Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yaşasın Ateizm !

Aurel

Önerilen İletiler

• Cevaplar 505
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

ben hadisleri ateistlermi uydurdu dedim???????? sonra anlamadan okuyosunuz diyince kızıyosunuz.ama artık size cevap yetiştiremiyeceğim.çok merak ediyorsanız google dan girin "hadis uyduranların amacı" diye araştırın onuda benmi söyliyim.ama söze gelincede sorsak herşeyi okuyup araştırdık dersiniz.neyse hadi iyi kalın.

pardon ben xlark_tadesin bir sözünü yanlış anladım

uyduran alim olmak isteyen dindaşlarınızmış çok pardon

şimdi kime inanacağımıda şaşırdım ama siz başka anlatıyorsunuz onlar başka herkes başka başka anlatıyor kuranı kerime inan diyorsun oku ben okudum 15-20 sayfasını okudum aynen böyle oldu

ilk kız arkadaşım müslüman olmazsam evlenemeyiz demişti. ailesi dindardı ve bana vermezlermiş. bende yav din işte inansan ne olur bi araştırayım dedim. belkide gerçekten öyle birşey vardırda yanlış yoldanda dönmüş olurum buraya kadar çevremdeki insanları ve söylediklerini hiç düşünmedim zaten yalnızca ben ve kuranı kerim tarafsızca okumalıyım dedim hatta sizin tarafınıza en meyilli olduğum andı. başladım ilk sayfada birşey inandırıcı gelmedi dedim yiyelim bunu açıklaması vardır elbet sonraki sayfalarda gene bir yanlış gözüme battı gene dedim bunuda yiyelim sonra bunuda ye bunuda ye yeyeye doydum öyle üç beş tane değildi olduğu gibi hikayeydi yok şeytan allaha isyan etmiş bizi kıskanmışta sonrada allaha inat insanları kötüye çekecekmiş hee şeytan öyle saf yani gözüyle gördüğü sonsuz kudretini bildiği yaratıcıya isyan edecek bukadar saf olan şeytan gelecek dünyayada adam kandıracak işte buralarda uykum gelmişti :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeterli aslında ama sen yeterli bulmuyorsun..

Yapcak bişey yok..

Öldüğümüzde öğreniriz neyin ne olduğunu çok geç değil..

İnsanların yalanlayamadığı tek gerçek ölümdür..

O varlığına inanmadığınız ruh, yer değiştirdiğinde ve fiziki yasaları hiç aşina olmadığımız bir ortamda hesaba girdiğimiz gün eyvah dememek dileklerimle..

Saygılar..

kardeş inanmak çalışmakla olmaz birşeye inanmak için belli bir mantık sınırı vardır sizin söyledikleriniz bu mantık sınırının çok altında size göre öyle olmadığı için sizde bunu anlayamıyorsunuz

dur ben bi inanayım dedinmi olmuyor dinleyicinin inanmamasının suçu dinleyiciye kesilirmi ya bu nasıl bir mantık

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

okudum inanmadım yeterli gelmedi zorlamı inanacağım ?

Sevgili abraham sen mutlaka mantığınla okumuşsundur.Allah, Kuranın böyle okunmasına çok kızar sen bilmiyormuydun?

Müddesir

16- Hayır, çünkü o bizim âyetlerimize karşı bir inatçı kesildi.

17- Ben onu dimdik bir yokuşa sardıracağım.

18- Çünkü o bir düşündü, ölçtü, biçti.

19- Kahrolası nasıl da ölçtü, biçti.

20- Yine kahrolası, nasıl ölçtü biçti.

21- Sonra baktı.

22- Sonra kaşını çattı, surat astı.

23- Sonra arkasını döndü ve büyüklük tasladı.

24- "Bu, dedi, başka değil öğretilegelen bir sihirdir."

25- "Bu, sadece bir insan sözüdür."

26- Ben onu Sekar'a (cehenneme) sokacağım.

27- Bilir misin sen, nedir o sekar?

28- Ne geriye bir şey kor, ne bırakır.

29- Durmadan derileri kavurur.

Seni işin yaş abi. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

?eytan allaha isyan etmi? bizi k?skanm??ta sonrada allaha inat insanlar? kötüye çekecekmi? hee ?eytan öyle saf yani gözüyle gördü?ü sonsuz kudretini bildi?i yarat?c?ya isyan edecek bukadar saf olan ?eytan gelecek dünyayada adam kand?racak i?te buralarda uykum gelmi?ti

Kibri bilir misin, inad? bilir misin..

O kibir ve o inat ucunda ölüm olsa insan? geri döndürmez yani dünyada bile bu böyledir..

?eytan?n halide aynen buydu i?te..

Ebu cehil aç?k ve net olarak Peygaber efendimizin mucizesini görmü?tür ancak kibrinden iman etmemi?tir..

Bunun örnekleri çoktur..

karde? inanmak çal??makla olmaz bir?eye inanmak için belli bir mant?k s?n?r? vard?r sizin söyledikleriniz bu mant?k s?n?r?n?n çok alt?nda

Arkada??m mant?k herkeste var..

Ben eserden ustan?n varl???n? ç?kar?yorum..

Bütün mesele bu..

Sayg?lar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kibri bilir misin, inadı bilir misin..

O kibir ve o inat ucunda ölüm olsa insanı geri döndürmez yani dünyada bile bu böyledir..

Şeytanın halide aynen buydu işte..

Ebu cehil açık ve net olarak Peygaber efendimizin mucizesini görmüştür ancak kibrinden iman etmemiştir..

Bunun örnekleri çoktur..

Saygılar..

Mucize filan yok.Masallara inanmamak kibir değil,akıllı davranmaktır.O zamanın şartlatında kuranın masal olduğunu anlayan o insanlar ancak ayakta alkışlanır.

Darısı bilgisayar çağında hala bu masallara inananların başına.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kibri bilir misin, inadı bilir misin..

O kibir ve o inat ucunda ölüm olsa insanı geri döndürmez yani dünyada bile bu böyledir..

Şeytanın halide aynen buydu işte..

Ebu cehil açık ve net olarak Peygaber efendimizin mucizesini görmüştür ancak kibrinden iman etmemiştir..

Bunun örnekleri çoktur..

Saygılar..

kısaca inandıramadıklarınız kibirli oluyor yani yiyelim bari

sonunun nereye varacağını göz göre göre bilen şeytan kibirinden duramamış ve isyan etmiştir çok safmış bu şeytan en saf insandan dahada saf bu durumda delilerle aynı kefede zeka seviyesi yetersiz direk cennete gitmesi gerekmiyormu ruh hastaları gibi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili abraham sen mutlaka mantığınla okumuşsundur.Allah, Kuranın böyle okunmasına çok kızar sen bilmiyormuydun?

Müddesir

21- Sonra baktı.

ben okurken buraya kadar gelememiştim gelseydim belki bidaha düşünürdüm :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hayatın bir tek noktasını göster ki bana çelişki olmasın, bir tek düşüncesini göster.

söz konusu insan olunca....evet insanı iyi tanımak lazım.malzeme insansa ki öyledir, bu kaçınılmazdır.

sadece sana göre 'kendin' böyle degilsin gelir, ama başkalarına degil. terside geçerli.

işte gerçek olan budur

Ne mutlu gerçeği görebilenlere

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Müddesir

21- Sonra baktı.

.................özü kavrayamayan sözlerle uğraşır..........................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

özü kim biliyorki? sözlerden başka ne gördükki?

öz nemi? bir kitap düşün,o kitabın içindeki her söz bir anlam ifade eder, ama tamamı anlatılmak istenileni ifade eder.o kitapdaki konuyu anlaman için bir iki cümle bir kaç satır yetmez,ben bir kaç sayfa okudum saçma geldi yeter dersen konunun özünü anlayamazssın.şimdi o sözlerden ateist arkadaş kendine birşeyler çıkarmış bak allah inanmayanlara böyle söylüyo senin işin yaş arkadaş diyor.o zaman bende derimki

İki topluluğun karşı karşıya geldikleri gün, sizden geri dönenleri, kazandıkları bazı şeyler dolayısıyla şeytan onların ayağını kaydırmak istemişti. Ama andolsun ki, Allah onları affetti. Şüphesiz Allah, bağışlayandır, yumuşak olandır. (AL-İ İMRAN SURESİ / 155)

Ey iman edenler, size açıklandığında sizi üzecek şeyleri sormayın; Kur'an indirildiği zaman sorarsanız, size açıklanır. Allah onu affetti. Allah bağışlayandır, (kullara) yumuşak olandır. (MAİDE SURESİ / 101)

Kullarından tevbeyi kabul eden, kötülükleri affeden ve işlediklerinizi bilen O'dur. (ŞURA SURESİ / 25)

Size isabet eden her musibet, (ancak) ellerinizin kazandığı dolayısıyladır. (Allah,) Çoğunu da affeder. (ŞURA SURESİ / 30)

bak bende ozaman kendime anlam çıkarttım o zaman benimde şöle düşünmem lazım ben bir kulum ve eğer allah bu kadar merhametliyse ne yaparsam yapıyım affedicek,o zaman hiç birşey yapmama gerek yok nasılsa allah çok bağışlayıcı.şimdi ne arkadaşın yolladığı ayetlerden allah çok acımasız ne yaparsak yapalım cehennemine sokucak diyebiliriz,nede benim yolladığım ayetlere bakarak allah nasılsa merhametli affeder hiç birşey yapmama gerek yok diyebiliriz..özünü anlamamamız içinde samimi bir şekilde bütün çabamızla tamamını okuyup anlamaya çalışmaktır..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir cümleden veya bir kitaptan binlerce anlam çıkıyorsa, orada bir anlatım bozukluğu vardır. Böyle bir anlatım bozukluğunun kutsal kaynaklardan olduğu düşünelemez.

Koskoca ilim sahibi bir yaratıcının gönderdiği kitap anlatmak istediğini rahatça anlatamıyorsa başka düşüncelere yol açmasına neden oluyorsa, sorgulanması gereken yanlış veya doğru anladığını sanan kişi değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir cümleden veya bir kitaptan binlerce anlam çıkıyorsa, orada bir anlatım bozukluğu vardır. Böyle bir anlatım bozukluğunun kutsal kaynaklardan olduğu düşünelemez.

Koskoca ilim sahibi bir yaratıcının gönderdiği kitap anlatmak istediğini rahatça anlatamıyorsa başka düşüncelere yol açmasına neden oluyorsa, sorgulanması gereken yanlış veya doğru anladığını sanan kişi değildir.

bir cümleden veya bir kitaptan binlerce anlam çıkıyorsa, orada bir anlatım bozukluğu vardır

ne alaka????

pesss

siz türkce ve dilbilgisi derslerinde uyuyordunuz sanırım

başka hiç bir şey söyliyemiyorum çünkü artık gerek duymuyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir cümleden veya bir kitaptan binlerce anlam çıkıyorsa, orada bir anlatım bozukluğu vardır

ne alaka????

pesss

siz türkce ve dilbilgisi derslerinde uyuyordunuz sanırım

başka hiç bir şey söyliyemiyorum çünkü artık gerek duymuyorum

tarafsız haklı bir kelimeyi doğrulamak için kırk türlü şekle sokabiliyorsunuz bunlar neden kaynaklanıyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tarafsız haklı bir kelimeyi doğrulamak için kırk türlü şekle sokabiliyorsunuz bunlar neden kaynaklanıyor

ne demek rica ederim o sizin göreviniz

ben öz dedim siz söz dediniz, onu anlatmaya çalıştım cümlelere takıldınız cümleleri bıraktınız anlamlara takıldınız.siz tartışmak için değil sadece karşı çıkmış olmak için yazıyorsunuz.

yani sonuç kelimeleri 40 şekle sokan ben değilim sizlersiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki öyleyse tartışalım inanışınıza göre doğrular yanlışları götürmüyor biliyorsunuz

söylermisiniz herşeyi bildiğini idda ettiğiniz yaratıcı bir insanın sonsuza kadar neler yapacağını biliyormu veya şöyle söyleyeyim sonsuzluğu öbür ucuna kadar görebiliyormu yoksa allahında bilmediği şeylermi var?

cehennem korkusunu dini bir kenara bırak ve öyle cevap ver sonsuzluğu diğer ucuna kadar biliyormu bilmiyormu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

peki öyleyse tartışalım inanışınıza göre doğrular yanlışları götürmüyor biliyorsunuz

söylermisiniz herşeyi bildiğini idda ettiğiniz yaratıcı bir insanın sonsuza kadar neler yapacağını biliyormu veya şöyle söyleyeyim sonsuzluğu öbür ucuna kadar görebiliyormu yoksa allahında bilmediği şeylermi var?

cehennem korkusunu dini bir kenara bırak ve öyle cevap ver sonsuzluğu diğer ucuna kadar biliyormu bilmiyormu?

klasik ateist formülasyonlu sorular.

''oglum bina okur, döner döner gene okur.''

''bak cehennem korkusunu bi tarafa bırakda cevap ver haa''.

hadi aslii

:)

Ne mutlu gerçeği görebilenlere

saygılar

gerçek olan budur.

çelişkiler içinden en azına tabi olmak.

işte aslı gerçek budur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle şunu belirtiyim dikkat ederseniz ben hiç bir yorumumda cennet yada cehennem temasını işlemedim,bilakis cehennem ayetlerini sıralayan sizlersiniz.benim amacım sadece bana soranlara dinimi güzellikle anlatmak ve mantığıma inancıma uygun olmayan söylemlerde inancımı savunmak hepsi okadar.

sonsuzluğu diğer ucuna kadar biliyormu bilmiyormu?

allahın sıfatları:

A) Zati Sıfatları: Allah'ın zati sıfatları altı tanedir ve şunlardır:

1) Vücud: Var olmak

2) Kıdem: Ezelilik

3) Beka: Sonsuzluk

4) Vahdaniyet: Tek olmak

5) Muhalefetun li'l-Havadis: Sonradan olanlara benzememek

6) Kıyam bi nefsihi: Bir şeye ihtiyaç duymadan, kendi zatıyla var olmak Subuti Sıfatları:

Allah'ın subuti sıfatları da sekiz tanedir ve şunlardır:

1) Hayat: Hayat sahibi olmak

2) İlim: Bütün her şeyi kuşatan bir ilme sahip olmak

3) Sem': Her şeyi duymak

4) Basar: Her şeyi görmek

5) İrade: Engelsiz bir şekilde istediğini yapabilmek

6) Kudret: Her şeye güç yetirebilmek

7) Kelam: Konuşma

8) Tekvin: Yaratma, yoktan var etme

sanırım sorunun cevaplarını allahın sıfatlarında bulabilirsin

Allah’ın bütün sıfatları sonsuzdur. Sonsuza göre az ile çoğun farkı olmaz. Matematikte, sonsuzdan biri de bir milyarı da çıkarsanız geriye yine sonsuz kalır. Bu kavram için bir ile milyar fark etmez.

Ve Allah’ın sıfatları muhittir, yani tecellileriyle bütün eşyayı kaplamıştır. Güneş bir şehrin tamamını aydınlattıktan sonra artık onun için gökdelenle gecekondunun, sinekle kartalın, karıncayla insanın bir farkı kalmaz. Işığıyla hepsini ihata ettiği, kapladığı için hepsini aynı kolaylıkla aydınlatır. Bütün insanları o şehirden göç ettirseniz güneşin işi kolaylaşmayacağı gibi, mevcut nüfusun yüz katı kadar insanı başka illerden misafir getirseniz onu yoramazsınız. Çünkü onun ışığı şehrin tamamını kaplamış, içine almıştır.

Problemler birbirine göre kolay ve zor olabilirler. Ama bir insan bunların tümünün çözümünü biliyorsa, onun için kolay ve zor kavramları ortadan kalkmış demektir. Çarpım tablosunun tümünü bilen bir insan, “iki kere ikinin dört olduğunu” da, “dokuz kere dokuzun seksen bir olduğunu” da aynı kolaylıkla bilir. Dokuzun ikiden büyük olması onun ilmi için bir zorluk getirmez. Kudreti için de dokuz yazmak, iki yazmaktan zor değildir. Bu rakamlar birbirlerine göre büyük veya küçüktürler. Katibin kuvvetine ve ilmine göre değil.

allahın da bütün sıfatları umum eşyayı kuşatmıştır. Ne kudreti, ne ilmi, ne de diğer sıfatları için eşyanın tümü ile bir ferdi, azı ile çoğu, uzağı ile yakını arasında fark düşünülemez. Hepsini aynı kolaylıkla bilir ve aynı kolaylıkla yaratır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şüphe Yoktur, Allah Vardır.

Allah dediğiniz nedir?

Allah dediğiniz bir kanundur, bir düzendir!

Allah bir kütle çekim kanunudur; sana der ki, bak kulum, sen şu binadan atarsan kendini ben senin canını alırım.

Allah bir su damlasıdır; yağmur olup yağar; bir sebze meyve olur. Kulum der, sen benden rızıklan, hayat bul, can bul; beni kendine çok bulduğunda; kardeşine de ver benden.

Allah topraktır; kulum der, sen bilirsin ki, benden geldin ve yine bana döneceksin; bunda şüphe yoktur!

Allah sestir, ışıktır. Allah Güneştir. Gökyüzünde dünyayı ısıtır ve ışıtırken; kulum der; bak kapına geldim, ben seninim; sen de benimsin; biz birbirimize aitiz; benden uzak olursan karanlıkta kalırsın.

Allah, gecedir. Kulum der, bak ben geceyim; beni gündüz beğenmedin; sana gece oldum geldim; hadi şimdi beğen artık beni.

Allah, kulu ile konuşur. Kulum der, ben seni güneş olup sevdim; beni beğenmedin! Kulum der, ben sana gece olup geldim; şimdi sana güneşi kim getirecek.

Kul, konuşur.

Ey rabbim, ben bana bildirdiğin kadarını düşünebildim. Beni gecende bırakma!

Allah, şöyle der kuluna; ey kulum; sen benden varoldun; ben sendeyim; sen bendesin; sen neyi irade edersen ben sana öyle gelirim.

Sen şimdi güneşi irade et, bunu tüm kalbinle iste; ben sana güneş olup döneceğim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.