Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İZİNDEYİZ ATAM.

Misafir CYRANO

Önerilen İletiler

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ben ölürsem soylu milletimizin beraber yürüdüğümüz yoldan asla ayrılmayacağına eminim; bununla gönlüm rahat!

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ATAM İZİNDEYİZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye halkı, yüzyıllardan beri hür ve bağımsız yaşamış ve istiklali, yaşamanın gereği olarak düşünmüş bir milletin kahraman evlatlarıdır. Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır...

M.Kemal ATATÜRK

Kalplerimizde her daim yaşayacaksın..Ruhun şad olsun :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

A klıma kazandığın zaferler geliyor

T akvim yaprakları 10 Kasım'ı gösteriyor

A ğlıyorum boğulmuşum bu dersin yasa

T arihte olmasın asla böyle bir gün daha

Ü zerinde taşıdığın sarsılmaz imânla

R ahat uyu sen ATAM;

K orunacaktır ebediyen kurtardığın bu vatan

ATAM izindeyiz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

" İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!"

"

Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben, milletimin ve büyük ecdadımın en kıymetli mirasından olan bağımsızlık aşkı ile yaratılmış bir adamım! Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından tanıyanlarca bu aşkım bilinir. Bence bir millette şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın yerleşmesi ve yaşaması, mutlaka o milletin hürriyet ve bağımsızlığına sahip olmasına bağlıdır. Ben şahsen, bu

saydığım özelliklere çok ehemmiyet veririm ve bu özelliklerin kendimde varlığını iddia edebilmek için milletimin de aynı özellikleri taşımasını şart ve esas bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evlâdı

kalmalıyım! Bu sebeple millî bağımsızlık, bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri gerektirdiği takdirde insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet gereğinden olan dostluk ve siyaset münasebetlerini, büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin de bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanıyım!"

ALLAH YATTIĞI YERİ NUR ETSİN... :clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Rahat uyu diyeceğim,

biliyorum ki yattığın yerde rahat değilsin.

Dün akşam TV de Genelkurmay arşivlerinden

Kurtuluş Savaşı görüntüleri yayınlandı.

Daha önce yayınlanmayan görüntüler

Erkekler kıyasıya vuruşurken,

hemen gerilerinde bakraçlarıyla onlara

su taşıyan kadınlar,

nazım'ın dediği gibi

o mübarek ve korkunç elleri ve yüzleri ile

kadınlar kadınlarımız...

Biri beyaz entarisi ve yazması ile biraz doğruluyor

suyu uzatmak için yere yatmış erkeklerden birine.

Bir şey oluyor ne olduğunu anlamıyor, vuruluyor

belli ki bir ah bile demiyor, ya da kimbilir o gürültünün

patırtının içinde duyulmuyor bile feryadı,

sonra sessizce, sanki savaşanlara mani olmaktan

utanırmış gibi, memleketin kurtuluşuna kendi acısı

için engel olmak istemezmiş gibi,

sessizce kenara yığılıveriyor.

Çatal elimden düşüyor, boğazım düğümleniyor,

dolu gözlerle izliyoruz tokat gibi yüzümüze çarpan

kareleri,

utanıyoruz sonra, senin şahsında,

adını sanını bilmediğimiz kahramanlardan,

artık bir masal gibi gelen,

sadece devletin kutladığı

ya da arabesk sanatçılarla "coşup"

birbirimizle itler gibi dalaştığımız

Cumhuriyet kutlamalarına bakınca

bu film karelerine bile geçecek kadar

talihli olmayan nice mübarek kadının ve erkeğin

önünde utanıyoruz.

Ruhun şad olsun,

biz de analım seni

adet yerini bulsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. "

"Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. "

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

rahat uyu ATAM rahat uyu..............

Tarih: Düzenleyen: made in turkey!
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz beni hâlâ anlayamadınız.

Ve anlamayacaksınız çağlarca da...

Hep tutturmuş "Yıl 1919, Mayıs'ın 19'u" diyorsunuz.

Ve eskimiş sözlerle beni övüyor, övüyorsunuz.

Mustafa Kemal'i anlamak bu değil,

Mustafa Kemal ülküsü, sadece söz değil.

Bana, muştular getirin bir daha uygar uluslara eşit yeni buluşlardan...

Kuru söz değil, iş istiyorum sizden anladınız mı?

Uzaya Türk adını Atatürk kapsülüyle yazdınız mı?

Beni seviyorsanız eğer ve anlıyorsanız; laboratuvarlarda sabahlayın, kahvelerde değil.

Bilim ağartsın saçlarınızı.. Kitaplar..

Ancak, böyle aydınlanır o sonsuz karanlıklar...

Demokrasiyi getirmiştim size, özgürlüğü..

Görüyorum ki, hâlâ aynı yerdesiniz, hiç ilerlememiş, birbirinize düşmüşsünüz, halka eğilmek dururken.

Hani köylerde ışık, hani bolluk, hani kaygısız gülen?

Arayı kapatmanızı istiyorum uygar uluslarla.

Bilime, sanata varılmaz rezil dalkavuklarla.

Bu vatan, bu canım vatan, sizden çalışmak ister, paydos övünmeye, paydos avunmaya, yeter, yeter!

Mustafa Kemal'i anlamak aldatmak değil,

Mustafa Kemal ülküsü, sadece söz değil...

Halim Yağcıoğlu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

- 10 Kasım 1938 Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sabah saat 9.05'te Dolmabahçe Sarayı'nda 57 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

AKRANLARINA NİSBETLE ÇOK ERKEN DİYEBİLECEĞİMİZ BİR YAŞTA HAYAT GÖZLERİNİ YUMDU. BU ÖNCELİKLE ONUN SAVAŞTAN SAVAŞA SÜRÜKLENEN ZOR BİR HAYAT YAŞAMASI İLE İLGİLİYDİ. SAĞLIĞINA DİKKAT EDEMİYORDU, ZİRA CEPHELERDE BİR ZABİT İÇİN BU HER ZAMAN MÜMKÜN BİR İŞ DEĞİLDİ.

TÜRK MİLLETİ ONU ENVER PAŞA İLE BİRLİKTE BAZI SUBAY ARKADAŞLARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ TRABLUGARP MÜDAFASI İLE TANIDI ( EN AZ STALİNGRAD MÜDAFASI KADAR, MEDİNE MÜDAFASI KADAR ZORDU VE MÜDAFA KENDİ İÇİNDE BAŞARILI OLMUŞTU. )

TRABLUSGARPTAN ÖNCE DE 31 MART VAKASINI MÜTEAKİP HAREKET ORDUSU İLE ŞEHRE GELEN ORDUDA BULUNAN KURMAY YÜZBAŞILARDAN BİRİYDİ. PADİŞAHLA BİRLİKTE ALMANYA SEYAHATİNE KATILMASI SARAYDA DA TANINMASINDA ÖNEMLİ BİR NEDEN OLMUŞTU. DAHA YILLAR ÖNCE BALKANLARDA KRİSTAL MEYHANESİNDE ARKADAŞLARINA SEN MALİYE NAZIRI OLACAKSIN, SEN HARBİYE NAZIRI OLACAKSIN DİYOR, ARKADAŞLARININ PEKİ SEN NE OLACAKSIN SORUSUNA İŞTE BU GÖREVLERİ SİZE VEREN KİŞİ OLACAĞIM DİYECEK KADAR KENDİNE GÜVENİ TAM VE MÜKEMMELDİ.

ASKELİK HAYATI BOYUNCA KENDİNE GÜVENİ VE ÖNDERLİK VASFI HEP ÖN PLANDA OLMUŞTU. FİKİR OLARAK ZİYA GÖKALP'TEN ETKİLENDİ. BUNDAN BAŞKA TANZİMAT EDEBİYATÇILARINI VE ONLARIN HÜRRİYET DÜŞÜNCELERİNİ ERKEN YAŞLARDAN İTİBAREN OKUDUĞUNU DA BİLİYORUZ. BİLİME VE BİLİM ADAMINA OLAN SEVGİSİ ONU CUMHURİYETİ KURDUKTAN SONRA DA BU ALANDA HALEN AŞILAMAYAN CİDDİYET VE SAMİMİYETTE REFORMLAR YAPMAYA SÜRÜKLEMİŞTİ.

DİNE OLAN BAKIŞ AÇISI RAHAT VE SAMİMİYDİ. İNSANLARI DİNİ BASKI ALTINA ALMANIN, DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORDU, LAKİN DİN DÜŞÜNCESİNE DE DÜŞMAN DEĞİLDİ.

BİR BATILI GİBİ YAŞADI. KILIK KIYAFETTEN, KANUNLARA KADAR PEK ÇOK ALANDA KENDİSİNE BATIYI ÖRNEK ALDI. LAKİN KENDİ İÇERİSİNDEN ÇIKMIŞ OLDUĞU TOPLUMA DA SIRTINI ÇEVİRMEDİ. BATI İLE DOĞU İKİLEMİNİ HER İNSAN KADAR VE BELKİ DAHA GÜÇLÜ ZİHİN DÜŞÜNCELERİ YAŞADI. YÜZÜ BATIYA DÖNÜKTÜ, LAKİN KÖKENLERİNİN BU TOPRAKLAR OLDUĞUNU UNUTMADI.

TÜM ÜLKEYE MAL OLMASI ONUN ÇANAKKALE SAVAŞLARINDAKİ BAŞARISI İLE GERÇEKLEŞTİ. İSTANBULDAN AYRILIP ANADOLUYA GEÇTİĞİNDE DÜŞÜNCELERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLECEK BİR ORTAMI NİHAYET BULMUŞ OLDU. YUNAN BİRLİKLERİNİN İZMİRDEN ÇIKARILMASINI MÜTEAKİP YENİ KURDUĞU DEVLETİN İŞLEYİŞİ İLE İLGİLİ CİDDİ REFORMLARA İMZA ATTI. YAŞAMININ SON GÜNLERİNİ İSTANBULDA GEÇİRDİ. SAĞLIĞI KÖTÜYE GİTMESİNE RAĞMEN ÜLKE SORUNLARI İLE İLGİLENMEYİ İHMAL ETMEDİ.

EN BÜYÜK ESERİNİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ GENÇLERE EMANET ETTİ. GÖZLERİNİ YUMMAK ÜZEREYKEN ACABA HAYATI GÖZLERİNİN ÖNÜNDEN AKTI MI ? SELANİK, ALABİLDİĞİENE UZANAN TARLALAR, İSTANBUL, TARBLUSGARP, ÇANAKKALEDE MERMİLER ARASINDA İLERLEYEN BİR ADAM, KOCATEPE, TBMMECLİSİ KONUŞMALAR, NUTUKLAR, KANUNLAR VE..........

RUHU ŞAD OLSUN.

EMANETİ OLAN BU CUMHURİYETİ BU HALKIN MUTLULUĞU, KUTLULUĞU İÇİN İLELEBET SÜRMESİNİ İSTİYORDU, GENÇLERİN DE BU NİYETTE OLMALARI TEMENNİSİ İLE...

BOZAN SEVGİ SENİ SARSIN.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BUG ÜN ATAMIZIN 67 ÖLÜM YILDÖNÜMÜ ONU RAHMETLE ANIYOR. ÜLKEMİZ İÇİN YAPTIKLARINDAN DOLAYI ONA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ... BU GÜN YAŞAMIŞ OLSAYDI 124 YAŞINDA OLACAKTI. BİR ARKADAŞIMIZIN YAPTIĞI GİBİ ONUN BİZDEN BİR İSTEĞİ VAR BENİM ÇOK İLGİMİ ÇEKTİ. BENİ SEVİYORSANIZ KAHVEHANELERDE DEĞİL LABORATUARLARDA SABAHLAYIN. ARKADAŞLAR ATAMIZIN BİZE BIRAKTIĞI EMANETE SAHİP ÇIKALIM VE ÜLKEMİZ CUMHURİYETİMİZ İÇİN ÇALIŞALIM. SABAHLAYALIM GEREKİRSE BU TOPRAKLAR BİZE BEDAVA VERİLMEDİ KANLA SULANDI BİZDE EMANETİ KORUYALIM ONA BUNA PEŞKEŞ ÇEKMEYELİM. VATANIMIZA YAPABİLECEĞİMİZ EN İYİ ŞEY ÇALIŞIP ONU YÜKSELTMEKTİR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürkü anma günü biterken Ölümsüz mısralar

ATATÜRKTEN' DEN GELEN MESAJ

Üzgünce geziyorum ruhumla canım yurdu

Güvendiğim kimseler beni kalbimden vur

Sanırım gaflettesin benim aziz milletim

Bedenim çürüse de ilkelerimle gencim

Vasiyetim bu muydu sizlere hitabemde

Çok sözlere gerek yok sızlatmayın ruhumu

Son defa söylüyorum bırakmayın yolumu

Aydın bıraktım sizi gitmeyin karanlığa

Çevirmeyin şu yurdu sahipsiz mezarlığa

Ne nutkum para etti ne sizlere hitabem

Nerde verdiğim ışık o sarsılmaz iradem

İhanet edenler var kuysal emanetime

Sakın inanmayın hainlerin sesine

Kaldırmayın kabrimden elimde kırbacımla

Özgürlük verdim size oynatmayın adımla

Benim kanımdan kimse o dur benim ulusum

Bana inanmıyanlar inliyerek ulusun

Adımı anmasınlar kabrime gelmesinler

Sefil ayaklarıyla ruhumu ezmesinler

Benden olanlar gelsin anmak için adımı

Nasıl unuttun hain meclisteki andını

Kanımdan tek damlayı helal etmem onlara

Çukurda batıp kalmış o ruhsuz insanlara

Asla şüphem yok dedim medeni vasvınıza

İhanete uğradım kan verdiğim hırsıza

İlahi alemden nankörler görüyorum

Beni inkar etmeyin yeniden ölüyorum

Bu dünyada varsanız akan kanlar içindir

Şerefle yaşamanız biten canlar içindir

Rahat bırakın beni bir daha öldürmeyin

İnkar etmeyin beni dünyayı güldürmeyin

İstiklal savaşını bunlar içinmi yaptım?

Yılar geçince sizi böylemi bulacaktım?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

KİM NE DERSE DESİN ATAMIZA DAİR KİMSENİN HİÇ BİR ŞEYİ YOKETMEYE HAKLARI YOK.DAMARLARINDA ASIL TÜRK KANI DOLAŞAN HER TÜRK BUNA KARŞI DURACAKTIR.BU ÜLKE YOKTAN VAREDİLDİ AYDINLIĞA KOŞAN YOLDA ÇOMAK SOKANLAR ELBET OLACAKTIR...AMA BAŞARABİLİRLERMİ İNSANİ DUYGULARI SÖMÜRÜP OYUNLARINA ALET EDEBİLİRLER Mİ BU ZOR İŞTE...

"Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır"

"Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur. "

NE GÜZEL DEMİŞ ATAM AMA YÜKSELMEK YERİNE GERİYE KOŞMA ÇABASI NEDEN?BİLİNMEZ!

SEVGİLER... :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ecdadına sahip çıkmayan toplumlar yok olamaya mahkumdur

türk olmak türk yaşamak işte büyüklük budur

bizlere bu imkanı sağlayanulu önderimize şükranlarımı sunuyorum

sen her daim kalbimizdesin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Atatürk'ü rahmetle anıyoruz...

Atatürkün hayatını, fikirlerini ve kişiliğini daha da detaylı ve verimli öğrenmeye davet ediyoruz..

Öyle ağzımızda dolaşan bir kaç vecizesiyle değil..

Gerçekten Atatürkü çok iyi tanımıyoruz..

O insanın byüklüğünü sadece dilden söylüyoruz..

Yaptıklarından çok kısıtlı bahsediyoruz..

Bazı çevreler ise Atatürkü müslümanlara düşman gösterme çabasındadırlar..

Bu çevrelere de dikkat edin diyoruz..

Atatürk'ün dine saygısı çok büyüktür...

Atatürk batıya özenin demedi..

Hele batının himayesine girin hiç demedi..

O milliyetçiydi..

Batının kültürünü alın demedi..

Aksine kendi kültürünüze sahip çıkan dedi..

Çağdaş medeniyetlerden kastı ise o medeniyetlerin, dini, ırkı, milleti, adetleri, kültürü değildi..

Sadece ve sadece teknolojisi ve ekonomisiydi....

...Onun adını kullanıpta biz çağdaş medeniywetler seviyesine çıkacağız diyip, daha uzaya bir füze nasibimiz yokken..!!

-Avrupa tarzı diskolarda popo sallamanın alemi yok...

-Çağdaş medeniyetler diyipte, türbana saldırmanın alemi yok..

-Çağdaş medeniyetler diyipte, folklörümüz varken rep yapmanın alemi yok..

-Ana, baba varken, hey moruk demenin alemi yok..

-Yoğurdumuz ayranımız dürümümüz varken, cola, hamburger, cips reklamı yapmanın ve yemenin alemi yok...)) (bu madde biraz uçuk oldu isteyen istediğini yesin canım neme lazım)

Aklına gelenler ekleyebilir benden bu kadar..))

Saygılar-Sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KİM NE DERSE DESİN ATAMIZA DAİR KİMSENİN HİÇ BİR ŞEYİ YOKETMEYE HAKLARI YOK.DAMARLARINDA ASIL TÜRK KANI DOLAŞAN HER TÜRK BUNA KARŞI DURACAKTIR.BU ÜLKE YOKTAN VAREDİLDİ AYDINLIĞA KOŞAN YOLDA ÇOMAK SOKANLAR ELBET OLACAKTIR...AMA BAŞARABİLİRLERMİ İNSANİ DUYGULARI SÖMÜRÜP OYUNLARINA ALET EDEBİLİRLER Mİ BU ZOR İŞTE...

"Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır"

"Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur. "

NE GÜZEL DEMİŞ ATAM AMA YÜKSELMEK YERİNE GERİYE KOŞMA ÇABASI NEDEN?BİLİNMEZ!

SEVGİLER... :clover:

KATILIYORUM

?

AYRICA ŞU RESME BAYILIYORUM BİRBİRİNE BU KADAR YAKIŞAN ÜÇ İNSAN DAHA VARMI?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.