Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRKLÜK

Merkez61

Türkiyede yaşayan her insan ben Türküm Demelidir bence siz katılıyor musunuz  

42 üye oy verdi

1. 1. Türkiyede yaşayan her insan ben Türküm Demelidir bence siz katılıyor musunuz

• Evet kesinlikle demelidir
      36
    • Hayır demesede olur
      57

Önerilen İletiler

• Cevaplar 174
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Kardeşim güzel kardeşim ben de adama aynılarını diyorum ayrıca bak bakalım koca forumda bi tane uzun yazım var mı niye yok az konuş çok iş yap düşüncesi.sen bu konuyu iyi oku araştır sonra gel senle de tartışırız.tamam mı öyle damdan düşer gibi değil de daha usturuplu...

Biz de 5000 yıllık tarihten söz ettik okumamışsın gelmişsin.

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aziz milletvekilleri,

"Syf. 351 Bugünkü Türk Milletine bir resim tablosuna bakar gibi bakalım ve şimdiye kadar edindiğimiz bilgilerin yardımıyla düşünelim, bu tabloda neler görüyorsak, bu tablo bize neler hatırlatıyorsa, onları birer birer söyleyelim.

Syf. 352 Atatürk, 2. Madde de reşit olan her Türk Vatandaşının istediği dini seçmekte serbest olduğunu söylemektedir.

2. Türk Devleti laiktir. Her reşit dinini intihapta serbesttir.

Syf. 364 9- Din birliğinin de bir millet teşkilinde müessir olduğunu söyleyenler vardır fakat biz, bizim gözümüz önündeki Türk Milleti tablosunda bunun aksini görmekteyiz.

Türk’ler Arap'ların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arap dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların vesairenin Türk'lerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir şekilde tesir etmedi.. Bilakis, Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti, milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. Bu pek tabii idi. Çünkü HZ.hz.muhammed'in kurduğu dinin gayesi

Syf. 365 milliyetlerin fevkinde şamil bir Arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu. Bu arap fikri ümmet kelimesi ile ifade olundu. HZ.hz.muhammed'in dinini kabul edenler, kendilerini unutmağa hayatlarını Allah kelimesinin her yerde yükseltilmesine hasr etmeğe mecburdular. Bununla beraber, Allah'a kendi lisanında değil Allah'ın Arap kavmine gönderdiği Arapça kitapla ibadet ve münacatta bulunacaktı. Arapça öğrenmedikçe Allah'a ne dediğini bilmeyecekti. Bu vaziyyet karşısında Türk Milleti bir çok asırlar ne yaptığını ne yapacağını bilmeksizin adeta bir kelimesinin

Syf. 366 manasını bilmediği halde Kuran'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndüler.

Syf. 367 hırkasıdır diye bir palaspareyi hilafet alameti ve imtiyazı olarak altın sandıklara koydular halife oldular. Gah şarka, cenuba, gah garba veya her tarafa saldıra saldıra Türk Milletini Allah için, peygamber için, topraklarını, menfaatlerini benliğini unutturacak, Allah'a mütevekkil kılacak derin bir gaflet ve yorgunluk beşiğinde uyuttular. Milli duyguyu boğan, fani dünyaya kıymet verdirmeyen, sefaletler, zaruretler, felaketler, his olunmaya başlayınca, asıl hakiki saadetin öldükten sonra ahirette kavuşacağını vaat ve temin eden dini akide

Syf. 368 ve dini his millet uyandığı zaman onun şu acı hakikatı görmesine mani olmadı. Bu feci manzara karşısında kalanlara, kendilerinden evvel ölenlerin ahiretteki saadetlerini düşünerek veya bir an evvel ölüm niyaz ederek ahiret hayatına kavuşmak telkin eden din hissi, dünyanın acısı duyuların tokatıyla, derhal Türk Milleti'nin vicdanındaki çadırını yıktı, davetlileri Türk düşmanları olan Arap çöllerine gitti.."

Alinti: M.Kemal, meclis konusmalarindan.

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türkiye cumhuriyeti türklük üzerinr kurulmuştur ve türklük üzerine varolmaktadır.Bunu sanırım en cahiliniz bile bilir başbuğ atatürkün türkçü biri olduğunu.Agopyan denen rumlara gelince bu kişiler türk vatanına ihanet etmediği sürece bizim bir parçamızdırlar fakat mesela ihanete geldiğinde geldiğinde köken olarak türk olanda ermeni olanda aynı akibete uğrar bu böyle bilinsin son söz olarak YA SEV YA TERK ET! :zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Yüz yillardir ülkemizde yasayan yabancilara, ayrica da Türklük bilinci dayatmak kimlere verilmis bir misyondur :D

Siz Türk´sünüz. Ben de. O da.

Ama öteki türk degil ve bizimle birlikte paylasiyor hayati?

Cünkü Agopyan yüzyillardir bu ülkede yasiyor ve vergisini tam olarak veriyor, islerini de Türk kurumlariyla hallediyor, Türk insani ile ortak kaderi paylasiyorsa, bu insanlara türklük adina hic bir baskida bulunmaya kimsenin hakki yoktur.

saygilar

13155[/snapback]

canugur' a katılıyorum.bende türküm ve bu kimligi gururlada tasıyorum.ancak bu ülkede yasayan ve türk olmayan insanlarda var bu insanlara türküm dedirtmek mantıksızlık olur.ama türkiye cumhuriyeti vatandaslarıdırlar ve anayasamıza saygı duymak ve uymak zorundadırlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet ülkemizdeki diğer milletler eğer bu ülkede yaşamak istiyorlarsa yasalarımıza ve kültürümüze saygı duymak zorundalar.

Peki Türküz diyenler bu yasalara yada kültürümüze ne kadar saygılılar...

Saygılar-Sevgiler...

18674[/snapback]

ülkemizde yasayan diger milletler, azinliklar, ülkemizin topraklari üzerinde kendi milletlerinin ismi gecen kendi bayraklarinin dalgalanacagi kendi devletlerini kurmak istiyorlarsa saygi nerde kalir...

zaten Türk olunmaz dogulur..

ve Türke Türkten baskasi dost olmaz asla ve kat`a

saygiysa bizden eyvallah ama onlardan da bekliyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN

ya arkadaşlar neden başkalarını kendimize benzetmek gibi kaygılarımız var bunu anlamış değilim bir kere türk olsan ne olur olmasan ne olur insan olabilmek vicdanın la herşeyin le insan adam ermeni adam cerkez adam kürt adam rum bu ülkede yaşıyor bırak yaşasın istediği gibi. elbette vatandaşlık bilinci oluşmalıdır vatanseverlik yolunda vergisinde algısında hırsız olmasın yeter hani bir laf vardır tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemesinde.. benim için türkiye cumhuriyeti vatandaşlığını benimsemiş vergisini veren bir ermeni bankaları hortumlayan bir türkten kat kat daha üstündür türktür demiyeceğim ben ırk üzerine insan kayırmanın mantıksızlığına inanan bir insanım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya arkadaşlar neden başkalarını kendimize benzetmek gibi kaygılarımız var bunu anlamış değilim bir kere türk olsan ne olur olmasan ne olur insan olabilmek vicdanın la herşeyin le insan adam ermeni adam cerkez adam kürt adam rum  bu ülkede yaşıyor bırak yaşasın istediği gibi. elbette vatandaşlık bilinci oluşmalıdır vatanseverlik yolunda vergisinde algısında hırsız olmasın yeter hani bir laf vardır tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemesinde.. benim için türkiye cumhuriyeti vatandaşlığını benimsemiş vergisini veren bir ermeni bankaları hortumlayan bir türkten kat kat daha üstündür türktür demiyeceğim ben ırk üzerine insan kayırmanın mantıksızlığına inanan bir insanım...

18683[/snapback]

Zaten banka hortumlayan türk değildir ki...

Ama şu önemli türklük bilinci oluşmazsa olamaz...

Ordan biri ben kürtüm ermeniyim lazım çerkezim derse bu bizim için felaketlere neden olur...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN
Ama şu önemli türklük bilinci oluşmazsa olamaz...

vatandaşlık bilinci demek istiyorsun değilmi yoksa hiçbir insana kendine olmayacak elbiseyi giydiremezsin zorla giydirmeye çalışırsanda olacakları sen düşün artık..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet ülkemizdeki diğer milletler eğer bu ülkede yaşamak istiyorlarsa yasalarımıza ve kültürümüze saygı duymak zorundalar.

Peki Türküz diyenler bu yasalara yada kültürümüze ne kadar saygılılar...

Saygılar-Sevgiler...

18674[/snapback]

ülkemizde yasayan diger milletler, azinliklar, ülkemizin topraklari üzerinde kendi milletlerinin ismi gecen kendi bayraklarinin dalgalanacagi kendi devletlerini kurmak istiyorlarsa saygi nerde kalir...

zaten Türk olunmaz dogulur..

ve Türke Türkten baskasi dost olmaz asla ve kat`a

saygiysa bizden eyvallah ama onlardan da bekliyoruz...

18677[/snapback]

Bu yazılarda ters birşey göremiyorum dilku.. Sanırım yanlış yeri almışsın.. Yada benmi yanlışım..??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN
Gerçekten konu sulanınca çorbaya benziyor. Az daha ciddiyet lütfen..

Saygılar..

18896[/snapback]

bak güzel kardeşim sulandırmak lafını kabul etmiyorum neden anlamak istemiyorsunuz şimdi sen alaturkaya sor o almanyada yaşıyor zorla kimse ben almanım dedirtebilirmi ona ama alaturka sevsede sevmesede ben almanya vatanbdaşıyım der biz karakurta bunu anlatmaya çalışıyoruz adam hala türküm demesi lazım diyor ben gülmeyim de kim gülsün.

terror örgütlerinin esas amaçlarından biri halkın gündemine oturmak eylemleriyle halkların gözünü korkutmak ülke gündeminde yer tutmaktır ama bakıyorum bunu gayet iyi başarıyorlar iki kelimenizden biri bu

hem nedir insanları kendimize benzetme uğraşı her insan ayrı bir dünya ayrı bir yaşam bırakan insanlar kendi dünyalarında kendi istedikleri gibi yaşasınlar biz çok bilmişler nasıl yaşıyorsak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

güldüğüm için sulandıran ben oluyorum
bu yazıyıyazanda sensin

Bu yazına muhatap değilim

yorumsuz

18953[/snapback]

Kardeşim ister kabullen ister sana zor gelsin....

Osmanlıyı yıkan da aynı bu düşünce oldu...

Çok ulusluluk...

Bu memlekette her ırktan insan yaşayabilir....

Ben de aksini demedim ama her mevzuda Bağımsızlık diye bağırırlar

Pürüz çıkarırlarsa

Karşılarında benim gibi birçok insan bulurlar....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir TheLastofMohicaN
güldüğüm için sulandıran ben oluyorum
bu yazıyıyazanda sensin

Bu yazına muhatap değilim

yorumsuz

18953[/snapback]

Kardeşim ister kabullen ister sana zor gelsin....

Osmanlıyı yıkan da aynı bu düşünce oldu...

Çok ulusluluk...

Bu memlekette her ırktan insan yaşayabilir....

Ben de aksini demedim ama her mevzuda Bağımsızlık diye bağırırlar

Pürüz çıkarırlarsa

Karşılarında benim gibi birçok insan bulurlar....

19002[/snapback]

benim kabullenemediğim birşey yok ben her insanı sevmeye hazırım halkların kardeşliğine inanan bir insanım düşünülecek bir konu varsa oda kendinizi bu korkukardan nasıl kurtarırsınız olur

forumun hertarafında emperyalizm emperyalizm deyip duruyorsunuz bu kavramın ne anlama geldiğini biliyormusunuz yoksa sırf farklı bir kelime etmek için mi bu kelimeleri kullanıyorsunuz bugün kü terör emperyalizmin bizi bize kırdırmak için kurduğu bir tuzaktır sizde bu tuzağa çok güzel geliyorsunuz.

sen birisine zorla türk olacaksın dersen o zaman oda ben kürdüm , ermeniyim ben rumum diyecektir bunu hiçbir zaman unutmayın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.