Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sevgi emektir ....

Misafir alaTurka

Önerilen İletiler

hööö Kafka nin hangi dilde yazdigini düsündün ki :huh:

bende burda yasam danismani gibi konusmusum yaw...

kendi sökügümü dikemiorum kine, bakma öle yazmama...

pek bi idealistimdir bu konuda, ve asla vazcaymicam...

bende kendime hayat yolunda basarilar diilim bari...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 73
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Misafir hakanbaranyildirim

hööö Kafka nin hangi dilde yazdigini düsündün ki :huh:

bende burda yasam danismani gibi konusmusum yaw...

kendi sökügümü dikemiorum kine, bakma öle yazmama...

pek bi idealistimdir bu konuda, ve asla vazcaymicam...

bende kendime hayat yolunda basarilar diilim bari...

Kafka'yı "AMERİKA" dan dolayı ingilizce yazıyor diye düşünmüştüm,yanılmışım...

Evet bence de yaşam danışmanı gibi konuşuyorsun...EMEK nedir diye sorduğum ve agresif olarak nitelediğim yazına bakarsan bana hak verirsin...galiba evde bir sorun oldu,o kadar kolay vazgeçmenin nedeni bu olsa gerek...

Ben de sana HAYAT denilen yolda, bazıları KAVGA der, başarılar dilerim...ÜVEY ANNEM benim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

agresif girmis olabilirim ama bunun bu konuyla alakasi yoktu...

Ikonum die dalga gectigin benim sevgilimde ...

benim evdeki sorunlarim seni alakadar etmemeli ...

ve neyden kolay vaz gectim bunuda anlamadim valla :huh:

tekrar tekrar ve tekrar yaziorum(bunu nie yapiosam artik) ben kendimce sevgi hakkinda, emek hakkinda ne düsündügümü acik acik belirttim...

sanirim cevaplarim seni tatmin etmemis olmali ki,kale almamissin...

ben HAYAT demeyi tercih ederim...

ve bu Anne meselesini de biraksan memnun olicim :)

kolay gelsin..

hayat danismani olarak her zaman hizmetinizdeyim :P

bu çok güzel ve dediğin gibi her yere postalanabilecek bi yazı...

yüreğin acıtan şeylerden kaçamıyor insan değil mi?ıskalamak istemiyorsun onu ama inatla seni hayatının dışına itiyor elinin tersiyle...

:clover:

evet kacisi zaten...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benimle dalga geçecek adamın benden zeki olması gerek... En azından sayı sayabilmesini bilmeli ya da Franz Kafkanın Amerikalı değil çek olduğunu bilebilecek kadar bilgili olabilmeli:D

Sevginin olduğu her yerde buluşmak dileğiyle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benimle dalga geçecek adamın benden zeki olması gerek... En azından sayı sayabilmesini bilmeli ya da Franz Kafkanın Amerikalı değil çek olduğunu bilebilecek kadar bilgili olabilmeli:D

Sevginin olduğu her yerde buluşmak dileğiyle...

İKON'um yine dile gelmiş,canım benim ya...

ALATURKA ile sevgili olduğunuzu tabiki bilmiyordum,bir insanın sevgilisinin yanında onunla dalga geçmek hiç de hoş değil,kendi adıma özür dilerim ALATURKA...Ama AZMAN'ın dediği üzere ben kimim ki....

Senden tabi ki daha bilgili ve zeki değilim,ne haddime...sümme haşa...

Kafka konusu cahilliğimin belgesidir...

Matematik konusu ise senin ne büyük bir adam olduğunun belgesi olarak durmaktadır,çerçeveletip boynuna asman dilekleriyle...Sayı konusunda parmaklarım yetmedi,eksiklik varsa bu yüzdendir...

Sevgi bir yerde mi duruyor ki orada buluşuluyor,şahsen gelmek en büyük dileğimdir....Hiç olmadığını bile bile "acaba mı" diyerek gelirim...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ezik cümlelerin komedyeni elbetteki kırdığı potları kabullenmek zorunda kalacak :D

Ama senin de dediğin gibi ben gerçekten sana hayranım bu kadar abandone olmana rağmen hala

ayakta durmaya çalışıyorsun :D takdir ediyorum seni a dur bir çiçekte sana vereyim ne de olsa seni sevmem için onca emek sarfettin onca gösteri :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ezik cümlelerin komedyeni elbetteki kırdığı potları kabullenmek zorunda kalacak :D

Ama senin de dediğin gibi ben gerçekten sana hayranım bu kadar abandone olmana rağmen hala

ayakta durmaya çalışıyorsun :D takdir ediyorum seni a dur bir çiçekte sana vereyim ne de olsa seni sevmem için onca emek sarfettin onca gösteri :lol:

Canım benim,çiçek verdin de ben mi almadım...İnşallah KAKTÜs tipi bir çiçek değildir,ama sen diyeceksin ki KAKTÜS çiçek midir cahil adam?

Bilmem herhalde değildir,insan cahil olmasın...İKON'umun beni takdir etmesi benim için ayrı bir GURUR vesilesi olarak "önümde" durmaktadır...

Gösteri olarak algılaman kendi kanaatindir,bu konu da sana itiraz edecek de değilim...

BENİ İHYA ETMEN DİLEKLERİYLE....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir mukabele :D:lol:

BİR MUKABELE=????????????

Ama güzel olmuş,Arapça biliyoz hesabına.......iyi ama gayet iyi...beğendim...de bir hata olmasın!!!! haddim de değil ama sorayım dedim...canım İKON'CU'ğum......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yok canım asla arapça bildiğimi iddaa etmedim konuştuğum gibi yazarım bilmukabele yazmamı isterdin sanırım :D

Ah CANIM BENİM,alınganlık göstermişsin....

Nerden yardım geldi acep?

-uçan kuş

-kaçan kuş

-karga

-......

-......

-.....................

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

İkiyüzlü olmamak da çok önemlidir...Duruşun sabit olacak.. Dün başka bugün başka davranmıyacaksın.. Gidiyorum dediğinde gidecek kalıyorum dediğinde kalacaksın.. Dün sevmediğini bugün korur havalarına girmiyeceksin.. Sevmek hediyelerin maddiyatını ölçmekle olmuyor.. Sevmek bunların hesabını sormakla olmuyor.. Sevgi mevgi palavra.. Herkes önce kendini sever..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunuda yazmadan gecemedim...

haden bana eyvallah

ALATURKA öncelikle hoşgeldin...Hakikaten gördüğüme çok sevindim.Eminim ki bütün arkadaşlar çok sevinmişlerdir.Diğerleri zaten bu "ARKADAŞ" kelimesini karşılayacak düzeyde olmadıkları için onlar adına konuşmak gereksiz ve yersiz...

Kafka Amerikalıdır.Dostoyevski ise Sırptır. :D

Aramızda Yılmaz Erdoğanın espritüel soydaşlarını görmek ne hoş

Bu Kürdi sesle hangi yürek olmaz ki sarhos?

Canım TURANCIM...

Kafka'nın ne olduğuna artık karar verseniz diyorum...Ben sadece yazarlığı ile ilgilendiğim için bilemiyorum...Yani babasının şeyini tutmaya meraklı değil ama eminim buna meraklı biri olarak bildiğin ve yaptığın şeyler vardır...

Sesim güzeldir hakikaten bir türkü söyleyeim istersen sana..

Bir NORVEÇ türküsü(!)...Hem de uzun hava(!)....

Bir de bu alpozan ayaklarından vazgeçip asıl kişiliğin olan BOZAN kişiğine dönsen de rahat rahat konuşsak...

İkiyüzlü olmamak da çok önemlidir...Duruşun sabit olacak.. Dün başka bugün başka davranmıyacaksın.. Gidiyorum dediğinde gidecek kalıyorum dediğinde kalacaksın.. Dün sevmediğini bugün korur havalarına girmiyeceksin.. Sevmek hediyelerin maddiyatını ölçmekle olmuyor.. Sevmek bunların hesabını sormakla olmuyor.. Sevgi mevgi palavra.. Herkes önce kendini sever..

Gelelim *****'a...

Her zaman olduğu gibi boyundan büyük cümleler kurmuşsun.

Fazla cümle harfiyatı sana zarar vermesin?Ayrıca san bir müjdem var: önümüzdeki ay İstanbul'a geleceğim,nasıl çok sevindin değil mi?

Bir de ŞİŞLİ tarafını mekan olarak kendime seçtim ki bil bakalım neden?

Görüşmek üzere...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ALATURKA öncelikle hoşgeldin...Hakikaten gördüğüme çok sevindim.Eminim ki bütün arkadaşlar çok sevinmişlerdir.Diğerleri zaten bu "ARKADAŞ" kelimesini karşılayacak düzeyde olmadıkları için onlar adına konuşmak gereksiz ve yersiz...

Canım TURANCIM...

Kafka'nın ne olduğuna artık karar verseniz diyorum...Ben sadece yazarlığı ile ilgilendiğim için bilemiyorum...Yani babasının şeyini tutmaya meraklı değil ama eminim buna meraklı biri olarak bildiğin ve yaptığın şeyler vardır...

Sesim güzeldir hakikaten bir türkü söyleyeim istersen sana..

Bir NORVEÇ türküsü(!)...Hem de uzun hava(!)....

Bir de bu alpozan ayaklarından vazgeçip asıl kişiliğin olan BOZAN kişiğine dönsen de rahat rahat konuşsak...

Gelelim ********'a...

Her zaman olduğu gibi boyundan büyük cümleler kurmuşsun.

Fazla cümle harfiyatı sana zarar vermesin?Ayrıca san bir müjdem var: önümüzdeki ay İstanbul'a geleceğim,nasıl çok sevindin değil mi?

Bir de ŞİŞLİ tarafını mekan olarak kendime seçtim ki bil bakalım neden?

Görüşmek üzere...

Bana burdan kuru delikanlılık yapma çocuk...

Pm e gel. Sonrasını biliyorsun.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana burdan kuru delikanlılık yapma çocuk...

Pm e gel. Sonrasını biliyorsun.

Pm nedir?

Sonrasını merak etmiyorum,ama gelince inan bana ne demek istediğimi anlayacaksın...

Ömrümün sebebi...

Canımın içi...

Böyle GÜZEL şeyler söyleyip ürkütmeyeceksin değil mi ******?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba ben geldiiiiiiiiiiiiiiiiiiim arkadaslar....

bir kac hafta izindeydim...sizden cok uzakda degildim sizden...avustralyadaydim...hepinizi basüstü gördüm yane... arman beyi etekin altinda donsuz gezdigini bile görebildim...

benden kacamazsin oglum...

bak güzel yüzlüm...tras olsan iyi olur ama o baska bir konu...gelelim asil konuya...hanimlarla böyle konusulmaz, biraz hösgörülü ol...burasi babanin yeri degil, cünkü dedem bana miras etti....anlamisko...

Gelenlere Hosgeldin deriz...kahveler benden...armandan getirmesi... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

sevgili alaturka ve kartacha;

bilgilerinizi, duygularınızı güzel ifadelerle paylaştığınız için çok teşekkür

ediyorum. fikirler farklı, duygular bir başka olsada ...

aslında benim söylemek istediğim şuydu, daha doğrusu benim anlayışım

diyelim...

bende sevginin emek olduğunu düşünüyorum..ama bence aşk daha farklı bir

boyut.Yani bence aşk karşılıksızdır.

Aslında ben bu konuda çokta fazla konuşabilecek biri değilim.

hiç aşık olmadım çünkü :(

hepinize sevgiler :wub:

Bencede konuşma, aşık olmadan anlıyamazsın! aşk birkere karşılıklı elektrikle başlar, ama taraflardan biri herzaman kandini geride tutar eşit yürümez, buda karşılıksız anlamına gelmez: umarım en kısa zamanda deli gibi aşık olursunda, dünyanın kaç bucak olduğunu görürsün.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili Canuğur,

aragon'un felsefesi herkes için bir bakıma bellidir tabi..bildiğiniz gibi ben o

bölümden bir mısraı çıkardım.ancak bende şunu anlıyorum sözlerinizden ,

insan aşkı ancak kendi kabulü ile bulur.herhalde bunu demek istediniz.

öyle mi? :clover:

İnsan aşkı karşısındakinin ruhuyla kendi ruhunda ortak benzerlikler bulduğu için yakalar.TATLI İLETİŞİM.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.