Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Firavunun Secdeye yatmış hali.

KaTiLBeNiM

Önerilen İletiler

Kusura bakma arkadaşım ama adam yan yatmış, secdeye falan yatmış gibi görünmüyor.Yine de paylaştığın için sağol ;)

bu açıdan anca bukadar gözüküyor..hıııı :sweatingbullets::sweatingbullets::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

B) evet güzel bir paylaşım.... B)B)

Arkadaşlar bu bir gerçek. Çoğu kişi biliyordur. Kur'an'da da yazılıdır. Allah, iki kişinin bedenini çürütmez. Firavunu ibret olsun, Hz. Muhammed'i de örnek olsun diye korur.

dediğim gibi çok güzel bir paylaşım olmuşş...........ellerine salık...........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu bir gerçek. Çoğu kişi biliyordur. Kur'an'da da yazılıdır. Allah, iki kişinin bedenini çürütmez. Firavunu ibret olsun, Hz. Muhammed'i de örnek olsun diye korur.

Hoppala daha neler...

Espiri yapmıyorsun değilmi?...

Hiç ama hiç inandırıcı değil be sevgili Katil dostum... :lol:

Sevgiyle kal...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hoppala daha neler...

Espiri yapmıyorsun değilmi?...

Hiç ama hiç inandırıcı değil be sevgili Katil dostum... :lol:

Sevgiyle kal...

arkadaşım espiriye benzer bir konuya benziyormu ...dalga geçilecek bir konu değil.... :angry:-_-:wassat::getlost:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
oooooooo9qq2lo.png

Arkadaşlar,

Hem akıl var ve hemde mantık var.

Yani hem akıl hem mantık varken buna nasıl inanayım?

Firavun beyin yattığı lahiti görmüyormusunuz? boyunun yarısı kadar.

Boylu boyunca yatamayacağına göre, tabiki öyle yatacaktı.

Ayrıca ben orda namaz pozisyonuda görmüyorum, anne karnındaki cenin de öyle duruyor.

Bazen başka şeyler içinde öyle duruluyor.

En iyi dileklerimle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence çok mantıksız bi yaklaşım... Yani o kimsenin Firavun olup olmadığı da belli değil... Yani kupkuru ve verimsiz, herhangi bir mikroorganizmanın yada çürükçül bakterilerin yaşamadığı çöl toprağına bir organizma gömerseniz, sıcaklıktan ve su kaybında dolayı bu şekilde kuruyabilir... Yani bu kimsenin Firavun olduğunun ispatlanması için bir takım kanıtlar lazımdır. o kanıtlar olmadan yukarıdaki gibi bir iddia İslam'ı yalancı çıkarma çabasının sadece basit bir parçası olur o kadar... yani şimdi kıssayı biliyoruz, işte Firavun kızıldenizde boğularak öldü... Ama resimdeki adam çıplak. Öyleyse, bu adam Firavunsa ya firavun'un giydiği giyisilerle bu halde olmuş olması gerekirdi yada firavun çıplak dolaşıyordu veya ölmeden önce soyunmaya fırsat bulmuştu, ki niye soyunsun ölmeden önce?... Yani Firavun'un ölmesini falan incelerseniz bence bu daha iyi anlarsınız. Bu resimlerdeki gibi bir çok şey çıkıyor hep ve bazı kimselerde Kur'an-dan bir ayetle süslenerek gündeme sokuluyor. Ve tabi inanan adam bile bazen, "yuh artık hiç mi akıl yürütmüyorlar" deyip, İslam'dan soğuyabiliyor. Kanımca bu gibi şeyler iyi yada kötü niyetle ama kasıtlı olarak yapılıyor ve saçmalıktan öteye gidebilecek şeyler değil... Kimse bu resme bakıpta İslamiyeti savunamaz yada Müslüman olamaz... Yada ben öyle sanıyorum...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Bosig

Yoksa bizim tarafima gectiniz :)

Cunku bu cevaplari biz verseydik yine bir kulp takarlardi ancak

resmi ortaya koyanlarda muslumanlar...ve yaziyi ekleyenlerde.....

Ben diyorum......

Insnlar Dan BrOWN kITAPLARINI hayata geciriyorlar...(melekler ve seytanlar)

:) yok sayın la-boheme, sanıyorum ki tamda durmam gereken noktada duruyorum... Yani bakın akıl var mantık var... Yani siz olsaydınız, savunduğunuz şeyleri böyle mi savunurdunuz... Gerçekleri söylemenin Müslüman olup olmamakla alaksı olduğunuz sanmıyorum, dürüstlükle alakası var... Ve sizde benim gibi düşünüyorsanız... Dürüstsünüz... Ben böyle şeylrin iyi de olsa, kötü de olsa bir inanca zarar verdiğini düşünüyorum...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
oooooooo9qq2lo.png

Ben daha önceden de okumuştum bunu aklımda kaldığı kadarıyla anlatayım.

Bu ceset Kızıldeniz Kıyılarında bulunuyor. Kemik yapısı incelendiğinde 3000 (Zannedersem) yıllık civarında olduğu tespit ediliyor. Bu kadar yıllık cesette saç kıllarının bile bir kısmı sağlam kaldığı tespit edilmiş. Bu cesedin tarihi Musa (AS) ile Fravun zamanına dek geliyor. Şu anda Bu ceset İngiltere British Museum Müzesinde sergileniyor. Resimdeki Ayet de de belirtildiği üzere Bu cesedin Fravunun cesedi olması kuvvetle muhtemel. İnanırsınız inanmazsınız kendi seçiminiz

adsz3yw.jpg

İngiltere - Londra British müzesinde bulunmaktadır.

Süveyş kanalı açılırken denizin kenarında küçük bir tepecikte bulunmuş ve Londra’ya getirilmiştir

Saçlarının bir kısmı halen yerindedir.

Başının bazı azalarının etleri de halen yerlerindedir.

Alın kısmında et kalmamıştır.

Elleri ve ayakları secde eder vaziyettedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Yalanlarla bir din ne kadar savunulabilir?

Yeni Şafak yazarı ve araştırmacı Ali Murat Güven, 80´li ve 90´lı yıllara damgasını vuran dinsel bir söylentinin daha içyüzünü din ve bilimin gerçekleri eşliğinde gün ışığına çıkarıyor. Güven, inanç alanındaki traji-komik söylentilerin en ünlüsü olan ´firavun cesedi´nin ardındaki sırrı, Londra´daki dünyaca ünlü British Museum´da çözdü.

Buyrun link burada.....Haber7i dürüstlüğünden dolayı tebrik etmek gerek...

http://www.haber7.com/haber/20051121/Firav...e-fos-cikti.php

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yalanlarla bir din ne kadar savunulabilir?

Yeni Şafak yazarı ve araştırmacı Ali Murat Güven, 80´li ve 90´lı yıllara damgasını vuran dinsel bir söylentinin daha içyüzünü din ve bilimin gerçekleri eşliğinde gün ışığına çıkarıyor. Güven, inanç alanındaki traji-komik söylentilerin en ünlüsü olan ´firavun cesedi´nin ardındaki sırrı, Londra´daki dünyaca ünlü British Museum´da çözdü.

Buyrun link burada.....Haber7i dürüstlüğünden dolayı tebrik etmek gerek...

http://www.haber7.com/haber/20051121/Firav...e-fos-cikti.php

Size katılıyorum arkadaşım, bilgi için teşekkurler :)

Ayrıca arkadaşlar bu konuyu daha once Dini Sayfalar forumunda da tartıştık... Bunun gerçeklerle bir alakası yoktur, altta vereceğim ileti linki bana ait, isterseniz okuyabilirsiniz... Masallar, boyle mucizevi hikayeler vs. size daha ilgi çekici ve buyuleyici geliyor olabilir, burada okuyacaklarınızla hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz de ama gerçek her zaman gerçektir... Eger bir bilgi bana bu kadar inanılmaz gelirse inanmak yerine araştırmayı tercih ederdim, cunku gunumuzde artık bilgi ulaşılmaz degil... Sadece biraz sorgulayıcı olmak yeterli -_-

http://www.turkish-media.com/forum/index.p...st&p=666575

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.