Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Ateistler Bir Okuyun

ihgg

Önerilen İletiler

1.Tesadüf nedir? Bana birisi bunu izah etsin!

2.Meyva sinekleri dikkatimi çekti , saklıgerçeğe soruyorum:

Sakın bu sinekler aniden oluşmuş olmasın! Aman Allah'ım ! Bu nasıl iştir?

Ara geçiş olmadan sıfırdan bir sinek ha ! :) Hemde meyve sineği ! :D

cevap bekliyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 87
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

doga kanunlari tesadufleri yaratıyor yani ? ben böyle anladım yok eger böyle demek istemediysen acıkla...

Haklisin bende sizle beraberim, dahada ileri gidelim 1 saniye yasiyan 1 milimlik kus da var, saniyeyi 44 bölerek yasamini aksettiler televizyona.

((: yazik su kuslara belkide daha uzun yasasaydilar ınsan olacakalri ne dersiniz? :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tesadüf, doğa kanunlarının kendini açığa vurma şeklidir.

Örnek vererek anlatırsanız sevinirim.

Yani bana yazın diyinki,doğa kanunları ( neyse bu kanunlar

:) ) böyle böyle yapınca böyle böyle oluyor.

Siz buna birer örnek verin, ben size bununla ilgili bir soru sormak istiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunu anlamak için kuantum fiziğine inmek lazım. Kuantum kanunları, doğa kanunlarının bir parçasıdır. Atomaltı parçacıklar bir yandan kuantum kanunlarına uyarlar diğer yandan belirsizlik prensibi maddenin ayrılmaz bir özelliğidir.

Yani siz henüz bilmediğiniz bir şeyimi iddia ediyorsunuz?

İlginç yani...Hem bilmeyeceksin , hem mangalda kül bırakmayacakısın :)

Sorum hala aynı, birer örnek doğa kanunu istiyorum.Tesadüf olsunlar ama.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Quantum Fizigine inince nedendir bilinmez Tabnriya Ulasiliyor...

Tasavvuf a ve Mistik dusunceye variliyor nedendir bilinmez?

mesela taslarin sekilleri.. bir tas seklini kendimi belirliyor? kendimi girinti cıkıntılarini nerede delinecegini nerede delinmeyecegini belirliyor?

Quantum fiziğine inildiği zaman diyalektik materyalizme ulaşılır. Bir taşın kendi şeklini belirlemesi diye bir şey olabilir mi. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Azadi madem çok istedin işte sana bir örnek. Mesela bir kimyasal denklem.

C + O2 =>CO2

Burada Evrendeki hangi karbon atomu ile hangi oksijen molekülünün bir araya geleceği belli değildir. Olay rastlantısaldır. Reaksiyon kendiliğinden meydana gelir ve karbondioksit açığa çıkar. Bu reaksiyon tamamen doğal bir olay olup bunun için bir yaratıcıya gerek yoktur. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

C + O2 =>CO2

Burada Evrendeki hangi karbon atomu ile hangi oksijen molekülünün bir araya geleceği belli değildir. Olay rastlantısaldır. Reaksiyon kendiliğinden meydana gelir ve karbondioksit açığa çıkar. Bu reaksiyon tamamen doğal bir olay olup bunun için bir yaratıcıya gerek yoktur. :)

Örneği kuantumdan değil, mikrokimyanın iyice yukarılarındaki ''moleküllerinden'' vermişsiniz.

Olsun sorun değil :)

Peki bunları hangi rastlantılar bir araya getirdi ? Bunu istiyoruz sizden neden yazmıyorsunuz :)

Örneği vermişsiniz ama,buyurun siz karpuzu yiyin, işte böyle bişe karpuz....demek gibi olmuş yani. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çok kısa ve çok bilindik bir soru olacak ama gerçekten ne yanıt vereceğinizi ve vereceğiniz yanıtları inanarak verip vermeyeceğinizi merak ediyorum sayın raslantı ve diğer arkadaşlar.

Günümüz insanı bellidir ortadadır. Uzaya çıkan bilinmedikleri araştıran inşa eden üreten tüketen vs. vs.

Kafatası gibi mükemmel bir koruyucu kalkan ile çepe çevre çevrilmiz muazzam bir işletim sistemi (beyin).

şimdi sorum şu: yeterli miktarda çimento, yeterli miktarda kum ve yeterli miktarda su mevcut elimizde, bunları ayrı ayrı yerlere bırakalım. bu mevcut malzemeden (cansız maddeler) empire state gibi bir binanın ortaya çıkması ne derece mümkündür?

mümkünse yaptığınız olasılıkları da yazabilir misiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne söylemek istediğinizi açık açık söyler misiniz?

Hoş bulduk:

Sayın , saklıgerçek,haksöz,evrensel,darwin,stalin,lenin :) Bende sizi merak etmiştim :)

Bu mudur yani?

Ne söylemek istediğim açık anlaşılmadığını zannetmiyorum.

çok kısa ve çok bilindik bir soru olacak ama gerçekten ne yanıt vereceğinizi ve vereceğiniz yanıtları inanarak verip vermeyeceğinizi merak ediyorum sayın raslantı ve diğer arkadaşlar.

Günümüz insanı bellidir ortadadır. Uzaya çıkan bilinmedikleri araştıran inşa eden üreten tüketen vs. vs.

Kafatası gibi mükemmel bir koruyucu kalkan ile çepe çevre çevrilmiz muazzam bir işletim sistemi (beyin).

şimdi sorum şu: yeterli miktarda çimento, yeterli miktarda kum ve yeterli miktarda su mevcut elimizde, bunları ayrı ayrı yerlere bırakalım. bu mevcut malzemeden (cansız maddeler) empire state gibi bir binanın ortaya çıkması ne derece mümkündür?

mümkünse yaptığınız olasılıkları da yazabilir misiniz?

Bunları iddia eden de cevap verende yine sizlersiniz bilimde tesadüf diye birşey olmaz.Birşey yoktan var olmaz vardanda yok olmaz tesadüf sadece ve sadece din kitaplarında olur.Bu yüzdende dinle bilim çelişir.

Örneği kuantumdan değil, mikrokimyanın iyice yukarılarındaki ''moleküllerinden'' vermişsiniz.

Olsun sorun değil :)

Peki bunları hangi rastlantılar bir araya getirdi ? Bunu istiyoruz sizden neden yazmıyorsunuz :)

Örneği vermişsiniz ama,buyurun siz karpuzu yiyin, işte böyle bişe karpuz....demek gibi olmuş yani. :D

Rastlantı diye birşey sadece dini kaynaklarda olur bilimin rastlantıyla işi yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne söylemek istediğim açık anlaşılmadığını zannetmiyorum.

Yani ben himyatayım ,

sizde :

haksöz,evrensel,saklıgerçek,****** ve ******** öyle mi :)

iyi memnun oldum o zaman.

HEEYYYYY forum yöneticisi kardeşim:

Sizin forumda acil müşahade bölümünüz var mı acaba :)

Sorunlu bir arkadaşla karşı karşıyayımda...!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya Hû bide su Muzun evriminide aciklayin simdi aklima takildi :)

Cidden merak ediyorsanız birsürü bilimsel kitap va ama sizin bilimle ilgilendiğinizi zannetmıyorum.Risalelerde de evrimi bulamazsınız.Ayrıva evrim pat diye hadi açıkla bakalım diye açıklanmaz.Merak ederseniz ingilizceniz varsa kaynak gönderebilirim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rastlantı diye birşey sadece dini kaynaklarda olur bilimin rastlantıyla işi yok.

Sayın saklı gerçek, iyice irtifa kayb ediyorsunuz.

Bakın rastlantı yoktur sözünü sizin iklimden birisi ''rastlantı'' kardeş söylemiş:

C + O2 =>CO2

Ben rastlantı yoktur derken,siz var diyorsunuz.

Arkamı dönmeme fırsat vermeden bu kez:

Kim demiş rastlantı yok diye... konuşuyorsunuz :)

Aranızda anlaşın önce! Ne dersiniz..!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.