Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

SİZCE TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR.

cihan

Önerilen İletiler

:excl:Büyük Türk Milleti olarak bugünlere büyüz zorluklarla geldiğimizi çok iyi biliyoruz,Kurtuluş Savaşında verdiğimiz mücadele tarihte görülmemiş bir azimle Egemenlik mücadelesidir.Binlerce şehit verdiğimiz,herkarış toprağı şehit kanıyla sulanmış olan bu toprakları yine o güçlere mi bırakacağız.o güçler dediğimiz batı,vatikan, ABD ve diğer emperyalistler.Bizleri istedikleri gibi kullacaklar mı yoksa yeniden uyanıp Dur mu diyeceğiz.Sizce bir Türk vatandaşı olarak neler yapabiliriz.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 51
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

:excl:Büyük Türk Milleti olarak bugünlere büyüz zorluklarla geldiğimizi çok iyi biliyoruz,Kurtuluş Savaşında verdiğimiz mücadele tarihte görülmemiş bir azimle  Egemenlik mücadelesidir.Binlerce şehit verdiğimiz,herkarış toprağı şehit kanıyla sulanmış olan bu toprakları yine o güçlere mi bırakacağız.o güçler dediğimiz batı,vatikan, ABD ve diğer emperyalistler.Bizleri istedikleri gibi kullacaklar mı yoksa yeniden uyanıp Dur mu diyeceğiz.Sizce bir Türk vatandaşı olarak neler yapabiliriz.

15750[/snapback]

Eger bir firsatini bulursak (!) süratle aydinlanmaya geregimiz var arkadasim.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:excl:Büyük Türk Milleti olarak bugünlere büyüz zorluklarla geldiğimizi çok iyi biliyoruz,Kurtuluş Savaşında verdiğimiz mücadele tarihte görülmemiş bir azimle  Egemenlik mücadelesidir.Binlerce şehit verdiğimiz,herkarış toprağı şehit kanıyla sulanmış olan bu toprakları yine o güçlere mi bırakacağız.o güçler dediğimiz batı,vatikan, ABD ve diğer emperyalistler.Bizleri istedikleri gibi kullacaklar mı yoksa yeniden uyanıp Dur mu diyeceğiz.Sizce bir Türk vatandaşı olarak neler yapabiliriz.

15750[/snapback]

Sevgili arkadaşım öncelikle aramıza hoş geldin diyorum. Görüyorum ki, ilk mesajın ve ilk mesajını bir konu açmakla bizlere sunmuşsun ne güzel.. Emperyalizmin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlar tarihi tekerrürle birlikte ,güncel olarak görünmektedir. Biz gücümüzün yettiğince emperyalizme karşı cephe almaya gayret edeceğiz. Amma buralarda yazarız, amma daha faal birşeyler yaparız, sonuç olarak elimizden ne gelirse onu yaparız. İletinde belirttiğin gibi tarihte emsali görülmemiş bir mücadeleden, savaştan sonra buralara geldik. Emperyalizme karşı mücadele konusunda bu forumda aykırı yada farklı bir görüş pek çıkmaz, hemen hemen bir çok arkadaşımızla hem fikiriz, ancak; yazında geçen şehitlik meselesi baya bir kafanı ağrıtacak.. İlerde görürsün..))

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

15750[/snapback]

yazında geçen şehitlik meselesi baya bir kafanı ağrıtacak.. İlerde görürsün..))

Saygılar..

15823[/snapback]

Kralx her yazında bir din vurgusu yapmasan olmaz yani... :D

Konu ne sen konuyu nerden yakalıyorsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletiyi iyi okursan konuya yeterli açıklama yaptım. O artı parenteziydi.

Her konuya dini katmıyorum. Arkadaşımızın yazısını tebrik eden arkadaşımız, şehitlik meselesini görmemişmi acaba diye düşündüm..

Ayrıca sende bana ileti yazacağına konuya birşeyler yaz. Ben hiç olmazsa birşeyler yazmışım. Sen onuda yapmamışsın..)))

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yazında kırgınlık sezdim be kralx.seni kırdıysam özür dilerim.Ne bileyim benim aklımda senin bu forumdaki yazılarına istinaden böyle bir fikir kalmış.kusura bakma...

:thumbsup:

Bu arada foruma yeni katılan cihan arkadaşa da hoşgeldin diyeyim bari. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İletiyi iyi okursan konuya yeterli açıklama yaptım. O artı parenteziydi.

Her konuya dini katmıyorum. Arkadaşımızın yazısını tebrik eden arkadaşımız, şehitlik meselesini görmemişmi acaba diye düşündüm..

Ayrıca sende bana ileti yazacağına konuya birşeyler yaz. Ben hiç olmazsa birşeyler yazmışım. Sen onuda yapmamışsın..)))

Saygılar..

15859[/snapback]

Vatan ugruna kayiplara sehit denmesi bizi düsündürmez arkadasim.

Önemli olan ortak degerleri elde tutmaya gayret göstermek olmalidir.

Ben aci kayiplarimiz derken, birinin sehitlerimiz demsi tartisma konusu degil, aydinlanma sürecinde olaylara nasil baktigimiz, ve ne icin mücadele verdigimiz tartisma konusudur.

Seriat icin verilecek her türlü mücadelenin de ayrica karsisindayim.

saygilar,.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neden orada gülmediniz..? şehitliğin ne anlama geldiğinimi bilmiyorsunuz yoksa. Ne biliyim dinle ilgili her konuya gülüverirdiniz...

Saygılar..

15867[/snapback]

Bu, yönteminiz oldugu icin daha hassassiniz bu konularda, belli oluyor:-))

Ben her yazi okuyusumda , daha önce degindigim gibi, ortak degerlere bakarim.

Ortak deger, ideolojiden önce birlikte yasayan insanlarin asgari anlasma yollaridir.

Eger karsimdaki ÜMMETCI VE ARAPCIYSA gülmeden edemem :D:D:D

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben ümmetciyip, peygamberimin bütün ümetini severim. Ama arapçı değilim. Çünkü ümmetçiyle Arapçı aynı yerde aynı komuımda olmaz, o Arap milliyetçiliğidir. Burada bilgileri tazeledikten sonra, gelelim ortak değerlere. Bakınız sevgili canuqur; ortak değerlerde hem fikiriz ve birlikte mücadele veririz. Ben dinin, Türk milletinin ortak değeri olduğunu düşünüyorum.. Din dendiği zamanda sizin güldüğünüzü görüyorum.. Savunduğum değerler konusunda hassas olmam çok doğaldır. Bu; savunduğum şeyleri boşa savunmuyorum demektir..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben ümmetciyip, peygamberimin bütün ümetini severim. Ama arapçı değilim. Çünkü ümmetçiyle Arapçı aynı yerde aynı komuımda olmaz, o Arap milliyetçiliğidir. Burada bilgileri tazeledikten sonra, gelelim ortak değerlere. Bakınız sevgili canuqur; ortak değerlerde hem fikiriz ve birlikte mücadele veririz. Ben dinin, Türk milletinin ortak değeri olduğunu düşünüyorum.. Din dendiği zamanda sizin güldüğünüzü görüyorum.. Savunduğum değerler konusunda hassas olmam çok doğaldır. Bu; savunduğum şeyleri boşa savunmuyorum demektir..

Saygılar..

15876[/snapback]

hangi ümmetcilik, ne arap milliyetciligi :D

Siz, inancli diye burada bir seriatci ümmetci ve arapciyi dahi dahi elestirmeye kiyamiyorken burada neler diyorsunuz.

Ümmetcilik arap milliyetcligi degildir arkadasim.

Ümmetcilik, kendi ulusunu yok sayip, önce islam kuluyum demektir.

Iste ben, buna ümmetcilik diyorum. Bu nedenle ümmetciler en önce ülkelerini satarlar.

Arapcilik ise cahil insanlarimizda, kuran dilinden ve arap özentisinden kaynaklanir.

Siz olmayabilirsiniz ama biz hemen arapciyi ayirdedebiliriz?

Inanc, yalniz yasanir ve vicdandadir.

Reklami yapilmaz, sokaga düsmez.

Cumhuriyeti savunan bir insani da hic bir ümmet ve ümmetci ilgilendirmez, cumhuriyetci de kimsenin inancina deginmez;

ta ki ülke cikarlarini riske sokana kadar susariz.?

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kralx gerçekten sen Türkçesini ilerletmek için bana kitap önerin diyen kıza bile Kuran'ı ve hadisleri oku diye cevap yazan birisin.Bu ideolojik yaklaşım konusunda kendi kendine bir özeleştiri yapsan doğru olmaz mı...?

15880[/snapback]

Sevgili kardeşim o konuda gerekli açıklamayı gerekli mercilere yaptım. Birde buraya yapayım. Kuran'ı Kerim arap alfabesiyle okunduğu zaman, yapısı gereği dilin daha çok kıvrılıp daha çok egzersiz yapmasına neden olur. Zihnin ve tefekkür yeteneğinin artmasını sağlar, gözü yormaz vs..vs.. tabi bunları inanan ve bizzat kendim teşhis etmiş biri olarak yazıyorum, siz farklı düşünebilirsiniz saygı duyarım.. O arkadaşta diksiyon kitabı aradığı için, hem diksiyon, hem de başka etlkileri için Kuran'ı Kerim'i önerdim. Ayrıca her konuya da dini soksam birşey kaybetmiş olmam. Akine Rabbimin sevgisini kazanırım. Keşke yapabilsem..

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

15876[/snapback]

Siz, inancli diye burada bir seriatci ümmetci ve arapciyi dahi dahi elestirmeye kiyamiyorken burada neler diyorsunuz.

Iste ben, buna ümmetcilik diyorum. Bu nedenle ümmetciler en önce ülkelerini satarlar.

Arapcilik ise cahil insanlarimizda, kuran dilinden ve arap özentisinden kaynaklanir.

Cumhuriyeti savunan bir insani da hic bir ümmet ve ümmetci ilgilendirmez, cumhuriyetci de kimsenin inancina deginmez;

saygilar

15886[/snapback]

Görüşlerine tüm kalbimle katılıyorum Canuğur.Burada senin de yazdığın gibi inancın misyonerliğini yapmayı kendine farz edinenler ''ki İslam da misyonerlik yoktur'' dine en büyük kötülüğü yapanlardır.(Söz meclisten dışarı Kralx)

Bana göre de inanç ALLAH'la,kulu arasında yaşanmalı ve böyle kolayca provoke edilebilecek bir konu yerlere düşmemeli.Özellikle halkının büyük çoğunluğu ilkokul mezunu bir halkın ferdi olarak değil, Menemen olayları,İstanbul'un ortasında daha bugün hilafet bayrakları açanlar varken...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

15876[/snapback]

saygilar

15886[/snapback]

Görüşlerine tüm kalbimle katılıyorum Canuğur.Burada senin de yazdığın gibi inancın misyonerliğini yapmayı kendine farz edinenler ''ki İslam da misyonerlik yoktur'' dine en büyük kötülüğü yapanlardır.(Söz meclisten dışarı Kralx)

Bana göre de inanç ALLAH'la,kulu arasında yaşanmalı ve böyle kolayca provoke edilebilecek bir konu yerlere düşmemeli.Özellikle halkının büyük çoğunluğu ilkokul mezunu bir halkın ferdi olarak değil, Menemen olayları,İstanbul'un ortasında daha bugün hilafet bayrakları açanlar varken...

15894[/snapback]

Tesekürler Eftalit, olaylar bu denli acik iken insanlarin amaclarini anlamak güc degil saniyorum.

Sabirli ve uzun uzun anlatilarinizi takdir ediyorum.

Yurt sevgisi ve Atatürk arkasina siginip ülkenin nerelere sürüklenmek istendigi aciktir.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gene yazılarımın dikkatli okunmadığını yada hiç okunmadığını görüyorum. Bak kardeş o yazıyı bir daha oku istersen. Ne demişim. Ben Arapçı değilim ama ümmetçiyim. Ümmetçi ne demek; yeryüzünde ki inanan müslümanları sevmektir. Ben hepsini seviyorum. Ama ülkemi korumak ve kollamak adına ülkücülerden daha milliyetçiyim. Bakın kendimden bahsediyorum. Başka müslümanların görüşü beni ilgilendirmez. Bunlar benim görüşüm, beni de benim görüşlerimle yargılayın. Bu güne kadar TC adına en küçük bir hakaret yada en küçük bir kabülsüzlük yapmadığım gibi aksine TC yi savundum. Bu forumdada kimseyi savunmuyorum. Kastettiğiniz insana gereken şeyleri söyledim. Sanırım onlarıda okumadınız. Bir çok yerde o insanla ters düştük. Burada bir problem göremiyorum.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

kralx sana bişi demicem artık yuhh yani bir insan bu kadar vurdumduymaz olabilir orada bir martı senin elinden çıkacak simit kırıntılarını görebilmek için gözlerini dört açmış umutla senden bir ışık bekliyorrr!! (bunu göremeyecek kadar kör olamassın) sen gel burda vatanı kurtar

yok abi sen akıllanmıycan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gene yazılarımın dikkatli okunmadığını yada hiç okunmadığını görüyorum. Bak kardeş o yazıyı bir daha oku istersen. Ne demişim. Ben Arapçı değilim ama ümmetçiyim. Ümmetçi ne demek; yeryüzünde ki inanan müslümanları sevmektir. Ben hepsini seviyorum. Ama ülkemi korumak ve kollamak adına  ülkücülerden daha milliyetçiyim. Bakın kendimden bahsediyorum. Başka müslümanların görüşü beni ilgilendirmez. Bunlar benim görüşüm, beni de benim görüşlerimle yargılayın. Bu güne kadar TC adına en küçük bir hakaret yada en küçük bir kabülsüzlük yapmadığım gibi aksine TC yi savundum. Bu forumdada kimseyi savunmuyorum. Kastettiğiniz insana gereken şeyleri söyledim. Sanırım onlarıda okumadınız. Bir çok yerde o insanla ters düştük. Burada bir problem göremiyorum.

Saygılar...

15900[/snapback]

BAKINIZ, YANLIS KAVRAMLAR ÜZERINE TEORI GELISTIRIP ARDINA SIGINDIGINIZDAN SORUNLAR CIKIYOR HEP.

BIR KEZ ÜMMETCILIGI IYI TANIYIN.

ÜMETIN ULUSU YOKTUR. SINIRI YKTUR, SÖMÜRÜ AMACLIDIR.

ISLAMIN YAYILMA DÖNEMINDE ISGAL EDILEN YERLERIN ISLAM TOPRAKLARI SAYILDIGI ICIN, ORADA YASAYANLARIN DA ULUS BILINCINI ELINDEN ALMAK ICIN UYDURULMUS BIR KAVRAMDIR, ASILSIZ BIE YALANDIR ÜMMET KAVRAMI.

BENIM YURDUM YOKTUR, BEM YALNIZ ALLAHIN KULU OLDUGUM ICIN TÜM INANANLARIN YANINDAYIM, BUNNAR ARAP TA OLSA CINLI DE OLSA ISLAM OLDUKTAN SONRA FARK ETMEZ, ÜMMETIN TEK VATANI ISLAMDIR.

ISTE ÜMMET BU. bU BAKIS ACISI, ZAVALLI TOPLUMLARIN YURTLARINI ELLERINDEN ALMAK ICIN KULLANILAN BIR AYAKTIR.

BEN INANIYORUM; MÜSLÜMANIM DEYIN, YETERLIDIR.

saygilar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım öncelikle hoş geldin.

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker

Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer

Evet böyle diyor Mehmed Akif

Niye bunu yazdım.

Çünki bizimde ölmemiz gereken zamanlar gelebilir.

Dileriz olmaz ama bir konuda hemfikiriz sanırım ki hepimiz için ülke önce geliyor çoğu şeyden.

ARkadaşlar ben konu başlığıyla tartışmayı bir türlü bağdaştıramadım.

Konu ne şimdi neye yazacağız Osmanlıcılık ve Ümmetçilik mi?

TC mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gene yazılarımın dikkatli okunmadığını yada hiç okunmadığını görüyorum. Bak kardeş o yazıyı bir daha oku istersen. Ne demişim. Ben Arapçı değilim ama ümmetçiyim. Ümmetçi ne demek; yeryüzünde ki inanan müslümanları sevmektir. Ben hepsini seviyorum. Ama ülkemi korumak ve kollamak adına  ülkücülerden daha milliyetçiyim. Bakın kendimden bahsediyorum. Başka müslümanların görüşü beni ilgilendirmez. Bunlar benim görüşüm, beni de benim görüşlerimle yargılayın. Bu güne kadar TC adına en küçük bir hakaret yada en küçük bir kabülsüzlük yapmadığım gibi aksine TC yi savundum. Bu forumdada kimseyi savunmuyorum. Kastettiğiniz insana gereken şeyleri söyledim. Sanırım onlarıda okumadınız. Bir çok yerde o insanla ters düştük. Burada bir problem göremiyorum.

Saygılar...

15900[/snapback]

BAKINIZ, YANLIS KAVRAMLAR ÜZERINE TEORI GELISTIRIP ARDINA SIGINDIGINIZDAN SORUNLAR CIKIYOR HEP.

BIR KEZ ÜMMETCILIGI IYI TANIYIN.

ÜMETIN ULUSU YOKTUR. SINIRI YKTUR, SÖMÜRÜ AMACLIDIR.

ISLAMIN YAYILMA DÖNEMINDE ISGAL EDILEN YERLERIN ISLAM TOPRAKLARI SAYILDIGI ICIN, ORADA YASAYANLARIN DA ULUS BILINCINI ELINDEN ALMAK ICIN UYDURULMUS BIR KAVRAMDIR, ASILSIZ BIE YALANDIR ÜMMET KAVRAMI.

BENIM YURDUM YOKTUR, BEM YALNIZ ALLAHIN KULU OLDUGUM ICIN TÜM INANANLARIN YANINDAYIM, BUNNAR ARAP TA OLSA CINLI DE OLSA ISLAM OLDUKTAN SONRA FARK ETMEZ, ÜMMETIN TEK VATANI ISLAMDIR.

ISTE ÜMMET BU. bU BAKIS ACISI, ZAVALLI TOPLUMLARIN YURTLARINI ELLERINDEN ALMAK ICIN KULLANILAN BIR AYAKTIR.

BEN INANIYORUM; MÜSLÜMANIM DEYIN, YETERLIDIR.

saygilar.

15903[/snapback]

Kavram kargaşası çekmiyorum. Kavramlara hakim olduğum konusunda kuşkunuz olmasın. Ümmetçiliğn de ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum. Birileri tarafından ,sizin yazdığınız yöne kasıtlı çekildiğini ve müslümanlar arasındaki sevgiyi silip yerine ırkçılık yada milliyetçilik kavramlarının oturtulmaya çalışıldığını da biliyorum. Siz ne derseniz diyin, ben dinimin de emrettiği gibi dünyadaki tüm müslümanları seviyorum ve bu anlamda ümmetçiyim. Peygamberimin ümmetini seviyorum.. Siz sevmeye bilirsiniz..

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle arkadaşlar oluşturduğum konu başlığına göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim.

Sanırım insanlar artık kime güveneceğini bilmiyorlar bu nedenle dürüstçe birşeyler söylediğinizde bile söylediklerinizin arkasında başka birşeyler arıyorlar. Bu paranoyakça bir yaklaşım.Bu durumda kimseyi suçlamıyorum çünkü dünyayı, insanlığı, değerleri, hayatı öyle bir hale getirdiler ki insan kime güvenecek kime inanacak doğru dürüst insan bulmakta güçlük çekiyor.

Bu yüzdende açtığım konuda ya yanlış anlaşılmış ya da insanlar anlamak istedikleri gibi yaklaşmışlar.Bu yüzden bazı konularda objektif olarak açıklama gereği duydum.Bunları aşağıda başlıklar halinde açıklayacağım.

ŞEHİTLİK : Şehitlik sadece bir dini olay değildir. Birçok kişiye göre şehitlik Hz.Allah (c.c) uğrunda kanlarını dökendir. Buna bende sonuna kadar katılıyorum Çünkü müslümanlara bu mertebe Allah tarafından verilmiştir. Ancak Allah bir ayetinde "Sizinle savaşanlarla sizde savaşın" demiştir.

Bize savaş açanlar sadece bizim topraklarımıza, bayrağımıza göz dikmemişlerdir inançlarımıza, değerlerimize,dinimizede göz dikmişlerdir.Çünkü emparyalistlerin savaş amacı sadece doğal zenginlikler enerji kaynakları ya da stratejik noktaları ele geçirmek değildir.Müslümanları da hristiyanlaştırmak, değerlerimizi yok etmek, milli birliğimizi yer yüzünden silmektir. Bunun en yakın örneğini Irak savaşında gördük George Bush'un bir açıklamasında "Bu savaş aynı zamanda bir HAÇLI savaşıdır" demiştir.

Burdanda anlaşılıyorki bu güçlerle savaş aynı zamanda bir din savaşıdır. Allah uğruna inancını koruyabilmek için yapılır ve bu uğurda ölenlere de ŞEHİT denir.

Bu yüzden ATATÜRK'ün bir sözünü söyleyerek Şehitlik Konusunu kapatmak istiyorum "Hattı müdafa yoktur Sathı müdafa vardır o satıhta vatandır. Vatanın her karış toprağı ŞEHİT kanıyla sulanmadıkça vatan teslim edilmez."

MİLLİYETÇİLİK : Milliyetçilik sadece milli değerlere sahip çıkmak değildir.Milliyetçilik; vatanına,değerlerinine,bayrağına,inancına,dinine,namusuna ve şehitlerine sahip çıkmaktır.Bunlar bir bütündür biri bir diğerinden daha üstün değildir.Bu değerler bir arada olmadan asla bir Türk olamazsın.

Eğerki bir toprak parçası ya da ekonomik ve siyasi çıkarlar için savaşırsan sende emperyalistlere benzersin.Biz Türk'üz bizi biz yapan değerler başkadır.Bizim sahip olduğumuz bütün değerlerimizi korumalıyız bu şehitlikte olsa.

VATAN : Vatan sadece bir toprak parçası mı? Tabiki hayır Yüce ATATÜRK'ün bir sözü vardır "Vatan eğer uğrunda ölen varsa vatandır" Atatürk'ün burda söylemek istediği; vatan eğer uğrunda sahip olduğu herşeyle beraber bunun içinde, değerlerimiz, ailemiz,sevdiğimiz insanlar,inancımız,dinimiz, bütün herşeyimizi geride bırakıp kanımızı son damlasına kadar dökmektir. bu şehitlik değilse, milliyetçilik değilse,vatan sevgisi değilse nedir.Nitekimde öyle olmuştur. İşte Vatan böyle oluşur. Vatan dediğin budur.Üstünde herşeyini feda edebilecek insanların yaşadığı toprak Vatandır.

Sizlere sizinde bildiğiniz birkaç örnek vererek bu konuyu pekiştirmek isterim;

Sizinde bildiğiniz gibi Çankkale savaşında Şehit ONB. Seyit vardır. Olay şöyledir, Seyit onbaşının bütün arkadaşları Şehit olmuştur ve kendiside yaralıdır ve tek başına düşmanla savaşmak zorunda kalımıştır ve tek başına 300 kg lık bir topu yerinden kaldırarak birkaç metre yürüyüp top arabasına mermiyi yerleştirip ateşlemiştir.Sizce bu normal bir insanın yapabileceği bir şey mi? bir düşünün bunun arkasında ilahi bir güç olamaz mı? neden olmasın değil mi?

Aynı zamanda düşmanların camiilerimizi bizim için kutsal olan yerleri bombalamasıda bir din savaşı değilmidir Bu kişilerle savaşmak bizim için kutsaldır.

Hep savaşmaktan sözettim merak etmeyin ben savaş meraklısı biri değilim, savaş bana göre en ilkel çözüm aracıdır. Şunuda unutmamak gerekir tarihe baktığımızda Türklerin başka bir millete savaş açtığı yok denecek kadar azdır sürekli olonların kışkırtması sonucunda olmuştur. herkes mutlu huzurlu barış dolu bir dünya için çalışsa kimse kimseye üstünlük kurmaya çalışmasa herkes birbirinin sahip olduğu güzel şeylere saygı duysa ne güzel olurdu ne yazıkki devletlerin çıkarları böyle değil işte bizde bu durumda herşeye hazırlıklı ve bilinçli olmalıyız.

şimdi İstiklal Marşımızın İki kıtası ile veda edeyim.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:

Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!

Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Tarihimiz hakkında bilgi almak isteyen Şehitliğin ne olduğu Milliyetçiliğin ne olduğu bu günlere nasıl geldiğimizi anlamsı için Turgut Özakma'nın yazdığı ŞU ÇILGIN TÜRKLER kitabını okumasını önemle tavsiye ederim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.