Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ABDULLAH ÇATLILAR TÜKENMEZ

yalnız ağaç

Önerilen İletiler

Asalayı çökertmiş ! PKK yı niye çökertememiş.!

----------------------------------------------------------------------------

SAYIN ASFALT TARİH BİLGİNİZ OLMADIĞI BURADAN ANLAŞILIYOR.

sayın ,Abdullah Çatlı 3 kasım 1996 yılında şahadet şerbetini içmeden önce yeşil lakaplı mahmut yıldırımla beraber (ki kendiside büyük bir şahsiyetttir)pkk yı çökeltmek üzere devlet tarafından görevlendirildi,mahmut yıldırım çok iyi Kürtçe bildiği için pkk nın içine sızdırıldı,çatlıda dışarıdan pkk yı çökelticekti,fakat aklıevvel başbakanımız meydanlara çıkıp biz pkk nın içine adam soktuk diye operasyonu meydana çıkarması yüzünden Milli İstihbarat Teşkilatı operasyonu geri çekmek zorunda kaldı bu yüzden pkk yı çökeltme görevi ertelendi...

biraz tarih öğrenip gelin karşıma yaa

atıp tutmayın basından öğrendiklerinizle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Abdullah ÇATLI'lar neden tükenmez !...

Emperylizmin çok açık bir taktiği vardır;

Böl parçala ve işgal et. Artık bilinmektedir.

Bu amacını, halkın bazı değerlerini kullanarak yapıyor.

Geri kalmış ülkelerin üretimleri zayıftır.

Dolayısı ile her türlü tüketimi, sanayisi ve savunması için kaçınılmaz olarak gelişmiş süper devletlerin üretimlerine ihtiyacı vardır.

Üretimin zayıf oluşu, geri kalmış ülkeleri süper devletlerin sömürgesi durumuna düşürür.

Üretimi zayıf olan ülkelerin üretime bağımlı olarak milli ve evrensel kültürel gelişimleri de olmamıştır.

Ülke halkının gelişemeyen kültürü, kaçınılmaz bir şekilde emperyalizme bağımlı olarak yozlaşmış/yozlaştırılmıştır.

Sonuçta o ülke insanları sadece dini ve milli değerlerine bağlı, öz kültürü sandığı yoz kültürü sahiplenerek, onunla yatıp kalkan işe yaramayan bir topluluk oluşturmuştur.

Bu yoz kültürlü halkın, dini ve milli değerleriyle oynayıp, onları bölerek biri birine düşürmek artık çok rahat olacaktır.

Emperyalizm, bu aşamada, amaçları için kullanabileceği dinine ve ırkına bağımlı (!) gözüken yerli işbirlikçilerini (uşaklarını) seçecektir.

Bundan sonrası çok kolaydır artık. Bu işbirlikçiler halkın içerisine girip, kutsal değerleri kaşıyarak,

milli duguları ırkçı guruplara, dini duygularıda mezheplere bölecektir.

Bu değerleri savunanlar halkın kahramanları (!) olacaktır. Gazidirler(!), şehittirler(!).

Onlara verilen sözüm ona kahramanlık görevleri, düşünme yeteneklerini körleştirmiştir.

Emperyalizmin mayın patlayıcılarıdırlar.

Bütün dünya insanlarının, bizler gibi insan olduğunu.

Bütün dünya inasnlarınının, bizler gibi yaşama haklarının olduğunu.

Bütün dünya insanlarının, özgürlük ve kardeşlik paydası ile birleşmesi gerekliliğini.

DÜŞÜNEMEZLER.

Bir ülkenin bağımsız olması gereğini. Ancak bu şekilde savaş ve kavgaların olmayacağını.

Bağımsızlığın da ancak milli ekonminin (üretim) gelişimi ile, buna bağımlı olarak ta evrensel kültürel değerlerle örtüşen milli kültürün gelişimi ile olabileceğini.

DÜŞÜNEMEZLER.

Ülke sınırları içerisinde yaşayan etnik ve inanç farkları olan insanların çıkarlarının farklı olmadığını. Ülke vatandaşları dolayısı ile kardeş olduğuklarını.

DÜŞÜNEMEZLER.

Emperylizmin işbirlikçisi olup akan tüm kanların sorumlusu olmaktansa.

YURTTA SULH, CİHANDA SULH. İlkesi ile hareket edilmesi gereğini.

DÜŞÜNEMEZLER.

YAŞASIN TÜM DÜNYA ÜLKE İNSANLARININ KARDEŞLİĞİ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayın ,Abdullah Çatlı 3 kasım 1996 yılında şahadet şerbetini içmeden önce yeşil lakaplı mahmut yıldırımla beraber (ki kendiside büyük bir şahsiyetttir)pkk yı çökeltmek üzere devlet tarafından görevlendirildi,mahmut yıldırım çok iyi Kürtçe bildiği için pkk nın içine sızdırıldı,çatlıda dışarıdan pkk yı çökelticekti,fakat aklıevvel başbakanımız meydanlara çıkıp biz pkk nın içine adam soktuk diye operasyonu meydana çıkarması yüzünden Milli İstihbarat Teşkilatı operasyonu geri çekmek zorunda kaldı bu yüzden pkk yı çökeltme görevi ertelendi...

Birde şehit oldu adam desenize :D Buna ne diyeceğiz şimdi derin devlet şehidi :D

Benim tarih bilgim iyidir.Şu yukarıda yazdıklarına herhangi bir yakın tarih kitabında

rastlamadım. Ama sen zaten ÇÖKELTMEK ten bahsediyorsun.Türkçede böyle bir

kelime olmadağından belki ben atlamış olabilirim :D Mahmut Yıldırım gibi bir

tetikçiye yüce şahsiyet demen beni şaşırtmıyor. Çünkü sizler M.Ali Ağcayada

Türkiye seninle gurur duyuyor demiştiniz. Zaten siz herşeyle gurur duyuyorsunuz :D

otoda botada aynı biat :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu çilesiz ızdırapsız tufeyli borozanlarını kaale alıyorsunuz ya çok üzülüyorum size..Bunlara aylardır döküyoruz önlerine sol örgütlerin terör örgütleriyle nasıl birbirtine karıştığını , doğu perinçekin sağ kolunun itiraflarını , basında çıkan yalan haberleri , cumhuriyet gazetesinin karışıklık çıkartmak için yazdığı YALANLARI , baş yazarlarının azınlıklara asıl Türklerdir diyen yazısını , eskiden içinde bulunduğu kızıl ihtilal örgütlerini hala daha ilhan bey şu yazısında bunu dedi , şu yazısından bunu dedi derler GERÇEKLE HAKİKATLE DEĞİL DÜŞMANLARIMIZIN SENARYOLARINI GÖRÜR NAZARA VERİR ONU TAŞIRLAR.İşleri bu.Bu dertsizlere göre vatanseverler nazım hikmet avatarlı ve deniz gezmiş avatarlılar birde din tanımayan , onu hayatına hayat kılanların eksiğini gediğini araştırıp onla ilgilenmekten başka bi uğraşları yok ! Evrim masalınıda yemişlerdir.Bunlar yerine keşke akıllı düşmanlarımız olsa..Onların gene rengi belli , oluşumu bellidir bunlar Atatürk'e cumhuriyet sığınarak dahada batırmaya çalışıyorlar...Bırak ne oku ne cevap yaz , sen onların o tufeyli önderlerinin kirli çamaşırları yüzlerine vur ! Akıl bekleme bunlardan aylardır uğraşıyoruz biz..Adminde bunlardan biri , bizim yazdığımızı silerler onların bize ithamları durur burda ! ***** *****hepsine. Böylelerinin o yazdıklarının ithamlarının hesabı elbet ya bu dünyada ya ahirette sorulacaktır

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu çilesiz ızdırapsız tufeyli borozanlarını kaale alıyorsunuz ya çok üzülüyorum size..Bunlara aylardır döküyoruz önlerine sol örgütlerin terör örgütleriyle nasıl birbirtine karıştığını , doğu perinçekin sağ kolunun itiraflarını , basında çıkan yalan haberleri , cumhuriyet gazetesinin karışıklık çıkartmak için yazdığı YALANLARI , baş yazarlarının azınlıklara asıl Türklerdir diyen yazısını , eskiden içinde bulunduğu kızıl ihtilal örgütlerini hala daha ilhan bey şu yazısında bunu dedi , şu yazısından bunu dedi derler GERÇEKLE HAKİKATLE DEĞİL DÜŞMANLARIMIZIN SENARYOLARINI GÖRÜR NAZARA VERİR ONU TAŞIRLAR.İşleri bu.Bu dertsizlere göre vatanseverler nazım hikmet avatarlı ve deniz gezmiş avatarlılar birde din tanımayan , onu hayatına hayat kılanların eksiğini gediğini araştırıp onla ilgilenmekten başka bi uğraşları yok ! Evrim masalınıda yemişlerdir.Bunlar yerine keşke akıllı düşmanlarımız olsa..Onların gene rengi belli , oluşumu bellidir bunlar Atatürk'e cumhuriyet sığınarak dahada batırmaya çalışıyorlar...Bırak ne oku ne cevap yaz , sen onların o tufeyli önderlerinin kirli çamaşırları yüzlerine vur ! Akıl bekleme bunlardan aylardır uğraşıyoruz biz..Adminde bunlardan biri , bizim yazdığımızı silerler onların bize ithamları durur burda ! ***** ****hepsine. Böylelerinin o yazdıklarının ithamlarının hesabı elbet ya bu dünyada ya ahirette sorulacaktır

Ahiret hepimiz için geçerli.ABD yandaşlığı yaparak zaten ötede hesap vereceksin.Ama aranızda

gerçekten bir teorisyen yokmudur gelip burada bizimle tartışacak. Hep bela beddua hep tehdit

Ben sıkıldım siz sıkılmadınızmı? :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

REİS RAHAT UYU BUGÜN SANA FAŞİST DİYENLER SENİN TABUTUNA TÜRK BAYRAĞININ SARILDIĞINI ANLAMAYANLAR.

MAHİR ÇAYAN GİBİ VATANA MİLLETE KURŞUN SIKAN TERÖRİSTİN TABUTUNDAKİ PAÇAVRA BAYRAĞA

ALDANMIŞ.

REİS SEN RAHAT UYU BUGÜN SANA FAŞİST ABD Cİ DİYENLERİN HEPSİNİN ÇOCUKLARI ABD OKUMAKDA

68 KUŞAĞI OLMUŞ BEL KUŞAĞI.

REİS SEN RAHAT UYU BİZİ YOKDAN VAR EDEN YÜCE ALLAHIN İZNİYLE TUNADAN ALTAYLARA KADAR DİMDİK TÜRK BAKIYORUZ.

SEN RAHAT UYU REİS

SEN RAHAT UYU...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

REİS RAHAT UYU BUGÜN SANA FAŞİST DİYENLER SENİN TABUTUNA TÜRK BAYRAĞININ SARILDIĞINI ANLAMAYANLAR.

MAHİR ÇAYAN GİBİ VATANA MİLLETE KURŞUN SIKAN TERÖRİSTİN TABUTUNDAKİ PAÇAVRA BAYRAĞA

ALDANMIŞ.

REİS SEN RAHAT UYU BUGÜN SANA FAŞİST ABD Cİ DİYENLERİN HEPSİNİN ÇOCUKLARI ABD OKUMAKDA

68 KUŞAĞI OLMUŞ BEL KUŞAĞI.

REİS SEN RAHAT UYU BİZİ YOKDAN VAR EDEN YÜCE ALLAHIN İZNİYLE TUNADAN ALTAYLARA KADAR DİMDİK TÜRK BAKIYORUZ.

SEN RAHAT UYU REİS

SEN RAHAT UYU...

:D sen beni güldürdün allahda seni güldürsün :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

l7 Kasım 80 H.Kırcı, Ankara sıkıyönetim savcılığına verdiği ifade

"Kapı açılır açılmaz içeri girdik. Hepsini yere yatırdık. Ne yapacağımız konusunda talimat almak için Abdullah'a birini gönderdik. Abdullah eter ve pamuk vermiş 'hepsini teker teker bayıltıp öldürelim' demiş. Dışarı çıkıp, arabada bekleyen Abdullah'la konuştum. 'Evde öldürmek zor olacak. İkişer ikişer götürüp öldürelim dedim. 'olur' dedi. İki kişiyi Büyük Reis'in arabasına bindirip Eskişehir yoluna götürdük. Müsait bir yer bulup ikisini de yere yatırıp kafalarına ateş ettik. Geri döndük. Böyle zor olacağını anlayınca Abdullah, 'tek tek boğalım bunları' dedi. Bir tanesini zorla boğdum, diğer dördünü bu şekilde öldürmekte zor olacaktı. Arkadaşları gönderdim. Sonrada sedirin üzerinde bulunan dört kişiye yakın mesafeden ateş ederek mermilerin hepsin boşalttım. Silahı da götürüp Abdullah'a verdim.

eski ülkücü ömer tanlak adlı kişinin kendi kaleminden itiraflarla devam edelim..

çatlı kardeşimiz ne kadar vatansever olduklarına şahit olsun ..... :D

Piyangotepe katliamında 6 işçinin kafasına kurşunu sıkmadan önce gaspettikleri taksinin şoförüne tecavüz ederek görevlerini yerine getirdiler.

İtrafçı Ömer Tanlak bakın bu "görev anlayışını" nasıl dile getiriyor; "... Halim adında bir ajanın daha önceden yattığı dernekte, Selahattin Gözlükaya tarafından iğfal durumuna getirilmesi ve ertesi günü bunun bütün ülkücü camiaya anlatılması"nı görmüştü Tanlak. (Ömer Tanlak, İtiraflar syf. 85)

Etlik'te kendilerine haraç vermeyen bir tüpçünün dükkanını havaya uçurmayı planlayarak, Erzurum Numune hastanesindeki yaralıları, yaralıları ziyarete gelenleri kurşunlayıp öldürerek görevlerini yerine getirdiler.

Aksu İpek Fabrikasının kapatılmasını, üretimin durdurulmasını, işçilerin elebaşlarının işten atılmasını istiyorlardı. Çünkü bu fabrikada ülkücülerin faaliyetine izin vermiyordu işçiler. "Hemen silahı alarak ve üç dinamit lokumu ile hareket ettik. Altımızdaki araba Genel Müdürlüğündü. Çok hızlı bir şekilde Genel Müdürlüğü geçmiş, fabrika önüne gelmiştik. Baki Ceylan cebinden çıkardığı Kırıkkale marka 7.65 çapında silahla ateş etmeye başladı. Sıktığı üç el mermi ile iki kişiyi de vurmuş, bunlardan biri ise ölmüş olması gerekli..."(Ömer Tanlak, İtiraflar, syf. l00)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte budurla olayı kesip atarsan sende tebessüm edenlerden olduğunu anlamış oluruz

çatlıda çıkar polat alemdarda

sizin gibilerden adam çıkarmı orası bilinmez

benden adam çıkarmı bilmem ama,ben senden bir adam çıkartırım ağzını bozarsan daha fazla...

akıllı ol...efendi ol...

sana yakışanı yaz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

E yani sizlerde olmasaniz bu forumlarda bizleri pek güldüren olmuyor.her türlü yolsuzluga batin her türlü kirli islerle ugrasin sonrada Vatani biz kurtardik teraneleriyle ortaya cikin.bu ülke ne cekiyorsa böyle sahte kahramanlardan cekiyor;bi tanede Kasimpasali basimizda oturuyor,onuda koruma ordusundan göremez olduk arada kayboldu zavalli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABDULLAH ÇATLI KAHRAMAN BİR ŞEHİTTTİR

haluk kırcının ifadesindekiler doğrudur ..ben zaten inkar etmiyorum..o zararlı(devlete zararlı)gençlerin temizlenmesi gerkiyordu ÇATLIda temizledi..iyide etti,daha yeni Çatlılarda yetişiyor hiç merak etmeyin devlet her zaman rejimi tehlikeye sokanları temizlemeye hazırdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahiret hepimiz için geçerli.ABD yandaşlığı yaparak zaten ötede hesap vereceksin.Ama aranızda

gerçekten bir teorisyen yokmudur gelip burada bizimle tartışacak. Hep bela beddua hep tehdit

Ben sıkıldım siz sıkılmadınızmı? :D

ABD yandaşlığı yaptığıız diyorsun NEYE DAYANARAK BUNU SÖYLÜYORSUN , HAYAL ALEMİNİZDEN , TUFEYLİ ÖNDERLERİNİZİN ASLI ASTARI İSPATI OLMAYAN DARBE VURMAK KARIŞIKLIK ÇIKARTMAK İÇİN UYDURDUKLARINI SÖYLÜYORSUNUZ HALA..Varsa göster hadi bizim gibi zaman gazetesinin karışıklık çıkartmak için yazdığı yalanları , iç savaş çıkartmak için azınlıkları asıl Türkler diyen varmıymış , hiç bir cemaat insanı eylemlerde bombalı saldırılarda terör örgütleriyle iç içe bulunmuş mu, milli ruhu dirilmet için en çok samimi çabayı kim harcamış , iç düşmanlara en büyük tepkiyi kim vermiş , hoşgörü ve diyalog neye yarar vs daha bir sürü yazılabilir..Bunlar imanla vatan sevdasıyla olur ! Sabetay liderleri dinlemeyle onların ak dediğine ak kara dediğine kara demeyle değil ! Bu insanlara çamur atanlar , hakikati görmezden gelenler hıyanetlik içindedirler ve cezalarıda en acıklı olacaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABDULLAH ÇATLI KAHRAMAN BİR ŞEHİTTTİR

haluk kırcının ifadesindekiler doğrudur ..ben zaten inkar etmiyorum..o zararlı(devlete zararlı)gençlerin temizlenmesi gerkiyordu ÇATLIda temizledi..iyide etti,daha yeni Çatlılarda yetişiyor hiç merak etmeyin devlet her zaman rejimi tehlikeye sokanları temizlemeye hazırdır.

kasaplar yetisiyor demek istiyorsun sanirim,siz gidinde ana baba kuzulari Mehmetcikleri sehit eden PKK ile savasin,ama savasamazsiniz,savasmak cene degil yürek ister,savasmak masum insanlari hik dedi diye kursuna dizmek degil savasmak kendini feda etmektir,savasmak zoru görünce Bulgrlara kacip siginmak degil gögsünü gere gere vataninda beklemektir.Savasmak ancak MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gibi herseye gögüs germektir,birakin kuru gürültüyü önce insanlarri sevmesini saymasini fikirlere saygi göstermesini ögrenin,fazla birsey istenmiyor sizden

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kanımca, forumdan atılıp nick değiştirip gelenlerle sloganlar, hakaretler dışında bir konu konuşamıyan kişilerle tartışmak, ve onların seviyesine inmek gerçekten gereksiz.

çocukken top oynardık, top oynamayı beceremeyenlerde gelip kaleyi bozardı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABD yandaşlığı yaptığıız diyorsun NEYE DAYANARAK BUNU SÖYLÜYORSUN , HAYAL ALEMİNİZDEN , TUFEYLİ ÖNDERLERİNİZİN ASLI ASTARI İSPATI OLMAYAN DARBE VURMAK KARIŞIKLIK ÇIKARTMAK İÇİN UYDURDUKLARINI SÖYLÜYORSUNUZ HALA..Varsa göster hadi bizim gibi zaman gazetesinin karışıklık çıkartmak için yazdığı yalanları , iç savaş çıkartmak için azınlıkları asıl Türkler diyen varmıymış , hiç bir cemaat insanı eylemlerde bombalı saldırılarda terör örgütleriyle iç içe bulunmuş mu, milli ruhu dirilmet için en çok samimi çabayı kim harcamış , iç düşmanlara en büyük tepkiyi kim vermiş , hoşgörü ve diyalog neye yarar vs daha bir sürü yazılabilir..Bunlar imanla vatan sevdasıyla olur ! Sabetay liderleri dinlemeyle onların ak dediğine ak kara dediğine kara demeyle değil ! Bu insanlara çamur atanlar , hakikati görmezden gelenler hıyanetlik içindedirler ve cezalarıda en acıklı olacaktır.

Adnan Menderes-Turgut Özal-Süleyman Demirel-Tansu Çiller-Mesut Yılmaz-Tayyip Erdoğan

:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kanımca, forumdan atılıp nick değiştirip gelenlerle sloganlar, hakaretler dışında bir konu konuşamıyan kişilerle tartışmak, ve onların seviyesine inmek gerçekten gereksiz.

çocukken top oynardık, top oynamayı beceremeyenlerde gelip kaleyi bozardı.

Size kesinlikle katılıyorum sevgili CYRANO...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.