Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

cümle

novocaine

Önerilen İletiler

• 2 hafta sonra...

itiraf etmeliyim benim düşündüğümden çok daha komplike bi cümle bulmuşsun ama birinci cümleyi ters çevirirken y harfini ikinci cümleye koymamışsın o yüzden geçerli değil.benim istediğimde cümlede ters çevirdiğimizde herhangi bir harf eklenmesi veya harf kaybı olmayacak(bu arada sen estikçe ben titrerim nasıl buldun bunu gerçekten zekana hayran oldum oldukça uzun ve işi sadece y harfi bozuyor.)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güzel fakat kayyak ın bi anlamı yok o yüzden geçerli değil. benim istediğiğm bir emir cümlesi bulacaksınız anlamlı olacak sonra onu ters çevirip ikiye böleceksiniz ve iki anlamlı cümle ortaya çıkacak.

ben kayyak demedimki arada çizgi var.

1.emir KAY

2.emir YAK

birincisi kayak yapmasını emrediyor,ikincisi herhangi bir şeyi yakmasını emrediyor.tek kelimelik emir cümlesi demişsin :unsure::unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

soruyu cümle kurun diye yazmışsın ama senin istedğin cümle değil kelime

öyle bir kelime söyleyin ki diyorsun tersten okunup ikiye bölündüğünde iki anlamlı kelime etsin.

eğer senin sorduğun gibi birşey istiyorsan bodrumlu'nun söylediği mantıklı

ama sanırsam yukarıda da belirttiğim gibi sen bir kelime söyleyin terstten okuyup ikiye bölünce iki kelimede anlamlı birer kelime etsin. Umarım doğru anlamışımdır.

Soruyu böyle sorulmuş kabul ediyorum ve cevap veriyorum

geçiniz :sweatingbullets:

öyle bir kelime bulamadım da :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle bir cümle istedim bu cümle bir emir cümlesiydi dolayısıyla tek kelimelik yani bir cümle tek kelimelik olabilir.2. nokta bodrumlunun verdiği cevap doğru değil çünkü ey edip pide ye cümlesi ikiye bölündüğü vakit iki ayrı cümle etmiyor çünkü bu bir tek cümle burada sadece ye kelimesi yüklem o yüzden istediğin yerden ikiye böl 2 farklı cümle elde edemiyosun.aslında cevap oldukça basit ama şu soruyu anlatma faslını bir türlü geçemedik.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ee.. bunu da okuyunca tersi yüzü aynı :sorcerer:

bodrumlu senle aynı dili konuştuğumuzdan şüphe etmeye başladım. yahu ey edip pide ye cümlesi sadece bir tane yargı bildiriyor.bu durmda nasıl benim istediğim cümle olabilir ayrıca yanlış cevabında niye bu kadar diretiyosun anlamış değilim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.