Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

En Son Sosyal Medya Haberleri (Türkiye ve Dünyadan)


Admin
 Paylaş

Önerilen İletiler

  • Admin bu başlık sabitledi
  • Admin

Rapora Göre Amerika da 2021 Yılında Amazon ve Facebook Washington da lobicilikte harcama rekoru kırmışlar

AAT0I4R.img?w=768&h=384&m=6

Amazon.com, yan kuruluşları ve Facebook'un ana şirketi, Perşembe günü geç saatlerde yapılan açıklamalara ve OpenSecrets.org tarafından toplanan geçmiş başvurulara göre, geçen yıl Washington'daki lobi faaliyetlerine sırasıyla en az 20,3 milyon ve 20,1 milyon dolarlık harcamalarda rekor kırdı.

O zamanlar Facebook olarak bilinen e-ticaret devi ve Meta Platformları, 19 milyon doların hemen altında ve üzerindeki lobi harcamalarıyla 2020'de rekorlar kırmıştı ve şimdi 2021 harcamaları bu toplamları aştı.

Amazon ve Meta, piyasa değerine göre ülkenin en büyük beş teknoloji şirketi arasında lobi harcamalarında diğer devlerin harcamalarını aşan liderler arasında yer alıyor. Alfabe ana şirketi Google ve yan kuruluşları, açıklamalarına göre geçen yıl en az 11,5 milyon dolar harcadı, Microsoft 10,3 milyon dolar harcadı ve Apple 6,5 milyon dolar ödedi.

Big Tech'in harcamaları, şirketlerin kendilerini giderek artan bir şekilde Amerikan milletvekillerinin ve düzenleyicilerinin bir dizi konuda artı işaretlerinde bulmasıyla geldi ve hem Cumhuriyetçiler hem de Demokratlar Silikon Vadisi şirketlerinin gücünü sorguladı.

Ancak teknoloji devlerindeki yatırımcılar, beş şirketin hisse senetlerinden dördü S&P 500'ün son 12 ayda %16'lık yükselişini geride bıraktığı veya kabaca ona denk geldiği için Washington'dan korkmuş görünmüyor. Alfabe hisseleri bu dönemde %41, Microsoft %34, Apple %20 ve Meta hissesi %16 yükseldi. Just Amazon'un hissesi S&P'nin altında performans gösterdi ve son 12 ayda %10 kaybetti.

Amazon'un 4. çeyrek açıklaması, sahte ürünler, elektrikli araçlar için şarj altyapısı, esrar reformu, tele-sağlık, insansız hava araçları, yüksek vasıflı göçmenlik ve posta ücretleri dahil olmak üzere çok çeşitli konularda lobi yaptığını gösteriyor. Meta'nın 4. çeyrek dosyası, seçim bütünlüğü, yanlış bilgilendirme, mahremiyet, göçmenlik reformu ve yapay zeka gibi konulara odaklandığını gösteriyor.

Amazon ve Meta'nın yıllık harcamaları, beş büyük teknoloji şirketinden birinin bir yıl içinde lobicilere yönelik açıkladığı en büyük harcamayı gölgede bırakmaya yaklaşıyor - Google ana Alfabesinin 2018'deki toplam 21,9 milyon doları, ardından büyük bir revizyon izledi. Washington'daki arama kralının nüfuz operasyonu.

Kaynak: MarketWatch

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

  • 2 ay sonra...
  • Admin

Elon Musk'ın 43 milyar dolarlık Twitter devralımı başarısız olursa, şirketi satın almak için başka kimin yeterli parası var?

Elon Musk, Twitter'ı 43 milyar dolara satın almak için teklif verdi. Tesla ve SpaceX CEO'su, 2022'nin büyük bölümünde sosyal medya devinden hisse satın aldı ve şimdi şirketin tamamını devralmak istediğini söylüyor.

AAWepBi.img?w=768&h=384&m=6&x=515&y=124&

Musk, "Twitter'ın olağanüstü bir potansiyeli var" dedi. "Kilidi açacağım."

Twitter, Musk'ın "istenmeyen" teklifini "dikkatli bir şekilde gözden geçireceğini" söylese de, en az iki varsayım ortaya koyuyor: Kimin onu satın almak için yeterli parası olacak ve gerçekte kimin çıkarı olabilir?

Musk, 273 milyar dolarlık net değeriyle açık ara dünyanın en zengin insanı ve Twitter'dan bir satın alma için 43 milyar dolar harcamak, tek başına gidip nakit ödese bile servetine aşırı zarar vermezdi. Örneğin, değerlemeyi baltalamadan Tesla TSLA holdinglerinden likidite elde edebilir.

Musk'ın teklifi de Perşembe sabahı itibariyle Twitter'ın 36.71 milyar dolarlık piyasa değerinden çok daha yüksek (ancak Cowen analisti John Blackledge'in önerdiği gibi, yönetim kurulunun güven görevi açısından bakıldığında zor bir zaman geçireceği kadar zengin bir teklif değil) uzak).

Forbes'in milyarderler listesini kullanan 29 kişi, Musk'ın Twitter'ı satın almak için 43 milyar dolarlık teklifini karşılayacak veya aşacak bir servete sahip. Bu isimler arasında Amazon'un Jeff Bezos ve Nike'ın kurucusu Phil Knight'ın yanı sıra Mike Bloomberg, Mark Zuckerberg ve MacKenzie Scott gibi endüstri devleri yer alıyor.

Açıkçası, bu isimler sadece teorik olarak, Forbes tablosundaki servetleriyle, Musk'ın değerine yakın bir fiyattan Twitter'ı satın alabilecek durumda olanlardandır ve hiçbir şekilde, herhangi birinin şirkete sahip olmakla çıkarları olmadığı sonucuna varılmamalıdır. .

Listedeki Musk'ın teklifiyle eşleşebilecek 29 milyarder arasında birçok teknoloji patronu da var. Microsoft'tan Bill Gates, Oracle'dan Larry Ellison ve Google'dan Sergey Brin'in hepsinin teknik geçmişleri ve şirketi satın alacak parası var.

Listedeki diğerleri, Louis Vuitton ve Sephora markalarını içeren geniş moda odaklı imparatorluğu olan Bernard Arnault gibi, teoride bir Twitter, teknoloji endüstrisindeki deneyim ve ilgiyi de karşılayabilir.

Peki, bu uygun alıcılar arasında varsayımsal olarak en fazla ilgiyi kim çekebilir?

Jeff Bezos bariz bir seçim. 181 milyar dolarlık bir servetle bunu karşılayabilir ve 2013'te Washington Post'u satın almasının kanıtladığı gibi, medya mülklerine sahip olmaya şimdiden ilgi gösterdi.

Eski Demokrat başkan adayı ve New York eski belediye başkanı Michael Bloomberg de tasarıya uyuyor. Bloomberg'in net değeri 82 milyar doları aşıyor ve 1981'de finansal bilgi ve medya şirketi Bloomberg LP'nin kurucusu olarak ünlü olarak medya mülklerine de güçlü bir ilgisi var.

Bu alıştırma için radarda görünmeyen bir isim Zhang Yiming olabilir. Sosyal medya platformu TikTok'un sahibi ByteDance'in kurucu ortağı olan Yiming, 49,5 milyar dolarlık net değeriyle Çin'in en zengin insanlarından biri.

Bu milyarderlerden bazılarının varsayımsal teklifleri muhtemelen düzenleyici endişeleri artıracaktır. Örneğin, Zuckerberg'den veya Google kurucularından herhangi birinden herhangi bir devralma planı, tekelci davranış endişelerine yol açabilir.

Twitter'ın herhangi bir devralmaya açık olup olmayacağı şu anda belli değil.

Twitter'ın Perşembe öğleden sonra Musk'ın şirket için teklifini görüşmek üzere çalışanlarla kapsamlı bir toplantı düzenlediği bildiriliyor.

Jefferies Equity Araştırma Analisti Brent Thill, Twitter'ı satın almak isteyen kişinin bir şahıs değil bir şirket olabileceğini belirtti. Thill, Microsoft'un LinkedIn'deki son başarısını gerekçe göstererek bulut tabanlı yazılım şirketi Salesforce ve Microsoft'u olasılıklar olarak adlandırdı.

"Bir sonraki mantıklı oyuncunun kim olacağını görmek zor" dedi.

Thill, bunun gerçekten Musk'ın Twitter için "en iyi ve son" teklifi olduğundan da şüpheliydi.

"Elon," diye yüksek sesle merak etti, "daha yükseğe çıkabilir mi?"

Kaynak: MarketWatch

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • Admin

Twitter, Taylor Swift'in Yeni Adına Bayılıyor

AAVxbIM.img?w=768&h=402&m=6&x=321&y=102&

Nihai kız patron Taylor Swift yine iş başında. 11 kez Grammy kazanan, şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı olmasının yanı sıra 'All Too Well' şarkıcısı, yönetmeni de birçok ödül listesine ekledi ve hayranlar bundan daha gururlu olamazdı.

2021'de Swift, aktör Jake Gyllenhaal ile olan ilişkisi hakkında olduğu söylentisinin ardından internette dolaşan hit single'ına dayanan All Too Well: The Short Film'i yayınladı. Taylor filmi yönetti, yazdı, yapımcılığını yaptı ve başrolde oynadı.

Hayranlar 'Yönetmen Taylor Swift'e Bayılıyor

Yeni yönetmen unvanı, hayranlarını kendinden geçirdi ve hatta Twitter'da 'yönetmen Taylor Swift' trendi yarattı.

All Too Well: The Short Film, aşık olan, ancak zamanla birbirlerinden yavaş yavaş ayrılan genç bir erkek ve kadın hakkında romantik bir dramadır ve Stranger Things oyuncusu Sadie Sink'in 'Her' ve Teen Wolf yıldızı Dylan O'Brien'ın başrollerini paylaştığı romantik bir dramadır. O'. Taylor Swift de kısa filmde 'Her'in eski bir versiyonunu oynuyor.

2021'de piyasaya sürülmesinden bu yana hayranlar, Taylor Swift'in All Too Well single'ı olan başyapıtını unutamıyor. Şarkının on dakikalık versiyonu, pek çok hayran için çok derinden konuşuyor ve Swift için koruma duygusu uyandırıyor, çünkü şarkının Taylor'ın aktör Jake Gyllenhaal ile ilişkisi hakkında olduğu söyleniyor. Taylor Swift ve Jake Gyllenhall'ın 2010'da üç aylığına çıktıkları bildirildi, ancak Gyllenhaal sonunda eski sevgilisinin şarkısını ele aldı ve şarkının "benimle hiçbir ilgisi olmadığı" konusunda ısrar etti.

"Yönetmen Taylor Swift", Swift'in "All Too Well: The Short Film" adlı başyapıtın gösteriminin ardından bir film yapımcısı olarak yaklaşımını tartışacağının açıklanmasının ardından Twitter'da trend olmaya başladı.

@Tribeca." Bu, internetin yeni başlıkla heyecanlanmasına ve şarkıcının başarılarından duydukları gururu paylaşmalarına neden oldu.

Hayranlar 'Yönetmen Taylor Swift' Hakkında Ne Diyor?

Bir Swift hayranı, "Yönetmen Taylor Swift çok seksi, bu doğru" diye tweet attı.

Başka bir hayran, "Ben de şarkıcı, söz yazarı, yapımcı, yönetmen, fahri doktora sahibi, 11 kez Grammy ödüllü Taylor Swift ile sohbet etmek istiyorum" diye tweet attı.

İLGİLİ: Taylor Swift'in En Yeni Şarkısı, Eski Harry Styles Tarafından Bir Şarkıyla Aynı Ada Sahip

Swift'in 18 Mayıs'ta New York Üniversitesi tarafından fahri güzel sanatlar doktorası ile ödüllendirilmesine atıfta bulunan bir başka Swift hayranı, "Doktor Taylor Swift, Yönetmen Taylor Swift" tweetini attı. "Evet, kimse onun gibi yapmaz."

Başka bir hayran, "'Yönetmen Taylor Swift', 'Doktor Taylor Swift' dünyayı gerçekten yönetiyor" dedi.

"[Şarkıcı], söz yazarı, yapımcı, milf, tanrı, doktor ve yönetmen Taylor Swift," diye paylaştı başka bir hayran, Taylor'ın bir patlamadan uzaklaşırken çekilmiş bir resmini paylaştı.

Başka bir Swift hayranı, "'Yönetmen Taylor Swift' ifadesinin büyük hayranıyım" dedi.

Taylor Swift için Sırada Ne Var?

Taylor Swift, şu anda adı belli olmayan ve tartışmalı yönetmen David O. Russell tarafından yönetilen bir filmde Robert De Niro, Christian Bale, Margot Robie ve Chris Rock ile birlikte oynayacak. Taylor Swift hayranları, birkaç nedenden dolayı üzerinde çalıştığı son filmden o kadar emin değiller; bunlardan biri, David O. Russell'ın 2015'te cinsel taciz iddiaları nedeniyle ara vermesiydi.

Bazı hayranlar Swift'i birçok başarısı ve ünvanı için överken, diğerleri onu müziğinden uzaklaştırmak veya 2019'da Cats'te yer alan şarkıcı için bir aksilik olmak istemiyor. iyi ve eleştirmenler tarafından tarandı.

All Too Well: The Short Film'in başarısına rağmen, Taylor hala oyunculuk endüstrisindeki büyük çıkışını arıyor. Cats'ten önce Taylor, mükemmel bir seçmelere sahip olmasına rağmen, Les Misérables müzikal filmindeki Éponine rolü için reddedildi.

Les Misérables yönetmeni Tom Hooper, "[Taylor], Éponine için oldukça zekice seçmelere katıldı," dedi. "Sonuçta, Taylor Swift'in insanların göz ardı edeceği bir kız olduğuna inanamadım. Bu yüzden, en gurur verici nedenden ötürü bu onun için pek doğru gelmedi."

Swift ayrıca yeniden kaydettiği 1989 şarkısını da yayınladı: 'This Love (Taylor's Version). Şarkı ayrıca Prime Video'daki The Summer I Turned Pretty dizisinin tanıtım fragmanında da yer alıyor.

Kaynak: TheThings

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir hesap oluşturun veya yorum yazmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmak zorundasınız...

Bir Hesap Oluşturun

Forumumuzda üyelik çok basit ve ücretsizdir!

Yeni Bir Hesap Oluşturun

Giriş Yap

Hali hazırda bir hesabınız var mı? O zaman Giriş Yapın.

Giriş Yapın
 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.