Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kimler ataizme meyillidir?

M€T€

Önerilen İletiler

verdiğin likte genelde h.y kişiliği hakkında yorum yapmışın

ama benim sorduğum bu değil meala ben t.d nin yaptığı çarpıklıkları ya<zarken ponun din hakkındaki çarpıttıkların yazdım kendi hayatından bozukluklar verdiysek onun kendi hayatı unutup hayatı güzel olanları çarpıttığı için paylaştık

kuranın mucizelerine bir göz attım

daha baştan yazdıklarına diyeceklerim olacak diyeceğimde biiznillah ancak burada yazıpta konuyu saptıramanın bir manası yok sanırım onun için ya yine orda yada yeni bir başlıkta yazıcam ama zannedersem yeni başlığada gerek yok orda yazarım biiznillah sende fikrini belirtirsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 114
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Konumuz aslında HY değil. Yada HY mutlak doğrudur da değil Fakat,,,

Sayın yam yam arkadaşın vermiş olduğu linkteki tartışmalara baktım. (harun yahyanın siteleri hakkında özellikle sayın kralx ile olan tartışmalar)

.

.

.

Eğer biz yanılıyorsak kendimizi düzeltelim..

Saygılar..

Hala cevap alamadık....

Gayretlerinizi için Teşekkürler

Sanırım sükut etmek kabullenmek manasına mı geliyor?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konumuz aslında HY değil. Yada HY mutlak doğrudur da değil Fakat,,,

Sayın yam yam arkadaşın vermiş olduğu linkteki tartışmalara baktım. (harun yahyanın siteleri hakkında özellikle sayın kralx ile olan tartışmalar)

....................................................

Evet sevgilim yam yam arkadaş lütfen işin doğrusunu bize anlatır mısın?

HY bizler için referans değildir. Doğrularını alırız, kanıtlanmış yanlışları varsa kabul etmeyiz.( Birilerinin kendi araştırmaları sonucu vardığı hükümleri değil tabiki...)

HY = İnancınız

tezini de kabul etmiyoruz bu arada. Fakat kimseye de haksızlık yapılmasın. Kimse karalanmasın boş şeyler le.

Sevgili yam yam Lütfen örnekler verme konu dağılıyor. Sadece yukarıdaki bahsettiğim konuda bize bir açıklama yap ..

Eğer biz yanılıyorsak kendimizi düzeltelim..

Saygılar..

Ben bu yazıya cevap verme gereği duymamıştım, zira cevap vermeyi gerektirmeyecek kadar abes bir konuydu. Ancak gördüm ki sayın terapi bu durumu kendi lehine kullanmaya çalışıp, benim cevap veremediğimden dem vurmaya başlamış...

Evrim hangi bilim dalının içine girer sayın terapi? Fiziğin mi? Yoksa biyolojinin mi?

Bir insanın herhangi bir alanda nobel alması, diğer bir alanda uzman olduğunu göstermez. Evrim, dinin de, felsefenin de uzmanlık alanına girmez. Bu işin uzmanı biyologlardır. Biyologlar dışındaki herkes sadece kendi görüşlerini ve inanmak istediklerini söylemekle yetinirler. Fizik dalında nobel alan birinin evrim hakkındaki görüşleri "evrimcilerin itirafları" konu başlığına giremez. Eğer "itiraf" diyecekseniz, biyoloji dalında ihtisas sahibi birinin sözlerini alacaksınız.

Kaldı ki sizin alıntı yapmış olduğunuz site de, H.Y sitelerinin orjini olan hristiyan yaratılışcı kesimin sitesidir. Onlar çarpıtma konusunda uzmandırlar... İki cümlenin içinden cımbızla aldıkları kelimeleri birleştirerek ne mucizeler yarattıklarını biliyoruz.

Burada cevap vermeye değecek bir şey yok. Konu çarpıtılmamış olsa bile, sözün sahibi bir evrimbilimci değildir. Evrim konusunda ahkam kesecekseniz, biyoloji alanında ihtisas sahibi olacaksınız. Gerisi hikaye...

Lütfen ilgili yazımdaki diğer çarpıtmaları da getirin de, onları da tartışalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili yam yam arkadaş konuyla ilgili yapmış olduğum alıntılar hakkında cevap vermemiş gene yorumlar eklemişsiniz..

Kimin evrimci olabileceğine siz karar veremezsiniz. Hangi sitelerin nelere hizmet ettiğinede siz karar veremezsiniz..

Sizin ismini bile yanlış yazmış dediğiniz ve ismine kadar detaya indiğiniz kişiyi bu kadar detaylı inceleyip, bir çok yerde kendisinden "evrimci" olarak bahsedilmesini es geçmeniz...Çok manidar...

Bir çok yerde bu şahıstan evrimci olarak bahsediliyor. Bunu yalanlayamazsınız....Linklerde verdim. Bakıp görün linkler yeterli değilse daha bir çok link verilebilir..Bunların hepsi yabancı sitelerdir. HY nın değil...

İsmi verilen şahış bir evrimcidir.. Fizik dalında da nobel almıştır..

Merak ediyorum bu evrim teorisi ne zaman teori olmaktan çıkacakta kanun halini alacak::)))

Bir fikri yada görüşü kabul etmeyebilirsiniz sayın "yam yam" ama hemen o fikri ortaya atanları karalamayın..

Elinizden geliyorsa onları fikren ve zihnen ilzam ediniz..

Ben artık sizin HY hakkında yazdıklarınızdan da şüphe etmeye başladım... Açıkcası inandırıcı gelmiyorsunuz bana

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili yam yam arkadaş konuyla ilgili yapmış olduğum alıntılar hakkında cevap vermemiş gene yorumlar eklemişsiniz..

Kimin evrimci olabileceğine siz karar veremezsiniz. Hangi sitelerin nelere hizmet ettiğinede siz karar veremezsiniz..

Kim karar verecek? Bana akademik kariyeri fizik olan bir bilim adamının söylediğini iddia ettiğiniz bir cümleyi getiriyorsunuz ve "evrimcinin itirafı" yakıştırmasını yapıyorsunuz. Konu fizik ile ilgili bir konu olsa söylenebilecek bir şey yok. Ancak konu fiziği değil de biyolojiyi ilgilendiren bir alan ise, adı geçen şahsın din ya da felsefe alanında uzman olması da, evrim hakkında ahkam kesmesine yeterli değildir. Konuyu basitleştirme çabasından vazgeçin...

Sizin ismini bile yanlış yazmış dediğiniz ve ismine kadar detaya indiğiniz kişiyi bu kadar detaylı inceleyip, bir çok yerde kendisinden "evrimci" olarak bahsedilmesini es geçmeniz...Çok manidar...

Bir çok yerde bu şahıstan evrimci olarak bahsediliyor. Bunu yalanlayamazsınız....Linklerde verdim. Bakıp görün linkler yeterli değilse daha bir çok link verilebilir..Bunların hepsi yabancı sitelerdir. HY nın değil...

Bir çok yerde dediğiniz linklere bir göz atalım...

"http://www.present-truth.org/Creation/Creation-not-EvolutionTOC.htm"

Bu site H.Y sitelerinin orjinlerinden biridir. Hristiyan yaradılışçılarının sitesidir.

"http://www.libertypost.org/cgi-bin/readart.cgi?ArtNum=116481"

Bu site görünüşte bağımsız bir site gibi görünüyor. Ancak haberin kaynağı olarak bakın neresi verilmiş.

"http://evolutionisimpossible.com/"

Yani kaynak yine hristiyan yaradılışçıların sitesi....

"http://www.ankerberg.com/Articles/_PDFArchives/science/SC3W1099.pdf"

Bu site de yine hristiyanlığa yöenlik bir site. İsteyen anasayfaya bakıp görebilir.

Gördünüz mü sayın terapi? "Bir çok yer" dediğiniz siteler nereleriymiş...

İsmi verilen şahış bir evrimcidir.. Fizik dalında da nobel almıştır..

Merak ediyorum bu evrim teorisi ne zaman teori olmaktan çıkacakta kanun halini alacak::)))

Siz bilimsel yöntemin ne olduğunu öğrendiğiniz zaman...

Bir fikri yada görüşü kabul etmeyebilirsiniz sayın "yam yam" ama hemen o fikri ortaya atanları karalamayın..

Karalamak mı? Düzeltelim ; "Sahtekarlıkları göz önüne sermek" diyelim...

Elinizden geliyorsa onları fikren ve zihnen ilzam ediniz..

İlgililer bunu yaptılar zaten merak etmeyin. Ortada fikir yok zaten. Tamamen sahtekarlık örnekleri var...

Ben artık sizin HY hakkında yazdıklarınızdan da şüphe etmeye başladım... Açıkcası inandırıcı gelmiyorsunuz bana

Normaldir... Zira size inandırıcı gelebilmem için duymak istediklerinizi söylemem gerekiyor...

Lütfen ilgili yerlerdeki diğer çarpıtmalara da değininiz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fırsat bulduğum an diğer konularada değineceğim inşallah. Merak etmeyin..

Fakat ben daha ilk konuya dah doyurucu cevaplar alamadım ki?

Bakınız sayın arkadaşım.

Bir insan fizikçi olabilir. Bu onun diğer alanlarda bilgisiz ve yetersiz olabileceği manasını taşımaz.

Nice insanlar hem mühendis hem iktisatçı, yada nice insanlar hem ilahiyatçı hemde doktor olabilmişlerdir.

Demek ki dünya literatüründe siz o şahsın bir "evrimci" olarak anıldığını kabul ediyorsunuz...

Demek ki bu adama evrimci diyen ilk kişi HY değil. Dünyada başka bir çok kişide bu adama evrimci diyor.

Buradan hareketli tutup bir insanı karalamak çok tutarsız ve haksızca bir harekettir kanaatindeyim..

Siz öncelikle alıntı yaptığınız sitede bu olayı bu şekilde bir yansıtın bu şekilde bir anlatın sonra diğer noktaları konuşalım olur mu??

Konuları çarpıtmak insanlığa açılmış en büyük savaştır bence.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Fırsat bulduğum an diğer konularada değineceğim inşallah. Merak etmeyin..

Fakat ben daha ilk konuya dah doyurucu cevaplar alamadım ki?

Bakınız sayın arkadaşım.

Bir insan fizikçi olabilir. Bu onun diğer alanlarda bilgisiz ve yetersiz olabileceği manasını taşımaz.

Nice insanlar hem mühendis hem iktisatçı, yada nice insanlar hem ilahiyatçı hemde doktor olabilmişlerdir.

Demek ki dünya literatüründe siz o şahsın bir "evrimci" olarak anıldığını kabul ediyorsunuz...

Demek ki bu adama evrimci diyen ilk kişi HY değil. Dünyada başka bir çok kişide bu adama evrimci diyor.

Buradan hareketli tutup bir insanı karalamak çok tutarsız ve haksızca bir harekettir kanaatindeyim..

Siz öncelikle alıntı yaptığınız sitede bu olayı bu şekilde bir yansıtın bu şekilde bir anlatın sonra diğer noktaları konuşalım olur mu??

Konuları çarpıtmak insanlığa açılmış en büyük savaştır bence.....

Ama olmuyor sayın terapi... Siz benim söylediklerimi bile çarpıtmaya başladınız... Ben hangi ifademde bu adamın dünya literatüründe "evrimci" olarak anıldığını kabul etmişim? Bazı linkler verip bu adamın sözde her yerde "evrimci" olarak tanındığını iddia etmişsiniz. Ben de size ilgili linklerin hristiyan yaradılışçı kesimin siteleri olduğunu gösterdim. Siz hala benim bu adamın evrimci olduğunu kabul ettiğimi söylüyorsunuz... Olmamış...

Bir insan hem ilahiyatçı hem de doktor olabilir. Ancak böyle anılabilmesi için her iki konuda da ihtisas sahibi olması gerekir. Siz bana bahsi geçen şahsın fizik dışında aynı zamanda biyoloji konusunda da ihtisas sahibi olduğunu gösterin, ben de bu konuda haklı olduğunuzu kabul ve beyan edeyim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı yapmış olduğun yerde

"Son olarak HY’nın kitabında geçen “Dr. Robert Milikan (Nobel ödüllü, ünlü bir evrimci):” bölümü için birkaç şey söylemek istiyorum:

Adamın soyadı Milikan değil Millikan’dır.

Robert Millikan 1868-1953 yılları arasında yaşamıştır ve bu yazıyı 1925 yılında yazmıştır.

Kendisi bir fizikçidir ve Nobel Ödülünü de fizik alanında almıştır. Fizikten sonraki en önemli ilgi alanı din ve felsefedir (bkz.). Bu adam için “ünlü bir evrimci” demek sanırım ancak HY’nın aklına gelebilecek bir sahtekârlıktır. ""

deniyor.

Bende diyorum ki bu zata SADECE HY değil bir çok farklı görüşlere sahip insanlar "evrimci" diyor.

Verdiğim linklerde adama "evolutionist" deniyor ve alıntılar yapılıyor...

Bu linklerin çoğunun harun yahyadan haberi bile yok...

Ortada bir aldatmaca yok...!!!!

Bizi kandıramazsınız...

Burada aslında bir tek HY nın bu adamı evrimci olarak gösterdiğini ifade ederek karalama yapmak, işte esas sahtekarlık budur...

Eğer birşeyi yapacaksanız öncelikle butür bütün siteleri tek tek tespit edeceksiniz hepsini ilazm edeceksiniz..

sonra sıra HY ya gelecek....

oldumu ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı yapmış olduğun yerde

"Son olarak HY’nın kitabında geçen “Dr. Robert Milikan (Nobel ödüllü, ünlü bir evrimci):” bölümü için birkaç şey söylemek istiyorum:

Adamın soyadı Milikan değil Millikan’dır.

Robert Millikan 1868-1953 yılları arasında yaşamıştır ve bu yazıyı 1925 yılında yazmıştır.

Kendisi bir fizikçidir ve Nobel Ödülünü de fizik alanında almıştır. Fizikten sonraki en önemli ilgi alanı din ve felsefedir (bkz.). Bu adam için “ünlü bir evrimci” demek sanırım ancak HY’nın aklına gelebilecek bir sahtekârlıktır. ""

deniyor.

Bende diyorum ki bu zata SADECE HY değil bir çok farklı görüşlere sahip insanlar "evrimci" diyor.

Verdiğim linklerde adama "evolutionist" deniyor ve alıntılar yapılıyor...

Bu linklerin çoğunun harun yahyadan haberi bile yok...

Ortada bir aldatmaca yok...!!!!

Bizi kandıramazsınız...

Burada aslında bir tek HY nın bu adamı evrimci olarak gösterdiğini ifade ederek karalama yapmak, işte esas sahtekarlık budur...

Eğer birşeyi yapacaksanız öncelikle butür bütün siteleri tek tek tespit edeceksiniz hepsini ilazm edeceksiniz..

sonra sıra HY ya gelecek....

oldumu ?

Olduuu... Hala anlamamazlığa verebiliyorsunuz .. Kardeşim bu kaçıncı söyleyişim. Senin verdiğin siteler H.Y sitelerinin orjini olan Hristiyan yaradılışçı sitelerdir. Sen hangi farklı görüşteki insanlardan bahsediyorsun? Verdiğin linkler içinde bir tane farklı görüş var mı? Bunların hepsi bir... Teist kaygılarla hazırlanmış büyük oranda çarpıtma ve sahtekarlıklarla dolu siteler. Bunların örneklerini de verdik. Daha neyi ne için savunuyorsun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Olduuu... Hala anlamamazlığa verebiliyorsunuz .. Kardeşim bu kaçıncı söyleyişim. Senin verdiğin siteler H.Y sitelerinin orjini olan Hristiyan yaradılışçı sitelerdir. Sen hangi farklı görüşteki insanlardan bahsediyorsun? Verdiğin linkler içinde bir tane farklı görüş var mı? Bunların hepsi bir... Teist kaygılarla hazırlanmış büyük oranda çarpıtma ve sahtekarlıklarla dolu siteler. Bunların örneklerini de verdik. Daha neyi ne için savunuyorsun?

O zaman öncelikle kendisini araştırmacı olarak tanıtan arkadaşımız ileri düzeyde ingilizce öğrensin, sonra bu siteleri tek tek çürütsün.....

Sonra hep beraber HY konusunu ele alalım..

Şöyle bir metod vardır. Bir insanın görüş ve fikirlerini çürütmeye kalkmadan direk olarak çamur atmak ilk metoddur. Bu sayede o insana karşı bir antipati ve önyargı oluşturmak kolaylaşır...

Bu sayede fikirleri ve önerileri konuşmaya vakit kalmaz :::)))) ne güzel dimi

Ama bu artık ilkel ve çağdışı bir yöntemdir..

Millet uyandı baylar....Yemezler...

Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zaman öncelikle kendisini araştırmacı olarak tanıtan arkadaşımız ileri düzeyde ingilizce öğrensin, sonra bu siteleri tek tek çürütsün.....

Şöyle bir metod vardır. Bir insanın görüş ve fikirlerini çürütmeye kalkmadan direk olarak çamur atmak ilk metoddur. Bu sayede o insana karşı bir antipati ve önyargı oluşturmak kolaylaşır...

Saygılar...

Zeytinyağı gibi üste çıkmakta üstüne yok bu forumda... Artık yeter... Saçmalıklara tahammül de bir yere kadar...

Sana neler söyledik hepsini kulak ardı etmişsin, hala neler söylüyorsun...

1- Hepsi Hristiyan yaradılışçı sitelere ait linker vermişsin, "farklı görüşlerdeki insanlar" demişsin..

2- Hepsi Hristiyan yaradılışçı sitelere ait linkler vermişsin, "Dünya literatüründe" demişsin..

3- Fizik alanında uzman birisini kalktınız, biyoloji uzmanı göstermeye çalıştınız... Sonra da "evrimcinin itirafı" dediniz..

4- Şimdi de kalkmış gayet pişkin bir vaziyette "ileri düzeyde ingilizce" den bahsediyorsun. Konuyu nasıl kıvıracağını şaşırdın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Zeytinyağı gibi üste çıkmakta üstüne yok bu forumda... Artık yeter... Saçmalıklara tahammül de bir yere kadar...

1- Hepsi Hristiyan yaradılışçı sitelere ait linker vermişsin, "farklı görüşlerdeki insanlar" demişsin..

2- Hepsi Hristiyan yaradılışçı sitelere ait linkler vermişsin, "Dünya literatüründe" demişsin..

3- Fizik alanında uzman birisini kalktınız, biyoloji uzmanı göstermeye çalıştınız... Sonra da "evrimcinin itirafı" dediniz..

4- Şimdi de kalkmış gayet pişkin bir vaziyette "ileri düzeyde ingilizce" den bahsediyorsun. Konuyu nasıl kıvıracağını şaşırdın...

AA yapmayın sayın yam yam arkadaş. Bu üslup size hiç yakışmıyor. Sinirlenmeyin..

Hiçbirşeyi kulak ardı etmiyorum...

Lütfen basit manevralarla birilerini kötüleme yöntemlerini bir kenara bırakınız da

Size bir yol gösterdim somut bir yol...O yolu gerçekleştiriniz..

Bizlerde sizlere destek olalım he ne dersiniz ...?

Herşeyi yok sayıp herşeye daha en baştan bir "damga" vurmakla bu işler olmuyor.

Yani birşey " Yaratılışcıysa= At çöpe" öylemiii...

Yok böyle birşey kusura bakma...

Bu arada...

Benim inanç sistemim bu. Ben inanç sistemimi referans alarak cevaplar vermeye çalışıyorum. Maksadım kimseyi sinir etmek filan değil...

Ben herşeyden önce buradaki herkesi "insan" olduğu için seviyorum. Ki benim inanç sistemime göre hepimiz Allah'a aitiz. Bu sebeple aramızda zaten önemli bir bağ var....

Fakat ;

Beni lütfen itham etmekten vazgeçin. Tahammül etmek zorunda değilsiniz bana. Söylediklerim ve değindiğim konular seni sıkabilir sinirde edebilir..Ben ne yapabilirim ki susayım mı?

Okumazsın olur biter....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geçmişte yazılmiş örnek bir ileti...

Kendisine yapılmasını istemediği çok haklı ve önemli istekleri sıralıyor...

Ve diyo ki: "Kendimi üslubum konusunda check edeceğim."

Aşağıdaki bu ilk iletiyi okumakta yarar var...

Devamındaki üç iletide bu istekler öne sürüldükten sonraki yeni iletiler...

Neler değişmiş görelim...

Size hak verdiğim noktalar var. Dışardan dayatmacı birisi olarak algılanıyorsam üzüldüm. Kendimi üslubum konusunda check edeceğim.

Sizde bilirsiniz ki insanların hassas olduğu noktalar vardır. Mesela inanç, aile, ahlak vs..

Bazen inançlarımıza karşı hakaret edici cümleler yada alıntılar görmek beni üzüyor ve üslubum sertleşiyor.

Bence hepimize düşen görevler var.

Mesela üslubumuzu degiştirmek mümkün ..

Sizler şöyle yapabilirsiniz..

İslamiyet inanç esaslarında bu konu hakkında şunları okudum. Bana tuhaf ve mantıksız geldi. Açıklama yapabilecek olan var mı?

Yada bizler , Sizlerin fikirlerinize saygı duyuyoruz. Sizin görüş ve önerileriniz ve tezlerinize karşı dinimizdeki görüşler ve açıklamalar şöyledir şeklinde yaklaşabiliriz.

İnanıyorum ki hepimiz yoğun ve iş güç sahibi insanlarız. Hepimizin vakti değerli..

Hepimiz önyargılarımızı bir kenara itip, samimi olup, güzel bir üslupla bu ortamı faydalı bir paylaşım zeminine taşıyabiliriz inancındayım..

Bence kişileri bir tarafa bırakıp ( cümlelerimizde dahi...) fikirleri münazara etmeliyiz..

Birbirimi şu ortamda rahatlatalım. Kızdırmayalım. Etrafta zaten yeterince kızabilacağimiz argüman var...

Bari burası soluklanma ve rahatlama durağımız olsun ne dersiniz ?

Saygılar..

AA yapmayın sayın yam yam arkadaş. Bu üslup size hiç yakışmıyor. Sinirlenmeyin..

Hiçbirşeyi kulak ardı etmiyorum...

Lütfen basit manevralarla birilerini kötüleme yöntemlerini bir kenara bırakınız da

Size bir yol gösterdim somut bir yol...O yolu gerçekleştiriniz..

Bizlerde sizlere destek olalım he ne dersiniz ...?

Herşeyi yok sayıp herşeye daha en baştan bir "damga" vurmakla bu işler olmuyor.

Yani birşey " Yaratılışcıysa= At çöpe" öylemiii...

Yok böyle birşey kusura bakma...

Bu arada...

Benim inanç sistemim bu. Ben inanç sistemimi referans alarak cevaplar vermeye çalışıyorum. Maksadım kimseyi sinir etmek filan değil...

Ben herşeyden önce buradaki herkesi "insan" olduğu için seviyorum. Ki benim inanç sistemime göre hepimiz Allah'a aitiz. Bu sebeple aramızda zaten önemli bir bağ var....

Fakat ;

Beni lütfen itham etmekten vazgeçin. Tahammül etmek zorunda değilsiniz bana. Söylediklerim ve değindiğim konular seni sıkabilir sinirde edebilir..Ben ne yapabilirim ki susayım mı?

Okumazsın olur biter....

Ve bunlarda bu gün yazılmış iletiler...

Yine forumdan biri delirtilmiş...Yam yam feryat figan bağırıyor..."Artık yeter... Saçmalıklara tahammül de bir yere kadar."

Aynı hamam aynı tas devam ediyoruz...

Üstelik" inançlarımıza karşı hakaret edici cümleler " sözlerde yok, çok basit bir tartışma...

Ama can çıksa huyun çıkması mümkü değil...yine karizma..YİNE KARİZMA..l

Ama lütfen Terapi..Hani konuşmuştuk anlaşmıştık...

"Kendimi üslubum konusunda check edeceğim." demiştiniz...

Bunlar lafta kalmasın lütfen.!

Saygılar Sayın Terapi...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili GeceKuşu arkadaşım sana saygım ve sevgim var. Yukardaki diyaloglar ve üsluplarda ortada.

Kişisel bir söylemim yok. Sadece yürütülen mantığa karşı eleştirilerim var..

Kimsenin delirmesine de gerek yok..

Asla bu konuları kişisel platformlara çekmeyeceğim...

Benim yukarda vurgu yaptığım noktalar gayet net....

Benim ve muhatabımın üslubunu tekrardan gözden geçirmeniz temennisiyle...Bak mesela "yam yam" arkadaş bana "kıvırma" demiş....Uyarı alması gereken benmiyim o mu?

Sana saygımdan dolayı daha fazla cevap vermiyorum...

Sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''Ama asla “Allah yoktur..” diyemez.

Bu mümkün değildir.

Çünkü, verilen bir hüküm mutlaka ispat ister.

Ve bu güne kadar da,

Allah’ ın olmadığını (hâşâ) ispatlayabilmiş tek bir insan yoktur.

Ama varlığını ispatlamış yüz binlerce peygamber,

Milyonlarca evliya,

Yüz milyonlarca Salih insan bulunmaktadır''

Demişsin Arkadaşım ama bu yüz milyonlarca hede hödösü evliyası peygamberleri bunları görüpte mi konuşuyorsun ? yoksa bir kitaba bakıptamı ?sizler ne zmn vazgeçeceksiniz ne zmn.. Yazın sıcaklığını cehennemin kaynamasından dolayı olduğunu söyleyen kitap mı bizi ileriye götürecek en sn kitap din dediniz islam ülkeleri bunlarla uğraştı durdu ve avrupa olayı aştı biz hala başörtüsü ***** ****!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.