Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TERÖRÜN ANA NEDENİ NEDİR ?

bozan

TREÖRÜN ANA NEDENİ NEDİR ?  

14 üye oy verdi

1. 1. TREÖRÜN ANA NEDENİ NEDİR ?

• İKTİSADİ DURUM
      35
    • EĞİTİMSİZLİK
      27
    • TABİ KOŞULLAR
      0
    • BAĞIMSIZLIK ARZUSU
      5
    • AYRIMCILIK
      1
    • YAPISAL SORUNLAR
      5
    • DIŞ GÜÇLER
      6

Önerilen İletiler

bu konu ile ilgili kısır bir cevap platformu gordugumu soylemeden edemeyeceğim. ne bu konuyu tartısmaya ne gerek var diyenlerdenim ne de çözüm bulmak için çırpınanlardanım. bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı değil bu yanlış anlamayın ama duruma şöyle bir baktıgımda tek tek olaylar üzerinden değerlendirmek mi daha uygun olacak buna karar vermek gerekiyor aslında. Bir bütün olarak devletin otoritesi de bu şekilde oluşmuyor mu zaten.

parçalar bütünü oluşturuyor ve devamında takip eden olaylarda bir terör karmaşasına sebep oluyor. artık olaylara tek tek bakmanın bir anlamı yok diyebilirsiniz ama gerçekten sağlıklı çözümlere ulaşmak ve çözüm olarak değerlendirilecek kararlar alınırken sadece tek taraflı ve yanlı düşünmemek gerekiyor. insanlar ölüyor hayatlar yıkılıyor ama ne için savundukları düşüncenin çok da farkında mı acaba bu insanlar ben ce değiller

insanların kafasında oluşan terörle mücadele etmek yerine kitleleri harcamak anlamsız bir insan hayatta önce kendine karşı sorumlu olamlı ve başarmak ve yapmak istediklerini kendi hedefleri doğrultusunda belirlemeli.

terör amaç ve hedef olamaz ama hak ve özgürlükler kazanılması gereken bir amaç. bunuda unutmamak gerekir diye düşünüyorum.

bu düşüncelerimi hiçbir ideolojinin altına sığınarak yazmıyorum. Böyle bişr ideoloji teleşında ve sapkınlığında olmadan yanlızca kendi hayat felsefesini yaşam arzına uygulamaya çalışan birisi olarak düşüncelerimi bildiriyorum

insan=bilgi diyen kişi ne söylediğinin farkındaysa gerçekten bu böyle şıklara sıkıştırılmayan hayatlar ve kararlardır bizi kurtaracak olanlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu konu ile ilgili kısır bir cevap platformu gordugumu soylemeden edemeyeceğim. ne bu konuyu tartısmaya ne gerek var diyenlerdenim ne de çözüm bulmak için çırpınanlardanım. bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı değil bu yanlış anlamayın ama duruma şöyle bir baktıgımda tek tek olaylar üzerinden değerlendirmek mi daha uygun olacak buna karar vermek gerekiyor aslında. Bir bütün olarak devletin otoritesi de bu şekilde oluşmuyor mu zaten.

parçalar bütünü oluşturuyor ve devamında takip eden olaylarda bir terör karmaşasına sebep oluyor. artık olaylara tek tek bakmanın bir anlamı yok diyebilirsiniz ama gerçekten sağlıklı çözümlere ulaşmak ve çözüm olarak değerlendirilecek kararlar alınırken sadece tek taraflı ve yanlı düşünmemek gerekiyor. insanlar ölüyor hayatlar yıkılıyor ama ne için savundukları düşüncenin çok da farkında mı acaba bu insanlar ben ce değiller

insanların kafasında oluşan terörle mücadele etmek yerine kitleleri harcamak anlamsız bir insan hayatta önce kendine karşı sorumlu olamlı ve başarmak ve yapmak istediklerini kendi hedefleri doğrultusunda belirlemeli.

terör amaç ve hedef olamaz ama hak ve özgürlükler kazanılması gereken bir amaç. bunuda unutmamak gerekir diye düşünüyorum.

bu düşüncelerimi hiçbir ideolojinin altına sığınarak yazmıyorum. Böyle bişr ideoloji teleşında ve sapkınlığında olmadan yanlızca kendi hayat felsefesini yaşam arzına uygulamaya çalışan birisi olarak düşüncelerimi bildiriyorum

insan=bilgi diyen kişi ne söylediğinin farkındaysa gerçekten bu böyle şıklara sıkıştırılmayan hayatlar ve kararlardır bizi kurtaracak olanlar.

16971[/snapback]

sence terörün kısa tanımı nedir peki

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

16971[/snapback]

Biz burada tanımı oturtulmamış ve bu nedenle kimi ülkelere göre bağımsızlık mücadelesi verenler olarak tanımlanan yada dünya siyasetinde istediği gibi at koşturan bir illegal oluşumun tarifini arıyoruz kendimizce.. Sen insan=bilgiye takıl farkı farket....))

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Asıl neden dış guçler ve buna yardımcı olan ayrımcılık... Siz teroristlerin silahları nerden buldugunu zanediyorsunuz. Donen paralar o kadar buyuk ki buna arka çıkan tek bir devlet bile olamaz. Buna arka çıkan birkaç devlet olmalı. Tabi ki  başta amerika... Oktay Sinanoğlu'nun bir sozunu hatırlatmak istiyorum. Amerika 2 sey satar.

1)Silah

2)Film

15591[/snapback]

katiliyorum

bircok neden ayni anda olabilir egitimsizlik, yapi bozuklugu ayrimcilik ama hepsinin arkasinda mutlaka dis gücler vardir..önemli olan da budur aslinda..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.