Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

anne sütünden başlıyorum..

odessa

Önerilen İletiler

bir anne sütünün yaratılışı o kadar mükemeldir ki..

bebek büyüdükçe ihtiyaçlara cvp verecek şekilde içindeki mineraller artar veya değişir..

ayrıca bilim adamları anne sütünün kimyasal özelliğini netleştirememişlerdir.. çünkü her anneye göre değişkenlik göstermektedir.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir anne sütünün yaratılışı o kadar mükemeldir ki..

bebek büyüdükçe ihtiyaçlara cvp verecek şekilde içindeki mineraller artar veya değişir..

ayrıca bilim adamları anne sütünün kimyasal özelliğini netleştirememişlerdir.. çünkü her anneye göre değişkenlik göstermektedir.....

demekki Allah vardır, islam dini doğrudur, diğer dinler cehennemliktir, Hz Muhammed Allahın elçisidir

mi diyeceğiz ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zaten bir kulp takıp zıtlaşmasanız olmassss

sürekli çekiştirip duruyorsun beni sevgili osmanlı torunu

ben yorum yapıyorum, bildiğimi söylüyorum bilmediğimi sorguluyorum ve bunları forumdaşlarla gördüğün gibi paylaşıyorum

kulp takma niyetinde değilim, bir fikir yadınız ve hakkında yorum yaptım

sizde benim hakkımda değilde cevabım hakkında yorum yaparsanız, karşılıklı olrak bilgilerimizi fikirlerimizi insanlarla paylaşmış oluruz

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1- diğer dinler cehennemliktir kullanımı hatalı..

allah diğer dinleri değiştirenleri cehennemlik demiştir..

dinleri değil..

2- benim verdiğim örnekler has be has bir varlığın, yaratıcının olduğunu simgeliyor..

yani bir yaratan varki bu kadar hoş bir düzen sürüp gidiyor...

anladınız mı sayın tarafsız..

3- gökten yağmurun inişi bile ne muazzamdır ki...

başımızı yarıp geçmiyor..

allah öyle bir sürtünme kuvveti yaratmış ki...

sabit hızla indiriyor o damlaları gökyüzüne...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1- diğer dinler cehennemliktir kullanımı hatalı..

allah diğer dinleri değiştirenleri cehennemlik demiştir..

dinleri değil..

ne demek istediğni tam olarak anlamadım ama anladığım kadarıyla cevap vereyim

orada diğer dinler dediğim şey, islam dininin dışındaki dinler o cümleyi tekrar okuyun

2- benim verdiğim örnekler has be has bir varlığın, yaratıcının olduğunu simgeliyor..

yani bir yaratan varki bu kadar hoş bir düzen sürüp gidiyor...

hayır, anne sütünün çok yararlı olduğunu simgeliyor

anladınız mı sayın tarafsız..

hem evet hem hayır, anladığım yerlerde var anlamadığım yerlerde (örneğin Allah'ı nasıl ispatlarki bu)

3- gökten yağmurun inişi bile ne muazzamdır ki...

başımızı yarıp geçmiyor..

allah öyle bir sürtünme kuvveti yaratmış ki...

sabit hızla indiriyor o damlaları gökyüzüne...

Ama deprem olunca bir sürü insanı yarıp geçiyor, dağlarda fayda etmiyor bu sarsıntıya

Ayrıca eğer yağmur insanların başını yarıp geçseydi, yer altında medeniyetler kurardık ve yağmur yağmayınca yeryüzüne çıkardık, yada ona göre binalar inşa ederdik, yaşamaya devam ederdik

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet sayın osmanlı torunu bu saydıklarınız olan şeyler ve muntazam bir düzenek içinde olan şeyler. Ben bugüne kadar hayatımda hiçbir zaman doğanın raslantısal haraketlerde bulunduğunu düşünmedim/düşünemedim. Ama karşınızdaki insana zıtlık çıkarmasanız olmaz derken biraz daha objektif olmanız gerektiğini düşünüyorum zira o insan sizin yorumlarınıza objektif bakış açısıyla yorum yazıyor.

Dediğim gibi bu saydıklarınız muntazam bir düzeneğin parçaları ama kimine göre maddenin düzeninin kimine göre Allahın düzeninin kimine göre de budanın düzeninin kimine göre de raslantı düzeninin. Sizin yanlış yorumladığınız konu bu. yani herkes bu düzenin farkında anne sütünün çekirdekten ağaç çıkmasının insan beyninin dna nın vs. vs. nin. Ama herkese göre bu farklı bir düzenin parçaları. Nasıl ki biz bunu Allahın düzeninin. Sana şunu söyleyeyim buradaki insanların çoğu öyle çekirdekten ağaç çıktı, yumurtadan civciv çıktı, şimşek çaktı yağmur yağdı allahın işi bunlara sözlerine itimat etmezler -ki bunda da sonuna kadar haklılar- çünkü önce bunun araştırmasını yapıyor herkes neden yağıyor nasıl yumurtadan civciv çıkıyor vs. vs. bu senin yazdıklarını yazan çok fazla insan var ama daha kapsamlı daha bilimsel verilerle araştırmalarla allahın varlığını düzenini göstermeye çalışsan daha iyi olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.