynumdaki suyun soğukluğu beni etkilememeli. Hatta yavaş yavaş ağzıma dolarken denizin o tuzlu suyu, son bir kez burnumdan nefes almalıyım. Bu arada saçlarım denizle birlikte dalgalanmaya başlamalı. Artık burnum da sular altında kalmalı, derken gözlerim (ama kapanmadan) ve sonunda tamamen dalgaların altında yürümeliyim. Suyun kaldırma kuvveti, vücudumda pek oksijen kalmadığı için beni etkilemeyecektir ve ben ciğerlerimdeki son havayı harcayana kadar durmadan, aynı tempoyla yürümeliyim. Ağzım ve burnumdan çıkan son kabarcıkları ve kaldıysa deniz derinliklerinin güzelliklerini algılamalıyım. Bari gördüğüm son şeyler güzel olsun. Eh! bir yerde canım tükenecek elbette. O an sanki yolda tökezlemişim gibi düşmeliyim Belki mercanların belki de yosunların arasına yumuşak bir iniş yaparım. Son isteğim; bu düşüş sırt üstü olsun ve yine gözlerim açık kalsın ki böylece cenazeme gelenleri görebileyim. Pek cinslerini bilmesem de bu balıkları merhabalamalı ve öldüğümde de dalgaları hissetmeliyim. Hatta üzerimdeki o tülden elbise de beni yavaş yavaş terk etmeli. Bir ben kalmalıyım.. Belki yosunlar, mercanlar sarar bedenimi..."

Ne kadar çılgın bir ölüm şekli, çılgın olduğu kadar da imkansız. Kişi intihara ne kadar kararlı olursa olsun, bu şekildekini beceremez. Ama kurgunun güzelliği de su götürmez...

Pekala giyotinde ölmek isteyen var mıdır acaba? Hani XVI. yüzyılda Güney Fransa ve İtalya'da işkence aracı olarak kullanılan giyotinle ölmek! Bırrr... Ne kadar soğuk bir ölüm. Ya çarmıha gerilmek? Sanırım çarmıh da giyotinden geri kalmıyor *********likte. Çarmıhın aslı özellikle kiliselerde görüldüğü gibi (yani alt çubuğu uzun bir artı şeklinde) değil, 'T' şeklindedir. Gerçek çarmıhlar oldukça küçük, hatta hemen hemen bir insan boyundadır. Çarmıh yerdeyken, kurban bunun üzerine yatırılarak eller bileklerden çivilenir. Çünkü bileklerdeki kemikler; kurbanın, kolunu çivilerden kurtarmasını imkansızlaştırır. Daha sonra bacaklar hafifçe bükülerek ayaklar bir tarafa bakacak duruma getirilir ve kurban bileklerden asılı şekilde bırakılır.

Bu durumda ölüm nedeninin ne olabileceğini hiç düşündünüz mü? Genelde on dakika içerisinde gerçekleşen ölümler ender olarak kan kaybı, kalp krizi, şok veya su kaybı yüzünden gerçekleşir. Bu tip ölümlerin gerçekleşmesi için kurbanın kendini ayakları ile yukarı itmesi ya da elleri ile çekmesi gerekir. Ama bu da ona müthiş bir acı verir. Öyleyse ölümün asıl nedeni nedir? İnanması zor ama, bunun için çok araştırma yapılmış. Çarmıha gerilmeye tanık olanların izlenimleri bile dinlenmiş. Sonunda ölüm nedeninin ciğerlerin aşırı genişlemesi ile nefes almanın zorlaşması olduğu anlaşılmış. Yani solunumun durması ile ölüm gerçekleşiyor. Antik çağlarda bu işin uzmanları (!) kurbanların feci şekillerde ölmelerine neden olacak düzenlemeler de yaparlarmış...

Bunca detaylı anlatımdan sonra tekrar soruyorum: "Çarmıha gerilerek ölmeyi ister misiniz?" "Kim ister ki?" derseniz çok yanılmış olursunuz. Çünkü gerçek üstücülüğün öncülerinden, Fransız şair - yazar Max Jacob bu şekilde ölmek istiyor. 1876'da doğan Max Jacob 1944'te Almanlar tarafından tutuklandı ve götürüldüğü Drancy Kampı'nda öldü. Her ne kadar çarmıhta ölmek istediyse bile, biraz yakın bir şekilde olur ölümü. Çarmıhtaki ölüm nedeninin ciğerlerin aşırı genişlemesi olduğunu söylemiştik. Max Jacob ise akciğer kanamasından ölmüştür.

Max Jacob'un çarmıhta ölmek istediğini N. İlhan Berk'in çevirdiği Camichi şiirinden öğreniyoruz.

Giyotinle ölüm cezası bugün

Krallar hariç istenmiyor.

Bu satırları yazan sana

Ölümüm çarmıhta olsun diyor.

Max Jacob'tan sonra biraz düşünmek gerekiyor: "Şairler nasıl ölmek isterler?" diye...

Sabahattin Ali geliyor ilk olarak aklımıza. İstek şiirinde;

Görünmez kollar boynumda,

Yarin hayali koynumda,

Sıcak bir kurşun beynimde,

Bir ağaç dibinde yatsam...

Sabahattin Ali; 2 Nisan 1948'de Üsküp merası mevkiinde bir ağaç dibinde oturmuş, kitap okuyarak dinlenirken, Ali Ertekin tarafından öldürülmüştür. Daha doğrusu Ali Ertekin suçu üstlenmiştir ama, bu konuda şüpheler vardır. Nasıl olursa olsun, Sabahattin Ali ölmüş ve "benim meskenim dağlardır" dizesiyle İstek şiirindeki 'kehanetleri' gerçekleşmiştir.

Mehmet Ali Sel imzalı İntihar şiirinde de Orhan Veli, ölüm şekli üzerine şunları söylüyor;

Kimse duymadan ölmeliyim

ağzımın kenarında

bir parça kan bulunmalı.

Beni tanımayanlar

"Mutlak birini seviyordu" demeliler.

Tanıyanlarsa, "Zavallı, demeli,

Çok sefalet çekti..."

Fakat hakiki sebep

Bunlardan hiçbiri olmamalı.

Orhan Veli bu şiirinde neden intihar etmek istediğini açıklamasa da 14 sene sonra, Nisan 1951'de yayımlanan Yaşamak-II şiirinde

Kolay değil bu dünyadan ayrılmak

diyerek yaşama bağlılığını dile getirmiştir.

Montaigne "ölümden niye korkayım ki, ben varken o yok, o olduğunda da ben olmayacağım" diyor. Nazım Hikmet de 15 Ağustos 1959 tarihli isimsiz bir şiirinde bunu onaylarcasına ölümden korkmadığını söyleyerek ekliyor:

Ölmek arıma gidiyor

onuruma yediremiyorum ölmeği

Yine de Lidi Vana şiirinde neler yüzünden ölebileceğini de yazıyor:

Bırakın doktor,

Yürek bu

bakın nasıl çarpıyor

Çatlıyacaksa öfkeden

kederden

sevinçten

Varsın çatlasın.

Jacques Prevert de Çeşitli şiirinde ölüm nedeni ile zamanını tahmin ediyor:

Eşek, kral ve ben

Sabaha sağ çıkmayacağız.

Eşek açlıktan

Kral iç sıkıntısından

Bense aşk ateşinden

Aylardan Mayıs.

Mayıs ayında doğan, ismi lazım değil genç şairlerimizden biri de (ki şansa bakın bu yazıyı hazırlayan da o) mayıs ayında ölmeyi istiyor:

Çılgınlıksa eğer

ölmeyi istemek,

doğum günlerimde

çılgınım işte...

Herkes ölümden bahseder ama, sadece şair inceliğindeki insanlar ölümü için böyle fikirler üretebilirler. İşte birkaç şair ve dizeleri daha...

Necati Cumalı, Güzel Ölüm şiirinde;

Ne güzel ölüyor çiçek

öyle isterdim ölmek.

Rüştü Onur Denize Serenad şiirinde;

Sende yaşamalıyım deniz,

Asi ve hür

Sende ölmeliyim

Bulutlara bakarak.

Macar şair Sandor Petofi ise Bir Düşünce Bana Acı Veriyor adlı şiirinde, yastıkta, yastıkların arasında ya da boş bir odadaki bir mum gibi sessiz sedasız ölmeyi istemediğini söyleyerek ekliyor:

Yıldırımın vurup geçtiği,

Yahut, fırtınanın kökünden söktüğü

Bir ağaç olayım.

Yeri göğü sarsan gök gürültüsünün

Tepeden vadiye yuvarladığı

Bir kaya olayım...

Öyle ya da böyle herkes gibi şairler de ölümü düşünüyor ve yazıyor. Bir de ölümü yasaklayanlar var. Cemal Süreya Tek Yasak şiirinde

Özgürlüğün geldiği gün

o gün ölmek yasak!

derken Can Yücel, ölümün çok olduğunu, ortalığı kırıp geçtiğini, dostlara, gençlere kafayı taktığını söylediği Bir Formül şiirini ölüme yaptığı bir teklifle bitiriyor:

Ne dersin tam maaşla emekliliğe?

İşsizlik sigortası da veririm istersen...

Tüm bunlara rağmen, Orhon Murat Arıburnu 'önce şairler ölsün' diyor Yetmez mi? şiirinde ama, iyi bir de nedeni var;

Önce ozanlar ölsün

Sonra

hiç kimse

Varsın ozansız kalsın dünya.

Barışı

İnsanlığı

Sevgiyi

Yarattılar ya!

İşte böyle... Her şeye rağmen sizler bir de Özdemir Asaf'a kulak verin. Bakın Kızdım da Yazdım'da neler yazmış:

Unutmayın

ki

yaşam

öldüresiye güzel değildir...


ŞİMDİ CEVAPLAYALIM...

#2 cerenimoo

cerenimoo

  Kıdemli Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPip
 • 1.975 İleti

Gönderi Tarihi: 28 Mart 2006 - 16:05

unuttuğum birşey hatırlattı arkadaşım bana...

yazı alıntıdır söylemeyi ertelemeyelim...


#3 nicomedias

nicomedias

  Uzman Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 2.580 İleti

Gönderi Tarihi: 28 Mart 2006 - 21:12

bn nasıl ölmek isterdim sölimmiii

kimsenin bana bakmasına gerek kalmadan, hiç kimsenin ama hiç kimsenin BAĞIMSIZLIĞINI elinden almadan kimseleri peşimde koşturmadan "ay ilacımı içirsinler çiiiişimi ettirsinler" zahmetine sokmadan kimseyi benim başıma Bağlamadan..


evet aman neyse neşenizi kaçırmayıyım..gerçi kaçmazki neşenizzz
yolcudur abbas BAĞlasan durmaz..........

#4 anesa_

anesa_

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 20 İleti

Gönderi Tarihi: 29 Mart 2006 - 04:21

tabii ki SEHIT olarak olmek isterdim
Essekten seker esirgenmez ama essek yaratilisi bakimindan otu sever..

#5 Gece Yağmuru

Gece Yağmuru

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye
 • 21.155 İleti

Gönderi Tarihi: 29 Mart 2006 - 07:20

tabii ki SEHIT olarak olmek isterdim

Anesacım seninle aynı fikirdeyim fakat herkese nasip olmaz ŞEHİT olarak ölmek.. -_-

Uykuda ölmeyi isterdim -_- Sessizce , kimsesizce... -_-

Yönetmen: Arkadaşım sen düşman tarafından mısın ?
Tolga: Yok bildiğim kadarıyla sadece er olarak görevdeyim..Müdür burası düşman hattımı ?
Gece Yağmuru


#6 Taş Yürekli

Taş Yürekli

  Kıdemli Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPipPipPip
 • 1.662 İleti

Gönderi Tarihi: 29 Mart 2006 - 08:41

malzemeler
1 adet el bombası
1 şişe zehir (iyisinden)
1 adet tabanca
1 bidon benzin (çakmakla birlikte)
1 büyük rakı
birde yüksek bir bina bulabildiğiniz en yüksek bina daha güzeldir
yapılışı
önce bir büyük rakıyı devireceksin kuru kuru sonra yüksek binanın çatısına çıkacaksın orada zehiri içeceksin yemek içmek kısmı tamamlandığında 1 bidon benzini heryerin ıslanacak şekilde dökeceksin üzerine sonra çatının kenarına geleceksin aşağıdaki yoldan kamyon falan geçiyorsa kamyonun altınada ayarlayabilirsiniz kendinizi bu isteğe bağlı olarak yapılabilir ve el bombasınn pimini çekip cebinize koyuyorsunuz sonra çakmağı ateşleyip tabancayı kafanıza sıkıyorsunuz bunu çatının kenarında ve çok seri yapmalısınız yoksa bütün uğraşlar boşa gider :)

Attention! He is From Rize...

Bu Şehir İnsanı Hep Kandırıyor...


#7 made in turkey!

made in turkey!

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye
 • 8.982 İleti

Gönderi Tarihi: 29 Mart 2006 - 13:11

ben ölmek istemeyyom..... :(

Ah oluyoRum....

Of oluyoruM....

Ve susuYorum....

Oysa hayKırabilsem...

Işık yumağı bir pınar olur soLuğum....


#8 İNTERLOCK

İNTERLOCK

  Uzman Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 4.085 İleti

Gönderi Tarihi: 30 Mart 2006 - 08:42

*Sen Can'Sın.. :wub:

-Senin hislerin ve düşüncelerin doğru..
Bu işle oyun olmaz ki!..
Neler söyleniyor anlamak mümkün değil!..
Sen gene istememeye devam et..seni seviyorum.. :clover:

Bİ MOORTİP VERSİYONU..


#9 cerenimoo

cerenimoo

  Kıdemli Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPip
 • 1.975 İleti

Gönderi Tarihi: 30 Mart 2006 - 21:33

başlık şaştı... :shuriken:

#10 Misafir_ErdalAktaş_*

Misafir_ErdalAktaş_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 30 Mart 2006 - 21:40

sevdiğimin kollarında....severek..sevilerek....

..ölümden korkmuyorum....ölümden sonrada yaşama inanıyorum....biz ölmüyoruz..bedenimiz yok oluyor.....

#11 İNTERLOCK

İNTERLOCK

  Uzman Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 4.085 İleti

Gönderi Tarihi: 30 Mart 2006 - 22:27

*Sizlerin "ÖLÜM" kavramı ile anladığınız olay ile ciddi
anlamda yüz yüze gelen var mı?..
*Bana kalırsa cesaret gösteriyorum diye bilmeden
had aşılıyor..
*Gene de ölüm ciddi bir konu. ben kimseyi incitmek
istemiyorum. Sadece ikaz!.. -_-

Bİ MOORTİP VERSİYONU..


#12 Misafir_ErdalAktaş_*

Misafir_ErdalAktaş_*
 • Misafirler

Gönderi Tarihi: 30 Mart 2006 - 22:40

ölüm ciddi bir konudur....


siz ölümünüzü düşündünüzmü....kendinizi öldükten sonra düşündünüzmü....neler yapılacak ...

düşününebilirmisiniz.....ölüm anınızdan toprağa gidene kadar ki zamandaki kendinizi


#13 dilku

dilku

  Deneyimli Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPip
 • 937 İleti

Gönderi Tarihi: 30 Mart 2006 - 22:48

en son istediğim şey uykuda ölmektir herhalde...bi de asla trafik kazasından ölmek istemem..

ben bedenimin alabildiği kadar çok düşman kurşunu ya da bir mavzerle ölmek isterdim.
''Türkiye hem Türk dünyasının, hem de İslâm aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem İslâm aleminin, hem de Türk dünyasının karanlığa gömülmesi demektir."
Uygur, Uzbek, Türkmen, Tatar bunlar bir Boydur.
Kirgiz, Kazak, Karakalpak bunlar bir Soydur.
Uyguristan, Uzbekistan deyip turgenler.
Kazakistan, Kirgizistan deyip bulgenler.
Ata Yurtum Türkistani bölüp bükep koygenler.


#14 Vacant

Vacant

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 41 İleti

Gönderi Tarihi: 30 Mart 2006 - 23:09

* 1975'de Ingiliz bir çift televizyonda en sevdikleri programi
izlerken erkek yarim saat süren bir gülme krizi sonucu kalp krizi
geçirerek öldü... Esi, cenazeden sonra programin yapimcilarina bir
mektup yazarak, kocasini hayatinin son dakikalarinda bu kadar mutlu
ettikleri için tesekkür etti.

Bu, Salaklığın Tarihi adlı bir kitapta geçiyordu. Ama ölmek için fena bir yol değil, değil mi?

#15 dilku

dilku

  Deneyimli Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPip
 • 937 İleti

Gönderi Tarihi: 24 Nisan 2006 - 21:08

malzemeler
1 adet el bombası
1 şişe zehir (iyisinden)
1 adet tabanca
1 bidon benzin (çakmakla birlikte)
1 büyük rakı
birde yüksek bir bina bulabildiğiniz en yüksek bina daha güzeldir
yapılışı
önce bir büyük rakıyı devireceksin kuru kuru sonra yüksek binanın çatısına çıkacaksın orada zehiri içeceksin yemek içmek kısmı tamamlandığında 1 bidon benzini heryerin ıslanacak şekilde dökeceksin üzerine sonra çatının kenarına geleceksin aşağıdaki yoldan kamyon falan geçiyorsa kamyonun altınada ayarlayabilirsiniz kendinizi bu isteğe bağlı olarak yapılabilir ve el bombasınn pimini çekip cebinize koyuyorsunuz sonra çakmağı ateşleyip tabancayı kafanıza sıkıyorsunuz bunu çatının kenarında ve çok seri yapmalısınız yoksa bütün uğraşlar boşa gider :)


yaw bu tarif tutmadı beah :devil:
en temizi; 25 adama birden küfür edeceksin, onlar da seni döverek öldürecekler..Ölmeme ihtimaline karşı her saniye küfrüne devam edeceksin..Kafayı yediğimin resmidir :chris:
''Türkiye hem Türk dünyasının, hem de İslâm aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem İslâm aleminin, hem de Türk dünyasının karanlığa gömülmesi demektir."
Uygur, Uzbek, Türkmen, Tatar bunlar bir Boydur.
Kirgiz, Kazak, Karakalpak bunlar bir Soydur.
Uyguristan, Uzbekistan deyip turgenler.
Kazakistan, Kirgizistan deyip bulgenler.
Ata Yurtum Türkistani bölüp bükep koygenler.


#16 bencladius

bencladius

  Yeni Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • Pip
 • 2 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Nisan 2006 - 02:34

EN KESIN ÖLÜM FENERBAHCE TRIBÜNÜNE GIRIP,LAYLAYLOM FENERBAHCE OLAMAZKI SAMPIYON DIYE BAGIRMAK

#17 jeune

jeune

  Süper Üye

 • Φ Süper Üye
 • 9.396 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Nisan 2006 - 08:48

olum her aklına geldıgınde
ah edıp vah edıp ınleme
bu halınle tanrıyı ıncıtmıs olacaksın
ecel kapını caldıgı zaman
evı telasa verme
o geldıgı zaman sen gıtmıs olacaksın


inanclarım ugruna bır dava yolunda olmek ısterdım
yaralı bir kuşa ağlarız da bir damla gözyaşı dökmeyiz ömrümüze..

#18 profesör matematik hastası

profesör matematik hastası

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 330 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Nisan 2006 - 20:17

Dün denedim!!! (kullandığım tablet ilaçların bir pakedini içerek)
Öğlene kadar hastanedeydik sonra eve geldik,hala kendimi çok kötü hissediyorum...
ceremimoo malum mu oldu yoksa ermiş falan mısın???

#19 angelflower

angelflower

  Uzman Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 3.987 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Nisan 2006 - 20:27

hiç kendi cenazenizi hayal ettiniz mi :( nasıl olurdu acaba
Gönderilen Fotoğraf


Gülsün yüzün. Gülerken çiçekler açsın yüreğinin bahçesinde......

#20 angelflower

angelflower

  Uzman Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 3.987 İleti

Gönderi Tarihi: 25 Nisan 2006 - 20:32

benimki sanırım kalabalık olmaz ama sevdiklerim sevenlerim öğrencilerim olur galiba ve arkamdan çok yalnızdı yalnız öldü derler
belki de çok gençti daha yapmak istedikleri vardı hep ertelediği için hiçbirini yapamadı yazık oldu diyecekler. bilmiyoreum
ama ben bazen düşünüyorum cenazemi ve yaşadığım için şükrediyorum :)
Gönderilen Fotoğraf


Gülsün yüzün. Gülerken çiçekler açsın yüreğinin bahçesinde......

#21 suheda

suheda

  Uzman Üye

 • Yasaklanmış
 • PipPipPipPipPip
 • 2.613 İleti

Gönderi Tarihi: 26 Nisan 2006 - 09:16

hayatta en büyük korkum boğularak yani nefes alamayarak ölmektir sırf bu yüzden denize sıfır km bir yerde yaşadığım halde yüzme öğrenemeyen biriyim,birde amansız bir hastalıkla pençeleşip acı çekerek ölümü beklemek çok kötü bişey Allah herşeyin ölümün bile hayırlısını nasip etsin.
Can Dündar'ın kendi ölümümüzü düşünmemizi isteyen bir yazısı var belki okuyanlarınız olmuştur bir ney eşliğinde yazıyı okuyorsunuz ölmünüzü ve öldükten sonra sizi sevenlerin düşüncelerini tahmin etmeye çalıştığınız bir yazı çok etkilenmiştim okurken hele o fondaki acıklı ney sesi iyice körüklüyor duyguyu gerçekten çok etkileyici birşey sevdiğimiz veya kendi ölümümüzü düşünmek.
Derler ki;duyduğumuz tüm ölümlere üzülmek ve saygı göstermek aslında kendi bilinç altımızdaki kendi ölmümüze gösterdiğimiz saygıymış çünkü er geç kaçınılmaz bir gerçek olduğunu biliriz.

#22 AÇA

AÇA

  Uzman Üye

 • Φ Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 7.181 İleti

Gönderi Tarihi: 26 Nisan 2006 - 12:14

umarım can acıtıcı olmaz
sessiz sedasız olsun yeter :mellow:

Saygılar...
Seninle doğan güldür bu gönül,Ah bu gönül şarkıları,Dilimdeki bülbüldür bu gönül,Ah bu gönül şarkıları,Doğdu sevgi tasında gönül,Bir gençlik masasında, ikimiz arasında bu gönül,Ah bu gönül şarkıları..Kavuşmanın tadını tadını, ayrılık feryadını,Taşır senin senin adını bu gönül,Ah bu gönül şarkıları,Doğdu sevgi tasında gönül,Bir gençlik masasında, ikimiz arasında bu gönül,Ah bu gönül şarkıları..

#23 profesör matematik hastası

profesör matematik hastası

  Genç Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPip
 • 330 İleti

Gönderi Tarihi: 26 Nisan 2006 - 14:29

hiç kendi cenazenizi hayal ettiniz mi :( nasıl olurdu acaba

birçok kez hayal etmeyi denedim ama kim gerçek anlamıyla hem yüreğiyle hem de bedeniyle üzülür onu çok merak ediyorum... :(

#24 angelflower

angelflower

  Uzman Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPipPipPipPip
 • 3.987 İleti

Gönderi Tarihi: 26 Nisan 2006 - 20:43

ewt ben de onu merak ediyorum
sevinenler olur mu die de merak etmeden duramıyorum
alalh herşeyin ölümün bile hayırlısını nasip etsin
Gönderilen Fotoğraf


Gülsün yüzün. Gülerken çiçekler açsın yüreğinin bahçesinde......

#25 marti_name

marti_name

  Kıdemli Üye

 • Φ Yeni Üyeler
 • PipPipPipPip
 • 2.459 İleti

Gönderi Tarihi: 26 Nisan 2006 - 21:03

merhaba...kendi cenazemi düşündüğüm çok oldu,insanın kendini yalnız hisettiğinde çok iyi geliyor.walla bi an önce ölceksem isterse çarmağa gersinler beni sevdiğim kişilerin cenazesine gitmektense acı çeker ölürüm hiçde üzülmemCevap ekle