Jump to content
Sign in to follow this  
kazan8

Gezegenler ve Sağlık Noktaları

Recommended Posts

478729-3-4-ae10e.jpg

 

Bir çok danışanın merak ettiği konulardan birisidir sağlık. İnsan ömrünün gelişen bilimsel ve teknoloji sayesinde geçmiş uygarlıklara nazaran uzadığını bilmekteyiz. Yine de bu fiziksel madde aleminde varolmaktan vazgeçmeyi hiçbirimiz istemeyiz. Astroloji ile uğraşınca hayatın her aşamasında etkilerini araştırıyoruz tabiki de. Unutmamak gerekir ki haritanızda ki açılardan korkmayın sizi geliştirip büyümenizi sağlayacak olandır. Benimsenecek davranış modelleri ile de iradenizle başa çıkabilir ve çoğu şeyin üstesinden gelebilirsiniz.

 

Sağlık sorunlarında, ruhsal ve fiziksel bedeni ayrı tutarak sadece fiziksel sorunlar üzerinde belli bir takım tedavi yöntemi uygulamak sizce tek başına faydalı olabilir mi? Sprit, zihin ve fiziksel bedeni bir arada tutan bir bilince sahibiz ancak bunlar tam anlamıyla ayrı düşmese de karmaşık hala getiren aslında bizler olabilirmiyiz? Neden bize sadece sevdiklerimiz acı verirken sevmediklerimiz umurumuzda olmaz? Çünkü güdüler, anılar, ruh hali, endokrin bezleri, gezegensel etkilerin hepsi iç içe girmiş bir bütündür.

 

İç salgı bezlerinin dizilişi ile burçlar arasında ki bağlantı çok ilginçtir. Bedensel yönetim sıralamasının akış yönü, 1. Evin yöneticisi olan Koç burcundan ve yönetici gezegeni Mars'dan başlayarak yani insan vücudunda baş ile ilgili bölümden aşağıya doğru yani ayaklarla ilgili Balık burcuna doğru sıralanır. Gezegenler ile burçlar arasında yöneticilik bağından dolayı hangi gezegenin bedendeki hangi organı etkilediği bilinmektedir. Örneğin kalple ve beden duruşlarıyla ilgili çok konuda merkezde Güneş yer alır. Kadın hastalıkları, ödem, katarakt Ay ile ilgilidir. Sivilceler, guatr, egzama ise Venüs'ün etkisi ile oluşur. Mars-Pluton ise tüm ameliyatlar, yanıkları meydana getirir. Birdenbire çıkan olayları Uranüs başlatır. Alkol bağımlılığı, sara ve ilaç bağımlılığı Neptün ile ilgilidir. Bir çok kaza yoğun ve aşırı yorgunluk Pluto'nun etkisiyle oluşur. Sinirlilik, sağırlık ve bellek kaybı Merkür ile ilgilidir.

 

Yükselen burcun yaratmış olduğu belli açılar bedensel rahatsızlıkları belirtmesi açısından önemlidir. Bedeni etkileyen tüm hastalıklar ve kazalar yükselen ya da yönetici gezegenin almış olduğu açılar ile belirlenebilmektedir. Engelli insanların çoğunun 1.evinde yer alan gezegenlerin sert açılar aldığı görülebilmektedir. Yükselen birinci evin köşe noktası ve kişilikle ilgili olan bir bölümdür. Mars ve Satürn burada olumsuz etki yaratma ihtimali çok yüksektir.

 

Fiziksel beden, yaşamın sonuna doğru gerilimlere yenik düşmektedir. Maalesef hastalık bizi terk etmeyen yaşamda ki gerçeklerden biridir. Hastalığa karşı takınılacak tavır ise insanın normal yaşamını alt üst edebilmektedir. Oysa zihin belirtileri hastalık olarak değil, bedenin fiziksel ve zihinsel anlamda kötüye kullanıldığına ilişkin bir uyarı şeklinde yapmaktadır...

 

HÜLYA ATASCIOGLU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.