Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

En Son Sinema Haberleri (Türkiye ve Dünyadan)

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Bruce Willis, afazi teşhisi sonrası oyunculuktan uzaklaşıyor: 'Gerçekten zorlu bir zaman'

AAVG0KC.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Bruce Willis'in kızı Rumer Willis sosyal medyadan yaptığı açıklamada sağlık sorunları nedeniyle oyunculuğu bırakacağını duyurdu.

Rumer Willis, Çarşamba günü ailesinden yaptığı ortak bir açıklamada, "Zor Ölüm" ve "Ucuz Roman" oyuncusuna "son zamanlarda bilişsel yeteneklerini etkileyen afazi teşhisi kondu" dedi.

Gönderi şöyle devam etti: "Bunun bir sonucu olarak ve çok düşünerek Bruce, kendisi için çok şey ifade eden kariyerden uzaklaşıyor."

Johns Hopkins'e göre afazi, "beynin dil ifadesini ve anlamayı kontrol eden belirli bir bölgesindeki hasarın neden olduğu bir dil bozukluğu" olarak tanımlanmaktadır. Genellikle bir kişinin başkalarıyla iletişim kurma ve konuşma yeteneğini engeller.

Aileden yapılan açıklamada, "Bu, ailemiz için gerçekten zorlu bir zaman ve devam eden sevginiz, şefkatiniz ve desteğiniz için çok minnettarız" dedi. "Güçlü bir aile birimi olarak bu süreçten geçiyoruz ve hayranlarını da dahil etmek istedik çünkü onun sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, sizin de ona yaptığınız gibi."

Willis ve eşi Emma Heming Willis ile hala çok yakın olan Willis'in eski eşi Demi Moore, Instagram hesabına aynı mesajı gönderdi.

67 yaşındaki aktörün yakın zamanda bir doğum günü vardı ve Moore ona ikisinin bir fotoğrafının yer aldığı bir gönderi adadı: "Doğum günün kutlu olsun Bruce! Karışık ailemiz için teşekkürler."

Oyuncu ve Willis neredeyse 20 yıl önce boşandı ve birlikte üç çocuğu paylaştılar: Rumer, 33, Scout, 30 ve Tallulah, 28. Bruce ve Emma Willis birlikte iki çocuğu paylaşıyor: Mabel, 9 ve Evelyn, 7.

Willis, Hollywood'un en sevilen aktörlerinden biri ve teşhisiyle ilgili haberler, hayranların tepkisiyle hemen internette yayıldı. Kırk yıllık kariyeri, dünya çapında 5 milyar dolardan fazla gişe topladı.

Willis'in ikonik karakterleri arasında Quentin Tarantino'nun "Ucuz Roman" filmindeki boksör Butch Coolidge, "Zor Ölüm" film serisindeki aksiyon peşindeki polis dedektifi John McClane ve gerilim filmi "Altıncı His"teki pek de canlı olmayan çocuk psikoloğu yer alıyor.

Willis düzenli ve sık sık çalışıyordu. “Gasoline Alley”, “A Day to Die” ve “Fortress: Sniper's Eye” da dahil olmak üzere 2022'de çıkması beklenen çok sayıda aksiyon gerilim filmi çekti.

AAVGfSy.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Kaynak: USA TODAY

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 139
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

• Admin

Idris Elba, Karısı Sabrina Dhowre ve Kızı Isan'ı Sonic the Hedgehog 2 Prömiyerine Getirdi

AAVWaXU.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Idris Elba bir aile gecesi yaptı!

Yıldız, Salı günü Regency Village Theatre'da Sonic the Hedgehog 2'nin Los Angeles galasına eşi Sabrina Dhowre ve kızı Isan'ı getirdi.

Elba, Sonic dünyasında ilk çıkışını, Dr. Robotnik (Jim Carrey) ile birlikte dünya egemenliğine yönelik bir komploda çalışan filmin kötü ikilisi Knuckles'ın yarısı olarak yapıyor. Bu arada, Sonic (Ben Schwartz tarafından seslendirilir) ve arkadaşları Tails (Colleen O'Shaughnessey) onları durdurmaya çalışır.

İlk Sonic the Hedgehog filmi 2020'de vizyona girdi ve dünya çapında 306 milyon dolar hasılat elde etti. Bir video oyunu mülkünün büyük ekran uyarlaması için en yüksek kazançlı açılış hafta sonu rekorunu kırdı ve 2019'daki Pokémon Dedektif Pikachu'yu geride bıraktı.

49 yaşındaki Elba, komedi dünyasında elini denemekten keyif aldığını söyledi. Geçenlerde Extra'ya "Biliyorsun, çok dramatik karakterleri oynadığım biliniyor ve bunu sevdim, biliyorsun, ama gerçek, gerçek zamanlı olarak, ben aptal bir adamım" dedi. "Ben aptal bir babayım, bilirsiniz, baba şakalarına bayılırım ve aptal olmayı severim... Daha çok komedi yapmayı keşfetmek isterim... Bundan zevk alıyorum."

"Küçük çocukların gidebileceği bir şeye sahip olmak harika," Ah, bu sensin," diye devam etti. "Yaptığım şeylerin yarısını izleyemezler."

20 yaşındaki Isan bu kategoriye girmese de 7 yaşındaki oğlu Winston Sonic 2'nin hedef kitlesi. -off serisi, gelecek yıl yayınlanacak.

Elba, önümüzdeki yıllarda müziğe daha fazla odaklanmak için "oyunculuktan uzaklaşma" umutları konusunda açık.

"Bazıları, 'Eh, eğer müziğin s--- ise oyunculuğunun ölümü olacak' diye düşünebilir. Yıllar boyunca bunun iç mücadelesiyle uğraştım" dedi Vanity Fair'e. "Artık huzurluyum ve şunu seçtim: Yaptığım şey bu ve yapacağım. Bazıları bunu sevecek, bazıları nefret edecek."

2019'da Coachella'da sahne alan ve Meghan Markle ile Prens Harry'nin düğün resepsiyonunu deejay eden oyuncu, müzik dünyasında yeni değil. Extra'ya müzik yapmayı sevdiğini çünkü "başka birini oynuyorsun" rolünün aksine müzik onun "sadece [ben] olmasına" izin verdiğini ekledi.

Kaynak: People

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Sandra Bullock, 'Kayıp Şehir' Londra Prömiyerinde Pantolon Takımınla şaşırttı

Sandra Bullock'un bu fotoğraflarından gözlerimizi alamıyoruz.

57 yaşındaki oyuncu haftasonu boyunca yepyeni filmi The Lost City'nin Londra galasına katıldı. Bullock, dramatik bir "etek" içeren güzel bir pantolon takımıyla kırmızı yeşil halıda yürüdü.

AAVQnfG.img?w=728&h=1024&m=6&x=279&y=63&

Siyah uzun kollu eşofman takımı pembe, kırmızı ve mor malzeme ile drapelidir. Beline ve göğsüne takılıyken, kumaş tren benzeri bir siluet oluşturmak için arkasından akıyor. (Kıyafet tanıdık geliyorsa, bunun nedeni Carolina Herrera'nın 2022 sonbahar koleksiyonundan olmasıdır.) Görünümü minimal mücevherler ve siyah pompalarla süsledi.

Bullock ayrıca, tamamen siyah bir topluluk giyen yardımcı yıldızı Channing Tatum ile fotoğraf çektirdi.

AAVQIls.img?w=728&h=1024&m=6&x=325&y=60&

Oh, ve gri takım elbise içinde zarif görünen Daniel Radcliffe'i nasıl unutabiliriz?

AAVQFmJ.img?w=728&h=1024&m=6&x=260&y=66&

Görünüş, Bullock'un Lost City'nin Los Angeles galasına katılmasından sadece birkaç gün sonra geldi. O sırada aktris, pullu bir büstü, dramatik bir tren ve sayısız tül katmanı içeren çarpıcı bir ombré pembe çiçekli elbiseyle dikkatleri üzerine çekti. Elbise sadece cepleri içermiyor, aynı zamanda Bullock'un Le Silla'dan gelen uyluk-yüksek deri çizmelerini gösteren açık bir yırtmaç vardı. Görünümü, keskin ayakkabılarını tamamlayan kısa siyah bir blazer ile tamamladı.

Kayıp Şehir, bir kitap turu sırasında kaçırılan münzevi bir yazarın (Bullock) hikayesini anlatıyor. Onu kaçıran kişi, onu son romanında yazdığı antik kente götürebileceğinden emindir.

Kaynak: pureWOW

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Admin

Natalie Portman, Thor: Love And Thunder posteriyle Instagram'da ortalığı birbirine kattı

Natalie Portman, Chris Hemsworth'a tek Thor olmadığını hatırlatmak için Çarşamba günü sosyal medyaya gitti.

40 yaşındaki oyuncu, Thor: Love And Thunder için Instagram'da, Thunder God of Thunder'ın çekici Mjölnir'i zırhlı olarak gösteren kendi posterini paylaştı.

Natalie, kabaca 7,6 milyon takipçisi için baş aşağı bir gülen surat emojisi ile "Ve tek olduğunu düşündün... @chrishemsworth," diye yazdı.

AAWqf3g.img?w=634&h=793&m=6

Oscar ödüllü aktris, 38 yaşındaki Chris ile birlikte Jane Foster rolünü yeniden oynayacak ve 46 yaşındaki yönetmen ve yardımcı yazar Taika Waititi için Thor olarak geri dönecek.

Natalie de filmde Mighty Thor'u canlandıracak.

Yönetmen Taika, Instagram gönderisinin yorumlarına 'İki ve iki...' yazdı.

Natalie, Pazartesi günü Chris'in Thor olarak bir posteriyle birlikte yayınlanan Thor: Love And Thunder fragmanının sonunda ilk kez tam Mighty Thor zırhıyla kısaltıldı.

AAWqHkc.img?w=634&h=951&m=6&x=270&y=110&

AAWqFvT.img?w=634&h=933&m=6

2013'ten beri - 2019'daki Avengers: Endgame'de kısa bir görünüm dışında - Marvel Sinematik Evreninden bir filmde rol almadı.

Astrofizikçi karakteri Jane ve Thor, Thor: The Dark World'de yeniden bir ilişkiye girdiler ve aktrisin görünmediği 2015'teki Avengers: Age Of Ultron'da 'karşılıklı bir çöplükte' ayrıldıkları söylendi.

Thor: Love And Thunder 8 Temmuz'da sinemalarda olacak.

AAWq1db.img?w=634&h=425&m=6&x=123&y=51&s

Natalie, karavanda Thor'un ikonik çekici Mjölnir'in tutkulu kolları tarafından yakalanmadan önce hızla ona doğru savrulduğu görüldüğü için, karavanda hayranlarını 'parçalanmış' fiziğiyle acıktırdı.

Sosyal medyada bir kullanıcı, "Swole Natalie Portman, potansiyel olarak gelmiş geçmiş en büyük şeylerden biri."

Natalie, 2012'den beri 44 yaşındaki Benjamin Millepied ile evli ve birlikte 10 yaşındaki oğlu Aleph ve beş yaşındaki kızı Amalia var.

AAWqKkC.img?w=634&h=480&m=6&x=101&y=153&

AAWqFw0.img?w=634&h=951&m=6&x=160&y=146&

Kaynak: DailyMail

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Admin

Megan Fox 'Expendables 4'da büyük bir silah taşıyan Jason Statham'ı çelmeliyor

AAWIpzr.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

LAS VEGAS – Megan Fox, aksiyon filmi köklerine geri dönüyor.

2007'de Michael Bay'in live-action filmi "Transformers"la çıkış yapan oyuncu, "Expendables" serisinin yeni yüzlerinden biri olarak başrolde. Fox, Perşembe günü CinemaCon film kongresinde prömiyeri yapılan "Expend4bles" başlıklı dördüncü bölüme ilk bakışta göründü.

Patlayıcı yeni görüntüde Fox, Jason Statham'ı bir kanepenin üzerinde ele alıyor, camları kırıyor ve maço Brit'i oturma odasının zemininde güreşiyor. Daha sonra, silahını doğrular ve Sylvester Stallone, Andy Garcia, Dolph Lundgren ve seriye yeni katılan Curtis "50 Cent" Jackson tarafından canlandırılan seçkin paralı askerlerden oluşan rengarenk bir ekip olan "harcanabilir eşyalar" ile adım adım yürür.

'Aslında gülünç oldum': Megan Fox, 'kadın düşmanı' Hollywood başlangıçları konusunda samimi

Jackson, önceden kaydedilmiş bir video mesajında, "Ama bu benim filmim. Ben devralıyorum." dedi.

"Expend4bles" ayrıca sinema sahipleri ve gazeteciler için yıllık bir toplantı olan CinemaCon'da "Onlar öldüklerinde ölecekler" sloganıyla dev bir yeni poster yayınladı.

FRRjYXxWQAMHjta?format=jpg&name=medium

Fox, son yıllarda çeşitli projelerde rol aldı, Fox sitcom "New Girl"de Zooey Deschanel'in yerini aldı, "Teenage Mutant Ninja Turtles"ın yeniden başlatılmasında bir muhabir oynadı ve Indiana Jones'u Travel Channel dizisinin sunucusu olarak kanalize etti. Kayıp Efsaneler."

Ayrıca daha çok rapçi/punk rockçı Machine Gun Kelly olarak bilinen nişanlısı Colson Baker ile bir avuç filmde rol aldı. İlk kez geçen yılki "Midnight in the Switchgrass"ta birlikte rol aldılar, 2020'de suç gerilim setinde tanışıp aşık oldular.

Fox, geçen yıl USA TODAY'e verdiği demeçte, "Bütün sihrin gerçekleştiği sahneler arasındaki sessiz anlardan daha fazlasıydı" dedi. "Ama ilk gün kendimi deli gibi hissettim. Bu enerji gerçekten bunaltıcı ve süper kaotikti. Tüm bu duyguları yaşıyordum ve ne olduklarından emin değildim, sadece yoğun bir şeyler olduğunu biliyordum."

Fox ve Baker, bu yıl birlikte iki filmde daha yer alacak, "Taurus" ve "Good Mourning".

Bu arada "Expend4bles" gelecek yıl sinemalarda gösterime girecek.

Kaynak: USA TODAY

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Admin

Orijinal Stormtrooper kaskı ve Thor'un çekici mega Hollywood müzayedesinde atışa sunuldu

1977 yapımı Star Wars: A New Hope filminde kullanılan orijinal bir Stormtrooper kaskı, Hollywood'un en ünlü büyük ekran hazineleriyle birlikte bu Temmuz'da müzayede katına çıkacak.

AAXke0i.img?w=550&h=185&m=6

Julien's'ten yapılan bir habere göre Turner Classic Movies ve Julien's Auctions, Hollywood'un en iyi film aksesuarlarıyla dolu bir müzayedeyi bir araya getirmek için üç gün boyunca güçlerini birleştirecek.

"Hollywood Efsaneleri" başlıklı müzayede etkinliği, 15-17 Temmuz tarihleri arasında Beverly Hills'de gerçekleşecek.

Etkinlik, "Hollywood'un en büyük yıldızları ve efsaneleri tarafından tüm zamanların en iyi filmlerinde kullanılan en ikonik ve büyüleyici nesnelerden bazılarını sergileyecek" dedi.

Müzayede öğeleri, "Hollywood'un Altın Çağı'ndan 20. ve 21. yüzyılın modern ve çağdaş film klasiklerine kadar ikonik parçalar" olarak tanımlanıyor.

Bunlar arasında Star Wars: A New Hope'dan orijinal bir Stormtrooper kaskı, Gentlemen Prefer Blondes'tan Marilyn Monroe ve Jane Russell'ın kostümleri, Audrey Hepburn'ün Breakfast at Tiffany's'den iki parçalı Givenchy topluluğu, Chris Evans'ın Captain America: The First Avenger'dan orijinal pervane kalkanı, ve Thor: The Dark World'den Chris Hemsworth'ün orijinal “Mjolnir” çekiç pervanesi.

Martin, "Bugün, Julien'in Müzayedeleri için heyecan verici bir dönüm noktasıdır, çünkü TCM ile olan yeni işbirliğimiz, dünya çapındaki önemli Hollywood eserleri koleksiyonumuzu ve birinci sınıf müzayedelerimizi yeni zirvelere taşıyacak ve yıldızlara ulaşan lider müzayede evi olarak itibarımızı güçlendirecek" dedi. Nolan, Julien's Auctions'ın yönetici direktörü.

Bazı heyecan verici rekor kıran satışlar ve etkinlikler elde etmeyi ve klasik film hayranları ile koleksiyonerlere Hollywood hatıra müzayede dünyasını deneyimlemeleri için gerçekten benzersiz bir yol sunmayı dört gözle bekliyoruz."

Kaynak: Washington Examiner

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Charlize Theron, MCU Karakterinin İlk Resmi Görüntülerini Paylaştı ve Göz Kamaştırıcı

AAX8okl.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Mister Fantastic olarak John Krasinski ve Profesör X'in yeni bir versiyonu olarak Patrick Stewart da dahil olmak üzere Earth-838'in Illuminati kadrosunu oluşturanlar göz önüne alındığında, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, kamera hücresi cephesinde zaten yeterince performans göstermişti. Ancak, Multiverse of Madness'ın kredi ortası sahnesinde, Benedict Cumberbatch'in Stephen Strange'inin üçüncü bir göz geliştirdiğini fark etmesinin ardından, Mistik Sanatların Ustası'na, on yıllardır Doctor Strange çizgi romanlarında önemli bir oyuncu olan Clea yaklaştı ve Charlize Theron tarafından Marvel Sinematik Evreninde oynanıyor. Devam filminin halka açılmasından yaklaşık bir hafta sonra, şimdi Theron'un Clea olarak bazı resmi görüntülerine sahibiz ve göz kamaştırıcı görünüyor!

Charlize Theron, Doctor Strange in the Multiverse of Madness'da Clea rolüyle kesinlikle devam filminin en büyük sürprizlerinden biri olarak sıralandı ve eğer birinin resmini çeken birinden gelmeyen karakterin bu yinelemesine bir kez daha bakmayı umuyorsanız. telefonlarında gümüş ekran, dileğin kabul oldu. Theron'un Instagram'da paylaştığı resimlere göz atın:

İlk olarak, sallanan kar beyazı saçları ve mor göz farı da dahil olmak üzere, Clea'ya benzemek için yapılmış Charlize Theron'un yakından bir çekimimiz var. Bir sonraki çekimde, sokakta Benedict Cumberbatch'in Doctor Strange'inin yanında dururken benzersiz kostümünden bazılarını görüyoruz. Dürüst olmak gerekirse, Doctor Strange in the Multiverse of Madness ana medyaya ulaşana ve/veya Disney+ abonelerine ulaşana kadar Theron olarak Clea'nın net görüntülerinin yayınlanmasını beklemiyordum, ancak oyuncu hayranlarına sadece birkaç tanesinin keyfini çıkarması için bu muameleyi yaptı. devam filminin teatral yayınına başlamasından ve büyülü bir açılış hafta sonu geçirmesinden günler sonra.

Kısa ekran süresinde, Charlize Theron'un Clea'sı, Doctor Strange'e, Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ın ana hikayesindeki eylemlerinin, onun düzeltmesine yardım etmesi için ihtiyaç duyduğu bir istilayı tetiklediğini bildirdi. Daha sonra Karanlık Boyuta bir portal açtı ve üçüncü gözünü tekrar çıkardıktan sonra Strange, onu 2016'daki ilk çıkışında en son ziyaret ettiği kaotik boyuta kadar takip etti. Bunun Doctor Strange 3 için temellerin atıldığı gün gibi ortada, ancak Marvel Studios ön planda olmasına rağmen henüz bir üçlük için yeşil ışık yakmadı. Yine de, bunun olma olasılığı, olmamasından daha güçlü, bu yüzden hayranlar, Strange ve Clea'nın bir noktada MCU'da bir araya geldiğini görmeye hazırlanmalı.

Clea, Marvel Comics mitolojisiyle, Doctor Strange'in çıkış yapmasından neredeyse bir buçuk yıl sonra, 1964'teki Strange Tales #126'da tanıtıldı. Karanlık Boyuttan gelen bir Faltine olan Clea, Ömer'in kızı ve bu gerçekliğe hükmeden Dormammu'nun yeğenidir. O, Dark Dimension'a her seyahat ettiğinde Doctor Strange'in tek müttefiki olarak başladı ve ikisi daha sonra evlendi, ancak Clea sonunda bir direniş hareketine liderlik etmek için kendi gerçekliğine geri döndü. "Death of Doctor Strange" hikayesinin ardından Clea, Yüce Büyücü mantosunu devraldı ve Wong'un başına korkunç bir şey gelirse bunun MCU'ya da olup olmayacağını merak etmemi sağladı.

Charlize Theron's Clea için sırada ne olduğunu öğrenmemiz uzun zaman alabilir, ancak biz burada CinemaBlend'de herhangi bir önemli güncellemeyi takip etmeye devam edeceğiz. Bu arada, bu serinin beyaz perdede neler olduğunu merak edenler için yakında çıkacak olan Marvel filmleri rehberi mevcut.

Kaynak: CinemaBlend

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Yeni Bir 'Obi-Wan Kenobi' Klipsi Hepimizi Duygusal Olarak Yok Etmek İçin Burada

AAWbVUn.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Obi-Wan Kenobi, 27 Mayıs Cuma günü yolumuza çıkıyor ve şimdi de seriden resmi bir klip geliyor. Ve yumruk yumruğunu destekleyen biri. Obi-Wan Kenobi'nin Luke Skywalker'ı izlediğini ve gözlerini Tatooine'de Anakin'in oğlundan ayırmaya çalıştığını biliyoruz. Orada, açıkçası Owen Amca (önceki bölümlerden Joel Edgerton tarafından canlandırıldı) ile temasa geçiyor ve yeni resmi klipte, onların etkileşiminin daha fazlasını görüyoruz (ilk olarak dizinin fragmanında gördük).

Owen'ın Anakin'e olanları Obi-Wan'ın yüzüne geri fırlattığı düşünüldüğünde, açılması çok fazlaydı, ancak bir şekilde tüm sahne hayal edebileceğimizden daha duygusal. Owen'ın ona "Ben" dediğini duyunca ağlamayı beklemiyordum ama yine de işte buradayız.

Gösteri uzun zaman oldu. Revenge of the Sith'in 17. yıl dönümü henüz yeni olurken, Ewan McGregor'u Obi-Wan Kenobi olarak görmeyeli uzun zaman oldu. Bu yüzden, prequeller sırasında tasvirini ne kadar sevdiğimiz göz önüne alındığında, duygular zaten yüksek. "Ben" olayını da ekle ve ben gidiciyim.

“Ben”in önemi
Obi-Wan Kenobi ile ilk tanıştığımızda, onu Yaşlı Ben olarak tanıyorduk. Bu yüzden Tatooine'de "Ben" olarak bilinmesi şaşırtıcı değil ama yine de Owen'ın ona böyle demesini duymak şok edici derecede sarsıcı. Gözlerime anında yaşlar geldi ve belki de “Ben”in Leia, Luke ve Han için önemini bildiğimiz içindir. Yeter ki, önceki Star Wars genişletilmiş evreninde, Luke ve Mara Jade'in oğlu Ben Skywalker olarak adlandırıldı ve devam üçlemesinde Han ve Leia, oğulları Ben Solo olarak adlandırıldı. Tüm favori karakterlerimizi bir araya getiren bir isim olan dizi için önemli ve Owen'ın Obi-Wan'a “Ben” dediğini duymak, düşündüğümden çok daha duygusaldı.

Bunu, Owen'ın Anakin'le olanlardan dolayı üzüldüğü duygusuyla eşleştirin ve klibi izlerken tüm bunlar midenizi bulandırıyor. Bu da sezonun geri kalanı için gözyaşı kanallarımız için pek umut verici değil.

Owen ve Ben'in ilişkisi
İkisinin daha önce etkileşime girdiğini nadiren gördük. Revenge of the Sith'te Obi-Wan'ın Luke'u kendisine getirdiğini gördük ve A New Hope'da Ben Kenobi hakkında ne hissettiğini biliyorduk. Bunun dışında, birbirimizle etkileşime giren pek bir şeyimiz yoktu. Dolayısıyla bu sahne, ilişkilerini ve birbirlerine güvenip güvenmediklerini keşfetmek için çok şey yapıyor. Obi-Wan açıkça Luke'a göz kulak olmaya çalışıyor ama Owen da haklı. Obi-Wan onu eğitmeye çalışıyor, ama aynı nefeste, Obi-Wan'ın Luke'u umursadığını düşünüyorum çünkü bu, kardeşi olarak gördüğü bir adamla olan tek bağlantılarından biri.

“Ben” için ağlamayı beklemiyordum ama işte buradayım, yani kesinlikle duygusal bir yolculuk içindeyiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

'Goodfellas' ve 'Field of Dreams' filmlerinden tanıdığımız Ray Liotta 67 yaşında öldü

AAXLX9o.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

“Goodfellas”, “Field of Dreams” ve diğer filmlerin yanı sıra televizyonda yoğun, unutulmaz karakterler yaratan Ray Liotta, Dominik Cumhuriyeti'nde Çarşamba gecesi veya Perşembe günü erken saatlerde uykusunda öldü. 67 yaşındaydı.

Reklamcısı Jennifer Allen, “Dangerous Waters” adlı bir film çektiğini ve otel odasında öldüğünü söyledi. Nedeninin henüz bilinmediğini söyledi.

Bay Liotta, öncelikle 1986 çizgi roman suç hikayesinde tamamen farklı bir rol oynadığında, bir zamanlar “dünyanın en iyi adamı” olarak adlandırdığı bir karakter olan “Another World” adlı pembe dizide Joey Perrini'yi oynamasıyla tanınıyordu. Vahşi bir şey." Arkadaşı Melanie Griffith, onu düşünmek için filmin yönetmeni Jonathan Demme'ye yaslandı ve karakterinin eski bir mahkum olan tehditkar kocası rolünü üstlendi.

AAXLRGE.img?w=768&h=432&m=6&x=80&y=114&s

"Bay. Vincent Canby, The New York Times'daki incelemesinde, yeni gelen Liotta, neredeyse filmin kendi bölümleriyle çekip gidiyor," diye yazdı ve aniden bu tür bölümler için talep görmeye başladı.

AAXLTt5.img?w=768&h=431&m=6&x=335&y=143&

1990'da The Los Angeles Times'a konuşan Bay Liotta, "Etraftaki her çılgın adama tekliflerim vardı" dedi.

Ancak bir gazete hesabının belirttiği gibi, “Hollywood'un yerleşik psikopatı olarak güvercin deliğine” direndi. “Vahşi Bir Şey”den sonraki bir sonraki filmi, ikiz kardeşi (Tom Hulce tarafından oynanan) bir çocukluk kazası sonucu zihinsel engelli bir adamı oynadığı “Dominick ve Eugene” (1988) idi.

Janet Maslin, The New York Times'a şunları yazdı: “İki başrol oyuncusu bu karakterlere hayat vermekte harika bir iş çıkarıyor. "Bay. 'Something Wild'da böyle tehditkar bir kötü adam olan Liotta, Gino'yu dokunaklı bir şekilde sadık bir figür, kardeşinin iyiliği için neredeyse her şeyi feda etmeye istekli bir adam yapıyor.

Ertesi yıl, Kevin Costner'ın “Field of Dreams”deki karakteri tarafından inşa edilen top sahasında görünen ve daha sonra takım arkadaşlarını da beraberinde getiren spektral figür olan beyzbol oyuncusu Shoeless Joe Jackson olarak beğeni topladı. Bay Liotta, Jackson'ı canlandırırken "Vahşi Bir Şey"de olduğundan daha sessiz bir yoğunluk gösterdi.

AAXLX9z.img?w=768&h=432&m=6&x=493&y=143&

Caryn James, Times incelemesinde onun tasviri hakkında "Ray Liotta onu aynı anda hem ruhani hem de gerçek kılıyor" diye yazmıştı, "geçmişten gelen bir hayaletten çok daha eski bir çağın kalıntısı."

Bay Liotta lisede spor yapıyor olsa da, ilk başta “Düşler Alanı” kavramını pek anlamadığını itiraf etti.

“O senaryoyu okudum ve 'Ne, şaka mı yapıyorsun? Beyzbol oynamak için geri dönen ölü bir adam mı?'" 1990'da Los Angeles Times'a söyledi.

[Video: YouTube'da izleyin.]

Bir rol, Bay Liotta'nın kariyerini diğerlerinden daha fazla tanımladı: Martin Scorsese'nin beğenilen 1990 filmi “Goodfellas”taki gangster Henry Hill. Bu yayılan film, Bay Hill'in gerçek hayat hikayesine dayanıyordu ve Bay Liotta, ona daha önce hiç olmadığı kadar meydan okuduğunu söyledi.

1990'da The Associated Press'e “Bu filmde kıskançlık, öfke, mutluluk, öfke göstermem gerekiyordu - her şey oradaydı” dedi. “Bir oyuncu olarak bu mücadeleye girmek istiyorsunuz. Oldukça yoğundu.

“Bir gün 50'lerde, ertesi gün 80'lerde 80 kostüm değişikliği yaptım. Duygusal olarak, hepsi farklı şeylerdi. Bir gün tatlıyım. Sonra ertesi gün kafam karıştı. Tek bir yerde 20 yıl sürecektik. ”

Bay Liotta, Robert De Niro ve diğer Scorcese müdavimleriyle birlikte oynamanın göz korkutucu olduğunu söyledi. Ancak kısa sürede bir klasik olarak kabul edilen filmde kendini fazlasıyla tuttu.

Mick LaSalle, The San Francisco Chronicle'da şunları yazdı: "En iyi Melanie Griffith'in 'Vahşi Bir Şey'deki patlayıcı kocası rolüyle tanınan Ray Liotta, Henry'ye tuhaf bir şekilde uygun bir masumiyet kalitesi getiriyor. Bay Liotta'nın performansının "onu büyük bir yıldız yapması muhtemel" olduğunu söyledi.

Bay De Niro, Perşembe günü haraç ödeyenler arasındaydı.

Bir açıklamada, "Ray'in vefatını öğrendiğimde çok üzüldüm" dedi. "Bizi terk etmek için çok genç"

“Goodfellas”ı çok çeşitli roller izledi, bunların çoğu “Hannibal” (2001), “Narc” (2002) ve “Killing Them Softly” (2012) gibi suç dramalarında yer aldı. Geçen yıl Bay Liotta, “Sopranos”un “The Many Saints of Newark”ın önceki bölümünde yer aldı. “Muppets” filmleri ve “Operation Dumbo Drop” (1995) de dahil olmak üzere, komik bölümlerden de payını aldı, ancak yoğunluk onun belirleyici özelliğiydi.

Onu 1992 çizgi roman dizisi "Madde 99"da yöneten Howard Deutch, "Ray çok hareketsiz, neredeyse bir kedi gibi olabilir" demişti. "Sessizliğinde çok güçlü. Onun yanıcı olduğu hissine sahipsiniz."

Bay Liotta, imdb.com'daki biyografisine göre 18 Aralık 1954'te Newark'ta doğdu. 6 aylıkken birlikte bir otomobil parçaları işletmesi işleten Alfred ve Mary Liotta tarafından evlat edinildi. Union, N.J'de büyüdü.

Bay Liotta, oyunculuğa kazara başladığını sık sık söylerdi. Basketbol koçuyla yaptığı bir tartışma onu takımdan attı, drama öğretmeni bir şeye ihtiyacı olup olmadığını sordu ve kendini “Sunday in New York”un bir sahne prodüksiyonunda buldu.

Miami Üniversitesi'nde oyunculuk eğitimi aldı ve mezun olduktan sonra New York'a yerleşti ve burada “Başka Bir Dünya” rolünü hızla aldı.

1994'teki bir röportajda “Sabunları sevdim” dedi. “İyi olmayan diyaloğu katlanılabilir kılmak için bir fırsatım oldu. Oyunculuk zorluğu, Tennessee Williams yapıyor olmamdan daha büyüktü.”

1998'de Bay Liotta, bir HBO filmi “The Rat Pack”te Frank Sinatra'yı canlandırma görevini üstlendi. Kabul etmekte tereddüt ettiği bir meydan okumaydı.

Chicago Sun-Times'a “İlk başta, 'Sinatra'ya yeterince benziyor muyum?' gibiydi” dedi. "Sonunda, 'Jersey'liyim, mavi gözlerim var, yeterince yakınım' demek zorunda kaldım."

Televizyon özgeçmişinde ayrıca 2015'te mini dizi “Texas Rising” ve 2016'da başlayan üç sezon boyunca Jennifer Lopez'in oynadığı suç draması “Shades of Blue” yer aldı. 2005'te seçkin konuk oyuncu için Emmy Ödülü kazandı. “ER” de bir görünüm için bir drama.

Bay Liotta çok fazla sahne çalışması yapmadı, ancak 2004'te Broadway'de Stephen Belber komedisi “Match”te Frank Langella ve Jane Adams'la birlikte rol aldı. Gösteri, ancak, sadece yedi hafta sürdü.

Los Angeles'ta yaşayan Bay Liotta'nın, aktris Michelle Grace ile olan evliliğinden kızı Karsen Liotta, boşanmayla sonuçlanmıştır; bir kız kardeş, Linda Liotta Matthews; ve nişanlısı Jacy Nittolo.

Bay Liotta en çok için için yanan yoğunluktaki rollerle özdeşleştirilse de, o her zaman tipografiden kaçınmaya çalıştığını söyledi.

2018'de Long Island Weekly'ye “Yapabildiğin kadar çok farklı tür yapmak istiyorsun ve benim yaptığım da bu” dedi. “Muppets ile filmler yaptım. Sinatra'yı yaptım. İyi adamlar ve kötü adamlar yaptım. Bir fil ile bir film yaptım. Farklı parçaları denemek ve farklı şeyler yapmak için burada olduğuma karar verdim.

"Aslında mesele bu. Kariyer böyle olmalı."

Kaynak: The New York Times

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Ray Liotta'nın Trajik Ölümü

AAXLEFR.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Aktör Ray Liotta 67 yaşında öldü. TMZ'nin 26 Mayıs'ta bildirdiği gibi, "Field of Dreams" yıldızı Dominik Cumhuriyeti'ndeyken uykusunda vefat etti. Çıkışa göre, "hiçbir faul olduğundan şüphelenilmiyor." "Dangerous Waters" filminin çekimleri için adadaydı.

Liotta, kırk yıldan fazla süren etkileyici bir oyunculuk kariyerine sahipti. En çok 1990 yapımı "Goodfellas" filmindeki Henry Hill rolüyle tanınırken, Liotta sonunda bir dizi film ve televizyon programında başrol oynayacaktı. Emmy Ödüllü oyuncu aynı zamanda History Channel'ın yakında çıkacak olan mafya belgeseli "Five Families"in yapımcılığını da üstlenecekti. Liotta, bir kızı Karsen Liotta ve bir nişanlısı Jacy Nittolo'yu geride bırakır. "Shades of Blue" yıldızı, Aralık 2020'de Nittolo ile nişanlandı ve haberi Instagram'da ikilinin bir fotoğrafının yanında paylaştı. Ve şu anda Liotta'nın ölümüyle ilgili çok az ayrıntı olsa da, Nittolo'nun yolculuğu sırasında oyuncuyla birlikte olduğu bildirildi.

Ray Liotta için haraçlar dökülüyor

AAXLHrp.img?w=768&h=431&m=6&x=305&y=104&

Ray Liotta'nın ölüm haberinin ardından ünlüler ve hayranlar, oyuncu ve ailesine olan sevgilerini ve desteklerini sosyal medya üzerinden ifade ettiler. Jamie Lee Curtis, "Ray Liotta öldü. Bir aktör olarak yaptığı işler, onun bir insan olarak karmaşıklığını gösterdi. Kibar bir adam. Bunu duymak çok üzücü" dedi Jamie Lee Curtis. İngiliz televizyon siması Piers Morgan ekledi, "RIP Ray Liotta, 67. Parlak aktör, onu Goodfellas'ta sevmişti. Üzücü haber."

Benzer şekilde, Liotta'nın hayranları ezici bir çoğunlukla üzüntülerini internette paylaştılar. Bir kişi, "Tanrım, bir insanı hiç tanımamak çok garip, ama yine de duygusal olarak o kadar kesiyor ki vefat ediyor. RIP Ray Liotta," diye yazdı. Bu arada, başka bir Twitter kullanıcısı Liotta'yı "duyabileceğiniz en iyi kahkahalardan birine sahip çok iyi bir aktör" olarak nitelendirdi.

Liotta'nın ailesi henüz ölümüyle ilgili resmi bir açıklama yapmadı ve aktörün kendisi sosyal medya platformlarında fazla paylaşım yapmıyor. 3 Mayıs'taki son gönderisi, Liotta'nın 2023'te Elizabeth Banks'in yönettiği "Cocaine Bear" filminde rol almak üzere imzalandığı haberini ortaya çıkardı.

Kaynak: NickiSwift

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Nesil X, Star Wars'u nasıl mahvetti?

Roger Ebert ve Gene Siskel ile 1990'daki televizyon özel “The Future of the Movies” için röportaj yaptıklarında George Lucas, imza niteliğindeki film yapım özelliğini görsellerin hareket etme hızı ve kurguların çabukluğu olarak tanımladı. Orijinal Yıldız Savaşları'nda Millennium Falcon'un Ölüm Yıldızı'ndan ve Luke Skywalker'dan kaçtığı ve Han Solo, geminin silah limanlarından takip eden TIE savaşçılarını vurur.

1970'lerde böyle hızlı bir çekim ve kurgu tarzına alışkın olmayan izleyiciler her ayrıntıyı işleyemezdi ve mesele de buydu. Sadece Star Wars, ekranda yarışmak için tasarlanmış dolambaçlı maceralar ve nefes kesen uçurumlar etrafında yapılandırıldığı için değil, aynı zamanda kameranın önüne model uzay gemileri ve lastik kuklalar atan film yapımcılarının seyircinin her zaman çok dikkatli görünmesini istememesi nedeniyle. Şimdi, dijital çağda, tek yaptığımız dikkatlice bakmak ve bu, sihrin çoğunu mahvetti.

AAXOyjF.img?w=720&h=405&m=6&x=306&y=69&s

Lucas bir deneyim yaratmak istedi

X Kuşağı - benim kuşağım - birlikte büyüdüğümüz film ve TV mülkleri üzerindeki haklı, bazen kötü sahiplenme duygusuyla yıkımdan aslan payını alıyor. Şimdi Star Wars ile ilgili en büyük sorun, birkaç istisna dışında, hikaye anlatımından çok hayran hizmetiyle ilgilenen sahiplenici adanmışlar tarafından ve onlar için yapılmış olmasıdır. Büyürken değer verdiğiniz bir şey hakkında objektif olmak neredeyse imkansız. X Kuşağı'na Star Wars'ın geleceğini emanet etmek, bir çocuğa oyuncak mağazasının anahtarlarını vermek gibidir - ki bir bakıma tam olarak olan budur.

Lucas'ın Boomer kuşağı için sinemanın tüm amacı, onun geçici olmasıydı - “uyandığınızda”, yani karanlık tiyatroyu terk ettiğinizde buharlaşan bir rüya. 1970'lerin sonlarında ev videosu ortaya çıkmadan çok önce, filmler o anda deneyimlenmek ve daha sonra hayal edilmek için vardı, her ayrıntısı üzerinde durulmadı. Filmler 1950'lerde televizyonda oynamaya başladığında bile, tek seferlik yayınlardı. Diseksiyon daha sonra sinema çalışmaları akademide ortaya çıktığında ve fan toplulukları kongrelerde örgütlenmeye başladığında geldi. Her şeyin “sonsuza kadar” korunduğu internet çağında apotheosisine ulaştı.

Ancak Lucas'ın, çocukken sevdiği Cumartesi öğleden sonra matine dizilerinden sonra Star Wars ve Raiders of the Lost Ark'ı modellemesinin nedenlerinden biri, bunların tek kullanımlık olmalarıydı. Gerçeğe yakınlık için her ayrıntıyı incelemeniz gerekmiyordu. Ucuz bir şekilde bir araya getirildiler, giriş satın almak ucuzdu ve ucuz heyecanlar sağladılar. Bittiğinde, arkadaşlarınızla önemli anları yeniden yaşayabilirsiniz, ancak bir şey bir arada tutmazsa, umursamazdınız. Ekrandaki hız ve hareketin acelesi ile ilgiliydi. Bu, galvanizlenmiş hissetmekle ilgiliydi. Eve gidip, film yapımcısının bazı ayrıntıları kabul edilebilir bulamayacağınız bir şekilde yorumlayarak patronajınıza nasıl "saygı göstermediğinden" şikayet etmeyecektiniz. Bu tür filmler tamamen deneyim sahibi olmakla ilgiliydi.

AAXOrxp.img?w=720&h=405&m=6

Gen X nostaljisi engel oluyor

Şimdi daha çok, her detayın dikkatlice doldurulması gereken, her arka planın, herhangi bir dramatik ilgiye sahip olup olmadığına bakılmaksızın, detaylandırıldığı, sürekli genişleyen bir "kanon" a sığdırmakla ilgilidirler. Bu sorun, en azından kısmen ortaya çıkıyor, çünkü X Kuşağı, Star Wars'u öncelikle yalnızca filmlere yönelik nostalji açısından değil, aynı zamanda çocukluğumuzda tartışmasız filmlerin kendisinden daha belirgin olan mağazacılık - özellikle oyuncaklar - için nostalji açısından anlıyor. Jon Favreau'nun The Book of Boba Fett ve The Mandalorian ve J.J. Abrams'ın devam filmleri (The Force Awakens, The Last Skywalker), plastik bir AT-AT'yi bir kum havuzuna ya da bir Yoda aksiyon figürünü ev yapımı bir macera için Boba Fett'in arkasına atan her çocuğa çok tanıdık gelir.

Ancak oyun zamanının bir anlam ifade etmesi gerekmiyordu. Herhangi bir iç mantığa veya daha büyük bir amaca sahip olması gerekmiyordu. Aynı yaklaşım, filme alınmış bir anlatıda bir araya getirildiğinde nadiren işe yarar. Bir hikaye anlatmak için paylaşılan mihenk taşlarından, kapalı bir referans döngüsünden daha fazlasına ihtiyacınız var. Ve giderek artan bir şekilde, özellikle Boba Fett'in Kitabı olan tutarsız karmaşayla, bu yaklaşım boşluğunu ortaya koyuyor. Disney ve J.J. Abrams, Rian Johnson'ın cesur The Last Jedi'ını gülünç The Last Skywalker ile "yeniden bağladıklarında" açıkça belirtti, Gen X Star Wars içeriğinin çoğu öncelikle kendisiyle ve hayranlarıyla olan ilişkisiyle ilgileniyor. Son 15 yılda canlı aksiyon içeriğinden genellikle hem daha üstün hem de daha iddialı olduğu kanıtlanmış animasyonlu içeriği bu argümana dahil etmiyorum. Yeni canlı aksiyon şovlarına dahil edilmesine şaşmamalı.

En azından antik Yunanlılardan beri hikaye anlatımının bir parçası olan gönderme ve imada yanlış bir şey yok. Lucas'ın kendisi de Klasik Hollywood filmlerine ve 1950'lerin yaratık filmlerine ve Western filmlerine ve Amerikan kıyılarına ulaşan savaş sonrası Japon filmlerine tapıyordu. Star Wars, neredeyse filmin metni kadar bu etkilerle de ünlüdür. Aradaki fark, Lucas'ın yeni sanat yapmak için ABD'nin dış politikasına siyasi itirazlarıyla bu hammaddelerle evlenmesidir. Abrams, Favreau, Robert Rodriguez (The Book of Boba Fett'in üç bölümünü ve The Mandalorian'ın birini yönetti) ve şirket yalnızca mevcut materyallerin simülasyonlarını yapıyor - Star Wars, Star Trek, The Lion King, Iron Man, Sin City, et. al. Tıpkı kopyaların sadakatinden, okuyarak ve izleyerek büyüdükleri çok sevdikleri materyali yeniden üretmenin huşu ile o kadar şaşkın görünüyorlar ki, yeni bir şey denememekten memnunlar. The Rise of Skywalker, The Book of Boba Fett ve daha az bir ölçüde The Mandalorian, Gen X Star Wars yaratıcılarının yeni, tematik olarak yankılanan hikayeler anlatma arzusunun düzleştirilmiş Jawa'lar kadar ölü olduğunu kanıtlıyor - eğer ilkinde var olduysa yer.

AAXNQBH.img?w=720&h=405&m=6&x=307&y=122&

Star Wars yaratıcıları risk almaktan korkuyor

Star Wars prequel üçlemesini düşünürken genellikle unutulan bir şey, Lucas'ın bağımsız filmler yapmasıydı - kuşkusuz çok pahalı bağımsız filmler, ancak üzerinde tam kontrol sahibi olduğu filmler. Stüdyo müdahalesi olmadı. Devam filmleri ve TV şovları ile karşılaştırıldığında, prequel üçlemesinin bu kadar farklı görünmesinin ve hissettirmesinin nedenlerinden biri de budur. Evet, onlar hakkındaki tüm şikayetler doğru kalır. Ama onları diyalog olmadan izleyin (mümkünse müziği ve ses efektlerini açık tutmaya çalışın) ve hikaye dünyalarının ve görsellerin muazzam hırsını, Lucas'ın yeni bir şeyle risk alma arzusunu görebilirsiniz (belki de aşırı güveni dışında). ışın kılıçlarında). Star Wars'un müteakip şirketleşmesi, risklerin alınması olasılığını kaçınılmaz olarak ortadan kaldırdı. Ama sorun bundan daha kötü. Sadece Disney, film yapımcılarının sanatsal hırsını ezmiyor. Stüdyo, orijinal malzemeyle risk almak gibi bir istekleri olmadığı için bazı film yapımcılarını elinde tuttu.

Gururlu bir Gen Xer olarak, daha önceki analog kohortumun pop kültürü sevgimizi zaman ve uzay sonsuza dek kutlamak için sanal olarak toplanabilmesinden çok memnunum. İkonik Gen Xer Kevin Smith, karakterleri Ölüm Yıldızı siyasetinin doğası hakkında teoriler ürettiğinde, internet öncesi Katiplerinde bu rüyayı dramatize etti. Ancak bizim neslimiz, tüm bu neşe konusunda takıntılı bir sınır haline geldi. Birkaç istisna dışında, The Last Jedi ile Rian Johnson ve animasyon şovlarındaki Dave Filoni gibi, Gen X yaratıcıları, aşklarından güç almak yerine aşkları tarafından sakatlanmış görünüyor. Umarım, bir Gen Xer olan Deborah Chow, yakında çıkacak olan Obi-Wan Kenobi serisindeki çalışmalarıyla gemiyi düzeltecektir. Değilse, Star Wars'u Millennials veya Gen Z sanatçılarına markaya bu kadar hevesle sarılmayanlara devretme zamanı gelmiş olabilir. Ya da belki, Tanrı korusun, yeni nesil film yapımcıları ve hikaye anlatıcıları, hiçbir yerde bulunabilecek ne bir Yıldız ne de bir Savaş olmadan tamamen yeni bir şey bulmaya teşvik edilmelidir.

Kaynak: Digital Trends

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Gişe: 'Top Gun 2' 2. Hafta Sonu 85 Milyon Dolarlık Rekorla Başladı, Tom Cruise'un En Büyük Filmi Oldu

AAY5exL.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Joseph Kosinski'nin Top Gun'ı: Maverick yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Tom Cruise'un başrolde olduğu Paramount ve Skydance destek direği, ikinci hafta sonunda büyük işler yapıyor. Tahminler tutarsa, devam filmi ikinci sınıf gezisinde 85 milyon $ veya daha fazla kazanarak, yurtiçinde 100 milyon $ daha fazla vizyona giren bir film için şimdiye kadarki en küçük düşüşü -% 33 - övünecek.

Kuzey Amerika'da, yaz çadırı direği 3 Haziran Cuma günü 25 milyon dolar kazandı ve günü jet yakıtlı 230 milyon dolarlık bir cumle ile bitirdi.

Bu sayı Pazar sonuna kadar 290 milyon dolara ve dünya çapında 540 dolara çıkmalı. Top Gun 2 ayrıca Cuma günü 200 milyon doları aştığı ve aynı şekilde gücünü koruduğu deniz aşırı yükseklere uçmaya devam ediyor.

Cumartesi günü, Top Gun: Maverick, 2005'teki The War of the Worlds'ü (243.3 milyon $) geride bırakarak Cruise'un yurtiçinde en çok hasılat yapan filmi oldu, enflasyona göre ayarlanmadı. Bu, ilk Top Gun (180,3 milyon $) ve son taksit, Mission: Impossible - Fallout (220,2 milyon $) dahil olmak üzere Cruise'un Mission: Impossible filmlerini yakınlaştırdıktan sonra.

Uluslararası olarak, Top Gun: Maverick, enflasyona göre ayarlanmamış ilk Top Gun tarafından kazanılan 176 milyon doların çok önünde. İngiltere 39.7 milyon dolar ile lider durumda. Ancak, yabancı gişede son zamanlardaki Mission: Impossible filmlerinin çoğuyla eşleşmekten çok uzak. Bunun bir nedeni, devam filminin Çin veya Rusya'da gösterime girmemesi.

Filmin genel performansı yaz gişesi için büyük bir kazanç ve insanların pandemi nedeniyle iki yıllık seyrek Hollywood ürününün ardından sinemalara dönmeye istekli olduğunu gösteriyor.

Kuzey Amerika'da, Top Gun: Maverick, Jurassic World: Dominion'un ABD'ye indiği gelecek hafta sonuna kadar oyun alanına büyük ölçüde sahip.

Yurtdışında, Jurassic World 3, Cuma gününe kadar 25.9 milyon $'lık bir fiyatla 15 pazarda hafta ortası açılışa başladı. Özellikle Meksika, Brezilya ve İtalya'da güçlü işler yapıyor.

ABD özel gişesinde bu hafta sonu açılış, David Cronenberg'den Cannes Film Festivali'nin Geleceği Suçları. Neon, filmi 750'den fazla sinemada vizyona sokuyor, bu da özel bir başlık için geniş bir yer kaplıyor. Tahminler, filmin açılışını 1 milyon dolar aralığında gösteriyor.

Kaynak: Billboard 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Admin

Joker 2 İçin Lady Gaga'yı Harley Quinn Olarak Görün

AAYANFd.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

DCEU'da WB'de neler olup bittiğini takip ediyorsanız, muhtemelen kamçınız var. Şu anda üç Batman (Affleck, Keaton ve Pattinson), üç Joker (Leto, Phoenix ve Keoghan) ve son haberler sayesinde iki Harley Quinn (Robbie ve yeni duyurulan Lady Gaga) var. Her gün iyiden çok kötü haber gibi görünen yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Amber Heard'ın yeniden rol aldığına dair söylentiler ve Ezra Miller'ı çevreleyen sürekli gelişen drama ile Lady Gaga'nın görünüşü daha iyi bir zamanda olamazdı.

Todd Phillips, Folie a Deux başlığıyla birlikte Instagram'da bir senaryo kapağı yayınladığında, spekülasyonlar çılgına döndü. İfadenin anlamı, ortak bir sanrısal bozukluğu ifade eder. Elbette Joker'le aynı rahatsızlığı paylaşan tek karakter, onun sevimli arkadaşı Harley Quinn'dir. Harley Quinn'in devam filminde yer almasının heyecanı birçok sohbete ve teoriye ilham verdi. Şansımıza, birçok yetenekli sanatçının sanat eserlerine de ilham kaynağı oldu. Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, hayranlar bu olasılık karşısında çıldırıyor. İşte Lady Gaga'nın manyak Harley olarak nasıl görünebileceğine bir bakış.

@Celments.Ink, süper kahraman ve çizgi roman seçimi ve konsept sanatına odaklanan ve uzmanlaşan bir çevrimiçi grafik sanatçısıdır. Sayfasında Superman olarak Jamie Dornan, Flash olarak Dylan O'Brian ve Nova olarak Ryan Gosling'den her şey var. Neredeyse 900 nerd Heaven ve “What If” gönderisine rağmen, iş konusunda heyecanlanmadan edemiyoruz. Lady Gaga'nın Harley olarak masaya koyma olasılığına bir göz attıktan sonra, sanatçı potansiyelini gösterdi. Basit görüntü, bir rezervasyon fotoğrafı için ayakta durması ve rahatsız edici bir bakış atmasıdır. Açıkça Phoenix'in Arthur Fleck'in deliliğine uyan birine benziyor, hayranların takvimlerini işaretlemeye başlaması için yeterli.

Lady Gaga'nın seriye dahil olması sadece Joaquin Phoenix'in havasıyla değil, aynı zamanda sıraya giren bir yetenekle de uyuşuyor. Phillips (belki de ilk çıkışındaki ezici çoğunlukla olumlu eleştirilerden cesaret alarak) devam filmini bir müzikal yapmayı seçti. Müzikten oyunculuğa geçiş, vokal yeteneği için yeni değil. Ve ikisi de Todd Phillips ile çalışmıyor. Variety'ye göre, oyuncu A Star Is Born için yapımcı olarak görev yaptığı sırada Phillips ile çalıştı. Performans Gaga'ya Oscar adaylığı kazandırdı ve oyuncu kadrosunda çok iyi bir rol oynayabilirdi.

Yine de, bu devam filminin ayrıntılarının çoğu gizli kalıyor. Hayranlar, Phillips'in bu filmleri daha büyük DCEU ile birleştirmeyi planlayıp planlamadığını hala bilmiyor. Aynı seride üç Batman, üç Joker ve şimdi iki Harley Quinn ile, zorlanmış hissedilebilirdi. Bununla birlikte, yukarıdaki görüntünün daha fazla incelenmesi üzerine, hayranların bir crossover ile yola çıkabileceğini düşünüyoruz. Lady Gaga'nın kemerinin altında Oscar'a layık iki performansı var: Bir Yıldız Doğuyor ve geçen yılki House of Gucci. Onu Phoenix ile birleştirmek, DC Evrenin tek başına olduğunda en iyi durumda olduğunu kanıtlayabilir.

Kaynak: Giant Freakin Robot

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Martin Lawrence, Çocuklarının Düğününü Eddie Murphy'ye Ödetmek İçin 'Deneyeceğini' Söyledi

AAM1Mpw.img?h=1080&w=1920&m=6&q=60&o=f&l

Martin Lawrence ve Eddie Murphy, gerçek hayattaki bir romantik komedi için gereken tüm malzemelere sahip.

57 yaşındaki Bad Boys for Life yıldızı, Jimmy Kimmel Live'ın Cuma günkü bölümünde kızı Jasmin Lawrence'ın Eddie'nin oğlu Eric Murphy ile potansiyel olarak bir "komedi süper bebek" tasarlaması hakkında şaka yaptı! çocukları geçen yıl Instagram yetkilisi olduktan sonra.

Lawrence, kendisi ve 61 yaşındaki Murphy hakkında, "Bunun hakkında konuşmadık" dedi. "Biz sadece işlerinden uzak duruyoruz ve kendi işlerini yapmalarına izin veriyoruz ve işlerine saygı duyuyoruz."

Ayrıca, 54 yaşındaki Kimmel ile şaka yaparak damadın babasının olası düğünleriyle ilgilenmesi geleneğini bir kenara bırakmaya istekli olduğunu itiraf etti: "Bunu Eddie'ye ödetmeye çalışacağım."

32 yaşındaki Eric, 26 yaşındaki Jasmin ile ilişkisini Haziran 2021'de ikisinin bir özçekimini paylaşarak açıkladı. Gönderiye, "SANA AŞIĞIM" yazdı.

Jasmin, önümüzdeki ay erkek arkadaşına mutlu bir doğum günü dileyerek birkaç tane daha sevdiği fotoğraf yayınladı. "Doğum günün kutlu olsun aşkım! Seni tanıdığım, seni sevdiğim ve yanımda olduğun için inanılmaz derecede şanslıyım" diye yazdı. "Daha nice nimetlere, kahkahalara ve güzel anılara şerefe! Seni çok seviyorum!!"

Martin ve Eddie ilk olarak 1992 komedisi Boomerang'da ve tekrar Life'da (1999) birlikte göründüler. Eddie ayrıca 2012'de boşandığı Shamicka Gibbs ile evlendiği Martin'in 2010 Beverly Hills düğününe katıldı.

Martin mezunu, daha önce 1995'ten 1997'ye kadar Jasmin'in annesi eski Miss Virginia USA Patricia Southall ile evliydi. Ayrıca Gibbs'le birlikte kızları Iyanna Faith ve 19 yaşındaki Amara Trinity'yi paylaşıyor.

Jasmin ayrıca babasının 2020 aksiyon devam filmi Bad Boys for Life'da görünen tomurcuklanan bir aktris.

Eric, Eddie'nin Bria, 32, Christian, 31, Miles, 29, Shayne, 27, Zola, 22, Bella, 20, Angel Iris, 15, Izzy Oona, 6 ve 3½ yaşındaki 10 çocuğunun en büyüğüdür. Max Charles. Eric'in annesi Paulette McNeely.

Kaynak: People

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Natalie Portman'ın Antrenörü, 10 Aylık Yorucu "Thor: Love and Thunder" Egzersiz Rutinini Açıkladı

AAYRjdH.img?w=768&h=511&m=6&x=284&y=33&s

“Thor: Love and Thunder”, Natalie Portman'ın 2013'teki “Thor 2”den bu yana ilk büyük Marvel Sinematik Evreni görünümüne işaret ediyor. “Black Swan” yıldızı, ilk iki “Thor” filmindeki Jane Foster rolünü yeniden canlandırırken, üçüncü kez ortaya çıkışı, Marvel hayranlarının daha önce yaptığı her şeyden önemli ölçüde farklı görünecek. Taika Waititi'nin yeni filmi, Gök Gürültüsü Tanrısı için bir aşk ilgisi olarak kenarda oturmak yerine, çekicini alıp kendi başına bir süper kahraman olarak giyindiğini görüyor.

Ama bunu yapmak için süper kahraman şekline girmesi gerekiyordu. Portman, aktif olarak kas eklemeye başlamadan önce birkaç ay kondisyonlama da dahil olmak üzere film için 10 ay çalıştı. Ve çekim başladığında, her gün sabah 4:30'da antrenman yapıyordu. Süreç, Variety ile yeni bir röportajda Portman'ın egzersiz rejimini özetleyen eğitmen Naomi Pendergast tarafından denetlendi.

Pendergast, "Natalie ile çalışmanın amacı ve ilk özeti, kol ve karın tanımını geliştirmekti." Dedi. "Ancak, Natalie'yi bu hedefe yaralanmadan güvenli bir şekilde ulaştırmak için yaklaşık dört ay önce vücudunu şekillendirmeye çalıştık. Bu, eklemlerini olumsuz yönde etkilemeden onu yukarı kaldırmak için yükü güvenli bir şekilde kaldırabileceğimiz anlamına geliyordu.”

Portman, yaralanma riski olmadan şişmeye başlayacak kadar uygun hale geldiğinde, yarışlara gittiler. COVID pandemisi sırasında antrenman yaptıkları için, ilk çalışmaların çoğu dambıl ile yapıldı. Ve bol bol boks.

Kol, sırt, göğüs egzersizleri, boks, atlama ve koşmayı içeren haftada üç kez üst vücudunu geliştirmeye çalıştık” dedi. “Diğer iki gün, Pilates tabanlı egzersizler, germe, serbest bırakma çalışması ve denge egzersizlerini içeren yaralanma önleme çalışmalarına ayrıldı.”

Tabii ki, doğru diyet olmadan egzersiz yapmak işe yaramaz ve Pendergast, Portman'ın vegan diyetine sadık kalırken kas ekleyebilmesi için de çalışmak zorundaydı.

"Natalie çok sağlıklı ve temiz bir diyete sahip son derece sağlıklı bir insan, bu yüzden yemeğinde büyük bir değişiklik yapmak zorunda kalmadık" dedi. "Natalie bir vegan, bu yüzden ihtiyaç duyduğu şekilde hacim kazanacak kadar protein alabilmesi için günde birkaç kez vegan bazlı protein tozları ekleyerek günlük miktarını artırmamız gerekti."

Kaynak: IndieWire

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

'Thor: Love and Thunder' yayını: Film Disney+'a ne zaman geliyor?

Thor'un dördüncü filmi Love and Thunder'ın vizyona girmesine az kaldı (8 Temmuz). Chris Hemsworth, Natalie Portman ve Christian Bale, Chris Pratt ve Tessa Thompson'ı da sayan oyuncu kadrosuna liderlik ediyor. Yönetmenliğini aynı zamanda 'Ragnarok'un da yönetmeni olan Taika Waititi'nin üstlendiği ve ilk tepkilere göre MCU'nun 4. Aşamasının en iyi filmlerinden biri.

AAYRYhl.img?w=768&h=474&m=6&x=315&y=126&

Film, Thor'u (Hemsworth) bir kendini keşfetme yolculuğunda takip edecek, ta ki adından da anlaşılacağı gibi tüm Tanrıları öldürmeye çalışan kötü adam Tanrı Kasabı Gorr'un planları tatiline müdahale edene kadar. Artık Mighty Thor olan eski kız arkadaşı Jane Foster da dahil olmak üzere eski arkadaşlarının yardımıyla, bir kez daha günü kurtarmak zorunda kalacak.

Marvel Studios başkanı Kevin Feige'in yakın zamanda bu destanın nerede olacağının açığa çıkmasının yakında gerçekleşeceğini söylediği alayla, hayranlar franchise'daki bu sonraki bölümü kaçırmak istemeyecekler. Filmin yayına girmesini beklemek istiyorsanız, buradan Disney Plus'a ne zaman geleceğine bakın.

'Thor: Love and Thunder' ne zaman yayınlanacak?

Filmin vizyona girmesi için resmi bir tarih yok, çünkü Disney, filmin gişede ne kadar iyi gittiğine bağlı olarak tiyatro penceresini değiştirebilir. Ancak, 'Love and Thunder'ın Disney+'a gelmeden önce 45 günlük özel bir sinema vizyona sahip olması bekleniyor, tıpkı 'Doctor Strange in the Multiverse of Madness' ve 'Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings' gibi.

Bunu akılda tutarak, 'Thor: Love and Thunder' Ağustos ayının sonunda Disney+'ta mevcut olabilir. Daha kısa özel tiyatro pencereleri pandemiden sonra sadece Marvel için değil, HBO Max ile anlaşması olan DC için de norm haline geldi.

Kaynak: Bolavip US

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Herkesin En Az Bir Kez Görmesi Gereken En İyi On Film

AAYPClT.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Senden Önce Ben (2016)

Çok satan yazar Jojo Moyes'in romanından uyarlanan Senden Önce Ben, gerçek bir romantizmin en önemli eseridir. Game of Thrones yıldızı Emilia Clarke ve Sam Claflin, ebeveynlerinin emriyle yardımlı intihar için İsviçre'ye seyahat etmeden önce altı ay beklemeye karar veren belden aşağısı felçli, narkotik bir milyarder olarak yer alıyor. Bu süre zarfında, yeni işe aldığı hırçın bakıcısı Louisa'ya (Emilia Clarke) aşık olur ve kaza onu felç ettiğinden beri olduğundan daha cüretkar bir şekilde yaşar.

Narin hikaye, aşkı ve hayatı kırılgan, geçici ve gerçekçi kapsamıyla tasvir eder ve özlü bir son için yer bırakmaz. (Tearjerker uyarısı: yanınızda bir paket Kleenex'e ihtiyacınız olabilir.)

AAYPotr.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Düştükçe Daha Zor (2021)

İçeri gir, suç seven mafya. Idris Elba (ünlü Rufus Buck), kovboyların, atların ve silahlı kavgaların olağanüstü bir anlaşma yaptığı, yönetmen Jeymes Samuel'in yönettiği bu yıldızlarla dolu Batılı uzun metrajlı ilk filmde Darth Vader.

Hikaye, ebeveynlerinin öldürülmesinin intikamını almak isteyen bir kanun kaçağı hakkındadır. Ancak bu sıradan yüzeyin altında, yolları kesişen iki çete arasındaki rekabet bağı vardır. Sandıklarından daha samimi iki gangster, oyuna olan aşkları onları sonsuz bir vahşet döngüsünde mat eder.

Hikaye ve film müziği olağanüstü ve gerilim, sonuna kadar bir kreşendo tutuyor. Bu film, vahşi batı haydutlarını halat çizmeli, parmakları tetikte olan herkesten hoşlanan veya herhangi biri için mutlak bir saattir.

AAYPhDw.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Muhteşem Gatsby (2013)

Bu hikaye, F. Scott Fitzgerald'ın romanının mükemmel bir uyarlamasıdır. Leonardo DiCaprio'nun canlandırdığı Jay Gatsby, West Egg halkı için her hafta sonu gösterişli partiler veren zengin bir Amerikan sosyetesidir. Partilerine katılsalar da hiç kimsenin tanışmadığı bir muamma, ta ki güzel Daisy'ye aşık olana kadar ve gizemi yavaş yavaş çözülüyor.

Klasik eser, bencillik ve histrionik toplumsal normların temel insanlık temalarını araştırıyor. Yine de, günlük savurganlığın enkazı altında, Bay Gatsby, yalnızlıktan uzaklaşan ve sonunda onun sonu olacak bir saplantıya giden bir tek boynuzlu attan başka bir şey değildir. Onunla ilgilenen ilk ve tek kişi olan meraklı komşusu Nick Carraway (Tobey Maguire) hikayenin anlatıcısıdır.

AAYPsbO.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Baba (1972)

“Büyük adamlar büyük doğmazlar, büyürler” ve “Reddedemeyeceğin bir teklif” gibi ünlü alıntıların kaynağı. Üçlemenin ilk bölümü olan Baba, bazı filmlerin zamansız mücevherler olduğunun somut kanıtı.

Bu İtalyan-Amerikan suç gerilim filmi, mafya Don Vito Corleone (Marlon Brando Jr.) ve onun en küçük oğlu Michael (Al Pacino), 2. Don Vito neredeyse öldürülmek üzereyken, Michael isteksizce babasının imparatorluğuna teslim olur ve bir suç ve şiddet dünyasına doğru yuvarlanmaya başlar.

Don Vito, uyuşturucu tacirliği yapan mafya rakipleriyle çalışmayı sert bir şekilde reddettikten sonra, aileler arasında soğukkanlı bir savaşla hızlı bir şekilde sonuçlanan bir dizi kısır olay ortaya çıkar. New York metropolünde geçen heyecan verici bir intikam, ihanet ve ailenin merkeziliği hikayesi.

AAYPxAC.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Başlangıç (2010)

Ödüllü yönetmen Christopher Nolan'ın adını duyduğunuzda aklınıza ne geliyor? Büyüklük, değil mi? O zaman Inception, henüz izlememiş olanlar için mutlaka izlenmesi gereken bir yapım. Ya da belki sahip oldunuz (ve bundan hoşlanmadınız); ikinci kez çekicilik.

Bilimkurgu gerilim filmi, bir fikri hedefin bilinçaltına yerleştirmek için tutulan 'rüya mimarları' Cobb (Leonardo DiCaprio) ve Arthur'un (Joseph Gordon-Levitt) hikayesini takip ediyor. Tanınmış bir suçlu olan Cobb'a temiz bir sayfa ve imkansızı başarabilirse eve dönme şansı vaat ediliyor. Ancak rüyalar ve gerçekler arasındaki çizgi bulanıklaştıkça, işler kısa sürede kontrolden çıkar.

Tüm incelikleri ve tuhaflıklarıyla, olay örgüsü, yüceliğin tanımıdır ve filme Akademi Ödülleri'nden birini kazandıran sinematografi, saf bir dâhidir.

AAYPClQ.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Esaretin Bedeli (1994)

Umut birçok insan için pek çok şeydir - sizi hayatta tutan ya da sizi deli eden ve sonunda öldüren şeydir. Bazılarına göre, belki de en iyi şeydir. Andy Dufresne (Tim Robbins), karısını ve sevgilisini öldürmekten haksız yere suçlu bulunur ve Shawshank hapishanesinde iki müebbet hapis cezasına çarptırılır.

Orada farklı bir hayata ve anlatılamayacak kadar çok hikayeye sahip mahkûmlara tanık olur. Anlatı seslendirmesi filme teatral bir hava katan Red (Morgan Freeman) ile arkadaş olur.

Esaretin Bedeli, sistemde kalmak için her şeyi yapan kurumsallaşmış mahkumların, hayal kurmaya cüret eden diğerlerine ve rüzgarla yelken açan altın ortalamaya ışık tutuyor.

Stephen King'in serileştirilmiş romanından uyarlanan filmin orijinal senaryosu Frank Darabont'a ait. Gerçekten yaşamak için ne gerektiğini merak eden herkese şiddetle tavsiye edilir.

AAYPaz4.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Prestij (2006)

Batman'in bir adamı bayılttığını ve Wolverine'in bir binayı delip geçtiğini gördünüz, ama onların aynı ellerle sihir yaptığını gördünüz mü?

Bir nüfuz ve üstünlük oyununda, her biri ayakta kalan son adam olmak için manik olan, birbirine karşı eşleşen iki usta arkadaş vardır.

Angier (Hugh Jackman) ve Borden (Christian Bale) sihirli bir ikili olarak başlarlar, basit eski numaralar yaparlar, ta ki işler hızla değişene kadar, ani bir trajedi, bir yanlış hesaplama nedeniyle iki arkadaşı yeminli düşmana dönüştürür. Borden nihai bir illüzyon icat edip kasabanın hayranlığını kazandığında, Angier onu alt etmek için her yolu deneyecektir.

Ancak, Angier'in yanılsamayı yeniden yaratmasına yardım eden bilim adamı Nikola Tesla'nın tanımladığı gibi, takıntı, sonunda yok eden bir şeydir. Özellikle diyalog ve büyüleyici dönüşler ve gerilim için on puan.

AAYPotH.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Forrest Gump (1994)

Robert Zemeckis'in yönettiği bu duygusal hikaye, düşük IQ ile doğan bir çocuk hakkında. Forrest Gump'ın (Tom Hanks) kendisi tarafından anlatıldığı şekliyle hikaye, kendisini eski tarihi olayların merkezinde, çevredeki insanlara yardım ve ilham verirken bulduğu yıllar boyunca geri gitmesini sağlar - tüm bu sırada ilk ve gerçek olanı hatırlatır. aşk.

Forrest Gump, olaylar devam ederken dünyayı dolaşır ve kaderini bulur. Hayatın hiç bitmeyen bir yolculuk olduğunu ve ne olursa olsun onu kabul etmeyi öğrenir, çünkü "devam edebilmek için önce geçmişi arkanda bırakmalısın." Ölümcül mizahı ve basit masumiyetiyle ilham veren Forrest Gump, bir devrime de öncülük edebilirdi.

AAYPuXJ.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Müziğin Sesi (1965)

Görülmesi gereken filmler listesinde, bu bir zirvedir. Robert Wise tarafından yönetilen bu klasik müzikal, animasyonu ve birbirinden daha farklı olamayacak iki insan arasındaki savunmasız tutkuyla sonsuza dek hatırlanacak.

Filmdeki ana temalar arasında müzik, aile, inanç, cesaret, aşk ve hepsinden önemlisi, değişimin güzel olasılıkları yer alıyor. Baskın müzik temasının simgesi olan film, bitiş notaları çalındıktan çok sonra dinleyicinin kalbinde kalan ve hafızayı ısıtan bir şarkının metaforudur. Büyüleyici karakterlerden kasıtsız romantizme ve parçanın komikliğine kadar, sevilmeyecek ne var?

AAYPxAN.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Rebeka (1940)

Rebecca, Alfred Hitchcock tarafından yönetilen ve siyah-beyaz olarak filme alınan, sürükleyici bir psikolojik gerilim filmi. Tipik vahşet ve canavarlar olmadan, ancak daha incelikli, empoze edilmiş bir şekilde korku unsurları içerir.

Maxim de Winter (Laurence Olivier), Rebecca (Joan Fontaine) adlı genç bir kadına aşık olur ve aralarında toplumsal standartlar açısından bir boşluk olsa da, yadsınamaz bir karşılıklı çekim de vardır. Rebecca, onun sadece Maxim için ucuz bir toparlanma olduğu konusunda uyarıya kulak asmayı reddeder ve kısa süre sonra ikinci karısı olur.

Onu malikanesi Manderley'e götürür ve burada uğursuz kahya Bayan Danvers (Judith Anderson) ile tanışır. Ancak Manderley'nin her zaman ölü karısının gölgesinde kaldığı bir yerde yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Görünüşe göre herkes, özellikle de Bayan Danvers, eski Bayan de Winter'a hala takıntılı. Sinematografi için tek kelime - olağanüstü. Rebecca heyecan verici bir yolculuk, başka bir zamana ve çağa yolculuk.

Kaynak: Wealth Of Kings

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Admin

Scarlet Witch, Jimmy Fallon'ın ağzını kapatarak bir ulusun hayallerini gerçekleştiriyor

Scarlet Witch az önce dünyaya gücünü serbest bıraktığını gösterdi. Doctor Strange in the Multiverse of Madness'ta, kayıp çocuklarıyla yeniden bir araya gelmeye çalışırken çok yönlü bir öldürme çılgınlığına gitti. Bu onun Kamar-Taj'a bir saldırıda kanlı bir yıkıma yol açtığını, Manhattan'ı kasıp kavuran canavarca dokunaçlı yaratıkları çağırdığını ve Earth-838'in Illuminati'sini korkunç bir şekilde yok ettiğini gördü.

AAW7tXx.img?w=768&h=432&m=6&x=394&y=89&s

Ama Jimmy Fallon'ın ağzını silmek için güçlerini kullandıktan sonra? Scarlet Witch, aşağıda görebileceğiniz gibi, 'kahramanlar' sütununa geri dönmüş olabilir.

Bu, Scarlet Witch'in gülünç derecede güçlü Black Bolt'u ağzını silerek yendiği Multiverse of Madness'ın en unutulmaz anlarından birine eğlenceli bir referans. Gidecek başka bir yeri olmayınca, sesinin gücü kafasına geri dönüyor ve kafatasını açarak, mümkün olan en kısa sürede daha fazla Sam Raimi MCU filmine ihtiyacımız olduğunu kesin olarak kanıtlıyor.

Röportajın kendisinde Olsen, MCU'nun geri dönüşünü dışlamadı. Sonuçta, Wanda o tapınağı kendi üzerine yıkıyor gibi görünse de aslında bir ceset görmedik. Daha sonra “Geri gelmeliyim” dedi, ardından şaka yollu bir şekilde hayranların Marvel’i onu diriltmesi için “korkutmasını” istediğini söyledi.

Multiverse of Madness'tan sonra Scarlet Witch'e bir süre ara verileceğini düşünüyoruz ama What If…?'in gelecek sezonlarında karşımıza çıkarsa şaşırmayız.

Olsen, yedi yılı boyunca MCU'daki en tatmin edici karakter dizilerinden birini teslim etti ve kimse onun öfkesini yakın zamanda unutamayacak - ve sonunda Jimmy Fallon'ı kapatmak, onun ne kadar harika olduğunu gösteriyor.

Kaynak: We Got This Covered

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Tom Cruise, Top Gun: Maverick'in Gişe Başarısı Sayesinde Daha Zengin Olma Yoluna Girdi

Sinema tarihinde, bir filmin kârından pay almak için oldukça büyük bir ücret paketini göze alan bazı aktörler olmuştur. Tom Cruise, nostaljik mega hit Top Gun: Maverick'ten son birkaç hafta içinde gişede 1 milyar doları geçen filmin ardından akıllara durgunluk veren miktarda para kazanan bir sonraki aktör olabilir. 30 yıldan fazla bir süre sonra Pete “Maverick” Mitchell rolüne geri dönersek, hiç kimse Top Gun devam filminin gişe rekorunu kırarak yılın ve Cruise'un kariyerinin en büyük filmi olacağını tahmin etmemişti.

AAYVUDZ.img?w=768&h=403&m=6&x=398&y=112&

Puck News tarafından hazırlanan bir rapora göre, filmin gelişiminin ilk aşamalarında yapılan bilinçli bir anlaşma sayesinde Cruise, filmde oynaması için kabul edilen 12,5 dolarlık taban maaşından çok daha fazlasını kazanmaya devam ediyor. Raporda, Hollywood'un en tanınmış aktörlerinden biri için ilk ödemesi düşük görünse de, bunun nedeni Cruise'un potansiyel bir “filmin ilk dolarlık brütünün yüzde 10'unu, yürüyen merdivenlerle artıracağından” ayrıntılarıyla devam ediyor. belirli kilometre taşlarında yüzde. Bu madde Paramount'un 125 milyon dolarlık kârına kadar yürürlüğe girmese de, bunun olmayacağına dair bir korku yok ve akış karı, kiralamalar ve dijital kopyaların gelmesiyle Cruise, 60 milyon dolar arasında bir toplam ödeme paketi alabilir. Top Gun: Maverick için 100 milyon doların üzerinde.

Tom Cruise Yakında Görevini Getirecek: İmkansız Franchise
Tom Cruise'un Maverick dönüşüyle altını vurduğuna şüphe olmasa da, 60 yaşındaki oyuncunun Mission: Impossible serisinin doruk noktasıyla ufukta daha fazla hit var. Tehlikeli aksiyon kahramanı rollerini geri çekmek isteyen Cruise çağında birçok aktör olsa da, Cruise kısa süre önce Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One'dan bir sahne için bir kez daha ölüme meydan okurken görüldü.

Cruise son zamanlarda, uçak ters çevrilirken, uçuşun ortasında bir çift uçaktan sarkan görüldü. Bu, daha önce film setinde bir trenin tepesinde dövüşürken, bir motosikletten atlarken ve daha fazlasını filme mümkün olan en gerçekçi aksiyon sahnelerini getirmek için her zamanki özverili çabasında görülen adrenalin bağımlısı oyuncu için yeni bir şey değil. büyük ekran.

Raporlara göre, Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One, yalnızca büyük heyecanlar yaşatmakla kalmayacak, aynı zamanda hayranların Mission: Impossible – Dead'de franchise'ın nasıl sona erdiğini öğrenmek için bütün bir yıl beklemesine neden olacak bir uçurumla sona erecek. Hesaplaşma İkinci Bölüm. Ethan Hunt gibi Cruise'un son filmleri artan gişe hasılatı elde ederken, Cruise'un portföyüne yakında 1 milyar dolarlık bir film daha eklemeyeceğini gösteren hiçbir şey yok. Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One'ın Amerika Birleşik Devletleri'nde 14 Temmuz 2023'te Paramount Pictures tarafından vizyona girmesi planlanıyor. Son devam filmi Dead Reckoning Part Two'nun 28 Haziran 2024'te vizyona girmesi planlanıyor.

Kaynak: MovieWeb

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Natalie Portman Roma'da çok ateşli ve bu hafta daha fazla ünlü ünlü fotoğrafı

AAZkxsE.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

AAZkqmw.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

The Bachelorette 19. sezonun yıldızları Rachel Recchia ve Gabby Windry, 6 Temmuz 2022'de New York'ta yeni sezonun özel bir önizlemesi için AMC Lincoln Square 13'e geliyor.

AAZgrel.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Hugh Grant ve eşi Anna Eberstein, 6 Temmuz 2022'de Londra'daki All England Lawn Tennis and Croquet Club'daki Merkez Kortta Wimbledon Tenis Şampiyonası'nın 10. gününü izliyor.

AAZjTL8.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Nicole Kidman, 6 Temmuz 2022'de Paris Moda Haftası kapsamında Balenciaga'nın Haute Couture Sonbahar/Kış 2022/2023 defilesi sırasında podyumda yürüyor.

AAZfekS.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Zoey Deutch, 5 Temmuz 2022'de Paris Moda Haftası kapsamında Giorgio Armani Prive Haute Couture Sonbahar/Kış 2022/2023 defilesine katılıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Admin

MODOK Neden Ant-Man 3 (Karınca Adam 3) İçin Mükemmel Bir Seçim?

Marvel Studios'un San-Diego Comic Con 2022'deki H Salonu paneli, bir sonraki Ant-Man filmi Ant-Man ve Wasp: Quantumania'nın bir fragmanı da dahil olmak üzere önümüzdeki dört yıldaki Marvel Sinematik Evreni (MCU) projelerini yayınladı. Henüz internette görünmeyen fragman, Bill Murray'in filmdeki rolünü doğruladı ve Jonathan Majors'ın Fatih Kang'ına yeni bir bakış getirdi. Ancak yeni fragmanın bir anlık görüntüsünde, kaçık, koca kafalı kötü adam M.O.D.O.K. gösterilir. Ve Karınca Adam filmlerinin tipik olarak komik ve neşeli bir tonu olduğundan, M.O.D.O.K. mükemmel bir ektir.

AAZUAi8.img?w=768&h=384&m=6&x=431&y=223&

M.O.D.O.K.'un tuhaf görünümü -- mekanize bir sandalyede kocaman bir kafa ve küçücük bir vücut -- onu ciddiye almayı zorlaştırabilir. Genellikle komedi etkisine alışan doğal olmayan yüksek zeka seviyeleri nedeniyle oldukça kibirli ve bencil olduğu biliniyor. "Yalnızca Öldürmek İçin Tasarlanmış Mekanize Organizma"nın kısaltması olan adı bile, onu korkunç bir kötü adamdan çok kötü bir adam gibi gösteriyor. Gwenpool'un çizgi romanlardaki en önde gelen kötü adamlarından biri olmasının bir nedeni var: Üstün zekasına ve yıkıcı narsisizmine rağmen onunla dalga geçmek kolay. Ama M.O.D.O.K.'un absürt karakter tasarımı, adı ve özellikleri onu Reed'in MCU'nun küçük köşesine çok yakışıyor.

Reed'in Bring It On ve Yes Man gibi romantik komedileri yönetme deneyimi nedeniyle Ant-Man filmleri her zaman daha tasasız olmuştur. Ve Luis'in uzun soluklu ve teğetsel hikaye anlatma tarzı, Scott'ın büyüyen ve küçülen fırlatma diskleri ve soygundan ilham alan olay örgüleri, kendileri ve süper kahraman türüyle dalga geçen harika süper kahraman tuhaflıkları yaratıyor. M.O.D.O.K. büyük boy Hello Kitty PEZ makineleri ve sümüksü CEO kötü adam Darren Cross'un yanı sıra tam da bu dünyaya uyuyor. Kısa ömürlü Hulu şovu M.O.D.O.K.'da, baş karakter sık sık zekası veya yenmeye çalıştığı İntikamcılar'ın beceriksizliği hakkında küstah ve hicivli espriler yaptı, bu da umarım Quantumania'ya taşınır.

Çünkü M.O.D.O.K. hayattan çok daha büyük bir karakter, onun saçmalıkları ve tuhaflıkları Quantumania'daki şakanın kıçı olması muhtemel. Reed sık sık fiziksel komediyi sevdiğini iddia ediyor ve M.O.D.O.K.'un uçan sandalyesi ve devasa yüzünün yaklaşmakta olan Ant-Man filminde nasıl bir mizah kaynağı olabileceğini görmek kolay. Scott'ın MCU'nun şakayı seven "herkes" rolündeki rolü, onu karşılaştığı kahramanlar ve varlıklar karşısında dehşete düşürecek bir konuma getiriyor ve M.O.D.O.K.'un absürt görünümü daha fazlasının kaynağı olabilir -- ağır film daha rahat.

İLGİLİ: Ant-Man 3'ün Kathryn Newton'u Yetişmiş, Kusurlu Cassie Lang'i Takılıyor

M.O.D.O.K.'u kimin seslendireceği hakkında bir bilgi olmasa da, bazı söylentilerin dalga geçtiği gibi Jim Carrey veya onu Hulu'nun M.O.D.O.K.'unda oynayan Patton Oswalt olabilir. Neden M.O.D.O.K. MCU'da ilk çıkışını bu kadar geç yapıyor, çizgi romanlarda tarihsel olarak bağlı olduğu organizasyon - Advanced Idea Mechanics (AIM) - yeniden sorun çıkarıyor olabilir. AIM, MCU'ya ilk çıkışını Iron Man 3'te, hastalık tedavi eden teknoloji Extremis'i geliştirmeye çalışan kötü adam Aldrich Killian ile yaptı. AIM, 2013'ten beri MCU'nun ciddi bir parçası olmasa da, M.O.D.O.K.'un çıkışı, daha büyük hikayeye dönebileceği anlamına geliyor.

Quantumania, şimdi M.O.D.O.K.'da iki kötü adama sahip olacak şekilde şekilleniyor. ve Fatih Kang. Ve SDCC'den gelen teaser fragmanı Kang'ın karakterinin nasıl olacağını gösteriyorsa, o zaman M.O.D.O.K. muhtemelen filmin kötü komedi rölyefi olarak hizmet edecek. Ancak kötü adamı kimin seslendirdiğine veya AIM'in çıkışından neredeyse on yıl sonra neden MCU'ya geldiğine bakılmaksızın, Reed M.O.D.O.K.'un sıra dışı karakterini ve narsist kişiliğini Quantumania için sonuna kadar kullanmak zorunda.

17 Şubat 2023'te vizyona giren Ant-Man and the Wasp: Quantumania'da M.O.D.O.K.'un ilk live-action MCU'sunu yakalayın.

Kaynak: CBR

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Spotted: O Zaman ve Şimdiki Gossip Girl'ün Orijinal Oyuncusu

Benekli: Dedikoducu Kız mezunu Taylor Momsen 26 Temmuz'da 29. doğum gününün tadını çıkarıyor. Daha önce Little J olarak bilinen aktrise OG CW serisinin geri kalanıyla ilgili bir güncellemeden daha iyi ne hediye verebiliriz?

AAZXUFA.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

AAZYGin.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

AAZYOCV.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

AAZYGST.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

AAZYGiN.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

AAZYuVl.img?w=800&h=415&q=60&m=2&f=jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.