Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Pi'nin Yaşamı-Life of Pi (2012)

Radya

Önerilen İletiler

Pi'nin Yaşamı-Life of Pi (2012)

Filmin konusu kısaca; Ailesiyle Kanada’ya gitmekte olan Pi Patel'in bir deniz kazası nedeniyle denizin ortasında bir kurtarma kayığında bir kaplanla başbaşa hayatta kalma savaşı..

Life-of-Pi-Whale.jpg

Aslında filmde iki hikaye var, hangisine inanacağımız bize kalmış. İkisi de gerçek ikisi de masal.Deniz, doğa, insan ve hayvanın bir araya geldiği bu filme ben kesinlikle hayran kaldım, mutlaka izleyin..smile.png

Yönetmen:Ang Lee

Oyuncular:Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain, Tabu, Gérard Depardieu

11171700_800.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ang Lee'nin bütün filmlerini çok sever, çok beğenerek izlerim. Brokeback Mountain, "Hulk", "Kaplan ve Ejderha", "Eat, Drink, Man, Woman", "Sense and Sensibility" gibi çok güzel filmleri vardır. Pi'nin Yaşamı'nı da önce bu yüzden izlemek istiyordum. Sonra sinemada 3D fragmanını gördüm, renklere, görüntülere hayran kaldım. Ve nihayet dün akşam filmi izleyebildim.

2013 yılı oscar adaylarından da aynı zamanda biliyorsunuz, en iyi film vb ödülleri alır mı bilmiyorum ama en iyi görüntü yönetmeni (Claudio Miranda) ödülünü mutlaka almalı bu film diye düşünüyorum.Görüntü efektleri, sahneler muhteşemdi, Müzikleri de çok güzeldi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Mükemmel bir filmdi özellikle başrol oyuncusunun dini inançlara bakışı düpedüz ben :) 3 dinede inanan ve hepsini teklik makamında gören şahıs,(bence senarist kendini Pi karakterine aktarmış burada).

Ne kadar dil dökülsede kalıplaşmış fikirleri yıkmak kadar zor birşey yoktur,Pi'yi dinleyen adamda onun inançsal bakışına şaşırmış kalmıştı.Pi 50 kere anlatsa ne olurki "sen kaç tane din değiştirdin böyle " diyen anlama kapasitesi olmayan adamlar olduğu sürece :) 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.