Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bu Vatana Nasıl Kıydınız?

Misafir TheLastofMohicaN

Önerilen İletiler

Biraz önce TRT'den Pianist filmini seyrettim. Nazi Almanyasi'nin Yahudi kiyiminda bir muzisyenin bireysel mucadelesini anlatan bir film. Yönetmen Polanski'nin gözler önune (bence basarili bir sekilde) sermeye calistigi seylerden bir tanesi de fasizan mantigin o mantik sahibinin ic dunyasi ile ilgisi...

Yukardaki "siir" o anlamda önemli... Kurtler ustunde bir hak iddiasinda olanlar, Kurdun Kurtlugune tahammul edemiyorlar. Kurtlere olan bu irrasyonel korkunun kaynagi da, kendi varligini Kurtlerin (ve diger halk ve uluslarin) yoklugu uzerine kuran Turk dusunceler sisteminin Kurtlerin Kurt olarak kabullenilmesi durumunda cökecegi, yok olacagi ve kendi özune dönme zorunda olacagi. Turki mantik korkaktir cunku kendinden korkuyor.

Turk kimligi kaygan zeminler uzerinde kurulmus olan bir kimliktir ve hicbir temel dayanagi yoktur. 80+ yillik sure icerisinde, muhendisler tarafindan yaratilan bir kimliktir. Turk toplumunun hastaligi bundandir.

"Allah'tan" sifalar dilerim.

yine farkında mısın. o piyanist filminde ki faşistler gibi konuşan bir tek sen varsın burada.

Türklere karşı buralarda kustuğun öfke aşikarken, dua etki Türkler senden, senin Türkler den nefret ettiğinin onda biri kadar nefret etmesin. yoksa kuzey ırağı mumla arardın.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 88
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Biraz önce TRT'den Pianist filmini seyrettim. Nazi Almanyasi'nin Yahudi kiyiminda bir muzisyenin bireysel mucadelesini anlatan bir film. Yönetmen Polanski'nin gözler önune (bence basarili bir sekilde) sermeye calistigi seylerden bir tanesi de fasizan mantigin o mantik sahibinin ic dunyasi ile ilgisi...

Yukardaki "siir" o anlamda önemli... Kurtler ustunde bir hak iddiasinda olanlar, Kurdun Kurtlugune tahammul edemiyorlar. Kurtlere olan bu irrasyonel korkunun kaynagi da, kendi varligini Kurtlerin (ve diger halk ve uluslarin) yoklugu uzerine kuran Turk dusunceler sisteminin Kurtlerin Kurt olarak kabullenilmesi durumunda cökecegi, yok olacagi ve kendi özune dönme zorunda olacagi. Turki mantik korkaktir cunku kendinden korkuyor.

Turk kimligi kaygan zeminler uzerinde kurulmus olan bir kimliktir ve hicbir temel dayanagi yoktur. 80+ yillik sure icerisinde, muhendisler tarafindan yaratilan bir kimliktir. Turk toplumunun hastaligi bundandir.

"Allah'tan" sifalar dilerim.

Kimliksiz dediğin Türkler.....

8000yıllık tarihi olan millet ve sizin de atalarınız....

Akıllı olun bu milletin sağ duyusunun bittiği yer cehennemin kapılarıdır...

Kuzy ırak öyle bir hal alır ki toprağında bir daha bitki bile yetişmez.....

Vesselam.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BIZI SINIR ETTIGI ZANNEDIYORSAN YANILIYORSUN......SENIN NE OLDUGUNU BILIYORUZ......

AKSAMLARI AHMET KAYA DINLEYIP TABII SAFAK TURKUSU DINLIYORSUNDUR...KENDINI BOYLE DAGDA FALAN HAYAL EDIYIYORSUNDUR ELINDE EVRENSEL GAZETINIDE ALDIN MI BIR DE CAY...ROJ TV - TRT ACIK....DEME KEYFINE

PROPAGANDA ICIN DERGILERDEN KITAPLARDAN ARAKLADIGIN METINLERIDE FORUMA YAZ......

TUM TURKLERI RENCIDE ETTIN NE MUTLU SANA

YANLIZ AKIL HOCALARINIZ SIZDEN BIRSEYLERI SAKLIYOR

SIZINKILERIN DAGDA NASIL OLDURDURULDUGUNU .....CANCEKISIRKEN KULAKLARININ KESILDIGINI, CAN CEKISIRKEN EL BOMBASI ILE VUCUTLARIN HAVAYA UCURULDUGUNU ...AILESI O PARCALARI GORUNCE NAPIYORDUR ....IMAMLAR YAPBOZMU OYNUYORDUR CESETLERLE ..BAZI PARCALARI HEP EKSIK....... SEN BUNLARI GOZE ALABILIRMISIN.....OTURDUGUN YERDEN SAVAS CIGIRTKANLIGI YAP.....AHMET KAYADA GAZLIYORDU........NEYSEKI OLUMU DAGDA OLMADI

OTURDUGUN YERDEN SAGA SOLA PROPAGANDA YAPIYORSUN....BELLIKI GOZUN KITAP GORMUS HALA NASIL ETNIK AYRIMCILIGI OVERSIN HEMDE SAYINIZ 1 E BESKEN SENDE HIC KARDAS SEVGISI YOK GALIBA

OTURDUGUN YERDEN GARIPLERI GAZLA ..DAGA GONDER....SONRA BIZE BURADA AHKAM KES...

SEN HIC SURATINDA G3 PATLAMIS BIRINI GORDUN MU......PIYANISTTE VARMIYDI....

ASLINDA SENIN ER RYANI KURTARMAK FILMININ ILK 10 DAKIKASINI DEFALARCA SEYRETMEN LAZIM YADA MUFREZEYI....O ZAMAN BELKI BIR FIKRIN OLUR SAVAS HAKKINDA

INANKI TURKIYEDE ETNISITEYE BAGLI BIR CIKARSA SIZI DEGIL AMERIKA ICIMIZDEKI HALKLARIN KARDES EDEBIYATI YAPANLAR BILE KURTARAMAZ.. BEN ISIMI GUCUMU BIRAKIP BIZZAT GUNEYE GIDECEGIM...AYNEN SIRPLAR GIBI ...SEN NERELERDE OLACAKSIN HANGI DELIKTE...PIYANISTIDE SEYREDEMIYECEKSIN......BELKI PARMAKLARIN BILE OLMAYACAK......GOZE ALMAYA HAZIRMISIN

HER KADIN TOPRAGI TIRNAKLAYARAK DOGURUR BENI

KAVGA BENIM OZLEM BENIM

BEKLE BENI

BIR SABAH BIR SABAH GORECEKSINIZ GUNUNUZU

SIZE HEMEN HERSEYI YAPTIK ANLAMADINIZ

SIZE INSAN PISLIGI YEDIRDILER DOYMADINIZ

DAHA NAPALIM..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SIZINKILERIN DAGDA NASIL OLDURDURULDUGUNU .....CANCEKISIRKEN KULAKLARININ KESILDIGINI, CAN CEKISIRKEN EL BOMBASI ILE VUCUTLARIN HAVAYA UCURULDUGUNU ...AILESI O PARCALARI GORUNCE NAPIYORDUR ....IMAMLAR YAPBOZMU OYNUYORDUR CESETLERLE ..BAZI PARCALARI HEP EKSIK....... SEN BUNLARI GOZE ALABILIRMISIN.....OTURDUGUN YERDEN SAVAS CIGIRTKANLIGI YAP.....AHMET KAYADA GAZLIYORDU........NEYSEKI OLUMU DAGDA OLMADI

.

.

DAHA NAPALIM..

oyuncaksınız oyuncak kalacaksınız hep birilerinin merdiven basamağı olmaya devam edin. bunları buraya yazarak neye kime hizmet ettiğini sanıyorsun sen birde öm atıyorsun. çok kaydadeğer birşey yazmışsın gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BIZI SINIR ETTIGI ZANNEDIYORSAN YANILIYORSUN......SENIN NE OLDUGUNU BILIYORUZ......

AKSAMLARI AHMET KAYA DINLEYIP TABII SAFAK TURKUSU DINLIYORSUNDUR...KENDINI BOYLE DAGDA FALAN HAYAL EDIYIYORSUNDUR ELINDE EVRENSEL GAZETINIDE ALDIN MI BIR DE CAY...ROJ TV - TRT ACIK....DEME KEYFINE

.

.

.

DAHA NAPALIM..

Anlamamakta ısrar ediyorsunuz nedir derdiniz provakeden başka birşey bilmeyen insanlarsınız sizler.

Siz kimsiniz AHMeT KaYa ' ya laf söylemek kim tıpkı NaZıM gibi AHMeT'e de vatan haini sıfatını yapıştırdınız.

Önce vatan haini deniyor sonra sahip çıkılıyor trajedi bu

Ne NaZıM'lar ölür Ne AHMeT'ler bu topraklar sadece sizin elinize kalmış değil allaha şükür.

O kadar vahşinizki parçalanmış vucutları scrabel a benzetiyorsunuz.Buda yetmiyor imamlarla beraber oynatıyorsunuz ne denebilirki bu mantaliteye kınıyorum sizi !!

ŞAFAK TÜRKÜSÜ (çok seviyorum seni ahmet kaya)

Beni burada arama

Arama anne

Kapida adimi sorma

Saclarina yildiz düsmüs

Koparma anne aglama.

Kac zamandir yüzün trasli

Gözlerim safak bekledim

Uzarken ellerim kulagim kiriste

Ölümü özledim anne.

Yasamak isterseken delice

Ah..verebilseydim keske

Yüregi avcunda kosan herbir anneye

Tepeden tirnaga ogula

ve kiza kesmis

bir ülkeye armagan

Düslerimle sinirsiz

diretmisligimle genc

Saskinligimla cocuk devrederken sirdasima

Usulca aci verdi yanagimda tomurcuk

Pir Sultan'i düsün anne, Seyh Bedretinn'i

Börklüce'yi, Torlak Kemal'i

Insanlari düsün anne

Düsün ki yüregin sallansin

Düsün ki o an güzel günlere inanan

Mutlu bir Yusufcuk havalansin

Yani benim güzel annem

Ala safaginda ülkemin yildiz ucurmak varken

oturup yildizlar icinde kendi buruk kanimi ictim

Ne garip duygu su ölmek

öptügüm kizlar geliyor aklima

Bir aciklamasi vardir elbet giderken dar agacina

Geride masa üstünde boynu bükük

kaldi kagit kalem.

Bagisla beni güzel annem

Ogul tadinda bir mektup yazamadim diye

kizma bana.

Elleri deysin istemedim

Gözleri deysin istemedim

Aglayip kokluyacaktin

Belki bir ömür tasiyacaktin koynunda.

Yasamak agrisi asildi boynumda

Oysa türkü tadinda yasamak isterdim

Ölmek ne garip sey anne

Bayram kartlarinin tutsakligindan asirip bayrami

Sedef kakmali bir kutu icinde

vermek isterdim cocuklarin ellerine

Sonra, sonra benim güzel annem

damdan düser gibi vurulmak isterdim bir kiza

Gecenin kiyisinda durmusum

Kefenin cebi yok

Koynuma yildiz doldurmusum

kosun cocuklar kosun

sabah üstüme üstüme geliyor

Kisacasi güzel annem

Bir cicegi düsünürken ürpermek yok

Gülmek umud etmek özlemek

ya da mektup beklemek

gözleri yatirip iraklara.

Ölmek ne garip anne

artik duvarlari kanatircasina tirnagimla

saskin umutlu siirler yazamiyacagim

mutlak bir inancla gözlerimi tavana cakamiyacagim

Baba olamiyacagim örnegin

toprak olmak ne garip sey anne.

Ucurumlarki sende büyür

dagdir ki sende göcer

ben bayram derim cicek derim

cam diplerine acmis kanatlarini kozalak derim

gül yanakli cocuga benzer

yinede oglunu yitirmek ne garip sey anne

Her kavgada ölen benim

Bayrak tutan carpisan

her kadin topragi tirnakliyarak

dogurur beni

Özlem beni kavga benim ask benim

Bekle beni anne.

bir sabah cikagelirim

bir sabah anne bir sabah

Acini süpürmek icin actiginda kapiyi

adi baska sesi baska

nice yasitim

koynunda çiçekler

ÇiÇekler icinde bir ülke getirirler.

Kolay Gelsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

.

DAHA NAPALIM..

bu nasıl bir nefrettir

kulak kesmek,ölmüş birine tecavüz etmek ,insan dışkısı yedirmek

bumudur senin savaş anlayışın mücadele anlayışın bunları gururla anlatırken acaba kendi insanlığından ne

kadar uzaklaştığının farkındamısın sen

neder var bu ülkenin yasaları mahkemeleri sorarım sana

madem böyle savaşarak bitiyordu terör hani neden hala bitmedi neden hala ölüyor insanlar

yazıyorum ama biliyorum ki yazdıklarım sende nefretten başka bişey uyandırmayacak sadece bir haberle noktalamak isterim

.....................................

foruma gelen bir posta

Başkale'nin Koçdağı Köyü Ottepe Mevkii'nde PKK'lıların yola döşediği mayının uzaktan kumandayla patlaması sonucu şehit olan üç asker dün kışladan uğurlanırken, acı içinde bekleyen aileleri ise Kürtçe ağıtlar yaktı.

Üç asker için Van Asayiş Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Jandarma er Ferhat Ekici'nin cenazesi Elazığ'a, Mustafa Demir'in cenazesi Diyarbakır'a, uzman çavuş Ramazan Kurumeydan'ın cenazesi ise Adana'ya gönderildi.

Ramazan Kurumeydan'ın Hacıbeyli beldesindeki evinden ağıtlar yükseldi. Anne Müzeyyen Kurumeydan, Kürtçe ağıtlar yakarak teröre lanet okudu. Elazığ'ın Kırklar semtinde oturan Ekici ailesi de acı haberle yıkıldı.

Şehit erin ağabeyi Cemal Ekici, kendilerinin de Kürt olduğunu vurgulayarak, "Bu neyin davasıdır" diye konuştu. Kurumeydan ve Ekici'nin cenazesi bugün toprağa verilecek. Mustafa Demir'in cenazesi ise dün Diyarbakır'da toprağa verildi. Demir'in annesi Rahime Demir, cenaze töreninde Kürtçe ağıtlar yakarak gözyaşı döktü.

(Radikal)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

aslında senin bunu roj tv den seyretmen gerekırdı ama hadi neyse.bizim tahammül edemediğimiz ne

.

.

.

insallah onumuzdekı gunlerde bizde sana rahmet dilemek zorunda kalmayız

ama sen kitiplarını dergilerin oku ama bu fikirlerini sakın internet dışında birde pkk dehap toplantıları dışında insanlarla tartışama şifa dilediğin insanlardan şifayı kapabilirsin

Yazdiklarinin tumu 80+ yillik muhendislerin yaratmaya calistigi insan tipine uyuyor. Ne sasridim, ne de baska bir sekilde fazla etkilendim. Sen kendi varligini ordu, siddet ve zora dayandirmaktan gurur duyuyorsun. Baska insanlarin yerlerioni isgal etmeyi bir buyukluk olarak göruyorsun. Ben bunlari bir kucukluk olarak göruyorum. Dikkat edersen 80+ yil önceki muhendisler de vahset, serserilik, isgal, baskasinin malina zorla el konulmasini, katliamlari, yani butun vahset ve barbarligi kabul edebilecek, bunlar ile kendini buyuk sanacak insanlar yaratmaya calismis ve senin sahsinda da görunuyor ki basarili olmus. Ama sen ve senin gibiler, senin bu devletin gibi, gidicisiniz.

Isgal, katliyam ve irkcilik mutlaka gidicidir. Senin kimligine "kaygan" dedim. Sen de gösteriyorsun ki senin kimligin zora, siddete, isgale, takliama dayaniyor. Tarih, bilim, kulture degil.

Senin Kurtleri algilayis sekline karisamam. Bu algilayis seklin de 80+ yillik muhendislige uyuyor. Seni kendi halinde birakmaktan baska carem yok. Seni hasta birisi olarak göruyor ve sana saglik diliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bozo avdan krt milletinin tarihinide bize bi açıklarmısın bizi aydınlat...

Burda prowakasyon yapacağina....NaŞ diyeyim sana...

Sen bana "nas" demeden önce, "kardesin" oldugunu iddia ettigin ve Turk devleti sinirlari icerisinde 15-20 milyon ve butun Kurdistan'da 30-40 milyon olan bir ulusun tarihi hakkinda (ki bir tarihleri olduklarini sanirim senin mantigin bile algilayabilir) herhangi bir bilginin olmayisi sana garip gelmiyor mu? "Yuzyillardir beraber yasadiginiz" bu insanlar hakkinda sizin okudugunuz ve Kurt cocuklarina okutulan o sahte tarih kitaplarinda hic bahsedilmemesi ilginc degil mi?

Farzedelim ben kendi tarihim hakkin hic bir sey bilmiyorum. Ve biliyorum ki kuzey Kurdistan'daki Kurtler, eger kendi cabalari ile bilgi elde etmemislerse, kendi tarihlerini pek bilmezler. Bu senin o guzelum devletinin sucu degil mi? Bu bir katliam degil mi? Ben "katliam" derken, sadece fiziki katliamlardan bahsetmiyorum. Kurtler butun toplumsal degerleri ile yok edilmek istenmistir.

Bunu inkar eden ve buna karsi cikmayan Turkun zerre kadar degeri yoktur.

Ama kimse kimsenin diline, parmaklarina kilit vurmamis, isteyen kendini kandirabilir. Bu özgurluk var. Ama hayat balonlari er gec patlatir ve herkes kendi gercekligi ile yuzyuze kalir. Sanirim Turklerin buyuk bir bölumu bunu ancak ölum döseginde, o filim seridine bakarken farkedecek. Yazik. Hepiniz adina uzgunum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen bana "nas" demeden önce, "kardesin" oldugunu iddia ettigin ve Turk devleti sinirlari icerisinde 15-20 milyon ve butun Kurdistan'da 30-40 milyon olan bir ulusun tarihi hakkinda (ki bir tarihleri olduklarini sanirim senin mantigin bile algilayabilir) herhangi bir bilginin olmayisi sana garip gelmiyor mu? "Yuzyillardir beraber yasadiginiz" bu insanlar hakkinda sizin okudugunuz ve Kurt cocuklarina okutulan o sahte tarih kitaplarinda hic bahsedilmemesi ilginc degil mi?

Farzedelim ben kendi tarihim hakkin hic bir sey bilmiyorum. Ve biliyorum ki kuzey Kurdistan'daki Kurtler, eger kendi cabalari ile bilgi elde etmemislerse, kendi tarihlerini pek bilmezler. Bu senin o guzelum devletinin sucu degil mi? Bu bir katliam degil mi? Ben "katliam" derken, sadece fiziki katliamlardan bahsetmiyorum. Kurtler butun toplumsal degerleri ile yok edilmek istenmistir.

Bunu inkar eden ve buna karsi cikmayan Turkun zerre kadar degeri yoktur.

Ama kimse kimsenin diline, parmaklarina kilit vurmamis, isteyen kendini kandirabilir. Bu özgurluk var. Ama hayat balonlari er gec patlatir ve herkes kendi gercekligi ile yuzyuze kalir. Sanirim Turklerin buyuk bir bölumu bunu ancak ölum döseginde, o filim seridine bakarken farkedecek. Yazik. Hepiniz adina uzgunum.

Burdan 80 milyon bir ***** sen ve senin gibiler basradan körfeze dökülür bozoğlan....

akıllı olun....

cehennemin kapısına tekme atmayın açılır *******....

Tarih: Düzenleyen: Admin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burdan 80 milyon bir ***** sen ve senin gibiler basradan körfeze dökülür bozoğlan....

akıllı olun....

cehennemin kapısına tekme atmayın açılır yanarsınız....

Karakurt,

Senin sorunun kendinle. Sana sifalar diliyorum, umarim en kisa zamanda deger yaratn bir hayat sahibi olursun.

Forum sorumlularini protesto ediyorum ve onlari kendi sorumluluklarini yerine getirmeye cagiriyorum.

Kendi fasizan kanun ve yasalarina bile uymayan bir devlete "******", Karakurt gibi beyinlere de "******" dedigim icin Forum "sorunlularindan" uyari aldim. Ama baskasi rahatlikla hakaret edip ölumle tehdit edebiliyor.

Forum "sorumlulari" da nihayet Turk ve alismis olduklari bir ortam var. Ölum tehditleri belki onlar icin siradan bir sey. Ama ben ne kölelige alisirim, ne de cagdisi barbar kisiliklere!

Karakurt hasta oldugu icin mazereti var, ama Forum "sorumlularinin" hicbir mazereti olamaz. Hem beni sansurlemeri, hem de bana yönelik yapilan hakaret ve ölum tehditinine karsi duyarsiz olmalari son derece dusundurucudur.

Onlari protesto ediyor, sorumluluklarini yerine getirmeye davet ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir sabah uyanırsınız ki.....

belkide kim bilir uyanamazsınız....

niye biliyor musun....

******* çocukların değil sizin hakkınız.....

Bak sen :D

Ölümü hak edeni senmi belirliyorsun hayırdır çocuklarıda öldüren senmisin yoksa ki ölümde sizin hakkınız diye veryansın ediyorsun nasılda rengini gösteriyorsun karakurt gerçi nickinde ****** yok zaten ne diyim :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak sen :D

Ölümü hak edeni senmi belirliyorsun hayırdır çocuklarıda öldüren senmisin yoksa ki ölümde sizin hakkınız diye veryansın ediyorsun nasılda rengini gösteriyorsun karakurt gerçi nickinde ****** yok zaten ne diyim :D

ne dersen de....

diyemediğiniz yada hesabını veremediklerinizi de....

şehitlerin kanlarını de....

ölen garibanları de....

desene...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Siz ülkücüler yalnız Türkler'e insan muamelesi yaparsınız. Hergün Kürtler'i lanet etmekten bir kere de onları buna neyin ittiğini düşünmezsiniz. Her zaman haklı olduğunuz yalanını söyler durursunuz. Milliyetçiliğiniz insan olmanın en önemli gereklerinden olan objektifliğinizi alıp götürmüştür. Eğer **** **********, bir toprak parçasının geleceğini insanların geleceğine ve varlığına tercih etmezdiniz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz ülkücüler yalnız Türkler'e insan muamelesi yaparsınız. Hergün Kürtler'i lanet etmekten bir kere de onları buna neyin ittiğini düşünmezsiniz. Her zaman haklı olduğunuz yalanını söyler durursunuz. Milliyetçiliğiniz insan olmanın en önemli gereklerinden olan objektifliğinizi alıp götürmüştür. Eğer **** **********, bir toprak parçasının geleceğini insanların geleceğine ve varlığına tercih etmezdiniz...

benim ülkücü olduğuma yada olmadığıma sen değil ben karar veririm....

ikincisi bilmem sizin gibi ******* ne düşünür ama biz Türklerde bireysellik yoktur vatan vardır....

vatan olmayınca birey de yoktur....

vatanın geleceği yoksa bireyin de geleceği yok demektir....

siz bunu anlayamazsınız o ayrı....

çünki esaret çekmediniz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar benim anlamadigim husus su.

birincisi bu ulkede kurtlere azinlik diyen varmi..........

ise girerken kimseye sen kurtmusun turkmusun diyen varmi......

irki yuzunden

insanlarin

ulasilamadigi makam mevki varmi

gidilemedigi sehir ulke varmi

yiyemedigi yemek uyuyamadigi yatak varmi

kazanamdigi para evlenemedigi kiz......

simdi birileri tutturmus diyorki ben kurdum siz benim kimligimi yillardir silmeye calistiniz

orada ne oldugu belli olmayan sekil ve renklerdeki nesneyi dalgalandiriyor

bu sahisa karsilik veren sovenist oluyor.......

bu sahis sovenist ...ama siz kendi ulkenizi savundugunuz icin bazende abartarak savundugunuz icin sovenist oluyorsunuz......

arkadaslar emily pandora....deli emin... tartisma olacaksa sizlerin uslubuyla olmali ben sizin dusuncelerinizi begenmiyorum ama uslubunuz gayet kibar......tahrik etmiyorsunuz......ama sunlarin olmamasi lazim

kimsenin bize `biz guzeliz siz cirkinsiniz`

tarihiniz 80 yillik muhendislerce yazilmis

yok bizi soyle hirpaladiniz boyle hirpaladiniz

gibi garip cumleler kurmamamsi

burada pacavralari gozumuze soka soka dalgalandirmaya hakki yok

herkesi sorumlu olmaya sag duyulu olmaya davet ediyorsunuz..ama etki tepkiyi doguruyor

her soylenen sey fikir ozgurlugune girmez.........amerikada emin olun ki birileri bolunmeden falan bahsetse

bu fikirler yasaklanir ama bu adamlarin boyle kaygilari yokbir allahin kuluda cikip amerika bolunsun demez ama bizde cok.....simdi okadar rahat soyluyorlar ki ...ama bizim var ...neden

su anda kosullar turkiyeyi parcalamaya cok uygun hic bu kadar uygun olmamisti

su anda devlet basindaki kisi basbakan diyemeyecegiz sahis kibris guneydogu ekonomi yerine dis gezilerle ugrasiyor

avrupa birligi sureci bahanesi ile ordu pasifize ediliyor buna da kilif demokrat genl kurmay baskani......

bizim f16 larimiz bizim hava sahamizda bizin ilcemizin uzerinden ucuyor basbakan bunu kiniyor

en buyuk problem sigara ve uyusturucu iken alkole takmis durumda

ve turban.......

avrupa birligine verilen tavizleri unutturmak icin ic gundem yaratmak ve insanlari kamplastirmak icin turban bahane ediliyor.....

kardesim bu ulkede

1- liseye giden ogrenci universite sinavini kazandiktan sonra nasil 1 gecede basini ortuyor......nasil istir bu

2- diyelim ki universitede turbana izin verdiler buradan mezun olan avukatlar doktorlar muhendisler ve niceleri bu isleri yapmak icin turbanlarini cikartacakmi....hayir...jkesinlikle hayir...yeni bir tartisma baslayacak......ulke gundemi abuk sabuk konularla dolacak

turkiye tarihinde hic bir zaman bu kadar gucsuz neyaptigini bilmeyen bir iktidar tarafindan yonetilmemisti.....tansuyu bile ozler olduk.....

diyorardiki

kurtce konusma yasagi kaldirilsin....kim yasakladiki.....

daha sonra

kurtce dershaneler tvler acilsin

acilanlar talep olmadigindan kapatildi......

yani biz vergimizden para verip mi acacagiz......

simdi 2 kelimeyi bir araya koyamayan bazi belediye baskanlari diyor ki acta kalirim ciplak ayaklada yururrum ama anadilde egitim isterim hizmet istemem ve bu insanin 8 cocugu var

yani neden istiyor' diyorki ben azinligim......bana ozel statu vereceksin

hepiniz biliyorsunuz bugun anadilde egitim isteyen yarin resmi dilide kurtce ister federasyon ister hep boyle olmustur

digeride eger ben taraf olarak kutculugu savunalarla kapisiyorsam bana sovenist diyemezsiniz.......ben kurtuculuk yapanlari ayrilikcilari istedigim gibi elestiririm...turkiyeyi bolmeye calisana `sayin` mi diyecegim

burasi eski cekostavakya degil sirplar bosnaklar hirvatlar gibi esit sayilarda adegiliz

%85 turk

ve geri kalan %15 in % 9 da turkum diyor %6 da sempatizan

esit degiliz

soyleki bu devletin devami isteyenlerle kurt devletini savunan insanlarin yaptigi tartismada her 2 tarafi sovenistlikle suclayamazsiniz......

bunlara esit mesafedeki bir baska olusum yok.....

kurdistan yazmak bir sey ifade etmez.....

bende buraya misaki milli sinirlari yazarim osmanli topraklari yazarim......

ve bizi katliamla suclamak yerine neden bunca yildir hep baska devletlerin bayragi altinda yasadigini o cok yuce irkdaslarina sorman lazim bundada tek suclu turklermi yoksa

ve ulkuculer hictir ......ancak once uyutup sonra telle bogmasini bilirler......once musluman sonra turkturler.....enver pasayi ataturkten cok severler inonuden nefret ederler........AKPnin milliyetci hali.....

bu ulkede ulkuculerden cok daha tehlikeli gruplar var.........

bu insanlar bir seyler yaparsa kimse soru dahi soramaz insanlar birer birer kaybolur..yok olur

onemli olan bu safhaya gelmemek........

bu guc ki buna derin devlet deniyor.....bu gucunu askerlerden ve sivillerden alan bir teskilattir

merkezi ankara golbasindadir

ve emin olun kurt turk olmaniz hic bir sey ifade etmez........is isten gecmistir......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

çünki esaret çekmediniz....

Biz mi esaret çekmedik? Che'nin Bolivya'da esir düşüp kurşuna dizildiğini çok çabuk unuttunuz. Ama o esir halkların kurtuluş mücadelesinde öldü. En şerefli ölüm pek tabidir ki insan için olandır; toprak için değil. Zira vatan amaç değil bir araçtır. Kısaca öldürmek için değil, yaşatmak içindir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Beyler soğuk savaşın ülkemiz üzerindeki etkisini hala üzerinizden atamamışsınız. Tartışma bu kadar kişiselleşmemelidir. Yaşanmış olaylarda o kadar basit nedenlere dayanmamaktadır. Türk devleti kendisi için tehlike olarak gördüğü Sovyet Rusya'dan korunmak için A.B.D. ile ittifak içine girmiştir. Bir ittifakta her zaman bir çıkar alış-verişi söz konusudur. Bu alış-verişin sonucu olarak biz Sovyet Rusya'ya karşı ülkemizde NATO üssü kurmayı kabul ettik. Böylelikle Rus tehlikesine karşı korunduk ancak askeri bağımsızlığımızı da yitirdik bir anlamda.

Tam tersi olup da Türkiye Varşova Paktı'nı* imzalasaydı ne olacaktı ? Pekiyi Türkiye tarafsız kalabilir miydi ?

Kalabilirse nasıl ? Kalsaydı sonuçları ne olurdu fikir yürütmeye çalışalım biraz da ? Olaylara başka açılardan bakmaya çalışalım.

* Varşova Paktı Sosyalist Düzeni Benimseyen ülkelerin NATO'ya (Kuzey Atlantik Paktı) karşı imzaladıkları askeri savunma anlaşmasıdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.