Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"HADİS: SİZE DELİ DENMEDİKÇE İMAN-I KAMİL OLAMAZSINIZ."

Mehdî

Önerilen İletiler

AHİRZAMANOLOG &
PSİKEMPATİKANALİST:
"HADİS: SİZE DELİ DENMEDİKÇE İMAN-I KAMİL OLAMAZSINIZ."
(HZ.DELİ-Yİ DELİLULLAH PİR GERÇEK VELİ-Yİ VELİYYULLAH VEL HATMÜL DERVİŞULLAH)
...böyle bir yazıyı kaleme almayı çoktandır düşünüyordum ama daha bazı delilleride toplamam gerekti.ve şimdiden söyliyim bu konu birilerinin çook başını ağrıtacak uzun bir meseleye giriyoruz içi şimdiye kadar tam doldurulamamıştır.geçmişte 124 bin nebiye sonrasında onların varisi olan 100 bin evliyaya hep birileri DELİ GÖMLEĞİ giydirmek istenmiştir.harun reşit cafer-i sadık için ölüm fetvası vermek ister ama bunu en iyi öğrencisinden ister kim,? BEHLÜL DANE... ve dane bunu öğrenir öğrenmez bir gecede deli divane olmuş bu durumda deli divane olana kimse fetva yazdıramaz işte böylece tarih sahnesine bir behlül dane çıkmış rivayet o ki bu behlül harun reşidin kardeşi imiş ama bazı kaynaklar böyle olmadığını söylemektedir.nasreddin hoca behlül danenin devamcısı bir alimdir deli-veli zatlardandır.deli-veli zat kavramını şimdi ben an itibari ile kullandım dahada kullanacağız inşaallah... imam gazali ve imam-ı rabbani 10 yıl şüphe bunalımı ile büyük zat olmuşlardır aslında o 10 yıl delilik makamıdır hz.resulün ...SİZE DELİ DENMEDİKÇE İMAN-I KAMİL OLAMAZSINIZ... demindendir.bizde kızıldeli vardır budala abdal vardır mevlana derki: biz halkın aptalı değil hakkın abdalıyız... yani biz halk için değil hak için bedel öderiz imam ali derki: halkın hatırı için hakkın hatırından vazgeçemem. ama bizim Aleviler CHPnin hatırı için yani halk partisinin hatırı için HAK MUHAMMED ALİ YOLUNDAN vazgeçmişlerdir... ömer öngüt derki: biz halk partili değil hakk partiliyiz...hem nakşi hemde bektaşiliğin altın silsilesinde adı olan Hasan-ı Basri hazretleri derki: ben 120 sahabeye ulaştım ve onlarda ne garip işler gördüm onlara soru sorardım BİLMİYORUM derlerdi taki 120.sine sorana kadar sonra bilen cevap verirdi.ve eğer siz onları görse idiniz onlara DELİ derdiniz ama onlarda sizi görse idi size İNSAN ŞEYTANI derdi... pir sultan derki: mahluk deccal oldu insan haşarı asla bilen yoktur hayırı şerri ve yine derki ne kız ayal hicap saklar ne gelinler usul bekler ne kocalar özün yoklar ne yiğitte marifet var ve yine derki bozuldu yolcular yollarda kaldı ayin erkan gitti dillerde kaldı... imam-ı rabbani ile nerde ise çağdaştır pir sultan ki her ikiside dabbetülarz makamından yazmış hal tercimesinde bulunmuşlardır zira imam-ı rabbanide derki: hicri binden sonra AHİRZAMANDIR... ahirzaman herşeyin tersine döndüğü zamandır yani aslında konumuz ile alakalı DEİLİLİK ASRIDIR.ama bu delilikten velayete geçenler olduğu gibi şeytanın evliyası süfyaniyete geçenlerde oldu öyleki her asrım imamını bilmek demek mehdevi ve süfyani imamlarını bilmek ile eş anlamlıdır.Allah derki: akletmez misiniz siz hiç düşünmez misiniz? Allah kuran ile cümle hakikatten hikmetten hüccetten ve rah-ı hidayet-i sıratel-müstakimden haber vermiştir.buna göre biz erenlerin yolundan şunu anladık 4 kapı 40 makama göre ...bizim derdimiz ima rehberliği ve imla kılavuzluğu değildir nedir? mana rehberliği ve sırr-ı hakikat kılavuzluğudur. bilal habeşi ezan-ı muhammedde bir harfi şivesinden dolayı söyleyemediği için şikayet edilince resulullah onlara ...ALLAH BİLALİN BÖYLE OKUMASINI SEVİYOR.demiştir... ima ve imla çok önemli değildir mana ve sır bizi ilgilendirir bakın bazı arkadaşlarım benim yazı türüme takılmış ne nokta var ne virgül ne zamir ne ünlem bilmem ne benim derdim o mu? imam ali demez mi: söyleyene değil söylenene bak... yani sen adamın nasıl yazdığına ne bakıyon ne anlatmaya çalışıyor sen ona bak bazıları nasıl ki şekilci ise bunlarda imlacı yobazdır. bende 15 yıl oldu sosyal medya yazarlığımda bu yazı türümü hiç terketmedim.zaten benim maddi durumum ne ki bunlar ile uğraşayım ve artı ilham ve keşiflerim ile an itibari ile yazdığım için ben bunu zaten yapamam o iş profesyonellerin işidir.mevlana mesnevi okurdu gönlünden hüsameddin çelebide yazardı şimdi bana kim hüsameddin çelebi olucak ki ben bunu yalnız yapmak zorundayım... ehat ve samed olan rabbim böyle takdir etmiştir...
....BU YAZIMIZ DEVAM EDECEKTİR DAHA YENİ BAŞLADIK...
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
ZAMANIN KADINCIK ANASI DENİZ ERTENE SIRLARI FAŞ ETTİK:
MEHDEVİ HAREKET:
(MELHAME-İ KÜBRA İSRA 58 KIYAMET-İ ARMAGEDONDUR.)
deniz hanım size erenlerin sarıöküz startejisinden bahsedicem.bu çok ağır bir sırrın faş olması ki herkes bu sırra ne vakıf olabiliyor nede taşıyabiliyor bu yüzden sizin ile denemek isterim... türker akıncıya twitten ben bu konuyu attım ama beni kaale alamadı zatende alamazdı alsa idi ben onun hızır olduğunu düşünürdüm.
bizim erenlerin sarıöküzü bir kabalitik imgesel ve simgesel sırdır. ve buna göre bunu pir sultanda uzun uzun şiirinde yazmıştır...
mehmet akif ersoy buna pek kafa yoramamış hurafe sanmış.necip fazıl belki hiç yanından geçmedi.
bakın dün akşam hacıbektaştan canlı yayın yapıldı ve canlı yayını yapan tvler belli idi onların dışında trt bile yapmadı malum yandaş kanallarda hiç anmadı o ulu sultan o ulu veliyi anlıyamaz herkes.
o öyle ulu bir padişah ki 36 padişah onun huzuruna gitmeden tahta oturabilmiş değildir.
rte daha bir kere onu ziyaret edememiş bakara 114 kerameti ile..
deniz hanım sarıöküz stratejisinden dünya sarıöküzün boynuzlarının üzerindedir der. bu sarı öküz misakı milli sınırları ile vede hatayın alınması ile cinsiyetide belli olmuş türkiye haritasıdır.
öküzde salın üstündedir der pir sultan. o sal kıbrıstır..
...devam edelim mi? sen karar ver
selam huu aleyküm
öküzün başının ucunda boynuzu tam çanakkaleye denk gelir eğri bir şekilde ki çanakkalede neler oldu siz bilirsiniz...
bakara (öküz) demektir.... ve bakara suresininde bizim ülkemiz ile alkası çok büyüktür... dan brown istanbulda açıkladı türkiye dikkatli olsun dedi...
sarıöküzün sırtı karadenizdir ve iktidar sırtını bu bölgenin seçkin insanlarına dayamıştır.
ankara merkez öküzün altın oranıdır.
müştak babaya göre iktidar istanbuldan ankaraya ankaradan da isranbula avdet ve rücu edecektir ki bu Mehdi ile olacaktır...
Mehdi topkapı sarayında belki mekan tutacaktır ve belki şah ismailin altın tahtına oturacaktır...
1.osmanlı torunları ile 2.osmanlı torunları arasında bir sıffiyn-i kübra olacaktır... birincisi mehdevi ikincisi süfyanidir...
...eğer sıkıılırsanız bana dur diyebilirsiniz kırılmam korkmayın..
eski ahitte yahudiler mesih ile imtihan oldu ve asi oldukları için helak oldular. alevilerde mehdi ile imtihan olucak bakalım ne olucak...
aleviler şu an ashab-ı kehf uykusundadır...
eren erdem dedi ki: aleviler ne zaman elinde kuran aldı o zaman bu iş tamam oldu...
hadis: korkarım ki müminler kuranı münafıkların eline kaptırır...
o münafıklar iktidarı öyle ele geçirir ki müminlerin namazını kabul etmez.
camide bin kişi olur bir mümin (alevi) olmaz...
Alevilerin önünde kimse imamlık yapamaz o yüzden deniz hanım Mehdi ile aleviler ancak kıyama durur.sizi bu konuda incitmek istemem... hacı bektaş bu sırrı şöyle faş etmiştir:
HAKKA GİDEN HAK UĞRUM HAKKI İÇİN BİZ ERMİŞLERİN ÖNÜNDE İMAMLIK YAPACAK KİMSE GÖREMEDİK...
Alevilerin namazı 1.imam ali ile alakalı değil 12 imam mehdi ile alakalıdır ki o imam derki: BEN GELİNCEYE KADAR BÜTÜN İMAMLIKLARI İPTAL ETTİM.
İ.M.A.M... NEDİR? bu bir akrostiştir....
ibrahim
muhammed
ali
mehdi
bakara 124...
Allah ibrahime seni imam yapacağım diyince... soyumuda yap dedi...
...senin soyundan ismailin neslinden 12 prens ve o 12 prenstende bir ulus (ALEVİLER) yaratacağım dedi Allah tevrat-ı furkanda
12 prens 12 imamdır deniz hanım.
...harf hataları oluyor özür dilerim.
biraz heycandan
sizi benim karşıma çıkartan ve kadıncık ana kılan rabbime hamdolsun
isa ve resul pavlus ile ben mektubat-ı mesihiyeti okudum.
ali ve imam-ı rabbani ile mektubat-ı mehdiyeti okudum.
can gözüm can kulağım can dilim açıldığı zaman o gece ki iman melekleri bana şöyle seslendiler:
BİZLER RABBİNİN MELEKLERİYİZ...
İMANI YERLEŞTİRMEYE GELDİK...
,BİZLER GİDİYORUZ...
HAMDET VE RABBİNE LAYIK KUL OLMAYA ÇALIŞ...
ve ben gayr-i ihtiyari bir şekilde üç sefer hamdolsun dedim ve hemen ayağa kalktım...
bu kalkan ben değil kaim idi.12 imamlar bundan haber verdi.kaim mehdinin ikinci gelişin adı idi...
tarih: 24 eylülü 25 eylüle bağlayan gece idi cumayı cumartesine bağlıyordu şabat-ı amade günü ve gecesi idi aynı zamanda zira kaim el mehdi israiloğullarının ricali gibi olucaktı diye haber verilmiştir
ben önce kendimin isa olduğunu zannettim ve çok korktum...
hemen isa gelecek adlı HY kitabını okudum...
ve sonra sevindim o değilmişim diye
iyi ama ben kimdim? hadis: mehdi kim olduğunu bilmiyecek... yaş 31 ve 40da iken muhammedde bilmiyordu çünki...
işin garibi ise 2003de cübbetül-arz demişki: mehdi şuan 30 yaşında fessübhanallah ben o zaman gerçektende 30 idim.
...siz yazın dediniz o yüzden yazıyorum yazarefendiyim 🙂
denizler mürekkep ağaçlar kalem olsa bitmez bu yazı bilirim
...ve ben 3 ay şokunu yaşadım o gecenin ki
birgün güneşliye gittim:
ve güneşliden geri dönerken bir şii camii vardı ehlibeyt camii hz.ali resminide görünce bunlar bizden herhalde diye daldım içeri
bir çay istedim ve etrafa bakınca biir bibliyotek gördüm
ayağa kalktım bibliyoteğe vardım hiç bir kitap dikkatimi çekmedi ama bir kitap vardı ki mehdi ile alakalı idi haah işte buldum birde mehdiye bakayım o gece ile alakalı ne var..
o kitapçıkta 30 hadis vardı mehdi ile alakalı ki hayret hep 30 ... 30 gidiyoruz ya bakara 30 aklıma geldi 🙂
ve hilafetin 30 yılı
ve 1920den sonra 30 yıl sonrası
o 30 hadisin 29zunu geçtim içimden ohh dedim benim ile alakası yok tam kurtuldum derken deniz hanım..
30.cu hadis beni çarptı yeri göğü bana dar etti hud 112 gibi idi...
artık dünya ile bana bu kainat dar geldi deniz hanım
hadis şu idi:
ibn-i mace ravi
...MEHDİ BİZDEN EHLİBEYTİMİZDENDİR
ALLAH ONUN HALLERİNİ...
...BİR GECEDE YOLUNA SOKACAKTIR...
ve o zaman anladım neden 30 yaşıma kadar hep aynanın karşısına geçip ağlayıp rabbim neden ben ben kimim? neden bana bunları yüklüyorsun diyordum hep ağlıyordum yahya bin zekeriyya gibi
deniz hanım sabır ile yazılarımı okuduğunuz için rabbim size cennetinde bir köşk versin isterim asiye annemize komşu olasın isterim AMİN HUU...
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.