Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

diloş...

sardunyam

Önerilen İletiler

• Cevaplar 1,8b
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Diloşum,her sayın dostu sayın dost sanma,hafıza kaybın başına iş açabilir :w00t::shifty::hug:

Yüzünü biriktiriyorum şimdi

çünkü ben, bir ardıç kuşu gibi

kendi ölümüyle beslenen

güncesi ayrılıklarla dolu

ve teni her yaz

ayrı güneşlerde yanan bir çocuğum.

Ne kadar alışkınım bilsen

yazılmayacak mektuplar için adresler alıp-vermeye

yılların yorgunluğuyla sararan

silik, umarsız, gizini saklı tutan

ve bir daha yaşanmayan resimlere.

Yüzünü biriktiriyorum. Çünkü yüzün

bir sevda tohumu şimdi.

Geçerken ürpertilerle karanlıklar içinden

tutsak ve ağzımıza sığmayan dillerimizle

geçerken gecenin pususunda bir ırmaktan

bütün özlemleri tadan, bütün romanlarda

yeniden dünyaya gelen o çocuk

ağlıyor arkamdan

beni bırakma... Bırakma beni...

Kaç kişinin gücü yetmiştir

yasaklanmış bir aşkı savunmaya...

Yüzünü biriktiriyorum şimdi.

Soyları kocalarının adında eriyen

göçmen kadınlar gibi, hüzünlü ve sesim titreyerek

ne kadar alışkınım bilsen

bütün kanamalara... gülümseyerek.

Bir ardıç kuşuyum ben

toprağa düşeceğim bir gün

içimde çimlenen tohum çatlatıp yüreğimi

ağaca dönsün ve yüzyıl yaşasın diye

hiç ardıma bakmadan öleceğim.

Yüzünü biriktiriyorum şimdi.

Zerrin TAŞPINAR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biricik gökkuşağım.. :wub: hiç abartısız son zamanlarda okuduğum en güzel şiir bu..enfessss... :wub:

"ne kadar alışkınım bilsen

bütün kanamalara... gülümseyerek.."

Hiç vakit kaybetmeden,Zerrin Taşpınar hanımefendinin diğer şiirlerinide bulup okumam gerek..

ha bu arada sayın dost ve hafıza kaybı ilişkisinde sonuna kadar haklısın.. :w00t::wassat::hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

biricik gökkuşağım.. :wub: hiç abartısız son zamanlarda okuduğum en güzel şiir bu..enfessss... :wub:

"ne kadar alışkınım bilsen

bütün kanamalara... gülümseyerek.."

Hiç vakit kaybetmeden,Zerrin Taşpınar hanımefendinin diğer şiirlerinide bulup okumam gerek..

ha bu arada sayın dost ve hafıza kaybı ilişkisinde sonuna kadar haklısın.. :w00t::wassat::hug:

beğenmene sevindim yazyağmurum.. :wub:

ve Diloşum..torunum...siz de haklısınız :w00t::huh:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ahucuma... :hug:

IRMAK

Gürül gürül geçip gidiyorsun yanımdan

hangi dert gelirse gelsin

sürükleyip götürüyorsun akıntınla

ve ben elim çenemde

bir köşede sessizce izliyorum seni

belki bir gün durursun

belki bir gün durulursun

sen bilmiyorsun ama

coşarken hep üzerime hüzün sıçratıyorsun....

Ceyhun YILMAZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

beğenmene sevindim yazyağmurum.. :wub:

ve Diloşum..torunum...siz de haklısınız

herkeş haklı ha.. :huh::unsure::lol::hug:

Günaydın canımmmmm mshareketliifade393cm.gif

herkescikler uyuyor ben işteyim yassık bana beeeee 026vj4.gif aslında sabah kahvesine geldim diye uyandırırdım ama ramazandayız dua edin valla nmdisney460tv.gif neyse hadi fazla bıdı bıdı yapmadan gideyim....

yap sen bıdı bıdı.. :P yakışıyor sana bonibonum.. :hug::kiss:

ahucuma...

IRMAK

Gürül gürül geçip gidiyorsun yanımdan

hangi dert gelirse gelsin

sürükleyip götürüyorsun akıntınla

ve ben elim çenemde

bir köşede sessizce izliyorum seni

belki bir gün durursun

belki bir gün durulursun

sen bilmiyorsun ama

coşarken hep üzerime hüzün sıçratıyorsun....

Ceyhun YILMAZ

Ahucuunu yine mest ettin uşağum.. :hug: bak bakalım sende benim armağanımı beğenecekmisin..?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İğdem senin için... :flowers:

BAŞ TACIM

Tanyerinin kızıllığında kaybolurken hayalin,

Akşamların derinliğinde seni özledim.

Neden gitmez gözlerimden, o masum halin,

Sele hasret umman gibi, seni özledim.

Ellerim uzandı o meçhul akşamdan,

Lakin; titredi ışık, söndü mum, şamdan.

Bekledim; Güneş seni bana getirsin diye,

En kutsal sevgiyi tattırsın diye.

Kuşlarla haber saldın, beklesin diye,

Çeşme durgun, söğüt yorgun, yarim yok.

Ellerim uzanır boşta, inan halim yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaşıyorum Demek

Çok merak ediyorum kendimi

Başıma birşey mi geldi

Öldüm mü kaldım mı

Hiçbir haber yok kendimden

Bu sabah kapımı çaldım

Kapıyı açan kendim

Bir süre kendime baktım

Bu güleç yüz bendim

Oh ne güzel bir sabah

Bugün de yaşıyorum demek

Benden başka yok kimsem

Beni merak edecek

Aziz Nesin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ahucum defterini boş bırakmıyım dedim... :P bu güzel yazı çekirdek babandan sana hedaye... :)

Zamanın gözbebeklerinden yuvarlanıp seni "sana" yazdım dün gece. Oysa yarın erken kalkacaktım. Göğsünde dikenleri taşıyan rüzgarların saçlarını yıkayacaktım gözyaşlarımla. Sütten yeni kesilmiş dağ ceylanlarını sabah ezanında uyandıracaktım. Uyumalıydım aslında. Kirpiklerim, uykuya hazırdı oysa. Ama ben seni düşündüm yıldızların siyahı giyindiği gecenin dar vakitlerde. Uykusuzluğumu taş dibeklerde dövüp ben seni " sana " yazdım dün gece. Yüreğimi kalem bilip sevdamı bıraktım mürekkebin sıcak koynuna. Yürek luğatindeki tüm kelimelerimle bir bir seni anlatmaya çalıştım. Seni " sana " yazdıkça , gözlerin parmak uçlarımı okşuyordu sanki. Dur durak bilmiyordum. Kalemin ucundan mürekkep değil bembeyaz yüreğinin mavi denizlerine "ben" akıyordum sanki...

Hatırlar mısın gülüm, seni sevdiğim zamanları. Gözlerini ilk gördüğümde; güneş, nadasa bırakılmış toprağa ekiliyordu. Yıldızlar, gecelere bir gelin edasıyla birer birer seriliyordu " seni" yüreğime ördüğümde. Güneş, toprağa; gece, karanlığa; kelebekler, bahara ve ben sana sevdalıydım. Utangaç yanaklarına uzanıp gözlerimi pamuksu düşlere kapatmıştım. Sesin, hoyrat meltemlerin sarıldığı deniz kadar ılıktı. Dokunmaya bile kıyamadığım bir yürektin sen. Her gece uyurken gözlerine cicekleri taşırken gözbebeklerini inciteyeceğim diye korkardım. Gözlerinin içine bakmaktan çekinirdim. Her baktığımda buz dağının güneşin karşısındaki erimesi gibi gözlerindeki umut tanelerinin de erimesinden korkardım.

Bilirsin, ellerim küçüktür benim. Küçük ellerime düşleri giydirip yüreğinin resmini çizdim gökyüzüne. Alnındaki ince cizgileri işledim bulutların narin gözlerine.. Oysa irin toplamış acıları soğuk kaldırımlarda dövmekte usta olan ellerim, yüreğinin resimini gökyüzü tuvaline yapamayacak kadar acemiydi. Oysa alnındaki ince çizgileri bulutların gözlerine işlemekten aciz ve bir o kadar kabaydı...Gözlerini, suya; yüreğini semaya yazdım.Küçük ellerimle nasıl çizdim bilmiyorum ama dün gece seni " sana " yazdım.

Seni " sana " yazdığımda sen uyuyordun. Ay ışığı saçlarına beyazları giydirmişti.. Kangren gece, kirpiklerine yaslanıp delicesine umudu soluyordu.. Avuç içlerinde, rüzgarla olan kavgalarını bir türlü bitiremeyen hayırsız fırtınalar sabahın geceden ayrılışını bekliyordu. Oysa senin olan bitenden haberin yoktu. Sen, gül kokulu Melek'lerin omuzlarına göğsünü dayayıp sanki Cenneti soluyordun yatağında. Mavi denizler, karakışlara gelin gitmiş baharların tozlu dudaklarını yıkıyorlardı o masum gözlerinde. Önünde eğilip yüreğinin soluk alışını izledim.. Öyle duruydu ki gözlerin, öyle ılıktı ki nefesin; senden habersiz her nefes alışında nice yetim kırlangıçlar sıcak iklimlere kanatlanıyordu. Yağmurun toprağa düşerken nabzı atmıyordu.. Çünkü sen uyuyordun. Sen hulyalarda Cenneti soluyor ve huzur şehirlerini bulutların üzerinde izliyordun.. Hiçbir sey bu güzelliği bozmamalıydı.. Ve karanlık sırf sen uyanmayasın diye cığlıklarını yüreğine gömüp dudaklarını kanatarak yeni günün doğumuna sessizce tanıklık ediyordu...

Birazdan zaman; yeni doğacak sabahın, arsız karanlığın esaretinden kurtulup özgürlüğüne kavuşma çığlıklarına gebe kalacaktı. Güneş, perdelerine eğilip baharın umutlarını fısıldayacak. Saçların, bir karanfil kadar güzel kokacak. Ve ben bir nefes kadar yakında seni izliyor olacağım. Zannetme ki, yanındayım. Ben, senin tarafından sevilmenin verdiği güçle, yeni filizlenmiş ciceklerin dallarını kıran fırtınalara kafa tutacağım. Uykusunu almış ceylanları uyandırıp senin gül desenli yanaklarına salacağım. Ve avuç içlerinin terine kıyamadığım için rüzgarın peşine düşüp yüreğine ılık meltemleri yollayacağım. Ve akşam olup sen uyuduğunda ben senin yüreğine geleceğim. Dün gece kaldığım yerden seni " sana " yazmaya devam edeceğim..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çekirdek babacım..okudum ve şunu düşündüm..aşk olmalı bu evet..ama kaç gün..? ne kadar sürer bir aşk maksimum..? olsun ahucum,kaç gün sürerse sürsün dediğini duyar gibiyim..peki ya sonra uşağum..ya sonra..?bütün o dolu dizgin duygular seni terkedip gittikten sonra geriye ne kalıcak..?bunu düşündün mü..?

bunu bende düşünmezdim önceleri..salt o duyguya konsantre oluyor insan..oysa artık çok daha geniş düşünebiliyorum..hiçbir aşk ölümsüz değil..o halde önemli olan " gerçek sevgi"..işte ben senin onu bulmanı diliyorum çekirdek babacım...o asla yok olmaz...ve aşkın bencilliği yoktur onda..

içimden bir ses onu bulacağını söylüyor uşağum.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.