Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tehlikecinin farkında mısınız ?

bozan

Önerilen İletiler

Bu yazı gugukcuk'a ithaf olunur.....

Üzerinde durmamız gereken bir ehemmiyetli husus daha belirdiği için bu başlığı açmak zorunda kaldık. Konu Y.ERDOĞAN Mİlisçioğullarıyla ilgili değil tabi ki.. Bu akşam hangi mankeni yemeliyim diye düşüneceğine köylere gidip milletin ne yediği ile ilgilenseydi belki kendisini samimi bulabilerdik.Ve fakat vaziyet böyle değil...Zaten hiç böyle olmadı..hariçten gazel okumakla hallolmuyor meseleler çünkü...

Mevzumuz bilimin, özgürlüğün, düşüncenin, adaletin, eşitliğin ( nasıl sözde halkçılar gibi oldu mu ? ) karşısında olan jakobenizmle ilgili. Bu adamlara göre tehlike her zaman var olmalıdır, zira tek kazançları tehlikelerle örülü bir ortamda yaşadığını hissttirmektir millete. Herşey tehlikelidir, sol, sağ, dinci, hömeyni, şeriat, uzaylılar ( bu tür tehlike ülkemize yabancıdır, abededeki jakobenlere mahsustur, onlar halkını uzaylıyla korkutur, bizimkiler sıkmabaşla.....adamların korkutaçları bile cafcaflı beee ))

Terör ne kadar insanlık dışı ise Tehlikecilik de o kadar insanlık dışı bir psikolojik yıpratmadır.. İnsanların kanını dökmekle kanını dondurmak arasında fark yoktur..Bunu yapma cıs, onu deme fıs, onu giyme kaka, buna deme o kahraman gibi korkutmalarla halkı tedhiş etmekle bomba patlatıp milleti korkutmak arasında da fark yoktur...

Tümü özgür düşüncenin karşısındadır, sen bilmezsin biz biliriz, sen düşünemezsin biz düşünürüz, sen giyinemezsin biz sana giydiririz, sen seçemezsin biz sana seçtiririz gibi ahlaksız bir düşünce ancak jakoben, tehlikeci, darbeci zihniyetin bir ürünüdür.

Yahu İsrail neden bomba yağdırıyor ? Yahu peki sen neden bu halkın zihnine tehlike yağdırıp, korku bombardımanı yapıyorsun ????

Tehlikenin farkındasınız değil mi ? Bu halkın sindirilişinin farkındasınız değil mi ? Yoksa hala gerçekten her köşede usame mi arıyorsunuz ? usâme ( bizim büyük basın roytersten Osama diye aktarır haberi ) nerededir ? Üsame Abedenin çıkarının olduğu her yerdedir. aramaya gerek yok mesela petrole yakın heryerdedir. Peki iritca nerededir, Faşist bürokrasinin çıkarının olduğu her yerdedir .... İsrail için hizbullahın heryerde olduğu gibi...

Yineliyorum, özgür bir düşünür olarak savaşı, darbeyi, tehlikecileri, jakobenleri, miki mausu ve serdar dontaçı kınıyorum....

Şimdi asıl tehlikenin, asıl kapatılmanın, asıl irticanın, asıl baskıcıların farkında mısınız ? Pek zannetmiyorum, farkında olsaydık şimdi en az hindistan kadar olurduk, uzaya çıkabilerdik mesela....

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 109
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

korkutaç

usâme ( bizim büyük basın roytersten Osama diye aktarır haberi ) nerededir ? Üsame Abedenin çıkarının olduğu her yerdedir. aramaya gerek yok mesela petrole yakın heryerdedir. Peki iritca nerededir, Faşist bürokrasinin çıkarının olduğu her yerdedir .... İsrail için hizbullahın heryerde olduğu gibi...

Yineliyorum, özgür bir düşünür olarak savaşı, darbeyi, tehlikecileri, jakobenleri, miki mausu ve serdar dontaçı kınıyorum....

Ne zamandır yazdıkların için bir selam vereyim, tebrik edeyim diyordum, kısmet bugüneymiş...Eline yüreğine beynine sağlık. Chek-up tan geçirdim seni, hadi ömrün uzadı..

Neyse, neyin farkında olduklarının farkına varamayan güruh için yukardaki yazında beyaz kağıda yazılmış olsa, katlanılıp ya kulağı karıştırmak için kullanılırdı veya daha abes bir şey için...Neyse ki sadece ekranda var, sanmıyorum ki herhangi bir aklı evvel de o iş için ekranı kullanmaz ama illaki birşey yapmak isteyenler yazıcıları da varsa bir çare düşünürler muhakkak..

ıyyy ne ********* bir dille yazıyorum. Yahu kusura bakma aslında böyle değilimdir ama, (.... böyle değilsen nasılsan öyle yazsana...)

Bir ara bir başlık altında bu ülkede irtica tehlikesi bitmez, zira hala bu edebiyatı kullanıp da nemalanmayanlar var demiştik. İsmet ÖZEL'den upuzun bir alıntı yapmıştık...Ardından arkadaşlar sürekli "zınısımadnıkraf nizimiğidelyös puruduy puruduy" gibi başlıklar açıp (tam başlık bu muydu hatırlayamadım şimdi) bizim ettiğimiz bir ton cümlenin anasıyla irtibata geçmişlerdi.

Tamam bu kadar,,, bir insanın 8 saat interneti olup, akşama kadar da kendisine başka bir iş tevdi edilmezse, ve bunların içerisinde bir de 8-10 tane foruma üye olup da hepsine laf yetiştirirse *********** başka birşey yapmamaya başlayacağı en uzak ihtimal değildir...

Bozan birader, kardeş, abi her ne isen, konuyu zenginleştiremediğim için şimdilik kusura bakma, diğer formlara istifa mektubumu gönderdikten ve kendime bir iki de iş çıkardıktan sonra daha aklı başında cümleler kurmaya çalışacağım...

Yahu hala o korkutaç kelimesine takıldım...Allah'ım o ne güzel tabir. Acaba Türk dil kurumuna bu kelimeye Türkçeye kazandırmaları için dilekçe falan yazsak mı....Geçen dolaba koyduğun üzümün tadı güzelmiydi...Ben de alayım diyorum da bir haber verirsen memnun olacağım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne zamandır yazdıkların için bir selam vereyim, tebrik edeyim diyordum, kısmet bugüneymiş...Eline yüreğine beynine sağlık. Chek-up tan geçirdim seni, hadi ömrün uzadı..

Neyse, neyin farkında olduklarının farkına varamayan güruh için yukardaki yazında beyaz kağıda yazılmış olsa, katlanılıp ya kulağı karıştırmak için kullanılırdı veya daha abes bir şey için...Neyse ki sadece ekranda var, sanmıyorum ki herhangi bir aklı evvel de o iş için ekranı kullanmaz ama illaki birşey yapmak isteyenler yazıcıları da varsa bir çare düşünürler muhakkak..

ıyyy ne ********* bir dille yazıyorum. Yahu kusura bakma aslında böyle değilimdir ama, (.... böyle değilsen nasılsan öyle yazsana...)

Bir ara bir başlık altında bu ülkede irtica tehlikesi bitmez, zira hala bu edebiyatı kullanıp da nemalanmayanlar var demiştik. İsmet ÖZEL'den upuzun bir alıntı yapmıştık...Ardından arkadaşlar sürekli "zınısımadnıkraf nizimiğidelyös puruduy puruduy" gibi başlıklar açıp (tam başlık bu muydu hatırlayamadım şimdi) bizim ettiğimiz bir ton cümlenin anasıyla irtibata geçmişlerdi.

Tamam bu kadar,,, bir insanın 8 saat interneti olup, akşama kadar da kendisine başka bir iş tevdi edilmezse, ve bunların içerisinde bir de 8-10 tane foruma üye olup da hepsine laf yetiştirirse *********** başka birşey yapmamaya başlayacağı en uzak ihtimal değildir...

Bozan birader, kardeş, abi her ne isen, konuyu zenginleştiremediğim için şimdilik kusura bakma, diğer formlara istifa mektubumu gönderdikten ve kendime bir iki de iş çıkardıktan sonra daha aklı başında cümleler kurmaya çalışacağım...

Yahu hala o korkutaç kelimesine takıldım...Allah'ım o ne güzel tabir. Acaba Türk dil kurumuna bu kelimeye Türkçeye kazandırmaları için dilekçe falan yazsak mı....Geçen dolaba koyduğun üzümün tadı güzelmiydi...Ben de alayım diyorum da bir haber verirsen memnun olacağım...

Sevgili dostum üzüm dedin mi orada duracaksın. Bu fakirin o hususta tecrübesi fazladır.. Şu anda nerede olduğuna bağlı olarak üzüm önerebilirim. İmparatorluk başkentindeysen bizim gibi yenilecek şu andaki en iyi üzüm İzmir üzümü olarak bilinen küçük taneli çekirdeksiz şekerli üzümdür...Bir müddet devam et. tarsus beyazı çıkınca oradan gidersin, bu arada mevsim sonuna doğru yalova incisini kaçırma.. İlla siyah üzüm diyorsan onu erzurumdan getirteceksin...

Sevgilerle kal dostum...( tehlikeli üzümlere dikkat....)

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili dostum üzüm dedin mi orada duracaksın. Bu fakirin o hususta tecrübesi fazladır.. Şu anda nerede olduğuna bağlı olarak üzüm önerebilirim. İmparatorluk başkentindeysen bizim gibi yenilecek şu andaki en iyi üzüm İzmir üzümü olarak bilinen küçük taneli çekirdeksiz şekerli üzümdür...Bir müddet devam et. tarsus beyazı çıkınca oradan gidersin, bu arada mevsim sonuna doğru yalova incisini kaçırma.. İlla siyah üzüm diyorsan onu erzurumdan getirteceksin...

bozan

Evet üzüm dedinizmi orada durmak gerek.

O hususta mutlaka bizimde söyleyecek birtakım şeylerimiz vardır...

Örneğin böyle bir eğlence ve curcunanın içerisinde üzümden bahseden arkadaşlar var ve ben şahsen üzüm deyince ilk aklıma gelen şarap olduğunu tüm arkadaşlar duyurmak isterim...

Bu nedenle bu bağın şarabından bir bardak içmeden geçmek olmazdı hani...

Ki kırmızı üzüm şarabını çok sevdiğimi de herkes bilir...

Hazır eğlenceli bir ortamda bulduğumuz kafayla da bir şiir okumamız adettendir...

ben melamet hirkasini

kendim giydim eynime

ar-ı namus şişesini

taşa caldim kime ne

sofular haram demişler

aşkımın şarabına

ben doldurur ben içerim

günah benim kime ne

kah giderim medreseye

ders okurum hak için

kah giderim meyhaneye

dem çekerim aşk için.

kah çıkarım gökyüzüne

seyrederim alemi

kah inerim yeryüzüne

seyreyler alem beni

nesimi'ye sorsalar ki

yarın ile hoş musun,

hoş olayım, olmayayım

o yar benim kime ne.

Sevgiler dostlar... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bozan

Birader eyvallah değerli üzüm bilgileri için...Maalesef İstanbul'da değilim. Adanadayım. Evet, bizim buralarda da çekirdeksiz izmir üzüm satıyorlar. Bir de iri taneli siyah hayli şireli bir üzüm var. Tarsus beyazı diye bir üzüm satıyorlardı izmir üzümü çıktıktan sonra o da kalmadı. Tarsus beyazına benzer yaklaşık bir ay sonra daha şireli mardin üzümü gelir buralara...Yalnız bu yalova incisini görmek sanırım bana nasip olmayacak ama şu erzurum'un siyah üzümü beni daha fazla düşündürmeye başladı. Tamam biliyorum her yerde üzüm yetişebilir de sanki sıcak memleketlerin üzümleri daha şireli olur gibi geliyordu bana...Tehlikeye dikkat çektiğin için sağol. Antep üzümü diye kekremsi abuk subuk bir üzüm satıyorlar bizim buralarda adanalı olanlar varsa sakın almasınlar...

Bu arada Dipnot sana da selamlar...Kırmızı şarap sevdiğinizi demek ki herkes bilmiyormuş. Mesela ben...Afiyet olsun...

Ben şarap ve içki konularında bayağı ....... kusuruma bakmayın. Yaksa ben de istemez miyim Başbakan yardımcısı gibi içki türlerinin hepsinden anlamayı! Cehalet kötü be kardeşim...Hele de çok okuduktan sonra ..... kalmak daha kötü...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili bozan, gerçekten kişisel olarak sana karşı olan düşüncelerimi tescil ettiğinden dolayı minnettarım.Yazıda geçen herşeye tüm yüreğimle katılıyorum. :clover::clover::clover:

ancak bugun minik tatil dönüşümde okuyabildim.

Gercekten insan denilen bu garip vaka neden doğru ve güzelin peşinde koşmazda entrikaların peşinde koşarak bireysel hastalıklarını gizlerler anlamış değilim.

Korku konusuna ulaşmışsın elbette çok doğru ve o ölçüde karışık bir saptama.Ne yazık ki korku hala hükmedebilme yetisi veriyor o sıraladığın statukodakilere.

Aslında paylaşmanın keyfini ulusal olarak hiçbir zaman alamadık.Ondandır ki hep bireysel çıkarların arkasından gittik.Aslında bir başarabilsek birçok taş değişecek ve herşey yerli yerine oturacak.

Bu cografyayı sözde sevmek değil özde sevmek cok önemli.Bunca tepkilerinizin aslında dibinde yatan bu öz sevgi.Ne yazık ki kişileri düşünsel eylemleri ile değil biçimsel konumları ile yargılıyorlar.Bu forumda Özü güzel düşüncesi güzel insanlar var ve sizde bunun farkındasınız.

Ama bunca yıldır dogrular galip gelecek bekleyişimizin nedense hep ters gittiğini gördük.Bunun sebebini ben teknolojik gelişim ve onun yansımalarına bağlıyorum.Sizin tarihsel bilgi birikiminizin birçok konuda bizlere ışık tutacağı kanısındayım.

Burada sevgili dipnot'un o harika Nesimi Çimen'in şiirine de buradan çok teşekkür ederim.Aslolan gerçekten insan olmanın zerafetini yaşamaktır.Bu bilgeliğe uzanan o müthiş yolda erdemli dostlar ile yol alacağımızı bilmek beni yüreklendiriyor.

Sevgilerimle sayın bozan espritüel bakış açılarınızla yorumladığınız aktüalite'nin devamında başarılar dliyorum

:clover::clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum bekir. Adana güzeldir. Ben daha ziyade karaisalı köylerini pek severim. Yagıbasan, tereli, salbaşı vesaire....Güzel üzüm olur, çatalan barajında yüzmenin keyfine de varabilirsin pekala...Yorumların için teşekkür ederim..

Sevgili gugukcuk dostum, size de yorumlarınız için teşekkür ederim..nereli olduğunuzu bilmediğimden yaşadığınız yerle ilgili yorum yapamayacağım...saygılar...

bozan

A-s******* üzerine...

Adamın birinin dediği gibi bütün kötü ve olumsuz ifadeleri sevmediğimiz bir düşünce, fikir, siyasi hareket üzerinde yoğunlaştırabiliriz, ve fakat yaptığımız iş bir türlü ilgi görmez ve çölde yağmuru nafile bekleyen bir adam gibi başını gökyüzüne çevirmiş neden kimse benim yazdıklarıma yanıt vermiyor diye düşünebilirz. Bu mümkündür amma akıllı adamın işi değildir. Örneğin biz Laik sosyal hukuk devleti olduğu7muz için biz de hırsızlık çoktur, yolsuzluk çoktur demek nasıl bir kepçelikse batılılar hristiyan olduğu için her atarafı bombalıyorlar demek o kadar çomçalıktır..

Ve yani yolsuzluk ve hırsızlık gibi ehemmiyetli bir husus ele alırken örneğin solcuysanız bütün sağcı iktidarlar hırsızdır ya da sağcıysanız bütün solcu iktidarlar yolsuzdur demek, Hırslığın, yolsuzluğun, daniskasıdır bunu da buraya dipnot olarak yazıyorum..

Ve zira ki tehlikecilerin en önemli yolsuzluklarından birisi yeterince tahlil yapmadan sığ, gereksiz ve ilkel bilgileri topluma empoze etmeye çalışmaktır, bir de böyle adamların yırtındığını görürsün benim gastem neden az satıyor ben neden okunmuyorum, bana neden yorum yazılmıyor diye ...

Aslında cevap meydandadır, sığsın, samimiyetsizsin, ve artık afişe edilmişsin yani o şarkıda dendiği gibi sen bir entel *******...( lütfen silinmesin bir şarkı sözüdür )

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

üzüm konusundaki bu engin bilgilerinizi nereden edindiniz sayın bozan ilk önce onu öğrenmek isterim.(bizde bir üzüm kralı vardır(onun bu adınıda köylüler takmıştır) ben bu kralla uzun süredir tartışmaktayım)

ayrıca konuşulacak bir konu :)

--------------------------------------------------------

ben buraya yazacak pek bişey bulamadım aslında, daha öncede okudum.

ben şu "tehlikeci" leri merak ettim.Bunların arasına erkekli kadınlı dans etmeyi iyi bulmayan(ne kadar iyimser ifade kullandım) Hoca yı da katıyomusunuz.

birde ben birşey sorucam.

izolasyonist nedir.ben başbakana katılmıyosam "o"ist ten mi oluyorum

----------------------------------------------------

birde bu soru alakasızdır.separatizm nedir?

------------------------------------------------------

valla yazım o kadar saçma olduki(kusura bakmayın sevgili bozan ben bildiğiniz gibi pek iyi değilim ama eskisinden daha iyi sayılırım yinede)

bir rahibin sözüyle bitiriyim.(isterseniz devam ederiz)

Hitler iktidara geldi.Önce yahudileri götürdüler,ben sustum.karşı çıkamadım.

Sonra komünistleri götürdüler.Ben yine sustum karşı çıkamadım.

Sosyal demokratlar,demokratları götürdüler yine sustum.

Hristiyan demokratları götürdüler yine sustum.Ben bir din adamıydım,politikayla ilgilenmiyordum,karşı çıkamadım.

En sonunda beni götürmek içingeldiler kimse karşı çıkmadı

Çünkü,karşı çıkacak kimse kalmamıştı.

Rahip Niedermeyer

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

üzüm konusundaki bu engin bilgilerinizi nereden edindiniz sayın bozan ilk önce onu öğrenmek isterim.(bizde bir üzüm kralı vardır(onun bu adınıda köylüler takmıştır) ben bu kralla uzun süredir tartışmaktayım)

ayrıca konuşulacak bir konu :)

Aslında üzüm üzerine bir başlık açsak hiç fena olmaz katılıyorum sana--------------------------------------------------------

ben buraya yazacak pek bişey bulamadım aslında, daha öncede okudum.

ben şu "tehlikeci" leri merak ettim.Bunların arasına erkekli kadınlı dans etmeyi iyi bulmayan(ne kadar iyimser ifade kullandım) Hoca yı da katıyomusunuz. ***********

Hemen yazayım sevgili dostum. Tehlike şudur, bir adam kadınlı erkekli dans etmeyi uygun bulmayabilir, bunu açıkça ifade de edebilir. Fakat bunu insanlara zorla uygulatmaya kalkarsa bu gerekli mercilerce engellenir. Ve yani tehlike düşünmek ya da fikrini açıklamak değildir, tehlike bu yukarıdaki örnekten hareket edip bütün insanları töhmet altında bırakacak bir genellemede bulunmaktır. Ve son yani insanların zorla başını kapattıran Molla rejimi ile zorla kafasını açtıran Jakoben rejim arasında özde bir fark yoktur yani tehlike budur. Molla rejimi iranda değildir, baskıcı olan her rejim molla rejimi gibidir...

birde ben birşey sorucam.

izolasyonist nedir.ben başbakana katılmıyosam "o"ist ten mi oluyorum

Tabiki hayır, başkalarının fikirlerine katılmaktan kendi fikirlerine saygısı kalmayan adamlardır asıl izolasyonistler ki ona buna katılmaktan, hakikate yabancılaşırlar...

----------------------------------------------------

birde bu soru alakasızdır.separatizm nedir?

İnsan toplulukları kimi zaman kendilerini kendi başlarına yeterli addederler, fakat değillerdir, her kişi bir diğerine muhtaç olabileceği gibi her etnik topluluk da bir diğerine muhtaç olabilir, bu kimi zaman boş ve ham hamasetle unutulur o zaman da seperate olur..

------------------------------------------------------

valla yazım o kadar saçma olduki(kusura bakmayın sevgili bozan ben bildiğiniz gibi pek iyi değilim ama eskisinden daha iyi sayılırım yinede)

bir rahibin sözüyle bitiriyim.(isterseniz devam ederiz)

Hitler iktidara geldi.Önce yahudileri götürdüler,ben sustum.karşı çıkamadım.

Sonra komünistleri götürdüler.Ben yine sustum karşı çıkamadım.

Sosyal demokratlar,demokratları götürdüler yine sustum.

Hristiyan demokratları götürdüler yine sustum.Ben bir din adamıydım,politikayla ilgilenmiyordum,karşı çıkamadım.

En sonunda beni götürmek içingeldiler kimse karşı çıkmadı

Çünkü,karşı çıkacak kimse kalmamıştı.

Rahip Niedermeyer

Ben de bir Bozan sözü üle bitireyim..'' Molla rejimi baskıcı rejimdir, ve dünyanın her yerindedir, molla rejimini yalnızca iran'da göstermek isteyenleri iyi tanıyın, baskıcının, tek tipçinin, ******* ve tehlikecinin taaa kendisi onlardır..''

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

"Belki yadırgayanlar olacaktır, bu ülkede irtica tehdidide vardır"

başbakan yardımcısı Mehmet Ali Şahin

Bu ülkede irtica tehdidi vardır, bu ülkede terör tehdidi vardır bu ülkede trafik terörü tehdidi vardır, bu ülkeye saldırmak isteyen ülkeler vardır ve bu da bir tehdittir. Ne kadar da çok tehdit altındayız..Değil mi ?

Evet dostum en büyük tehlike tehlikecilerdir..

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Bozan,

Bizi hala anlayamıyorlar.Yazdığımız kelimeleri okuyorlar,ama yüklendikleri o agır yükü bir türlü anlayamıyorlar.Tehlikecilerin tehlikeden bile daha tehlikeli olduğunu uyarıyorsunuz ama ya sizi eleştiriyorlar yada alkışlıyorlar.

İkisinin arasındaki çizgi de belirsiz.

En güzel alkış,aynı paralelde yürüyebilmek,konuşabilmek,katkılar sunabilmektir.Şekillendirmeden,nitelemeden sorunların üzerine tam kararlılıkla ve uyanıklıkla farklı idollerin birlikteliğinin sevecenliği ile gidebilmektir.Neticede bu cografya bizim.Bu insanlar bizim.

Daha eğitimli bir ülkeyi,daha çok gülümseyen yüzleri,paylaşırken keyf almanın maharetini nezaket ve nazikliğin zerafetini daha çok mu özleyeceğiz bilemiyorum.

Son bir hafta ege kıyılarında dolaşırken her yediğim üzümde hep aklıma geldin muhterem.Çok yaşa sen:)

İngilizler, Çakkale'den değil ama bu sefer Didim'den girmişler.Diyorlar ki"eger belediye başkan adayı çıkarsa yabancı bir belediye başkanımızda olur işte o zaman bizi AB'ye alırlar"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

İşin tuhafı şudur, en tepedeki bir adam oturup en tepeden ağlamaktadır, tehlike tehlike tehlike...Ve tüm yürekler haykırmaktadır ancak tehlike sensin...!!

Madem bu kadar tehlike var madem bu kadar tehlikeliyiz madem bu kadar ciddi durum, haydi durmayın tüm milleti, azan, hortlayan ne varsa hoşunuza gitmeyen, size düz gelmeyen, aynı çizgide yürümeyen, farklı düşünen ne kadar özgür düşünür varsa , ne kadar faklı düşünür varsa hepsini cezalandırın, tecziye edin, tevkif edin, tedip edin haydi durmayın.. Ve lakin oturup bir makama lütfen yüzünüzü millete dönerek ağlamayın artık...

Ömür kırk yıldır, yaşam bir an, düşünce ise sonsuz özgürlüklere uçan baş tacı edilesi bağımsız, sevgi dolu sonsuz ve tehlikecilere bir mezar, insanlara bir şereftir.

Ve size ait olan size bize ait olan bizedir...

Kimileri aba altından sopa gösterirken, kimileri gördüğü her farklı rengi tehlike görürken, akıl mantıkla birleşip şerefle süslenip, ait olduğu yere özgür düşünceye koşacaktır. Bir adamın dediği gibi özgürlüğün önünde duramazsınız, insanları döverek adam edemezsiniz, ve Kant'ın dediği gibi hakikat er - geç belirecektir...

Bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vahh Türkiyem vahh..!!!

Ekonomi Kötüye gidiyor...

Kültür katlediliyor...

Toplumda ki Ruh Hızla Tükeniyor..

Ülkemiz Onbinlerce sex İşçilerinin vatanı olmuş..

Adeta fahişe cenneti olmuş..

Yabancılar Hızla mülk ve gayrimenkul alıyor..

Her tarafta bedawa İnciL dagitiliyor..

Yerli Öz şirketlerimiz hızla yabancılara satılıyor..

Hortlayan 1''Ş wardı evet evet neydi ha İRTİCA..

Peki nara atarcasına Horlayanlara N demeli..

SayGıLar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu ülkede irtica tehdidi vardır, bu ülkede terör tehdidi vardır bu ülkede trafik terörü tehdidi vardır, bu ülkeye saldırmak isteyen ülkeler vardır ve bu da bir tehdittir. Ne kadar da çok tehdit altındayız..Değil mi ?

bozan

"Türkiye'de "İrtica Tehdidi" var ve her türlü önlem alınmalı"

Büyükanıt Paşa yıktı geçti...

Harp Akademileri Komutanlığı'nda yeni eğitim - öğretim yılı açılış töreninde konuşan Orgeneral Büyükanıt, "Türkiye'de bugün köktendinci bir tehdit yok" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aksine, diğer kuvvet komutanları gibi irtica tehdidine dikkat çekti ve "Türkiye'de bir irtica tehdidi vardır ve her türlü önlem alınmalıdır" dedi.

Yazının devamı için; 02 Eylül 2006 http://www.digimedya.com/Content/News/147649.aspx

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bozan

Evet, 15 Yılda 35 bin can alan bir terör

Her yıl ortalama 5000 can alan trafik terörü

Her yıl ayrı bir örgütlenmesi, icraatı deşifre edilen irticai yapılar.

Bunlar tehlike değildir değil mi. Sadece yaygaracıların abartmasıdır.

Dünya üçüncü dünya savaşının ne zaman başlıyacağını tartışırken. Bizim dış tehdit saydığımız şeylerde yine bu tehlikecilerin abartmasıdır.

Bir ülke düşünün. O ülkenin Genelkurmay başkanı çıkıyor " irticai tehdit vardır" diyor.

Cumhurbaşkanı çıkıyor "İrticai tehdit vardır " diyor

Ana muhalefet başkanı çıkıyor " İrticai tehdit vardır" diyor.

Anayasa Mahkemesi başkanı çıkıyor "İrticai tehdit vardır" diyor.

haaa aman şimdi başlamayın AKP ye muhalefet olsun diye tekmil devlet erkanı böyle söylüyor zırvasına zira.

Başbakan Yardımcısı çıkıyor "İrticai Tehdit Vardır" diyor.

Bu ülkede. Devletin bütün organları meclisi, ordusu, yargısı, cumhurbaşkanlığı bu tehlikeye dikkat çekerken. Gündemde irticai yapıların faaliyetlerini hergün izlerken.

Kalkıp. İrtica için "abartma" yada "tehlikecilerin yalanı" vs demek değilmidir asıl tehlike.

Yoksa bazı zeka tipleri için hilafet bayrağı taksim meydanına çekildiği zaman mı tehlike statüsüne girecek bu.

Bu yaptığınız Ortaçağ klisesinin uyutma çabalarıyla aynıdır.

Uyu ülkem uyu. hiçbir tehlikeyle yüzyüze değilsin. Uyu, senden önceki devlet gibi uyu. O devlet İngiliz zırhlıları ahırkapı açıklarına demirleyince uyandı. Sende uyu. Ama bu sefer bir Atatürk daha bulabilir misin. bak orasını bilmem.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet, 15 Yılda 35 bin can alan bir terör

Her yıl ortalama 5000 can alan trafik terörü

Her yıl ayrı bir örgütlenmesi, icraatı deşifre edilen irticai yapılar.

Bunlar tehlike değildir değil mi. Sadece yaygaracıların abartmasıdır.

Dünya üçüncü dünya savaşının ne zaman başlıyacağını tartışırken. Bizim dış tehdit saydığımız şeylerde yine bu tehlikecilerin abartmasıdır.

Bir ülke düşünün. O ülkenin Genelkurmay başkanı çıkıyor " irticai tehdit vardır" diyor.

Cumhurbaşkanı çıkıyor "İrticai tehdit vardır " diyor

Ana muhalefet başkanı çıkıyor " İrticai tehdit vardır" diyor.

Anayasa Mahkemesi başkanı çıkıyor "İrticai tehdit vardır" diyor.

haaa aman şimdi başlamayın AKP ye muhalefet olsun diye tekmil devlet erkanı böyle söylüyor zırvasına zira.

Başbakan Yardımcısı çıkıyor "İrticai Tehdit Vardır" diyor.

Bu ülkede. Devletin bütün organları meclisi, ordusu, yargısı, cumhurbaşkanlığı bu tehlikeye dikkat çekerken. Gündemde irticai yapıların faaliyetlerini hergün izlerken.

Kalkıp. İrtica için "abartma" yada "tehlikecilerin yalanı" vs demek değilmidir asıl tehlike.

Yoksa bazı zeka tipleri için hilafet bayrağı taksim meydanına çekildiği zaman mı tehlike statüsüne girecek bu.

Bu yaptığınız Ortaçağ klisesinin uyutma çabalarıyla aynıdır.

Uyu ülkem uyu. hiçbir tehlikeyle yüzyüze değilsin. Uyu, senden önceki devlet gibi uyu. O devlet İngiliz zırhlıları ahırkapı açıklarına demirleyince uyandı. Sende uyu. Ama bu sefer bir Atatürk daha bulabilir misin. bak orasını bilmem.

:clover::clover: ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1919 savaş yıllarında gazetenin anasayfasında ki uyarıcı yazıya dikkat edin... "kalk uyan yoksa, ardı hicrandır"

Cyrano, güzel insan sen ve senin gibiler var oldukça "bu bişey olmazcılar" da rahatla ve huzurla yaşamaya devam edecekler bu topraklarda, sizlerin sayesinde... İyiki uyumayan, iyiki ciddiye almayı bilen, iyiki bize bişey olmaz demeyen siz gibiler var. Yüreklerinize sağlık... :clover:

istiklalgazetesiiq9.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

MOSSAD'tan şok açıklama: Amerika Türkiye’yi bölecek

MOSSAD’la ilişkisi bilinen internet sitesinde yayınlanan raporda, ABD ve İsrailli yetkililer uyarılarak Türkiye ve İran’ın, Irak’ın kuzeyine ortak operasyon yapabileceği belirtildi.

Raporda, “Washington, Kürt-İran kapışmasının çatışmaya dönüşebileceğini ve Irak Kürdistanı’nın, Türkiye’nin güneyinden başlayarak Ermenistan’a yayılabileceğini öngörmektedir” denildi.

ABD’den Kürdistan tezgahı

MOSSAD’ın internet sitesinde, kurulması planlanan Kürt devletinin topraklarının genişletileceği açıklandı. Sitede, bölgede İsrail’in de büyük çıkarları olduğu vurgulanarak, Türkiye ve İran’ın müdahalesine karşı hazırlık yapıldığı belirtildi

3977dy8.jpg

* Ceyhun BOZKURT

Mossad, Kuzey Irak’taki ayak oyunlarını ortaya koydu. İsrail istihbaratıyla ilişkisi bilinen www.debka.com sitesinde yayınlanan bir raporda, ABD ve İsrailli yetkililer uyarılarak Türkiye ve İran’ın, Irak’ın kuzeyine ortak operasyon yapabileceği belirtildi. 24 Eylül 2006 tarihini taşıyan raporda, Kandil Dağı’nda saklanan PKK ve PJAK üyesi yaklaşık 5 bin terörist için “isyancı” ifadesi kullanılıyor ve bu teröristlerin Türkiye ve İran’ın hedefinde olduğunun altı çiziliyor. Sitede yayınlanan raporda, “Türk ve İran ilk müdahale birimleri hali hazırda Irak’ın 7-8 kilometre içlerine kadar girmiş durumdadır. Gergin bekleyen Washington, bir peşmerge-İran kapışmasının, kapsamlı bir çatışmaya dönüşebileceği ve olayların genişleyerek, bütün bölgeye yayılabileceğini öngörmektedir” deniliyor.

Çıkarları etkilenecek

Türkiye’nin, Kerkük’ü ele geçirme operasyonu yapabileceği de belirtilen raporda, ABD’nin buna karşı çeşitli önlemler almaya çalıştığı belirtiliyor. www.debka.com sitesinde, kurulması öngörülen Kürt devleti için, peşmergelerin ABD desteğinde Türkiye, İran ve Ermenistan’dan toprak kazanma hesapları yaptığı vurgulanıyor. Sitedeki raporda, ABD’nin de, Türkiye ve İran’dan kurulacak bir Kürt devletinin genişlemesine karşı müdahale olasılığına hazırlandığı belirtiliyor. Raporda, “ABD ve İsrail’in Orta Doğu’da hayati bölgesel güvenlik çıkarları, muhtemel çatışmalarda 3 husustan etkilenecektir” denilerek, bu üç husus şu şekilde dile getirildi:

* Washington, Türk-İran askeri ortaklığını Ankara’nın reddetmesine ikna olmamıştır. Amerikalılara göre zamanlama bundan daha kötü olamazdı. Bu zamanda İran’a yönelen Amerika (ve İsrail) uçaklarına Türk ve peşmerge hava sahaları kapalı olacağı için İran’ın nükleer tesislerine (yapılacak) muhtemel bir Amerikan (ve İsrail) saldırı planı ciddi şekilde engellenebilir.

* Kürt kampanyası’nda bir Türk-İran zaferi iki aydan kısa bir süre içinde Devrim Muhafızlarına ikinci bir zafer kazandırmış olur.

* İsrail, PKK’nın Kuzey Irak’taki askeri ve ekonomik varlığını kökten kazımaya yönelik askeri operasyon endişesi taşımaktadır. DEBKAfile’ın askeri kaynaklarına göre 2004’ten beri İsrail askeri ve istihbarat subayları, Kuzey Irak’ta peşmerge ordusu ve anti-terör güçlerini kurmak için çalışıyor.

Sırada Musul var

Kerkük’te sokağa çıkma yasağı ilan edilerek yapılan Türkmen katliamı şimdi de Musul’da sürdürülüyor. Sokağa çıkma yasağı uygulanan Musul’da peşmergelerden oluşan güvenlik birimleri operasyon başlattı. Önceki gün güvenlik güçleri ile direnişçiler arasında çıkan çatışmalarda, 4’ü polis 6 kişinin ölmesinin ardından kentte sokağa çıkma saatleri uzatıldı. Bunun ardında da yapılan operasyonlarda Türkmenlerin evlerine baskınlar düzenlendi. Birçok Türkmen’in tutuklanarak götürüldüğü bildiriliyor. Bu arada, Kerkük’te Türkmenler kendile-rine yönelik operasyonlara karşı gösteri düzenledi.

Türkmenler, kendilerine baskı ve zulüm yapılarak kentin peşmergelere teslim edilmek istendiğini belirterek, Türkiye ve uluslararası camiadan yardım istediler. Öte yandan, Kerkük’te devriye gezen polis aracına kimliği belirsiz kişiler tarafından açılan ateş sonucu 1 polis şefi hayatını kaybetti, 4 polis de yaralandı. Olayla ilgili Kerkük’te geniş çaplı soruşturma başlatılırken, kent genelinde güvenlik önlemleri arttırıldı.

Alıntı:yeniçağazetesi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

1919 savaş yıllarında gazetenin anasayfasında ki uyarıcı yazıya dikkat edin... "kalk uyan yoksa, ardı hicrandır"

Cyrano, güzel insan sen ve senin gibiler var oldukça "bu bişey olmazcılar" da rahatla ve huzurla yaşamaya devam edecekler bu topraklarda, sizlerin sayesinde... İyiki uyumayan, iyiki ciddiye almayı bilen, iyiki bize bişey olmaz demeyen siz gibiler var. Yüreklerinize sağlık... :clover:

istiklalgazetesiiq9.jpg

Bu gazete feyk'tir.Yalan yanlış şeyleri taşımayın.

Baskı tekniğinden anlayan bir kişi , bunun gerçek olmadığını anlar.

1919 da 4 renk çalışması gazetede yoktur.

Tarih ifadesi de yanlış.

Milliyet gazetesi amblemi ne arıyor?

Bu türkçe 1950 den sonra kullanılan türkçedir.

Hiçbir haberin devamı yoktur.

Orjinalinin fotokopisine 5000 ytl veririm.

Tarih,oynanmayacak kadar kutsaldır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yazı gugukcuk'a ithaf olunur.....

Üzerinde durmamız gereken bir ehemmiyetli husus daha belirdiği için bu başlığı açmak zorunda kaldık. Konu Y.ERDOĞAN Mİlisçioğullarıyla ilgili değil tabi ki.. Bu akşam hangi mankeni yemeliyim diye düşüneceğine köylere gidip milletin ne yediği ile ilgilenseydi belki kendisini samimi bulabilerdik.Ve fakat vaziyet böyle değil...Zaten hiç böyle olmadı..hariçten gazel okumakla hallolmuyor meseleler çünkü...

Mevzumuz bilimin, özgürlüğün, düşüncenin, adaletin, eşitliğin ( nasıl sözde halkçılar gibi oldu mu ? ) karşısında olan jakobenizmle ilgili. Bu adamlara göre tehlike her zaman var olmalıdır, zira tek kazançları tehlikelerle örülü bir ortamda yaşadığını hissttirmektir millete. Herşey tehlikelidir, sol, sağ, dinci, hömeyni, şeriat, uzaylılar ( bu tür tehlike ülkemize yabancıdır, abededeki jakobenlere mahsustur, onlar halkını uzaylıyla korkutur, bizimkiler sıkmabaşla.....adamların korkutaçları bile cafcaflı beee ))

Terör ne kadar insanlık dışı ise Tehlikecilik de o kadar insanlık dışı bir psikolojik yıpratmadır.. İnsanların kanını dökmekle kanını dondurmak arasında fark yoktur..Bunu yapma cıs, onu deme fıs, onu giyme kaka, buna deme o kahraman gibi korkutmalarla halkı tedhiş etmekle bomba patlatıp milleti korkutmak arasında da fark yoktur...

Tümü özgür düşüncenin karşısındadır, sen bilmezsin biz biliriz, sen düşünemezsin biz düşünürüz, sen giyinemezsin biz sana giydiririz, sen seçemezsin biz sana seçtiririz gibi ahlaksız bir düşünce ancak jakoben, tehlikeci, darbeci zihniyetin bir ürünüdür.

Yahu İsrail neden bomba yağdırıyor ? Yahu peki sen neden bu halkın zihnine tehlike yağdırıp, korku bombardımanı yapıyorsun ????

Tehlikenin farkındasınız değil mi ? Bu halkın sindirilişinin farkındasınız değil mi ? Yoksa hala gerçekten her köşede usame mi arıyorsunuz ? usâme ( bizim büyük basın roytersten Osama diye aktarır haberi ) nerededir ? Üsame Abedenin çıkarının olduğu her yerdedir. aramaya gerek yok mesela petrole yakın heryerdedir. Peki iritca nerededir, Faşist bürokrasinin çıkarının olduğu her yerdedir .... İsrail için hizbullahın heryerde olduğu gibi...

Şimdi asıl tehlikenin, asıl kapatılmanın, asıl irticanın, asıl baskıcıların farkında mısınız ? Pek zannetmiyorum, farkında olsaydık şimdi en az hindistan kadar olurduk, uzaya çıkabilerdik mesela....

bozan

başka söze ne hacet.........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çandar'dan Tehlikecilere Tokat gibi yanıt

Bozan

'' Cengiz Çandar

Cumhuriyetimizin 83. yıldönümü, bir başka deyimle doğum günü coşkuyla kutlandı.

Bundan önceki yıldönümlerine oranla daha fazla bayraklı ve kimi yerlerde, Cumhuriyet'in 10. doğum günü hediyesi olan ama maalesef 28 Şubat simgesi olarak yeni kuşakların zihnine yerleşen "10. Yıl Marşı" ile. 83 yıllık bir ömür, bireyler açısından bakıldığında hayli "ihtiyar" bir yaşı ifade eder.

İhtiyarlık da, her türlü ihtiyarlık hastalığı, bu arada "damar sertliği" de pekala olağan sayılır. Devletlerin ömrü açısından bakıldı- ğında ise, 83 yaş pekala "genç" addedilebilir. Bizimki bir hayli "genç" bir cumhuriyet. Daha yüzyıllık bile olmayan bir cumhuriyet. Yani, "delikanlı" bir cumhuriyete sahip bulunduğumuzu pekala söyleyebiliriz. Bu kadar genç, delikanlı devletlerin "çocukluk hastalıkları" olması da, bu anlamda, olağan karşılanmalı. Bizim durumumuz daha da karmaşık.

Gerçi, "genç", "delikanlı" bir cumhuriyetimiz var ama onun 600 yıllı k bir İmparatorluk mirasçısı olduğunu da hepimiz biliyoruz. Yani, bir köklü devlet geleneğinin ve ancak bir Dünya Savaşı ile sonu gelen imparatorluğun külleri üzerinde yükselen bir cumhuriyet bizimkisi. Bir yandan da, dış borçlar anlamında değilse de, "kültürel" ve "kurumsal" bakımdan "reddi miras" ile kendisini ifade etmiş bir cumhuriyet. Resmi söylem, Osmanlı mirasını kabul etmez. Bu da, durumumuzu ve "ruh halimiz"i iyiden iyiye karmaşık bir hale getiriyor. Cumhuriyetimizin 83. yaş gününde, bir bakıyorsunuz, hem "damar sertliği" yani yaşlılık semptomları, hem de çocukluk hastalıklarında görülen semptomlar ortaya koyuyor.

Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yayınlanan mesajları bir düşünün. Cumhurbaşkanı'nın, Genelkurmay Başkanı' nın ve kendisini Cumhuriyet'in kurucu partisi olarak özel sorumluluk altı nda hisseden CHP'nin genel başkanı- nın mesajlarını. Bir "kutlama duygusu" ve "coşku" sezebiliyor musunuz bu mesajlarda? Sürekli tehlike ve tehdit vurgulaması. Ve, buna bağlı olarak kararlı lık ve tehditlere meydan okuma havası. Bu tür mesajlarda "gergin" ve "çatışmacı" bir ruh hali egemen.

Cumhuriyet'in kuruluşundan bu yana 83 yıl geçmiş ve kurulduğu ilk gündeki tehdit ve tehlikeler, başlıcası "irtica" ve "bölücülük" aynen ve hatta artan ölçülerde devam ediyor. Ve, her yıl, belirli makamları işgal eden kişilerden, sürekli, aynı basmakalıp ifadelerle, "ne demişlerdi" diye ertesi gün soruldu- ğunda hiçbir sözcüğünü hatırlamayaca- ğımız ve her yıl almaya alışık olduğumuz "uyarı mesajları" alıyoruz. Biz, sürekli "uyarılmak durumunda" bulunan bir toplumuz yani. Sürekli olarak, varlığımıza kasteden "tehdit ve tehlikeler" konusunda gözümüzün açılması, aklımızın başımıza toplanması gerekiyor. Ama, bunun "teminatı" da sürekli veriliyor. Bu tehlike ve tehditleri ezecek "büyüklerimiz" daimi bir teyakkuz halindeler neyse ki. Bize ne kalıyor? Tehdit ve tehlikeler karşısında "uyarı mesajları" aldığımız günü, bayrakları elimize alıp meydanlarda, konserlerle kutlamak. Bu "manzara"da bir tuhaşık bulunmuyor mu? Acaba, bütün bunlar ya "damar sertliği" veya tam tersine bir "çocukluk hastalığı" belirtisi değiller mi? ***

Bir ülke, varoluşundan 83 yıl sonra hala din ve laiklik kavramları üzerinde bir "toplumsal mutabakat" ya da İngilizce çok çarpıcı bir tanım olan "national compact"a nasıl ulaşamaz? Nasıl olur da, 83 yıl sonra hala "SevrÈs Sendromu" yaşar, hala "bölünme tehlikesi" hissedebilir? Bunda Osmanlı İmparatorluğu'nun yaklaşık 150 yıllık bir "büzülme" ve büzülerek küçülme durumunun ve özellikle Balkan Savaşı ile, Osmanlı dönemindeki "anayurdumuzun yüreği" olan Rumeli'yi yitirmiş olmamızın kollektif bilinçaltımıza zerkettiği muazzam travmanın etkisi anlaşılabilir.

Bu travma, günümüzde, özellikle Ortadoğu bölgesinde ve Türkiye'nin Avrupa ufkunda geleceğe ilişkin uzanan belirsizlikle beslenince daha da şiddetli oluyor. Ama, ne olursa olsun, sunduğumuz manzara tuhaf. İşin en ilginç yanı, dışarından bakıldığı ndan, Batı'dan ve Doğu'dan, "Cumhuriyet tecrübemiz"in bir "başarı öyküsü" olarak görülmesi. Batı, Türkiye'yi tüm Müslüman dünyaya örnek, modern bir ülke olarak önemsiyor; Doğu'da kendi olamadığını başarmış olan bir aile ferdi olarak.

Cumhuriyetimizin 83. doğum günü, toplumumuza uyarılmaya muhtaç bir çocuk muamelesi yapılan son vesile olsun. Daha anlamlı kutlayacağımız nice Cumhuriyet Bayramlarımıza...'''

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Ahhhh şu tehlikeciler yok mu?

10 yılda bir darbe yapılan darbeli demokrasimiz,

bir siyasi parti nasıl darbeyi savunur, cuntayı savunur görmek ister misin? Buyur cahapaya,

bir aydın nasıl darbeyi savunur görmek ister misin? buyur Türk basınına,

bir insan halkına nasıl darbe yapar görmek ister misin?

hasılı darbeci, militarist görmek ister misin? buyur benim cennet vatanıma....

Not ; Bu ülkeden darbeciler ilelebet kovulmadıkça, bu halk aç kalmaya devam eder bilesiniz. Darbecilerin en büyük tanrısı Tehlikedir, EYYY darbeciler Tehlike tanrınız öldü bilesiniz, onu arka bahçeme gömdüm. Bu ülke birbirini seven, birbirine güvenen insanlarla dolu artık. her gün sinegog bombalatsanız, her gün aydın vurdursanız, her gün danıştay bassanız da size inanmıyoruz.. Çünkü hepimiz kardeşiz, kara sayfalarınızı alın ve tarihin karanlıklarına gidin artık.

bozan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.