Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sigara

SaNTo

Önerilen İletiler

ya alaturka sinir bi hayat derken şunu kastettim:ne bileyim insanı en azından beni sıkar...istersen bi düşün he:her sabah 8de kalkılacak,en az 30 dkka yürüyüşe çıkılıcak,ardından en temel maddesi kepek ekmeğinden 1 dilimle az kalorili boş bi mideyle kahvaltıdan kalkıp...işe gidilicek aaa iş yerindede stresten patrona sinir olmaktan katiyen uzak durulucak,ama en olmucak şeyi yapıp sinirlendinmi kesinlikle SİGARA İÇİLMİCEK!!!muhakkak olmazsa olmaz ara öğünlerdeki meyveyide unutmuyoruz...tabi akşamda sabaha oranla daha sebzeli bi yemek yiyip 10da yatılıcak...sana kolay gelsin ben almıyayım...bence sende kararını bitekrardan düşün...

YOK ARTIK!!!yok_artik2 olurda,yok_artik1 olmazmı???selamlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 78
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

yok artik o kadarda diil, sen bayagi abartmissin, ama benim su an ne derece sagliksiz yasadigimi bilmedigin icin bunlari siralamissin..

sabah erken kalkip yürüyüse gitmem bi defa....

hayatta kepek ekmek yemem...

efkarlandigim veya öfkelendigim zaman sigarayada sarilmayacagim artikin... bu cözüm mü be yaw....

ama olsun uyarin icin tesekkürler ;)

zorla yapmiorum neticede icimden geldi bu sene böle.... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaw kizlar hecte kolay deel valla ... :(

ama inat ettim... ya birakacam ya birakacam...

darisi senin basina icimdeki denizim... heleki saglik sorunu yaratiosa....

ve birakmak isteyen herkesin tabe de, bende daha pek saglam basmiorum yere, biraz daha direnmem lazim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sigarayı neden bırakayım acaba.en güzeli içmek bence.zararsa zarar ne yapalım.fazla içmemek en mantıklısı galiba.ama içmeden olmuyor ya,vallahide oolmuyor.birşey eksik ama ne diye düşünmeye başlıyorsun ve cevabı hemen aklına geliyor tabi.sevdiği halde sevgilisinden ayrılmaya çalışan delilere benziyor bence sigarayı bırakmaya çalışanlar.içelim ama abartmadan.sevelim ama abartarak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 2 hafta sonra...
Sigarayı bırakmak istiyorum. Genede azda olsa içiyorum.

Ya tamamen bırakan arkadaşlar nasıl bıraktınız ? Hiç içmemişlere sormuyorum !

Ben içmeyi, hele güzel bi yemek ve içkiyle, kahveyle, çayla çok seviyorum.

Sporda yapıyorum ama sigarada içiyorum. Günde 2-3 e kadar düşürdüm ama genede vazgeçemiyorum.

Sizce ne yapmalı ??

Sana bi tarif söliim inşallah işe yarar, sigara içipte bırakmayı denemediim ve yakınımda deneyeni de görmediim için işe yarar mı bilemicem. Bi doktordan duydum, artık buna koca karı ilacı mı yoksa alternatif tıp mı dersin, deneyip karar ver ve bana da işe yaradı mı bildir :)

Tarif; Şimdi annen siyah turpun başını kessin içini bi güzel oysun ama dışı incecik kabuk kalmasın, soraa içine 1-2 tatlı kaşığı bal koysun, turpun kestiği kapağını geri üstüne kapatsın ve turpun sabaha kadar süzülmesi lazım, devrilmeden durması içinse turpu, bi çay bardağına oturtsun, sabah oluncada turpun bi kısmı çaybardağına süzülmüş olmalı, sonra turpun içini de çay bardağına dök ve aç karna bi güzel iç! Bu sigaranın tadını sevmemeni sağlarmış, aynı zamanda öksürüğe bronşite astıma birebirmiş! :)

Hadi bakalım göreyim işe yarıyomuymuş..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Sigarayı bırakmak istiyorum. Genede azda olsa içiyorum.

Ya tamamen bırakan arkadaşlar nasıl bıraktınız ? Hiç içmemişlere sormuyorum !

Ben içmeyi, hele güzel bi yemek ve içkiyle, kahveyle, çayla çok seviyorum.

Sporda yapıyorum ama sigarada içiyorum. Günde 2-3 e kadar düşürdüm ama genede vazgeçemiyorum.

Sizce ne yapmalı ??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bırakmak isteyenlere pilli sigara

Çin'den ithal edilen ve elektronik sigara adı verilen sigara simülatörleri, sigarayı bırakmak isteyen tiryakilere yardımcı oluyor.

Ürünü Çin'den ithal eden Ruyan Sağlık Ürünleri Şirketi Yönetim Kurulu

Başkanı Selahattin Aygüler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye piyasasında yeni tanınmaya başlayan ürünün, sigarayı bırakmak isteyen tiryakilerin her geçen gün daha fazla ilgisini çektiğini belirtti.

İçerisinde tütün bulunmayan ve sadece nikotin bulunan elektronik sigaranın,

sigaranın zararlarını ortadan kaldırarak ve kullanıcısının nikotin bağımlılığını

azaltarak sigarayı bırakmasına yardımcı olmayı amaçladığını vurgulayan Aygüler, şunları kaydetti:

''Gerçek sigaranın simülatörü gibi çalışan elektronik sigara, lityum iyon pille çalışıyor ve şarj edilebiliyor. Nikotin içeren ve çekilen her nefeste aktif hale gelen elektronik sigara, oluşturduğu buhar ile çevreye zarar vermeden sigara içmiş gibi kullanıcısının nikotin ihtiyacını karşılıyor, el ve dudak alışkanlığını da karşılıyor.

Sigarayı bırakma sürecinde tiryakilerin yardımcısı olan simülatörün uç kısmındaki mekanizmaya bağlı led ışık, nefes çekildiğinde sigaranın ucundaki ateş gibi yanıp sönüyor. Psikolojik olarak kullanıcısına sigara içiyormuş hissi veren simülatör, gerçek sigaranın zararlarından korunma sağlıyor ve alınan nikotini ayarlayarak sigarayı bırakmayı kolaylaştırıyor.''

Ürün kullanımında alınan nikotin seviyesinin de 4 kademeli olarak

ayarlanabildiğini hatırlatan Aygüler, 16, 11, 6 ve 0 miligram nikotin ayarı

yapılabilen elektronik sigaranın, istenirse 0 nikotin oranı el ve dudak

alışkanlığını gidermek amacı ile kullanılabileceğini bildirdi.

Sigarayı bırakmak isteyenlerin yüksek nikotin oranından başlayarak, oranı

gittikçe azaltmaları ve sonunda sıfırlayarak sigarayı bırakmalarının Dünya Sağlık Örgütü tarafından ''Nikotin yerine koyma tedavisi'' adı altında tavsiye

edildiğini belirten Aygüler, şöyle devam etti:

''Ürünlerimiz, sigaranın yanı sıra puro ve pipo şeklinde de satışa sunuluyor. Sigara 504, pipo bin 80 ve puro 300 YTL bedelle satılıyor. Türkiye piyasasında yeni olan ürün her geçen gün daha fazla talep görüyor.

Beklediğimizden kısa sürede yaygınlaşan ürünümüzün kullanımında ünlülerin tercihi de etkili oldu. Fatih Terim, İbrahim Tatlıses, Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz ve Demet Akbağ gibi birçok ünlü bu ürünü kullanıyor.''

02 Haziran 2007 /Hürriyet

belki bu olay kolaylastirir, bircogunuzun isteyipte yapamadigini... :clover:

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
ya arkadaş bende bu sigarayı bırakmaya çalışıyorum ama olcak gibi değil okula gidiom arkadaşlar içio eve geliom ailem içio yani napılır bu durumda:(OLACAK GİBİ DEĞİL

Birincisi sigarayı bırakmayı istiyceksin istemek başarmanın yarısı ikincisi nedenlerin olmalı bende sigara kullanıyordum ama bıraktım kaç senemi içitim 13 yıl okulda başlamıştım 09/01/2007 günü bıraktım yaklaşık 7 ay olucak.

zaten sigarayı bırakmayı istemessen onu içmen için herşey nedenin olur.iş sıkıntın ev sıkıntın,stresin,sevincin tutuğun takımın galibiyeti malubiyeti

sen ilk önce nedenlerini kaldır ortan bak ondan sonra nasıl bırakıyorsun

Hem birde toplumcana zaten karşımızdakini bağımlı yapma gibi bir çabamız var sigara uzatılır anda yemine vurdururlur iç sindiye bak ozaman içmiyorum de öyle güzel bir keyif yaşarsın anlatamam bana gelen tekliflere hayır diyorum mutlu oluyorum sende bir dene bak sonucu görüceksin. zaten insanlar sigara içenlere alışık ama bırakanlar daha enteresan geliyor vay be nasıl başarmış diyorlar kendine inan bırakırsın arkadaşım ben sana inanıyorum çünki sende istek var.. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
ben seni dost bildimm ciğerlerime aldımm..sen benim pantolonumu yaktınn....

ilk kez başıma geliyor..walla üzüldümm...bana bunu yapmiciktınnn ...sigara cıssssss mışşş anladımm :)

Sen ve sigara ???? :angry:

Atıosun o elindeki cıs şeyi... :angry::angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover: Form da biryerde de yazmıştım ama sıgarayı 40 yıl içtim demli çayla çok severdim bir gün kahvede demli çayımla sıgara içiyordum birden masanın üzürindeki çakmakla sigara paketine gözüm ilişti benim sağlığıma zarar veren şeye nicin önem veriyorum dedim

sigaraya sanki karşım da biri varmış gibi sesli bir şekilde birdaha seni içmiyorum dedim çakmak ve sıgara paketıni orda bırakıp gittim odur budur 8 yıl oldu sıgarayı sevmiyorum aklıma da gelmiyor bunu yazıyorum denemek istiyen olurmu saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:clover: Form da biryerde de yazmıştım ama sıgarayı 40 yıl içtim demli çayla çok severdim bir gün kahvede demli çayımla sıgara içiyordum birden masanın üzürindeki çakmakla sigara paketine gözüm ilişti benim sağlığıma zarar veren şeye nicin önem veriyorum dedim

sigaraya sanki karşım da biri varmış gibi sesli bir şekilde birdaha seni içmiyorum dedim çakmak ve sıgara paketıni orda bırakıp gittim odur budur 8 yıl oldu sıgarayı sevmiyorum aklıma da gelmiyor bunu yazıyorum denemek istiyen olurmu saygılar :clover:

Takdir etmek lazım sizi.. :clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Takdir etmek lazım sizi.. :clover::clover:

:clover: teşekkür ederim şunu belirtmek istiyorum sigarayı benim bırakmam sahsıma göre imkansız gibi idi çünkü çok içiyordum içerken birden bırakmam ve hala sözüm de durup içmemem vede sıgaraya karşı ilgi duymamam sanıyorum sıgaraya gıcık gıtmemden dolayı şunuda belirtiyim

sigara içenlerden de kaçmıyorum yanım da herkez sıgara içer sitresli günlerim de çok oldu ama ihtiyaç duymuyorum saygılar :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.