Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

NE TÜR MÜZIK DINLERSINIZ?

witch

En Çok Ne Tür Müzikler Dinlersiniz??  

65 üye oy verdi

1. 1. En Çok Ne Tür Müzikler Dinlersiniz??

• Rock - pop (yerli)
      9
    • Rock (yerli)
      5
    • Pop (yerli)
      4
    • Rock - pop (yabanci)
      5
    • Rock (yabanci)
      9
    • Pop (yabanci)
      1
    • Arabesk
      6
    • Fantazi
      1
    • Türk sanat müzigi
      10
    • Türk halk müzigi
      15

Önerilen İletiler

• 2 ay sonra...
  • 5 ay sonra...

GENELDE HER TÜRLÜ MÜZİĞİ DİNLERİM.AMA HALK MÜZİĞİ BİRAZ AĞIR BASAR.BİRDE TAŞ PLAKLARI ÇOK SEVİYORUM AYRI BİR KEYİF VERİYOR BANA DİNLERKEN GEÇMİŞTEYMİŞİM GİBİ BİR İZLENİM VERİYOR.İLERDE KENDİME GÜZEL BİR KOLEKSİYON OLUŞTURMAYI ÇOK İSTİYORUM....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

GENELDE HER TÜRLÜ MÜZİĞİ DİNLERİM.AMA HALK MÜZİĞİ BİRAZ AĞIR BASAR.BİRDE TAŞ PLAKLARI ÇOK SEVİYORUM AYRI BİR KEYİF VERİYOR BANA DİNLERKEN GEÇMİŞTEYMİŞİM GİBİ BİR İZLENİM VERİYOR.İLERDE KENDİME GÜZEL BİR KOLEKSİYON OLUŞTURMAYI ÇOK İSTİYORUM....

Genelde kulağıma hoş gelen müziği dinlerim. Öncelikle ve çoğunlukla Sanat müziği dinlerim. Taş plak olayı gerçekten çok iyi geçmişi hatırlatması yanında ama daha doğal yani canlı gibi geliyor. Gerçi sırf taş plak deil LP ve 45 liklerde aynı tadı verebiliyor. Eger kolleksiyon oluşturmada ciddiysen bir an önce başlamanı tavsiye ederim çünkü bende azda olsa bir kolleksiyon var ama piyasada temiz plak bulmak her geçen gün zorlaşıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Genelde kulağıma hoş gelen müziği dinlerim. Öncelikle ve çoğunlukla Sanat müziği dinlerim. Taş plak olayı gerçekten çok iyi geçmişi hatırlatması yanında ama daha doğal yani canlı gibi geliyor. Gerçi sırf taş plak deil LP ve 45 liklerde aynı tadı verebiliyor. Eger kolleksiyon oluşturmada ciddiysen bir an önce başlamanı tavsiye ederim çünkü bende azda olsa bir kolleksiyon var ama piyasada temiz plak bulmak her geçen gün zorlaşıyor.

teşekkür ederim gerçektende bulmak zor gerçi bir iki tane buldum ama elimden geldiğince genişletmek niyetindeyim koleksiyonu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

:) ülkeme ait :Türk sanat müziği/halk müziği/özgün müzik(birkaç sanatçı)

yutrdışı kaynaklı:Soudtrack*newage*ambient*groove*lounge*acidjazz*chıllout*smoothjazz*jazzfunk*fusion*blues*

classic*moods(piano+gitar)*oldies60/70/80/*usa country*arada bir ragee*latin*flamenco

eh hatırı sayılı bir koleksiyonum da vardır..

Hiç dinlemediklerim:Hard rock/metal/hiphop(eminem vs..)

kolay gelsin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Türk Sanat Müziği dinliyorum.Çünkü elimizde sanatsal ve müzikal anlamda tek müzik o. Zira müzik o kadar yozlaştırıldı ki, herkes piyasaya fason mal üretme mantığı ile müzik yapıyor. Ama buna rağmen Türk Sanat Müziği özünden ve kalitesinden hiç bir şey kaybetmiyor. Ama keşke genç nesile sesini biraz daha kuvvetlice duyurabilse, ve insanlar aradığı müziğin aslında Türk Sanat Müziği olduğunu yeniden keşfetse.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir müzik sever olarak MÜZİĞİN her türlüsünü dinlerim. Ancak üzerine basa basa söylüyorum MÜZİĞİN her türlüsünü... Bana müzik adı altında gürültü dinletirlerse onun müzik olmadığını uygun bir dille anlatmaya çalışırım. Klasik Türk müziği eserleri ve anonim halk türküleri, ulusal müziğimiz içinde en hoşlanarak dinlediklerimdir. Özel olarak Rumeli ve İstanbul Türkülerine bayılırım. Bir Klasik Türk Müziği hastasıyım asla dinlemekten bıkmam. Klasik batı müziğini de ara sıra dinlerim kalitelidir. Pop-Rock tarzı müzikler batı müziği temelinde kurulmuş eğlenceye yönelik müziklerdir.

Ancak Rap, Hip-Hop, Arabesk, Özgün, Metal ve Ağır Metal (Şimdi burada Heavy Metal diyip uyanıklık yapmaya çalışacaklara önceden cevap vereyim. Pek tabi öyle yazmasını da biliyorum ama ben Türküm kardeşim. Türkçe konuşurum karşılığı olan bir kelimenin Türkçesini söylerim bilgisizliğimden değildir bu.) müzik değildir. Ne sanatsal bir değer taşırlar ne de köklü türlerdir. Çoğu radikal olan etnik yada sosyal bir gurubun dinlediği basit, bayağı tarzlardır.

Bu sözlerimden sonra burada arabesk türü başta olmak üzere diğer türleri savunmak isteyenler çıkacaktır. Olabilir her doğru söyleyeni herkes desteklemez. (Hatta dokuz köyden kovarlar diye bir laf da vardır. :D ) Ancak beni eleştirenler müzik bilgileriyle eleştirirlerse mutlu olurum. Yalnızca kulağı kötü müziğe(!) alıştığı için beni topa tutacak olanlara, kişiliğime ve müzik zevkime saldıracak olanlara şimdiden cevap vermeyeceğimi belirtiyorum. Metadolojik veya sanatsal açıdan yapılmış tesbit ve eleştirilere de her zaman açığım.

Ayrıca kişisel zevklerimiz uyuştuğu için tüm Klasik Türk Müziği (Türk Sanat Müziği) dinleyenlerini takdir ve tebrik ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 5 ay sonra...
  • 6 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.