Zıplanacak içerik
  • Üye Ol
Admin

Felçten Geri Dönme

Önerilen İletiler

Felçten Geri Dönme (Reversing Paralysis)
 
paralysistopper.jpg?sw=500&cx=36&cy=0&cw
 
Bilim insanları, beyin implantlarını omurilik yaralanmalarının götürdüğü hareket özgürlüğünü geri getirmek için kullanırken kayda değer ilerlemeler kaydetti.

Ne zaman kullanılabilir: 10 ila 15 yıl
 
"Git, git!" Grégoire Courtine'in aklındaki düşünceyle yarışıyordu.
 

Fransız bir sinirbilimci, bir koşu bandının bir ucunda agresif bir faaliyete başladığında, bir makak maymunu izliyordu. Ekibi, sağ bacağını felce uğratan hayvanın omurgasını yarı yarıya kesmek için bir bıçak kullandı. Şimdi Courtine, maymun tekrar yürüyebileceğini kanıtlamak istiyordu. Bunu yapmak için, arkadaşları ve meslektaşları kafatasının altına kendi motor korteksine dokunan bir kayıt cihazı takmış ve hayvanın omurilik çevresindeki yaralanmanın altında bir esnek elektrot yatağı dikmişlerdi. İki elektronik aygıta kablosuz bir bağlantı katıldı.

Sonuç: Maymun hareket etme niyetini okuyan ve sonra hemen omurgasına elektriksel uyarı patlamaları şeklinde ileten bir sistem. Yakında yeterince maymun sağ bacağı hareket etmeye başladı. Uzat ve esnek ol. Uzat ve esnek ol. Hızla ilerledi. İsviçre'nin École Polytechnique Fédérale de Lausanne'li bir profesör olan Courtine, "Maymun düşünüyordu, sonra patladı, yürüyordu" diye hatırlıyor.
 

 
Son yıllarda, laboratuvar hayvanları ve birkaç insan makinelere kablolanmış bir beyin implantı sayesinde düşünceleriyle bilgisayar imleçlerini veya robot kollarını kontrol ettiler. Şimdi araştırmacılar, felce bir kez ve herkese ters düşme yönünde önemli bir adım atıyor. Beyni okuma teknolojisini bedendeki elektrik stimülatörlerine kablosuz olarak bağlarlar; böylece Courtine'in "sinirsel atlama" dediği şeyleri yaratması insanların düşüncelerinin bacaklarını tekrar hareket ettirebilmesini sağlar.
 
Cleveland'daki Case Western Reserve Üniversitesi'nde orta yaşlı bir quadriplejik - başını ve omuzunu değil, başını ve omuzunu hareket ettiremedi - doktorların beyinde, Courtine'nin maymunlarda kullandığı aynı tipte iki kayıt implantı yerleştirmesine karar verdiler. Silisyumdan yapılmış ve bir posta pulundan daha küçük, onlar nöronların komutları atması gibi "dinleyebilen" yüz saç ölçüsü metal probla fırçaladı.

Sinir sistemine zarar vermek için kablosuz beyin gövdesi elektronik arabirimleri.
Neden Önemlidir

Binlerce insan her sene felce neden olan yaralanmalar yaşıyor.

Anahtar oyuncular
- École Polytechnique Fédérale de Lausanne
- Biyomekanik ve Nöro-mühendislik için Wyss Merkezi
- Pittsburgh Üniversitesi
- Case Western Rezerv Üniversitesi
 
Kullanılabilirlik 10 ila 15 yıl
 
Baypasın tamamlanması için, Robert Kirsch ve Bolu Ajiboye liderliğindeki Vaka Ekibi, adamın kolunun ve elinin kaslarına 16'dan fazla ince elektrod da kaydetti. Kol kol dayanağı ile kol yay yardımıyla. Hatta dudaklarına bir saman ile bir bardak yükseltir. Sistem olmadan, bunlardan hiçbirini yapamaz.
Sadece bir gün boyunca ellerinizde oturmayı deneyin. Bu size omurilik hasarının parçalanmış sonuçları hakkında bir fikir verecektir. Burnunu veya çocuğunu saçında çizemezsin. "Fakat eğer bunu elinde tutarsan," diyor "hayatını değiştiriyor."
 Grégoire Courtine, beyin-omurgası arayüzünün iki ana bölümünü elinde tutar.
hillary kutsal fotoğrafı | EPFL
Vaka sonuçları, bir tıp günlüğünde yayın bekleyen, çeşitli duyuları ve yetenekleri geri yüklemek için implanted elektronik kullanmak için daha geniş bir çaba parçasıdır. Alzheimer hastalığının ötesinde (bkz. "10 Çığır açan Teknolojiler 2013: Bellek İmplantları"), felç tedavisinde, körlüğü tersine çevirmek için sözde sinir protezini kullanmayı umuyoruz.


Ve işe yarayacağını biliyorlar. Koklear implantları, iç kulağın çalışmayan kısımlarının etrafında dolaştırmayı düşünün. İlk kez annelerinin çocukları her ay internette viral gidiyorlar. 250.000'den fazla sağırlık davası tedavi edilmiştir.

 
EPFL araştırmacıları tarafından yapılan bu videoda, sağ bacağını felç eden bir omuriliğe sahip bir maymun tekrar yürüyebiliyor.
Fakat sinir protezinin felce uğramış insanlara dönüşmesine engel olmak zordu. Bir hasta önce 1998'de beyinden bilgisayara imleç yapmaya alıştı. Bu ve diğer birçok beyin kontrol yeteneğinin daha pratik kullanımı yoktu. Teknoloji laboratuvardan çıkmak için çok radikal ve çok karmaşık kalıyor. "Yirmi yıllık iş ve klinikte hiçbir şey yok!" Diye ısrarla söylüyor Courtine saçlarını fırçalarken. "Sınırları zorlamıyoruz, ancak önemli bir soru.
Courtine laboratuvarı Ayrıca İsviçreli milyarder Hansjörg Wyss Özellikle omurilik bypass gibi neurotechnologies kalan teknik engelleri çözmek için finanse Yani 100 milyon $ merkezi için evler Cenevre'de vertiginous cam ve çelik binada yer almaktadır. Tıbbi cihaz üreticileri ve İsviçre saat firmalardan uzmanlar işe ediyor ve altın teller elektrotlar üzerine basılır temiz odalar vücudumuzun gibi Yani uzatabilirsiniz lastik donatılmış etti.

Bir beyin okuma Çipin bir yakın çekim, elektrotlar ile kabararak.

Omurilik simüle etmek için geliştirilmiş elektrotlar.
Merkezin başı, John Donoghue, ABD'de beyin implantlarının erken gelişimine öncülük eden bir Amerikalı. (bkz. "İmplante Umut") ve iki yıl önce Cenevre'ye taşınanlar. Halen, tek bir yerde muazzam teknik kaynakları ve yetenekli (nitelikli nörobilim uzmanları, teknologları, klinisyenleri) ticari olarak uygulanabilir sistemler yaratması için gereken bir araya gelmeye çalışıyor.
Donoghue'lar arasında, İnternet hızında beyinden veri toplayabilen ultra-kompakt bir kablosuz cihaz olan bir "nörocomm" var. "Başınızın içine bir radyo" diyor Donoghue ve "dünyadaki en karmaşık beyin iletişimcisi" diyor. Kibrit kutusu boyutundaki prototipler safir pencere ile biyolojik olarak uyumlu titanyumdan yapılmıştır. Maymun testlerinin versiyonu.
Donoghue, hastalar oldukları gibi oldukları için, hastalar onları arzuladığından sinirsel bypasslar peşinde olmalılar diyor Donoghue. "Birisine kendi kollarını taşımak isteyip istemediklerini sorun" diyor. "İnsanlar günlük hayatlarına kavuşmayı tercih ederler. Yeniden hayata geçirilmek istiyorlar. "

Kablosuz bir sinir iletişim cihazı modeli kafatasında oturuyor.

Bu iletiyi paylaş


İletiye ulaşan sekme (kopyala)
Diğer sitelerde paylaş

İletiniz moderatör kontrolünden geçtikten sonra sitede gösterilmeye başlanacaktır. Eğer buna maruz kalmak istemiyorsanız lütfen hemen bir ÜYE OLUNUZ.

Misafir
İletinizi misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer üye iseniz lütfen GİRİP YAPARAK gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.