Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Müslümanların allah katında deve kadar değeri yok

katakuta

Önerilen İletiler

Araf/73 Semud (toplumuna da) kardeşleri Salih'i (gönderdik. Salih:) "Ey kavmim, Allah'a kulluk edin, sizin O'ndan başka ilahınız yoktur. Size Rabbinizden apaçık bir belge gelmiştir: Allah'ın bu dişi devesi size bir belgedir; onu salıverin de Allah'ın arzında otlasın, ona bir kötülükle dokunmayın, sonra sizi acı bir azab yakalar" dedi.

Hud/64 "Ey kavmim, size işte bir ayet olarak Allah'ın devesi; onu serbest bırakın, Allah'ın arzında yesin. Ona kötülük (vermek niyeti)yle dokunmayın. Yoksa sizi yakın bir azab sarıverir."

Şems/14 Fakat, onu yalanladılar, deveyi yere yıkıp öldürdüler. Rableri de günahları dolayısıyla 'onları yerle bir etti, kırıp geçirdi'; orasını da dümdüz etti.

Allah bir deve için koskoca bir toplumu kırıp geçirmiş..Dünyada müslümanlara yapılan katliamları tek tek saymama gerek yok müslümanlar bunu daha iyi bilir.Milyonlarca müslüman sürekli allahı anar,hergün namazını kılar,orucunu tutar ve daha bir çok islami abadetleri eda ederler,ama tüm bunlara rağmen allah müslümanlara haksızlık edenlerin kılına bile dokunmaz.

İyi düşünün müslümanlar, yoksa sizin bir deve kadar bile değeriniz yokmu allah katında ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 88
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Ahirete inanan bir insan için bu soru o kadar saçmaki; kelimeler yetmez... :sorcerer:

Bu arada orada anlatılan olayı bir tam olarak alsanıza buraya;sadece bu ayetler mi vardı surede!!!

:zorro:

Valla sizin gibi anlasa idim zaten islamdan çıkmazdım ki. Zaman gelir bazı müslüman arkadaşlarınız kuranın bir ayetinden 50 000 tane anlam çıkarır, ne yapıyorsun kardeşimm böyle şey olurmu diye onlara ses çıkarmazsınız,zaman gelir bir kaç ayeti yok sayarsınız.

Tüm bu karmaşa ve tutarsızlıkların tek bir sebebi var.Çünkü kuran adlı kitabın hiç bir ahlaki ve mantıki temeli yoktur.En iyisi ne yapıp etmeli yeri geldiğinde bir kaç ayet olmaz bütünlük gerekir demeli, yeri geldiğinde ise bir ayetten 50 000 anlam çıkartıp kuranı sağa sola lastik gibi çekmeli.Çünkü kuranın yanlışlığını başka türlü gözlerden uzak tutmak mümkün değil.

Hiç bir soru saçma değildir.Verecek cevabı olmayanların sığındığı yöntemdir bu, sorulara saçma deyip geçmek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla sizin gibi anlasa idim zaten islamdan çıkmazdım ki. Zaman gelir bazı müslüman arkadaşlarınız kuranın bir ayetinden 50 000 tane anlam çıkarır, ne yapıyorsun kardeşimm böyle şey olurmu diye onlara ses çıkarmazsınız,zaman gelir bir kaç ayeti yok sayarsınız.

Tüm bu karmaşa ve tutarsızlıkların tek bir sebebi var.Çünkü kuran adlı kitabın hiç bir ahlaki ve mantıki temeli yoktur.En iyisi ne yapıp etmeli yeri geldiğinde bir kaç ayet olmaz bütünlük gerekir demeli, yeri geldiğinde ise bir ayetten 50 000 anlam çıkartıp kuranı sağa sola lastik gibi çekmeli.Çünkü kuranın yanlışlığını başka türlü gözlerden uzak tutmak mümkün değil.

Hiç bir soru saçma değildir.Verecek cevabı olmayanların sığındığı yöntemdir bu, sorulara saçma deyip geçmek.

Bana şunu "mantıklıca" açıklayamazsınız:

Ahiret gününe ve mükafatlarına inanan bir insan kendine değer verilmediğini mi hisseder;tabi ki hayır; o zaman onun ahiret konusunda eksikliği var demektir...

Soruya saçma dememin sebeb bu;hiçbir mantk ilkesiyle açıklayamazsınız bunu;hatta ben size mantıkla ilgili bir şey yapayım:

Ahiret gününne inanan Müslüman doğruca inandığında mkafatlandırılacağını biliyorsa dünyada kendisine değer verilmediğini düşünmez...

Hangi durumda yukardaki cümle yanlış değerini alıyor biliyor musun???

İlki doğru ikincisi yanlış olduğunda;yani sorunu karşılayan cümle mantıksal olarak zaten yanlış değeri alıyor;istiyorsan ÖSS'ye hazırlık mantık çalışma metinleri bul;istersen aristo mantığıyla özel ilgilen;bu dediğime çıkarsın...

:stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katakuta biraz başından biraz sonundan kırpmışsın ve sonucu "bir deve için bir kavim helak edildiye" bağlamışsın bıravo sana..

Ama unutmaki iddaların açık ve net yanlıştır ve her idda mutlaka cevaplanacaktır..

Semut kavmi Salih peygamberden peygamberliğinin delili için mucize istemiştir..

Ama mucizeden önce Salih peygamber bu kavme ne nasihatlerde bulunduysa hep alaya alımışlar ve kabul etmemişlerdir..

En son madem peygambersen şu kayadan ağzında ot olan ve çokça süt veren bir deve çıkart demişlerdir, tabi ortamı tahmin edebiliyorsanız muhtemelen gülerek ve alaya alarak istediler..

Samut kavminin helakının sebebi zaten helakı hakeden bir kavim olmasıdır ve deveyi öldürmeleri bardağı taşıran son damla olmuştur..

Çümnkü onlara deveyi öldürmeyin demişti..

Devede öldürüldü ve zaten helakı haketmiş bir kavimdi, en son isteyeceklerinide istdiler ve o da gösterildi ama yinede inatlarında sabit kaldılar ve acı son onları yakaladı..

Gördüğün gibi Semut kavmi sırf deveyi öldürdükleri için değil öncesinde ve devamında azgın, inatçı ve alaycı bir kavim olduğu için helak edilmiştir..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katakuta biraz başından biraz sonundan kırpmışsın ve sonucu "bir deve için bir kavim helak edildiye" bağlamışsın bıravo sana..

Ama unutmaki iddaların açık ve net yanlıştır ve her idda mutlaka cevaplanacaktır..

Ama mucizeden önce Salih peygamber bu kavme ne nasihatlerde bulunduysa hep alaya alımışlar ve kabul etmemişlerdir..

En son madem peygambersen şu kayadan ağzında ot olan ve çokça süt veren bir deve çıkart demişlerdir, tabi ortamı tahmin edebiliyorsanız muhtemelen gülerek ve alaya alarak istediler..

Samut kavminin helakının sebebi zaten helakı hakeden bir kavim olmasıdır ve deveyi öldürmeleri bardağı taşıran son damla olmuştur..

Devede öldürüldü ve zaten helakı haketmiş bir kavimdi, en son isteyeceklerinide istdiler ve o da gösterildi ama yinede inatlarında sabit kaldılar ve acı son onları yakaladı..

Gördüğün gibi Semut kavmi sırf deveyi öldürdükleri için değil öncesinde ve devamında azgın, inatçı ve alaycı bir kavim olduğu için helak edilmiştir..

Saygılar..

Buyrun;tam olarak olayı görünce bazı şeyler daha açık değil mi!!!

Mantıktan sonra asıl anlatım örgüsü de size karşı çıktı gördünüz mü Katakuta...

Katkı için çok teşekkür ederim;olayın tamamının buraya taşınmasını ondan istemiştim;hatta hala tam metin iyi gider bu havada...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar..

İstediğn kadar mantıki yöne çekmeye çalışsansa sonuçta deveyi kesitleri için helak ediliyor o toplum.

Sen kendi yazdığına kendin inanıyormusun ki başkaları inansın.?Öncesinde azgın oldukları için helak edilmişmiş. Tabi tabi yedik.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi düşünün müslümanlar, yoksa sizin bir deve kadar bile değeriniz yokmu allah katında ?

Bana şah damarından bile yakın olduğunu söyleyen bir İLah katında elbette değerim var..

Bir damla gözyaşına cehennem söner dıyen İLah katında elbette değerim var..

Dünyanın güzelliklerini,açıklanamaz renklerıyle önume seren İlAH KATINDA ELBETTE DEĞERİM VAR.

Çünkü o anneden daha merhametlıdır.

her süre rahman ve rahım olan Allah dıye başlar,Ve sonalrında o çok affedıcıdır dıye geçer.

Bir anne de evladına kızar bağırır,korkutur çünkü zarara gırmesını ıstemez.

Ama sonunda evlad ne yaparsa yapsın ona kucak açar.

BenİM Rabbım sonsuz merhamet sahıbıdır.

Görmek ve bakmak farkını herkes bılır.Görmek isteyen sevgisini görecektır,istemeyen DEVE kelimesıne odaklanıp onla herşeyi kapatacaktır.

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İstediğn kadar mantıki yöne çekmeye çalışsansa sonuçta deveyi kesitleri için helak ediliyor o toplum.

Sen kendi yazdığına kendin inanıyormusun ki başkaları inansın.?Öncesinde azgın oldukları için helak edilmişmiş. Tabi tabi yedik.

Bunları söyleyene kadar tam metni getirsene şuraya...

Biz de yanlış bağıntını yemedik zaten... :stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çıkardığı anlama güvenen tam metni buraya getirebilmelidir;yoksa bunun da net ortamından alınan kopyala-yapıştırlardan olduğuna dair güçlü bir ihtimal doğar...

Getirilmeme sebebi açıktır;çünkü olayı gören insanlar arkadaşın gösterdiği yönün nasıl dar kalıplara çıktığını görecektir; bu da doğal olarak anti-İslam cı akım kokusunu getirecektir, farkeden de salt karalamaya daha temkinli yaklaşacaktır...

İkinci durum ise artık bunca lafın altında kalmak istemeyen şahsın tam metni getirmesi ve "güzel bir arkadaşımızın" deyimiyle beyaza kara diyerek "yanlış" değerlikli cümleler kurmaya devam etmesi olacaktır...

Ya da mantığa ve yazılana aykırı tutumundan vazgeçebilmesini ve kendi göremediğini görmüş olanlara(mantık hatası,metnin bütününde anlatılanlar) saygı duyabilmesini öğrenmiş arkadaş burada kendini yüceltmeme büyüklüğünü gösterebilecektir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Müslümanların bütün bütün diye tutturmasının asıl nedeni,asıl can alıcı noktaların bir sürü ayet içinde kaynatılmak istenmesidir.

Peki adama sormazlarmı, asıl sebep onların azgın olması idi ise,devenin ne işi var bu senaryoda?

Saygılar..

Gereken cevap daha önceki iletide;biraz daha dikkatli okumanız gerekiyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İstediğn kadar mantıki yöne çekmeye çalışsansa sonuçta deveyi kesitleri için helak ediliyor o toplum

Bu konu mantiki yöne çekilmeye ihtiyaç olmayan bir konu tabi tam metni yazarsan..:)

Bak ben yazdım olayın gerçeğini, öncesinide yazdım okursanız tabi....

Gereken cevap daha önceki iletide;biraz daha dikkatli okumanız gerekiyor

:clover::clover:

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizden cevap isteyen kim ? Ben islamın gerçek yüzünü ortaya koymak için burda yazıyorum,sizin makyajlarınızı yutmak için değil.

Gördüğünüz gibi arkadaşımızın cevaba ihtiyacı yok o bildiğini okuyor işte ortalığı karıştırmak için yazıyor işte bizleri de meşgul ediyor.

Arkadaşlar sizi bu eylemlere karşı sessiz protestoya davet ediyorum. Bu ****** cevap yazmayalım.

Bazen en büyük cevap cevap vermemektir.

Bu arada kendileri de bizlere laf yetiştireceklerine biraz düşünürler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gördüğünüz gibi arkadaşımızın cevaba ihtiyacı yok o bildiğini okuyor işte ortalığı karıştırmak için yazıyor işte bizleri de meşgul ediyor.

Cevaba ihtiyacı var mı yok mu bilmiyorum ama açıkça cevap verdiğimiz halde bari verdiğimiz cevap üzerine bir yorum getirse emeğim boşa gitti demeyeceğim..

Cevabı görmeden yada görmezden gelerek hala aynı şeyleri tekrar etmek üzücü..

Diyorumki semut kavmi zaten azgınlıklarının son haddindelerdi, son olarak peygamberden mucize istediler o da Allah'a dua etti ve o mucize gerçekleşti, sanki alay etmek amacıyla bu mucizeyi istemişller gibi yine aynı tutumlarını sürdürdüler hatta dahada aşırıya giderek deveyide kestiler tıpkı söver gibi ve tabi helak edildiler..

Bütün mesele budur..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakalım buna nasıl kılıf bulacaksınız?

Maide suresi

111- Hani Havarilere: " Bana ve Resulüme iman edin" diye ilham etmiştim. Onlar da: "İman ettik, bizim şüphesiz müslümanlar olduğumuza şahit ol" demişlerdi.

112- Havariler:" Ey Meryemoğlu İsa, Rabbin bize gökten bir sofra indirebilir mi?" dediler. İsa da: "İnanıyorsanız Allah'tan korkun" dedi.

113- Havâriler: "İstiyoruz ki ondan yiyelim, kalblerimiz iyice yatışsın, senin bize doğru söylediğini bilelim ve bunu bizzat görenlerden olalım" dediler.

114- Meryemoğlu İsa da: "Allah'ım, Rabbımız, bizim üzerimize gökten bir sofra indir ki, bizim için, önce ve sonra gelenlerimiz için bir bayram ve senden bir mucize olsun. Bizi rızıklandır, sen rızık verenlerin en hayırlısısın!" dedi.

115- Allah buyurdu ki:" Ben onu size indireceğim. Fakat bundan sonra içinizden kim inkâr ederse, ben ona âlemlerden hiç kimseye yapmayacağım bir azabı yaparım".

Üç beş tane hıristiyan için (tabi bunada kılıf bulup onlarda müslümandı diyeceksiniz) Allah gökten sofra indirmiş.Ama şimdiye kadar allahın müslümanlara zırnık bile indirdiği görülmedi. Demekki müslümanların allah katında hıristiyanlar kadar değeri yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır katakuta önce yukardaki meseleyi çözelim..

Hala kılıf diyorsun, benim cevabımda kılıf nedir yazar mısın..

Ortaya bir idda atıp iddanın arkasında durmamak olmaz.

Buyur kılıfı söyle..

İddanı hatırlatıyorum..

Senin iddah Semut kavmi sadece deveyi öldürdükleri için helak edildi..

Benim cevabım..

Deve devede kulak, deveye gelinceye kadar nice taşkınlıklar azgınlıklar ettiler devamlı alay ettiler hakir gördüler birde mucize istediler mucize gerçekleşince pişkin pişkin laubali sözlerle deveyi öldürdüler..

Yani olay bir bütün içinde ele alınır..

Öyle ortadan kelime çekerek bir yere varılmaz..

Neymiş deveyi öldürdüler helak edildiler..

Hayır helakı öncesiyle ve sonrasıyla zaten hakettiler deve işin son safhası..

Sayın katakuta artık bir konuyu birtirmeden diğer konuya geçmeyeceğim..

Veridiğim cevapları okuyup yorumlayıp neresinde kılıf var yazmalısın..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Maide suresi

111- Hani Havarilere: " Bana ve Resulüme iman edin" diye ilham etmiştim. Onlar da: "İman ettik, bizim şüphesiz müslümanlar olduğumuza şahit ol" demişlerdi.

112- Havariler:" Ey Meryemoğlu İsa, Rabbin bize gökten bir sofra indirebilir mi?" dediler. İsa da: "İnanıyorsanız Allah'tan korkun" dedi.

113- Havâriler: "İstiyoruz ki ondan yiyelim, kalblerimiz iyice yatışsın, senin bize doğru söylediğini bilelim ve bunu bizzat görenlerden olalım" dediler.

114- Meryemoğlu İsa da: "Allah'ım, Rabbımız, bizim üzerimize gökten bir sofra indir ki, bizim için, önce ve sonra gelenlerimiz için bir bayram ve senden bir mucize olsun. Bizi rızıklandır, sen rızık verenlerin en hayırlısısın!" dedi.

115- Allah buyurdu ki:" Ben onu size indireceğim. Fakat bundan sonra içinizden kim inkâr ederse, ben ona âlemlerden hiç kimseye yapmayacağım bir azabı yaparım".

Üç beş tane hıristiyan için (tabi bunada kılıf bulup onlarda müslümandı diyeceksiniz) Allah gökten sofra indirmiş.Ama şimdiye kadar allahın müslümanlara zırnık bile indirdiği görülmedi. Demekki müslümanların allah katında hıristiyanlar kadar değeri yok.

İnanan ve sabreden o kadar değerli ki;

Cuz:4

Sure:3(Al-i İmran)

Ayet:120-139

Size bir iyilik gelse, onların fenasına gider;başınıza bir kötülük gelse buna sevinirler.Sabreder ve sakınırsanız, onların hilesi size hiçbir zarar vermez.Allah işlediklerinin hepsini ilmiyle kuşatmıştır.

Gevşemeyin,üzülmeyin,inanmışsanız, mutlaka siz en üstünsünüzdür.

bunu anlar...

Siz merak etmeyin...

Arkadaşlar sizi bu eylemlere karşı sessiz protestoya davet ediyorum.Bu insancıklara cevap yazmayalım.

Saygılar;sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar sizi bu eylemlere karşı sessiz protestoya davet ediyorum. Bu ****** cevap yazmayalım.

siz verdiğiniz cevapları cevap sanıyorsunuz o cevaplara ancak bir müslümanı veya dindar birini inandırabilirsiniz

verdiğiniz cevaplarda mantıken ve gerçekten doğru olanları var. İslam dininin güzel olan çok yanı var insanları güzelliğe davet ediyor doğrudur bunlara yok demiyoruz.

Fakat doğrular yanlışları götüremez bu bir okul sınavı değil veya bir hocanın yazdığı kitapta değil allahın yazdığını söylediğiniz kitap. onda nasıl yanlış olur nasıl çelişkilerle dolu olur? o mükemmel varlık mükemmel yaratan böylemi kitap yazar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Eksik bilgi ile eleştiri ne kadar samimidir!!!

Bir olaydan bahsediliyorsa onun tamamından niye çekinir insan da hala oyalar bizi;şuraya konuyla ilgili tam bir kopyala-yapıştır yapamaz!!!

Çünkü kalıp kopyala-yapıştır anlayışıyla her zaman konunun gerisindedir...

Tam anlamıyla okunmayan hakkında yorumlar doğal olarak "yerleştirilen" düşüncelere açıktır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın katakuta,

Kılıf arıyorsunuz diyorsun ve bende o kılıf nedir merak ediyorum..

Semut kavmi ile ilgili iddana verdiğim cevaba henüz bir değerlendirme yapmadın..

Tam anlamıyla okunmayan hakkında yorumlar doğal olarak "yerleştirilen" düşüncelere açıktır...

Aynen katılıyorum..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın katakuta,

Kılıf arıyorsunuz diyorsun ve bende o kılıf nedir merak ediyorum..

Semut kavmi ile ilgili iddana verdiğim cevaba henüz bir değerlendirme yapmadın..

Aynen katılıyorum..

Saygılar..

Kılıf bu.

Hayır helakı öncesiyle ve sonrasıyla zaten hakettiler deve işin son safhası..
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Maide suresi

üç beş için değil tek kişi için bile Rabbimiz neler yapmıyor ki? gelelim dişi deve olayına... sorun devenin bizden önemli olması değil rabbimin emrinin herşeyden önemli olmasıdır.. o bir şeyi emrederse mutlaka yerine getirilmelidir? o emre karşı çıkmanın bedeli elbet ağırdır... ne yani Adem ile Havva nın cennet meyvesi kadar değeri mi yoktu? Halbuki Adem öyle bir değerliydiki melekler ona secde ettirildi... ama tek bir cennet meyvesi ki Rabbim yememeleri emretmişti....

gelelim müslümanların acı çekmesine? sizlerin acı dediğiniz o kavramlar inananlara cenneti hak kılan kavramlar...

yaratılan herşeyde bir denge vardır... eğer bir fakir sofrasında kaşar peynir yiyemezken ben yiyorsam onun hakkı üzerimdedir ve bedeli ödemem gerekir? kimilerinin küfrü arttıkça artacakki cehennem hak olsun ... kiminin de sabrı denendikçe denenecekki cennet hak olsun... Rabbimiz işkence etmenin öldürmekten daha ağır olduğunu vurgular... Allah yolunda bu acıya sabredenin ne şanslı bir kul olduğunu siz zor anlarsınız...

bi de arkadaşlarımızdan biri Kuranın çelişkisiz olması gerektiğini vurgulamış...yanlış hatırlamıyorsam...

Evet biz inananlar için onda en ufak bir çelişki yoktur... biz o kitabı okurken tüylerimiz diken diken olarak okuruz... biz ağlayarak okuruz... biz ümitlenerek okuruz... biz korkarak okuruz... siz o kitabı geçmişteki olaylara bağlayıp günümüze taşıyamazken biz bu mücize kitabı daha akşam eve gelip elimize alır almaz o gün yaşadığımız bir olayla bağdaştırır ve bir öğüt daha alırız... o öyle çelişkisiz öyle mucize bir kitaptırki okudukça öğreneceğiniz hiç bitmez...

Bence siz inandığınız ya da bizim inandığımız yaratan kavramının gücünün yaptıklarının farkında değilsiniz... bunun için çevrenize şöyle bir bakmanız lazım... nasıl bir güçtürki aynı anda dünya üzerindeki bütün yarattığı canlıların ne yaptığını ne düşündüğünü .. geçmişini ve geleceğini biliyor olsun... aynı anda şu sn sen ne düşünüyorsun ben ne düşünüyorum.. ve yine öyle bir güç düşününki kendisine yönelen her duaya cevap veriyor olsun... siz inanmıyorsunuzki yardım etsin... o inananın dostu... inananın mevlası... inananın yardımcısıdır... O , biz hiç bişey anlamazken hayatımızı yoluna da koyandır... hani bir deyim vardır... işimizin rast gitmesi... evet o işlerimizi rast götürendir... yaşanan en olumsuz olaydan bile inanılmaz dersler öğütler hayırlar nasip edendir... ha merak etmeyin inanmayanın da rızkını verir hatta bol bol verir küfrünü arttırmak için bazen hatta ve hatta öyle bir zenginlik verir ki paranın esiri olurlarda varlık içinde yokluk çekmeye başlarlar o para hiç tükenmesin diye bıraksan 25 kuruşun hesabını yaparlar... inanan dünya üzerindeki en büyük acıyı da çekse kalbi inanmayanlardan daha huzurlu ve ümitlidir... Ha inanan derken tabiki kalben yani yakınen inanan demekte lazım.. bir şeye inanmakla onu tam anlamıyla uygulamak farklı şeylerdir... işte bizim durumumuz bu noktada zarar görüyor... sizler kişilerden kaynaklanan yanlış uygulamaları dinlere mal ediyorsunuz... halbuki din bunlardan ayrıdır... ben bir insan olarak her türlü kötülüğü yapabilirim ama inandığım din bundan uzaktır... dinler uzaktır... O dinlerki hep uyumlu bir yaşam için ,,huzurlu bir yaşam için en güzel öğütleri verirler... ailene eşine kapı komşuna kadar toplum için gerekli en güzel kurallara sahiplerdir... ama anlaşılmaz... uygulanmaz....

her neyse konunun özüne dönersek kitapta yazdığı gibi olmayı başarmış mümin kulların değerini sizler tahmin dahi edemezsiniz... birde o şeytan dostları ki vay hallerine... bir tarafta çok ama çok üstün bir varlık olan insan ile bir tarafta dünya üzerindeki yaratılmış canlıların en aşağısı en şerlisi olan insan...O değerleri en iyi huzura çıkınca öğreniriz... ne de olsa rabbim o gün merak ettiğiniz ve ettiğimiz her şeyi öğretecek... ha kendinize çok güveniyorsanız ölmeyi deneyin zaten ölümlü dünya ya boşuna oyalanmayın.... ama bizler için hiç ölmemek söz konusu ebedi bir azap ya da ebedi bir mutluluk....kısacası sonsuza kadar yaşamak... hadi bi canlandırın gözünüzde ya doğruysa????

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.