Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

diloş...

sardunyam

Önerilen İletiler

diloşum, yüreği güzel, aydın arkadaşım...

paylaştığımız ve birbirimize aktardığımız o güzel sözler ve duygulardan kazanımlarım çok fazla... bazen bir kelime yeterlidir sizi anlatmaya, bazen sayfalar dolusu yazılsa yetersizdir...

hassas noktaların, hüzünlü güzel anlatımın, duygusallığın ve sen... birçok güzel özelliği bir arada toplamışsın...

seni seviyorum... ve defterin anısına sana bir şiir armağan ediyorum... :clover:

Zamanı Kirletiyorlar...

Bir örümcek gibi

Sabırla bekliyorum onları...

Yüreğimin duvarlarını yıktım

Kapılarını çıkarttım

Pencerelerim zaten yerlerinde yoktular...

Yeni yalanları,

Yeni tuzakları,

Yeni can yakmaları bekliyorum...

İhanet çeşmeleri gürül,gürül akıyor ,

Ben,

Mermer kurnalarımda

Zamanı yıkıyorum biteviye,

Onlar,

Zamanı durmadan kirletiyorlar...

Bir örümcek gibi

Gözlerinde küçük hesapların ışıltısı,

Dillerinde kobra zehirleriyle gelenler

Çıkmaz sokaklara alışkın arsız gülüşleri

Riya maskeleriyle

Biteviye çoğalıyorlar...

Onlar zaten

Çakal hükümdarlığının kullarıydılar

Buram, buram yalan kokuyorlar.

Yürekleri tenleri gibi ak olmayanlar

Onlar zaten

Hiçbir gönülde aklanmadılar...

Akıl almaz aymazlıklarıyla

Hep aldattıklarını

Hep kazandıklarını sandılar...

Bir örümcek gibi

Bu gelişleri, son olacak....

Bilmiyorlar....

Ceyda Görk.....2001

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 1,8b
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Sardunyam…

Çok ama çok duygulandırdın beni :blushing: …ne söylesem bilmiyorum…her kelime kifayetsiz şu an…

Biliyorsun forumda çok eski sayılmam…eski olmadığım gibi çok aktif olduğumda söylenemez…birkaç kişi tanır beni ancak…ya da ben öyle sanıyorum… :) nicelik değil niteliktir önemli olan…kimi zaman tek bir kişi milyonlara bedeldir!!! -_-

Anılar…yaşanmışlıkları zamana endekslemek yanıltıcı olur…anı biriktirmek çokça uzun bir zaman gerektirmeyebilir…şu kısa sürede burada çok özel insanlar tanıdım…kabul etmek gerek çok azıyla tanıştım…ama tanışma şansına sahip olduklarım beni kendimle yüzleştirerek farklı bir boyuta taşıyacak kadar derindiler…bu büyük bir şanstı benim için! belki kader onları özellikle çıkardı karşıma…tesadüf mü?...hiç sanmıyorum… -_-

İşte sen karşıma çıkan o eşsiz insanlardan birisin Sardunyam… :)

Tanıdıkça seni hayranlığım her geçen gün artıyor…bilirsin, bu süreç genellikle tersine işler… :( sen bu sebepten bana şaşkınlıkta veriyorsun…yaşattığın her duygu ve kafamda yarattığın her olumlu düşünce için sana minnetarım… :clover: -teşekkür çok yavan sanki-

Senin tarafından sevilmek gurur verici…

Umarım benim sevgimde sana aynı duyguları yaşatıyordur…güzel arkadaşım benim :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

amanın bu utanırmışta...anı defterin hayırlı olsun..bana katledilecek bir sayfa daha çıktı :devil: ne diyim bende çok sevinçliyim... :lol:

sevgili diloş...sen beni çözdüğünü söylüyorsun ama ben seni çözemedim..çünkü çok az tanıyorum...ama duygusallığın ve ruhunu besleme şeklin bize benziyor sankim.. B) seni vahh..vahh başlığında tanıdım..ve kendimizden önce fikirlerimiz ulaştı birbirine..içine doğru yolculuk yapan herkes tanır bu yollardan geçen yolcuları :unsure: (ne dedim ben yaw)sende o yolculardan birisin sanırsam...ben sana bir isim koydum bakalım beğenicekmisin...silahşör diloş :whistling::w00t: kız daha eyi tanıdıkça yazarım gerisini... :hug: öptüm canem :kiss:

umarım parçaladığım bu edebi şaheseri anlayabilecek yeteneğe sahipsindir -_-...çünküm ben heçbişe anlamadım :huh::blink::w00t:

ben şatoma gideyim artık...araba_1__1_.gif

tower_with_pendant_md_wht.gif

sanada bir çiçek armağan edeyim...kabul edersen

blmrdrose.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

diloşum aynı duygular mı bilemiyorum ama çok güzel duygular yaşattığını söyleyebilirim.

insana aşk gerektir ya, işte insan illaki kadın/erkek aşkı yaşamaz, aşkla bağlı olduğumuz çok şey vardır.

bazen bir kitaba, bir insana, bir çiçeğe, bir arkadaşa, bir vatana, bir millete, bir her ne ise... işte ona, aşkla bağlıyızdır.

bende çok aşk var mesela, ALLAH aşkım en başta... anneme, babama, kardeşlerime, çocuklarıma, arkadaşlarıma, ülkeme aşığım... Sezen Aksuyu sevmem ben ona aşığım... Atatürk'e, Mevlanaya aşığım, Yunus Emreye aşığım... Bektaşiye, Farabiye... düşünen güzel beyinlere...

onlarsız bir yaşam düşünemem...

işte öyle, şimdi aşklarıma eklemeyi düşündüğüm birileri daha var ama isimlerini söylemem... :shifty: bu bir sır... :whistling:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

amanın bu utanırmışta...anı defterin hayırlı olsun..bana katledilecek bir sayfa daha çıktı :devil: ne diyim bende çok sevinçliyim... :lol:

sevgili diloş...sen beni çözdüğünü söylüyorsun ama ben seni çözemedim..çünkü çok az tanıyorum...ama duygusallığın ve ruhunu besleme şeklin bize benziyor sankim.. B) seni vahh..vahh başlığında tanıdım..ve kendimizden önce fikirlerimiz ulaştı birbirine..içine doğru yolculuk yapan herkes tanır bu yollardan geçen yolcuları :unsure: (ne dedim ben yaw)sende o yolculardan birisin sanırsam...ben sana bir isim koydum bakalım beğenicekmisin...silahşör diloş :whistling::w00t: kız daha eyi tanıdıkça yazarım gerisini... :hug: öptüm canem :kiss:

umarım parçaladığım bu edebi şaheseri anlayabilecek yeteneğe sahipsindir -_-...çünküm ben heçbişe anlamadım :huh::blink::w00t:

ben şatoma gideyim artık...araba_1__1_.gif

tower_with_pendant_md_wht.gif

sanada bir çiçek armağan edeyim...kabul edersen

blmrdrose.gif

tabii.. neden olmasın rahat rahat katledebilirsin...ne de olsa in cin top oynuyor...hareket gelmiş olur...ne demişler nerde hareket orda bereket :P

beni çözmeye gelince...daha ben kendimi çözmüş diilim sen beni nasıl çözücen :lol: amaaaa...nasıl olduysa ben seni çözdüm...zor bir problem gibi gözüküyordun ama yanıt oldukça basitmiş...ama yeminliyim...söyleyemem... :D

yaw bu silahşör diloş lakabı başıma iş açıcak benim...dün elimdeki lastikle arkadaşımın alnına nişan almıştım...tam onikiden vurdum biliyomusun...gerçi amacım vurmak diildi ama...lastik parmaktan uçtu bikerem...-ok yaydan çıktı'nın bendeki versiyonu-yani bir insana kırk kere bişey de o olur derler ya...sende beni eninde sonunda silahşör yapıcaksın...durum anlaşıldı...

parçaladığın bu edebi şahesere gelince...demek ki seni önce bi "edeb"'le tanıştırmamız gerekiyor... :w00t: sonrada şaheser kelimesi üzerinde tartışırız...ama herşey adım adım gitmeli...sonra maazallah sürmenaj neyim olursun :lol:

bu yetenek sende varsa demişsin...hahahayy...yetenek benim göbek adım canım...beni tanımadığın belli...biraz daha incelemeni öneririm...

çiçeğe gelince...içine hapşırık tozu falan katman endişeme rağmen, kibarlığıma yenik düşerek kabul ediyorum :w00t:

sağol...varol :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

diloşum aynı duygular mı bilemiyorum ama çok güzel duygular yaşattığını söyleyebilirim.

insana aşk gerektir ya, işte insan illaki kadın/erkek aşkı yaşamaz, aşkla bağlı olduğumuz çok şey vardır.

bazen bir kitaba, bir insana, bir çiçeğe, bir arkadaşa, bir vatana, bir millete, bir her ne ise... işte ona, aşkla bağlıyızdır.

bende çok aşk var mesela, ALLAH aşkım en başta... anneme, babama, kardeşlerime, çocuklarıma, arkadaşlarıma, ülkeme aşığım... Sezen Aksuyu sevmem ben ona aşığım... Atatürk'e, Mevlanaya aşığım, Yunus Emreye aşığım... Bektaşiye, Farabiye... düşünen güzel beyinlere...

onlarsız bir yaşam düşünemem...

işte öyle, şimdi aşklarıma eklemeyi düşündüğüm birileri daha var ama isimlerini söylemem... :shifty: bu bir sır... :whistling:

bu kadar aşk bir bedene daha doğrusu bir ruha ağır gelmiyor mu?...şaka bi yana...güzel duygulara vesile olabilmek kadar mutluluk verici bişey yok...sağolasın Sardunyam... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu kadar aşk bir ruha ağır gelmez bence daha fazlasıda sığar çünkü ruhun kapasitesi sonsuzdur. istediğiniz kadar sevdayı koyabilirsiniz. tam tersi aşksızlıktır ruha ağır gelen.

Gönül Yarasi

Olmadik yerde kanar durur

Anilarin ruhu dolanir

Anlatmaya kelimeler yetmez

Hersey bitmis

Anlamini Yitirmis

Hayat Kare kare geciyor gözlerimden

Doyamadan nasil gecti bunca zaman

Islanir kirpiklerim

Yüzüme bulasir yaslari

Ates topu düser yüregime

Alev alev yanar icim

Alir basimi yollara düserim

Kara kara düsünür

Üzülürüm kizarim halime kosarim son sürat

Yorulunca yigilip kaldigim yerde

Adini sayiklarim gündüz gece

Nereye baksam izlerin var silinmiyor

Gönül Yarasi bu gecmek bilmiyor

Yalan sözler gülüslere

Kandin gittin ellere

Kimbilir kac senelerce

Yanar durur bu icimde

Gün görmeyen su yüzüm

Bir sende güldü seni sevdi

Dönsende kiymeti yok

Düstün gözümden bir kere

Adaletsiz koca dünya

Yine olan bana oldu

Ask atesi yar acisi

Dönüp durup beni vurdu

Simdi Gönül Yarali

Kirik kolu kanadi

Sende kaldi yarisi

Varsin dursun acisi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili diloş

sana biraz kırıldım...sen beni çözdüğüne göre sebebinide anlarsın...o yüzden açıklama yapmıyorum..

sevgiler

Frozen :)...seni çözmek mi?...yazdıklarımı ciddiye aldığına inanamıyorum. :unsure: ..bana yazmış olduğun nükteli mesaj çok hoşuma gittiğinden bende aynı uslupla karşılık vermek istedim...hepsi bu!...bak,seni çözmediğim ne kadar açık...seninde beni hiç tanımadığın... aksi takdirde sırf karşılıklı gülelim düşüncesiyle yazdığım komiklikler seni kırmazdı ...çok üzgünüm :( oysa yazdıklarıma karşılık senden esprilerle dolu komik bir cevap beklentisindeydim... -_- bende şu an şaşkınım...farkında olmadan kırdıysam seni-ki amacım asla bu olamaz!zira sana gerçekten değer veriyorum-özür dilerim... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nolooor burda bakim, yanlış anlama modasına mı uydunuz, yanlış anlama konusunda beni geçemezsiniz. :unsure: şimdi hepinizi yanlış anlarım karışmam sonra, uğraşır durursunuz doğrusunu anlatmaya. :stuart:

şaka bir yana forumda iki akıllı hemcinsimin kırılmalarından kırılırım uykularımı kaçırmayın uleyyynnnn. :chris::wub:

çok seviyorum ve özledim yazılarınızı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu kadar aşk bir ruha ağır gelmez bence daha fazlasıda sığar çünkü ruhun kapasitesi sonsuzdur. istediğiniz kadar sevdayı koyabilirsiniz. tam tersi aşksızlıktır ruha ağır gelen.

Gönül Yarasi

Olmadik yerde kanar durur

Anilarin ruhu dolanir

Anlatmaya kelimeler yetmez

Hersey bitmis

Anlamini Yitirmis

Hayat Kare kare geciyor gözlerimden

Doyamadan nasil gecti bunca zaman

Islanir kirpiklerim

Yüzüme bulasir yaslari

Ates topu düser yüregime

Alev alev yanar icim

Alir basimi yollara düserim

Kara kara düsünür

Üzülürüm kizarim halime kosarim son sürat

Yorulunca yigilip kaldigim yerde

Adini sayiklarim gündüz gece

Nereye baksam izlerin var silinmiyor

Gönül Yarasi bu gecmek bilmiyor

Yalan sözler gülüslere

Kandin gittin ellere

Kimbilir kac senelerce

Yanar durur bu icimde

Gün görmeyen su yüzüm

Bir sende güldü seni sevdi

Dönsende kiymeti yok

Düstün gözümden bir kere

Adaletsiz koca dünya

Yine olan bana oldu

Ask atesi yar acisi

Dönüp durup beni vurdu

Simdi Gönül Yarali

Kirik kolu kanadi

Sende kaldi yarisi

Varsin dursun acisi

Sardunyam :wub:

bende seni ve yazdıklarını özledim...yoğunum son günlerde...pek yazamıyorum...sakinken sabah bir göz atıyım dedim...bir de baktım ki o da ne?... :o:blink: hayat sürprizlerle dolu...

dün üniversiteden arkadaşlarımla görüştük...zamanda bir yolculuk yaptık yine...o deli dolu günlerimizi andık...okul yolu ve o yollar boyunca kurulan hayaller,sohbetler,kahkahalar...kahkahalar...

aldı götürdü bizi sıcak öğleden sonralarına...o zamanlar hepimiz toplaşıp sanki tek bir vücut olurduk...hedefi aynı..umudu aynı...gülüşü aynı olan...şimdilerde birbirinden farklı hayatlar,farklı üzüntüler,farklı sevinçler yaşıyorduk...

hızına yetişemediğimiz seneler birşeyler alıp götürmüştü bizden...bir yıldan diğerine,bir mevsimden öbürüne geçiş artık çok heyecanlandırmıyordu bizi...bahar eskisi gibi kanımızı kaynatmıyordu...eskiden olsa çok ama çok kızacağımız şeyleri anlayışla karşılar olmuştuk...değer yargılarımızda değişiyordu...artık kimse beni kıramaz diyorduk...çünkü kırılmıştık vaktiyle çok...artık bizi hiçbirşey şaşırtmaz diyorduk...ne şaşkınlıklar yaşamıştık...ama yanılıyorduk...güçlü olmaya ve güçlü gözükmeye çalışırken biz...içimizde bi yerlerde tel tel çözülüp,dağılıyorduk...

bana kalırsa yıllar geçiyor ve biz büyümüyorduk...

şiir için çok teşekkürler arkadaşım...ve herşey için... :):clover:

bende sana bugünkü duygularımı yansıtan seninde çok sevdiğin ozan Sezan Aksu'dan bir şiir/şarkı armağan etmek istiyorum...

Küçüğüm daha çok küçüğüm

Bu yüzden bütün hatalarım

Öğünmem bu yüzden

Bu yüzden kendimi

Özel önemli zannetmem

Küçüğüm daha çok küçüğüm

Bu yüzden bütün saçmalamam

Yenilmem bu yüzden

Bu yüzden hala kendime güvensizliğim

Ne kadar az yol almışım

Ne kadar az

Yolun başındaymışım meğer

Elimde yalandan kocaman rengarenk

Geçici oyuncak zaferler

Küçüğüm daha çok küçüğüm

Bu yüzden bütün korkularım

Gururum bu yüzden

Bu yüzden çocuk gibi korunmasızlığım

Küçüğüm daha çok küçüğüm

Bu yüzden sonsuz endişem

Savunmam bu yüzden

Bu yüzden bir küçük iz bırakmak için didinmem

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Frozen :)...seni çözmek mi?...yazdıklarımı ciddiye aldığına inanamıyorum. :unsure: ..bana yazmış olduğun nükteli mesaj çok hoşuma gittiğinden bende aynı uslupla karşılık vermek istedim...hepsi bu!...bak,seni çözmediğim ne kadar açık...seninde beni hiç tanımadığın... aksi takdirde sırf karşılıklı gülelim düşüncesiyle yazdığım komiklikler seni kırmazdı ...çok üzgünüm :( oysa yazdıklarıma karşılık senden esprilerle dolu komik bir cevap beklentisindeydim... -_- bende şu an şaşkınım...farkında olmadan kırdıysam seni-ki amacım asla bu olamaz!zira sana gerçekten değer veriyorum-özür dilerim... :clover:

gıss diloş 1. denemeyi başarıylan geçmiş sayılırsın .. -_- denemenin adı hafifçe keklendiğinde şahsın tepkileri ne olabiler... :blink::wacko::w00t:

ha bu arada söylediğin eyi oldu canem demek yazdıklarını ciddiye almamamız gerekiyor :unsure: sardunyam :wub: canem duydunmu gıss :lol:

ya diloş alemsin :ermm: ve haklısın birbirimizi tanımıyoruz..ama umarım zamanla tanırız... :flowers:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çatlaklarrrrrrrrrr

sizi ne özleyecem ki ne, yazılarınız kadar tanıyom sizi, belkimde siz yoksunuz bile, otomatik makinesiniz belkide. hani bazen bir siteye üyelik yaptırmak için form dolduruyoruz ya orada bir kutucuk çıkıyor içinde şifrelerle onda yazanların aynı yazmanızı istiyor çünkü sanalmısınız gerçekmi bilmek istiyor. anam gene anlaşılması zor bir cümle kurdum. ben cümle kurdumuyum? :unsure:

şimdi aşağıda vereceğim şifreleri aynen istiyorum sanalmısınız gerçekmi anlayacaz bakalım.

ben herşeye maydanoz olmazsam yaşayamam ki, bütün amacım herşeye maydanoz olmaktır maydanoz çok sağlıklıdır idrar söktürür :w00t:

her neysem şifreniz...

SENİ SEVİYORUM SARDUNYAM :whistling:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gıss diloş 1. denemeyi başarıylan geçmiş sayılırsın .. -_- denemenin adı hafifçe keklendiğinde şahsın tepkileri ne olabiler... :blink::wacko::w00t:

ha bu arada söylediğin eyi oldu canem demek yazdıklarını ciddiye almamamız gerekiyor :unsure: sardunyam :wub: canem duydunmu gıss :lol:

ya diloş alemsin :ermm: ve haklısın birbirimizi tanımıyoruz..ama umarım zamanla tanırız... :flowers:

dimek bir denemeydi ha! :unsure: yalnız ben hafifçe diil bir hayli keklendim :sweatingbullets: eee nasıl buldun tepkilerimi hoşuna gittimi bari?...yalnız bir ikinci denemede namımı biliyorsun "Silahşör Diloş" ! :w00t: tepkimi bu şekilde diil, silahımla onikiden şişleyerek veririm haberin olsun :P:lol:

şaka bi yana...tanımak bir süreçtir...zamanla her soru cevabını bulur... :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çatlaklarrrrrrrrrr

sizi ne özleyecem ki ne, yazılarınız kadar tanıyom sizi, belkimde siz yoksunuz bile, otomatik makinesiniz belkide. hani bazen bir siteye üyelik yaptırmak için form dolduruyoruz ya orada bir kutucuk çıkıyor içinde şifrelerle onda yazanların aynı yazmanızı istiyor çünkü sanalmısınız gerçekmi bilmek istiyor. anam gene anlaşılması zor bir cümle kurdum. ben cümle kurdumuyum? :unsure:

şimdi aşağıda vereceğim şifreleri aynen istiyorum sanalmısınız gerçekmi anlayacaz bakalım.

ben herşeye maydanoz olmazsam yaşayamam ki, bütün amacım herşeye maydanoz olmaktır maydanoz çok sağlıklıdır idrar söktürür :w00t:

her neysem şifreniz...

yahu Sardunyam...siteden çıktım tekrar girmek istedim gerçekliğimi ispat için... -_- ama gel gör ki senin şifre siteyi açmıyor... :D

ne tuhaf diil mi?...oysa ki ben her kapıyı açar sanıyordum... :lol::unsure::stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

açmadımı allaalla hakkatten açardı her kapıyı, kilidi mi değiştirdiler ki acaba? :unsure:

yoksa beni beğenmiyorlar mı? sayın admine reca edeyimde şu kilidi kontrol ettirsin madem.

ama sen çok uyanıksın bak şifreyi yazmamışsın arada kaynatıyordun demi ama ben yutmam, külyutmaz benim adım.

yalnız herşeyi yanlış anlarım o başka. :whistling:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çatlaklarrrrrrrrrr

her neysem şifreniz...

SENİ SEVİYORUM SARDUNYAM :wub: bu senin kalbinin kapısının şifresi olabilermi...

dimek bir denemeydi ha! :unsure: yalnız ben hafifçe diil bir hayli keklendim :sweatingbullets: eee nasıl buldun tepkilerimi hoşuna gittimi bari?...yalnız bir ikinci denemede namımı biliyorsun "Silahşör Diloş" ! :w00t: tepkimi bu şekilde diil, silahımla onikiden şişleyerek veririm haberin olsun :P:lol:

he canem çok hoşuma gittide :unsure: ben senin bu tepkin karşısında afallamış durumdayım.. :huh::whistling: tamam vazgeçtim :sweatingbullets: neme lazım kek mek yok :shifty: öptüm canem.. :kiss: sevgiler...saygılar :grin: kahvenizi nasıl alırdınız acebe... :ermm: sardunyam yol yakınken diyom....anlıyonmu diyom... :innocent::w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

açmadımı allaalla hakkatten açardı her kapıyı, kilidi mi değiştirdiler ki acaba? :unsure:

yoksa beni beğenmiyorlar mı? sayın admine reca edeyimde şu kilidi kontrol ettirsin madem.

ama sen çok uyanıksın bak şifreyi yazmamışsın arada kaynatıyordun demi ama ben yutmam, külyutmaz benim adım.

yalnız herşeyi yanlış anlarım o başka. :whistling:

külyutmazım... :) aman sen de yanlış anlama beni ne olur?...yorgunum çok...

bu arada hangi kapıyı açar hangisini açmaz bilmem ama...

Seni seviyorum Sardunyam... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kalbimin anahtarını bulmuşsun frozenim... aldım seni içeri artık müebbetir cezası bilesin. :hug:

diloşum bu çiçekte senin için... ve şiirde şimdi yazdım (frozen sana yazdığımıda şimdi yazdım çok çabuk yazarım o yüzden düzeltme yapamadım idare ediverin kızlar)

027orkide1cl0pp8.jpg

nadide bir çiçek kadar hassas

ve az bulunur gibisin...

hayata boş gözlerle bakmayıp

manaları arar gibisin...

benim gibisin...

su gibi duru,

kar gibi beyaz,

çocuk gibi nazlı,

deha gibi... hafif deli...

suskunluğunda bile vardır bir anlam

sen boşuna susmazsın bile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kalbimin anahtarını bulmuşsun frozenim... aldım seni içeri artık müebbetir cezası bilesin. :hug:

diloşum bu çiçekte senin için... ve şiirde şimdi yazdım (frozen sana yazdığımıda şimdi yazdım çok çabuk yazarım o yüzden düzeltme yapamadım idare ediverin kızlar)

027orkide1cl0pp8.jpg

nadide bir çiçek kadar hassas

ve az bulunur gibisin...

hayata boş gözlerle bakmayıp

manaları arar gibisin...

benim gibisin...

su gibi duru,

kar gibi beyaz,

çocuk gibi nazlı,

deha gibi... hafif deli...

suskunluğunda bile vardır bir anlam

sen boşuna susmazsın bile...

şiiri sen yazdın diil mi?...sen yazdın...hissediyorum beni anladığını...bu kadar kısa bir zaman diliminde...hem de bu kadar...

al sana diloş bir şaşkınlık daha...

hep böyle şaşırt beni olur mu?...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

he canem çok hoşuma gittide :unsure: ben senin bu tepkin karşısında afallamış durumdayım.. :huh::whistling: tamam vazgeçtim :sweatingbullets: neme lazım kek mek yok :shifty: öptüm canem.. :kiss: sevgiler...saygılar :grin: kahvenizi nasıl alırdınız acebe... :ermm: sardunyam yol yakınken diyom....anlıyonmu diyom... :innocent::w00t:

evet...bırak şifreli konuşmayı...yol yakınken benim için düşündüğün iyilik nedir? :lol:

uçurumdan mı yuvarlıyacaksın? :huh:

yoksa Gaffur gibi elektrik mi vericeksin? :o

çayıma fare zehiri? :w00t:

hııı...hangisi? :unsure:

ayrıca şu yolun sonunda ne var? -_-

bende seni öptüm :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şiiri sen yazdın diil mi?...sen yazdın...hissediyorum beni anladığını...bu kadar kısa bir zaman diliminde...hem de bu kadar...

al sana diloş bir şaşkınlık daha...

hep böyle şaşırt beni olur mu?...

evet arkadaşım ben yazdım senin için yazdım... armağanımdır sana... anlamak için görmek yeterli, zor değil seni anlamak, anlaşılmamaya çalışmıyorsun ki!

olarrr şaşırtırım sen heç merak etme...

diloşum :hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öğrenmek için sabır gerekir,zaman gerekir.Tecrübelileri izlemek gerekir.Zaman kişiye göre kısalabilir ama,öğrenmenin esası değişmez..

İşte aşağıda yazacağım bu hikayede konu,öğrenmenin değişmeyen esasıdır..

Genç bir adam,değerli taşlara ilgi duyduğundan,bu işi yapmaya karar vermiş.

__Bu işi yapacaksam,değerli bir ustadan ders almalıyım..Diye düşünerek,o çevredeki en ünlü mücevher ustasını bulmuş ve yanına gitmiş.Usta bir süre sonra onu kabul etmiş..

__Anlat bakalım,seni dinliyorum..Demiş.Genç adam heyecanla;Bu işe gönül verdiğini,iyi bir mücevherci,taş ustası olmak istediğini anlatmış.Sükunet içersinde genç adamı dinleyen usta,hiçbir şey demeden gencin eline bir değerli taş koymuş ve;

__Bu taş YEŞİM taşıdır.Şimdi avucunu kapa ve 1 sene boyunca sakın ha açma.1 sene sonra yine gel..Demiş.

Genç adamın şaşkın bakışları altında yerinden kalkarak,odayı terketmiş.Evine dönen genç,merakla bekleyen anne babasına durumu anlatmış ve anlam veremediği bu duruma;

__Ya 1 sene nasıl böyle dururum,hem bana çok soğuk davrandı hem de böyle anlamsız,gereksiz birşey yaptırdı.Ustalık kaprisi buysa bari baştan yapmasaydı.. diye söylenmiş.Ama elini açmamış..

Her önüne gelene ustasını çekiştiriyor ama yinede avucunu açmıyormuş.Gece yarı uyanık şekilde yatıyormuşki taş avucundan düşmesin.Her işini tek elle yapmaya başlamış aynı nedenle.1 sene böyle büyük bir çabayla geçmiş ve gün gelmiş..

Ustasının yanına heyecanla gitmiş,birsüre sonra ustası onu kabul etmiş,genç adam heyecanla:

__Dediğini yerine getirdim usta,elimi hiç açmadım taş burada..Demiş.Elini uzatarak avucunu açmış,taşı göstermiş..Usta sakin bir sesle:

__Şimdi sana bir taş daha vereceğim ve bu taşıda 1 sene boyunca elinde taşıyacaksın..Demiş.Bunu duyan genç adamın sakinliği yerini öfkeye bırakmış ve bağırıp çağırmaya başlamış.Yaşlı ustayı bunaklıkla,hiçbirşey bilmemekle suçlamış.Kendinden yardım isteyen birine bukadar eziyet etmesinin delilik olduğunu söylemiş.Hastasın sen demiş..

O böyle bağırıp,hakaretler ederken,usta sessizce eline taşı sıkıştırıvermiş.Öfkeden yüzü kıpkırmızı olan genç taşı hissedince susmuş....Taşı biraz daha sıkmış ve:

__BU TAŞ YEŞİM TAŞI DEĞİL Kİ USTA..Demiş..

Evet hikayemiz burada bitiyor..:)

Anladık demi ne anlatılmak istenildiğini..;)

Taşın değerinden önemlidir,dokunduğumuzu hissedebiliyor olmak..

Ve hatırladık değil mi..

Herbirimizin ellerinde değerli taşlar var..

Aman!! Sakın açmayın ha süreler dolmadan

Benim de açmadığımı biliyorsunuz

Düşmeyesiniz diye avuçlarımdan.. :wub::hug::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

herkeze selam..sardunum..diloşa açmışsın defter..anı defteri..anı..bir tuhaf gelir bana..biz okul biteceği zaman açardık..anı defteri..şu an gecenin 12 si..ev arkadaşıma git çerez al..meyve al diye bozukluk falan verdim..gelmezde..gelmez..deli etti beni..üstümde yarı pijama..yarı kot..düştüm sokağa..internete girdim..bizim üçkeğatçı internette..ben beklerim evde..tövbe..tövbe.. :chris: ....ee nerde kalmıştık..naparsınız muhabbet bülbülleri..bitmezde bitmez enerjiniz..biraz yazdıktan sonra sürçer dilim..bulamamda fazla kelime..ama öğreniyorum ..gülüyorumda..frozen diloş sardunyam alemsiniz yaa..yukarıdaki yazdıklarınızı okudum..sanki yatılı bir okulun haylaz çocukları..amman ha dikkat gelir mahmut hoca..hadi kaçışın yataklarınıza.. :stuart::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.