Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

N´apardin ?

Misafir alaTurka

Önerilen İletiler

Askiniz icin napardiniz?

Ne tür fedakarliklarda bulunurdunuz?

Kendinizden, ailenizden, yasadiginiz ortamdan vazgecermiydiniz?

13096[/snapback]

ben,kendim ve ailem hariç dünyevi herşeyden vazgeçebilirim.yaşadığım yerden,paramdan,sosyalitemden,işimden...ama bu vazgeçiş karşılıklı

olmalı...bu vazgeçiş dayatmayla değil içten gelerek olmalı...kıymet bilene anlayana sergilenmeli bu vazgeçiş...

herşeyin özü aslında hakedeni sevebilmekte...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

....................

Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var:

Yaşadın mı büyük yaşayacaksın, ırmaklara,göğe,bütün evrene karışırcasına

Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır

Ve hayat, sunulmuş bir armağandır insana.

Sevgili Ataol BEHRAMOĞLU

böyle diyor çokta güzel demiş ama benimde yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var.

Hayatta kendinden çok hiç kimseye değer vermeyeceksin,sevgilim için yaptıklarımı Türkiye duysa yılın SEVGİLİSİ ödülünü alırdım :D

Bir şeylerden taviz verilecekse bırak karşındaki versin.Yani sözün kısası ne ailemden nede çevremden vazgeçerdim.

sevgiler........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

belki geç kaldım cevap vermekte ama ben sitede yeniyim.

önce sana bana göre aşk nedir onu söyleyeyim.Aşk ,kavuşamayan sevgililerin sevgisinin özlemle kavrulup doruğa ulaştığı andaki duygusudur(beşeri aşk tabii).Yani kavuşunca aşk biter. nasılki elde etmeyi çok istediğin şey elde ettiğinde artık elde etmeyi çok istediğin şey değildir.Aşk da bunu gibi bir şey işte.

şimdi sorunun cevabı :aşık olduğum kişi için onun bir başkasıyla mutlu olacaksa evlenmesini bile göze alırım.benim felsefem şu.Kim sevdiğini o da kendisini sevdiği için seviyorsa aslında onu değil kendisini seviyordur .Ve bunu adı sevgi değil alışveriştir.kim de sevdiğini sadece sevdiği için seviyorsa o bir başkasını da sevse onu hala sevebiliyorsa o zman bu gerçek sevgidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

belki geç kaldım cevap vermekte ama ben sitede yeniyim.

önce sana bana göre aşk nedir onu söyleyeyim.Aşk ,kavuşamayan sevgililerin sevgisinin özlemle kavrulup doruğa ulaştığı andaki duygusudur(beşeri aşk tabii).Yani kavuşunca aşk biter. nasılki elde etmeyi çok istediğin şey elde ettiğinde artık elde etmeyi çok istediğin şey değildir.Aşk da bunu gibi bir şey işte.

şimdi sorunun cevabı :aşık olduğum kişi için onun bir başkasıyla mutlu olacaksa evlenmesini bile göze alırım.benim felsefem şu.Kim sevdiğini o da kendisini sevdiği için seviyorsa aslında onu değil kendisini seviyordur .Ve bunu adı sevgi değil alışveriştir.kim de sevdiğini sadece sevdiği için seviyorsa o bir başkasını da sevse onu hala sevebiliyorsa o zman bu gerçek sevgidir.

14204[/snapback]

Merhaba arkadasim, gec kalmis bir cevap diil, bunu belirtiim en bastan...

Senin bu iletini okuyunca aklima gecenlerde Tv de izledigim Ümit Yasar la ilgili bir ani geldi aklima, hemencik yaziiim istedim...

Ümit Yasar bir cok siirinde Ayten´i kastederek ve ona itafen yazarmis, ama Ayten de baska bir sairin esiymis...

Bir gün arkadaslari Ümit Yasar somuslar : Yaaa hep siirlerinde Ayten Ayren diosunda, hic iliskiniz, yakinlasmaniz oldu mu?" die.

Ümit Yasar da demis ki: Kadin yataklik olsaydi, kitaplik olmazdi?"

Bunu az evvel bi arkadasimla paylastim, o öyle diil dio, her iki sekilde de sevilirmis kadin..

Bende ask konusunda hala kararsizim, daha evvel da bask bir yerde yazmistim, en büyük ask hikayeleri hüsranla sonuclanan hikayaler, Leylayla & Mecnun. Kerem & Asli, Romeo & jülyet, Tahir& Zühre ;)

Benim inanmak istedigim ask, bunuda daha evvel baska bir yerde yazmistim, (ben artik kendimi tekrarlamaya basladim, bu iyi bir isaret diil ;) ) dolu dizgin, firtinali yasanmis bir ask, yerini sevgiye birakirsa, asli olan bu dur, demistimmm..

gerci ben henüz yasamadim böyelisini, ama burda Werthus abimi anmadan gecemicem, benim hala bir umudum var... ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Askiniz icin napardiniz?

13096[/snapback]

ailemden ve çevremden belki vazgerim.ama asla ve asla kendimden vazgeçmem eğer kendim olmaktan çıkmışsam zaten benden hayır gelmez.sıradan ama anlamlı bir söz gülü dikeniyle severiz.başkası için asla kendimizden düşüncelerimizden ödün vermemeliyiz.çünkü zaten severken uygun olanı seçmezmiyiz.ben taviz veremem. :closedeyes:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

beni arkadaşlığına kabul ettiğin için teşekkür ederim.

bende senin gibi düşünüyorum .Hem ümidini kesme eminim seni de seven birileri vardır .Ve bir gün aradığın kişiyle umarım istediklerini gerçekleştirirsin.böyle bir durumda ne yapardınız başlığıma cevap yazarsan sevinirim .Senin görüşünü de öğrenmek istiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben ölürdüm onun için ölürümde

14636[/snapback]

canim arkadasim Maydalinim, önemli olan onun bunu bilmesi!

Burda bunlari yaziosun da, o bunun farkindami?

Böyle kuru kuru ölürüm, kalirim demekle olmaz, git kapisina dayan ve ne kadar yanip tutustugunun farkina varsin.... Cicekle ikna et, sevdigi bir seyi al, bir güzellik düsün iste sirf onun icin...

Yeterki ne kadar deger verdigini görsün...

rezil olcam, ayip olcak die de düsünme, savascaksan ne pahasina olursa savas, kaybedersen en azindan aklinda kalan bir sey olmaz, üzülürsün , ama herseyi denemis olmanin huzuru olur icinde, kazanirsan, o zaman tam kazanirsin....

bunlari yazarken cok samimiyim, ama ask filmi senaryosu gibi oldu valla ;)

Bilgisayarin karsisinda oturma, kicini kaldir ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben ölürdüm onun için ölürümde

14636[/snapback]

canim arkadasim Maydalinim, önemli olan onun bunu bilmesi!

Burda bunlari yaziosun da, o bunun farkindami?

Böyle kuru kuru ölürüm, kalirim demekle olmaz, git kapisina dayan ve ne kadar yanip tutustugunun farkina varsin.... Cicekle ikna et, sevdigi bir seyi al, bir güzellik düsün iste sirf onun icin...

Yeterki ne kadar deger verdigini görsün...

rezil olcam, ayip olcak die de düsünme, savascaksan ne pahasina olursa savas, kaybedersen en azindan aklinda kalan bir sey olmaz, üzülürsün , ama herseyi denemis olmanin huzuru olur icinde, kazanirsan, o zaman tam kazanirsin....

bunlari yazarken cok samimiyim, ama ask filmi senaryosu gibi oldu valla ;)

Bilgisayarin karsisinda oturma, kicini kaldir ;)

14653[/snapback]

bunları onun okuduğunu biliyorsun alaturka

boşver bitti artık

Tarih: Düzenleyen: maydalin
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...
Askiniz icin napardiniz?

Kendimden azla vaz gecmem zaten ben ben oldugum icin ilk sevmis olmamalimi ? Aile'den derken ic aile olarak vaz gecmem ama dayimin oglumus vs fazla gorusmediklerimden vaz gecerim ama benim ailem genelde arkamdalar ayni fikirde olmasakta desteklerler o yuzden azla vazgecmem gecemem...

Yasadigim ortamdan vaz gecerim cunku ben zaten dogustan beri bir yerde yasamiyorum :P

Ne tur fedakarlikta bulunurum ? Son parca ekmeyi karni cok acsa veririm :D giyim tarzimi tam denistirmesemden ortalaya bilirim...

askim icin napardim ? Turk yemekleri yapmasini ogrenirdim ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Askiniz icin napardiniz?

benim kadar aşka inanan biri daha zor bulunur amaaa aşk için tüm bunlara değmez..

yaşadığınız ortamı değiştirmek pekte zor olmasa gerek fakat insanın hem kendisinden hem ailesinden vaz geçmesi ilerde önüne çıkacak olan herşeyi garanti altına alması demek böyle bir şeyde söz konusu olamıyacağına göre ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
benim kadar aşka inanan biri daha zor bulunur amaaa aşk için tüm bunlara değmez..

yaşadığınız ortamı değiştirmek pekte zor olmasa gerek fakat insanın hem kendisinden hem ailesinden vaz geçmesi ilerde önüne çıkacak olan herşeyi garanti altına alması demek böyle bir şeyde söz konusu olamıyacağına göre ;)

:(:(:( bende yasadım aşkı ve halada aşıgım ama ayrıldık bitti. sebebte ne biliyormusunuz ailemden istedi ama ailem vermedi ve bitti. şimdi size soruyorum seven erkek hiç vazgecer mi üstelik dece bir kere istemeye geldi.ailesiyle tekrar gelemiyorsa kacırsın bunuda yapmıyor siz ne anlarsınız bundan akıl verin bana ihtiyacım var

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aşk cesaret işidir, cesaret ister. Çünkü aşk kimi zaman sonunda herşeyden vazgeçmeyi ve de herşeye yeniden başlamayı gerektirebilir.

Bunlar insana bazen göze alınamaz durumlarmış gibi görünür çünkü kalıplardan sıyrılmak gerçekten de zordur...

Ve sonunda bazıları aşkı için herşeyden vazgeçer,

Bazıları da aşkından başka hiçbirşeyden vazgeçemez...

Hangisi doğrudur bilmiyorum ama sonucu ne olursa olsun herkesin haklı sebebleri vardır diye düşünüyorum galiba sanırsam ki :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:(:(:( bende yasadım aşkı ve halada aşıgım ama ayrıldık bitti. sebebte ne biliyormusunuz ailemden istedi ama ailem vermedi ve bitti. şimdi size soruyorum seven erkek hiç vazgecer mi üstelik dece bir kere istemeye geldi.ailesiyle tekrar gelemiyorsa kacırsın bunuda yapmıyor siz ne anlarsınız bundan akıl verin bana ihtiyacım var

Ailen neden kabul etmedi onu?burası çok önemli..

mücadeleden vazgeçmesi doğru bir şey değil,bilemiyorum belki onada ailesi baskı yapmıştır.Fakat dediğim gibi bir istemeyle pes etmesi seni üzmek istemiyorum ama vazgeçemeyecek kadar sevmemiş belkide..

birde bu kaçma olayı çokta doğru bir karar değil fevri bir hareket yapma bence sonuçta bir sürü kırgınlıklar oluyor aile içerisinde birde nereden biliyorsun pişman olmayacağını..her zaman herkese karşı başın dik olsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ailen neden kabul etmedi onu?burası çok önemli..

mücadeleden vazgeçmesi doğru bir şey değil,bilemiyorum belki onada ailesi baskı yapmıştır.Fakat dediğim gibi bir istemeyle pes etmesi seni üzmek istemiyorum ama vazgeçemeyecek kadar sevmemiş belkide..

birde bu kaçma olayı çokta doğru bir karar değil fevri bir hareket yapma bence sonuçta bir sürü kırgınlıklar oluyor aile içerisinde birde nereden biliyorsun pişman olmayacağını..her zaman herkese karşı başın dik olsun.

haklısın kacmayı bende onaylamıyorum zaten bir sene önce olan olay o zaman yapmadımsa şimdi de yapmam ama üzüntüden bazen düşünüyorum.

hissediyorum beni hala sevdigini benim iyiligim için vazgectigini cünkü aramizda cok engel var. en ii si görüşmemek aramamasını saglamak dimi. çünkü ayda bir kerede olsa arıyor beni.

yoruldum artık ondan bir süre onu yalnız bırakmak istiyorum aslına bakarsan bizim ilişkimiz oyun gibi. belki sevgim zamanla biter ne dersin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.