Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Harita değil Mezar:"ABD BU HARİTAYA GÖMÜLECEK"

jeune

Önerilen İletiler

Haritanın kemalizmle ilişkisi en iyi ihtimalle Serdar ortaçın sanatla ilişkisi kadardır. Haritayı doğru yorumladığınızı düşünmüyorum. Kemalizm'e gelince artık eskisi kadar espiritüel gelmiyor ben şimdilerde ulusalcıları daha gülünç buluyorum...

Sevgili dostum keşke günümüz koşullarına günümüz koşullarıyla yanıt arayabilsek...Böyle yapılmadığı için kaybettik topraklarımızı, yenilerinin bunlara eklenmesini bu kadar mı çok istiyorsunuz...?

Bu harita yeni değildir, yıllar önce çizilmiş bir strateji haritasıdır, bu arada harita çizmek serbesttir, herhangi bir yasal yaptırımı yoktur pekala sen de bir harita çizip ABEDE üzerine jönistan yazabilirsin ama onlar bu tehlikeden kurtulmak muhtemelen kemalizme koşmayacaklardır, akıllı bir şeyler arayacaklardır, dikkate almamak gibi...

Sevgilerle dostum..

bozan

kemalızmden bu kadar korkmanıza gerek yok.kemalızmı savunan ınsanlar sıze gulunc gelebılır.son gulen ıyı guler. :)

gunumuz kosularıyla yanıt arayabılsek dıyorsunuz.gunumuz kosullarına nasıl geldık acaba kemalızmden uzaklıstıgımız ıcın kemalızmı unuttugumuz ıcın bu kosullara gelmedık mı.kemalıst devrım artık kacınılmazdır.kemalıst devrım artık sart olmustur.harıtanın yorumuda budur.

harıtanın yenı olmadıgını yıllar once cızılmıs olugunu soluyorsunuz.evet bu dusuncenıze katılıyorum. gecmıste gızlıden gızlıye yapıyolardı sımdı artık goz onunde bu harıtaları yayınlıyolar.acıkca nıyetlerını bellı edıyorlar.basımızdakıler bu gerceklerı gormuyormu veya gormek mı ıstemıyor anlamıs deılım. bız zaten bu gercekerı gorduk yıllar oncesınden basladık amerıkan emperyalızmıne karsı durduk.hala da karsı duruyoruz.

turkıyenın her alanda tek cıkıs yolunun kemalıst devrım olduguna ınanıyorum

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bu kemalizm muhabbeti bana bazı kavramlara açıklık getirmemi gerektirdi

kemalizm:1930 lardan öteye geçememe devleti kapalı bir ekonomi ile dışa açılmadan dış ülkelerle ilişkiye girmeden kendi çapında yönetme gelişmeme ve olduğu yerde durma ideolojisidir

atatürkçülük:kemalizmin tam tersine ileri görüşlü olma ,ilim ve bilimden faydalanma ,ekonomik çalışmalara ve işbirliğine girmek,ilerici ve ilerleyici olmaktır

arada dağlar kadar farka var

kemalizm geri kalmak

atatürkçülük ise ileriye gitmek ve çağdaşlaşmak

aynı milliyetçilikle ,ırkçılığın karıştırılması ki çoğu kişi Atatürkü milliyetçi olduğu için ırkçılıkla suçlar ,aynı kemalizm adı altında Atatürkün gerici ve gelişimeye karşı birisiymiş gibi gösterilmesi gibi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bu kemalizm muhabbeti bana bazı kavramlara açıklık getirmemi gerektirdi

kemalizm:1930 lardan öteye geçememe devleti kapalı bir ekonomi ile dışa açılmadan dış ülkelerle ilişkiye girmeden kendi çapında yönetme gelişmeme ve olduğu yerde durma ideolojisidir

atatürkçülük:kemalizmin tam tersine ileri görüşlü olma ,ilim ve bilimden faydalanma ,ekonomik çalışmalara ve işbirliğine girmek,ilerici ve ilerleyici olmaktır

kemalizm geri kalmak

aynı milliyetçilikle ,ırkçılığın karıştırılması ki çoğu kişi Atatürkü milliyetçi olduğu için ırkçılıkla suçlar ,aynı kemalizm adı altında Atatürkün gerici ve gelişimeye karşı birisiymiş gibi gösterilmesi gibi

Savunulan ekonomik düzen

Sonsuz bir hırsızlık hakkı ( halkın cebinden)

Sonsuz bir adaletsiz vergi sistemi.

Sonsuz bir gelir dağılımı uçurumu.

Sonsuz bir eğitim eşitsizliği ( yoksulların iyi okumalarının önünün kapanması.Gülenin kucağına oturması)

Sonsuz bir işsizlik sorunu

Sonsuz bir geçim sıkıntısı

Sonsuz bir yolsuzluk utanmazlığı

daha ne.......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kemalizm geri kalmak

KEMALİZM

"Dünya Emperyalizmine Başkaldırışın Adı''.

Kemalizm, Atatürk'ün ortaya koyduğu eylemler ve belirttiği düşünceleri bir ideoloji olarak kendisi tarafından verilen bir isimdir. Mustafa Kemal Atatürk,1935 te kendi el yazısıyla yazdığı CHF programında Kemalizm sozcugunu kullanmıs ve 1937 de kurulan yeni hukumetin programında Kemalizm sozcugu once M. Kemal Ataturk'un yaptıgı konusmada sözünü ettiği memleket davalarının ideolojisi olarak betimlenmiştir.

Mustafa Kemal, toplum ve yönetim ilişkilerini tanımlarken, ulusal egemenlik gibi ortak ögeleri içeren bir toplum, dinle devlet işlerinin ayrılması, pragmatik akılcılık gibi ilkelere sahip bulunan bir devlet yapısını söylevlerinde ve Nutuk'ta iletmektedir. Atatürk kullandığı bu olgular bütünlüğünü çağdaş toplumların temel karakteri olarak adlandırmaktadır. Bu yapıları içeren devlet görüşüne bazılarınca Kemalizm denmektedir. Kemalizm, Türk ulusunun çağdaşlaşma ideolojisidir.

1935 te parti tüzügünde gecen Kemalizm sözcugu 1939 icin M. Kemal Atatürk tarafından 1937 de hazırlanan ikinci taslakta aynen korunmus fakat kullandıgı dil olumunun hemen ardından yapılan kurultayda degistirilmis ve 1943 te Kemalizm parantez icine alınmıs ve 1954 te parti programından cikarilmistir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kavramlar hala anlaşılmamış

tekrar ediyorum iyi okuyun

Atatürkçülükle kemalizmi karıştırmayın.aynı sosyalizmle sosyal adaleti karıştırdığınız gibi.yazılan şey herzaman doğru anlatıma kavuşmaz kemalizm atatürkçülüğe zıttır:

kemalizm geri kalmak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Ya gercekten sikildim artik bu haritalardan, boyna harita yayinliyorlar, baska isleri yok herhalde?

,, Bu olmadi, bidaha, ciz yenisini ,,

Türkiye böyle haritalara alisik !!!

Haritalarla Türk yenilmez, Vatanida bölemezler, fazla takmayin...sirak diye patlatin enselerine samari, bak o zaman harita deyil isimlerini bile yazamazlar, bunlarin hepsi ödlek !!!

Bu haritalari cizenlere cok Para veriyorlar mi?

Yahu, bizde cizelim bi harita sööööyle Irakin kuzeyine dogru, ne dersiniz?

Batiya dogru,

Kibrisin haritadaki hali icleracisi, hep kirmizi olsa keske,

Almanya dogu Almanyayla birlesti! Bizde Azerbaycanla birlessk mi, ne dersiniz?

Biz Türkler öyle spor olsun diye harita cizmeyiz, biz cizdimi mürekeple deyil Kanla cizeriz!!!

Bizim haritalarimizi deyistirmek isteyenlerde, kan vermeye razi olsun,

okadarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogru söylüyorsun da, senin bu Kemalizme alergin nedir???

Birde onu anlat bakalim!!!

Türkiye de Atatürkü seven insanlar var, bu cok dogal, nede olsa o yaptiklariyla artik Ülkemizin bir deyeri haline gelmistir.

Her seyi bir firsat bilip Gazi yi, el altindan elestirenleri sevmem, hata öylelerinden nefret ederim!!!

Ya göründügün gibi ol, ya oldugun gibi görün, demis Mevlana !

Atatürk hep göründügü gibi olmus, simdi onu elestirenler takkiye ile amaclarina varmaya calisiyorlar, varacaklari tek yer Allahin gazabina ugrayip cehennemdir

Hem Islamda takkiye yoktur, bunu nerden cikardin demeyin, Peygamber Efendimize ilk ayet indikten 3 yil kadar sonra yine bir ayet iner ve artik Müminlere Islami asikar ve acik bir sekilde yasamalarini emr eder!

Bu emir günümüzde de gecerlidir!

Peki takkiyeyi kim icad etti, bunu tarikatlere sormak gerek, cünki onlar takkiye yapa yapa, neyin dogru neyin yanlis, artik kendileri bile bilmiyor?

Bu tarikatlerin icratleri asirlardir bir ise yaramistir, o da su; müslümanlari firka firka bölmeye!

Cumhuriyet düsmanlari, yani karsi devrimciler, derlerki: Düsmanla her yönü ile savasa biliriz, yani yalanlarla da!!!

Peki bir Türk nasil olurda diyer bir Türke bu kadar haince bakabilir, yakisirmi hic bize?

Atatürk ve onu sevenler de Müslüman , kimse bize dinimizi ögretmeye kalkmasin, Islam hakkinda hersey yüce Kuran i Kerim de mevcuttur, akil sahipleri okur ve anlarlar!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Haritanın kemalizmle ilişkisi en iyi ihtimalle Serdar ortaçın sanatla ilişkisi kadardır. Haritayı doğru yorumladığınızı düşünmüyorum. Kemalizm'e gelince artık eskisi kadar espiritüel gelmiyor ben şimdilerde ulusalcıları daha gülünç buluyorum...

Sevgili dostum keşke günümüz koşullarına günümüz koşullarıyla yanıt arayabilsek...Böyle yapılmadığı için kaybettik topraklarımızı, yenilerinin bunlara eklenmesini bu kadar mı çok istiyorsunuz...?

Bu harita yeni değildir, yıllar önce çizilmiş bir strateji haritasıdır, bu arada harita çizmek serbesttir, herhangi bir yasal yaptırımı yoktur pekala sen de bir harita çizip ABEDE üzerine jönistan yazabilirsin ama onlar bu tehlikeden kurtulmak muhtemelen kemalizme koşmayacaklardır, akıllı bir şeyler arayacaklardır, dikkate almamak gibi...

Sevgilerle dostum..

bozan

Dogru söylüyorsun da, senin bu Kemalizme alergin nedir???

Birde onu anlat bakalim!!!

Türkiye de Atatürkü seven insanlar var, bu cok dogal, nede olsa o yaptiklariyla artik Ülkemizin bir deyeri haline gelmistir.

Her seyi bir firsat bilip Gazi yi, el altindan elestirenleri sevmem, hata öylelerinden nefret ederim!!!

Ya göründügün gibi ol, ya oldugun gibi görün, demis Mevlana !

Atatürk hep göründügü gibi olmus, simdi onu elestirenler takkiye ile amaclarina varmaya calisiyorlar, varacaklari tek yer Allahin gazabina ugrayip cehennemdir

Hem Islamda takkiye yoktur, bunu nerden cikardin demeyin, Peygamber Efendimize ilk ayet indikten 3 yil kadar sonra yine bir ayet iner ve artik Müminlere Islami asikar ve acik bir sekilde yasamalarini emr eder!

Bu emir günümüzde de gecerlidir!

Peki takkiyeyi kim icad etti, bunu tarikatlere sormak gerek, cünki onlar takkiye yapa yapa, neyin dogru neyin yanlis, artik kendileri bile bilmiyor?

Bu tarikatlerin icratleri asirlardir bir ise yaramistir, o da su; müslümanlari firka firka bölmeye!

Cumhuriyet düsmanlari, yani karsi devrimciler, derlerki: Düsmanla her yönü ile savasa biliriz, yani yalanlarla da!!!

Peki bir Türk nasil olurda diyer bir Türke bu kadar haince bakabilir, yakisirmi hic bize?

Atatürk ve onu sevenler de Müslüman , kimse bize dinimizi ögretmeye kalkmasin, Islam hakkinda hersey yüce Kuran i Kerim de mevcuttur, akil sahipleri okur ve anlarlar!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.