Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ÜNİVERSİTELERDE GERİCİ ÖRGÜTLENME TIRMANIYOR... (İÜ'de bir grup öğrencinin diğer öğrencileri kantine kilitleyip kızları zorla türbana sokarak gerici.)

DİPNOT

Önerilen İletiler

.

Üniversitelerde gerici örgütlenme...

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİNDE bir grup öğrencinin diğer öğrencileri kantine kilitleyip kızları zorla türbana sokarak 31 Mart Ayaklanması'nı dualarla andıklarının ortaya çıkması gözleri üniversitelere çevirdi...

İstanbul Haber Servisi -

Üniversitelerde ''dinci'' ve ''milliyetçi'' örgütlenme tırmanıyor...

Son olarak İstanbul Üniversitesi'nde (İÜ) dinci bir grup öğrencinin, diğer öğrencileri kantine kilitleyip kız öğrencileri zorla türbana sokarak gerici 31 Mart Ayaklanması'nı dualarla andıklarının ortaya çıkması, gözleri üniversitelere çevirdi. Hasan Âli Yücel Eğitim Fakültesi Dekanı Yusuf Avcı , bu tür örgütlerin gelecek kuşakları eğitecek ve Türkiye'nin her yerinde görev yapacak öğretmenlerin yetişeceği eğitim fakültelerinde örgütlendiklerine dikkat çekti.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Hasan Âli Yücel Eğitim Fakültesi'nin Vezneciler'deki Yerleşkesi'nde dinci bir grup öğrencinin 31 Mart'ta ''kantindeki diğer öğrencilere de zorla başörtüsü taktırdığı'' ve okudukları Kuran'ı dinleterek gerici 31 Mart Ayaklanması'nı andığı ortaya çıktı. Hasan Âli Yücel Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Avcı, sorumlular hakkında soruşturma açıldığını, ancak soruşturma boyunca okula girişi yasaklanan dinci grubun lideri olan öğrencinin idari mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararı ile okula gelebildiğini söyledi. Avcı, yetiştirdikleri öğrencilerin öğretmenlik yapacağını ve Türkiye'nin en ücra köşelerinde görev yaparak yeni kuşakları yaratacağını belirterek ''Bu nedenle sağ ya da sol tüm örgütler, eğitim fakültelerinde yapılanmak istiyor'' diye konuştu. İÜ Rektör Yardımcısı Şafak Ural da, Cumhuriyetin kazanımları ile örtüşmeyen en ufak bir davranışın bile cezasız kalmayacağını söyledi.

Toplu namaz kılmak istiyorlar...

Üniversitelerdeki bazı eylemler ise öğrencilerin dinci örgütler tarafından nasıl kullanıldığını gözler önüne seriyor. Şubat ayında İTÜ Vadi Erkek Öğrenci Yurdu'nda kalan öğrenciler, yurtta mescit açılmamasını protesto etmek için ''toplu namaz'' kılmıştı. Bu öğrencilere de ''toplu ibadet gösterisi yapmak'' suçundan, ''kınama'' cezası verilmişti. Rektör Danışmanı ve Yurtlar Koordinatörü Sermin Onaygil 'in o dönemde yaptığı açıklama ise öğrencilerin şeriat özlemi duyan grupların oyunlarına nasıl alet edildiğini ortaya koyuyordu: ''Ögrenciler odalarında istedikleri ibadeti yapabilirler. Ancak yurtta kalan ve isimleri tespit edilen 13 ögrenci ısrarla toplu namaz kılıyor.''

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Yerleşkesi'nde de manzara aynı...

Fen-Edebiyat Fakültesi'nde öğrenim gören yaklaşık 100 öğrenci, dekandan okulda mescit açılmasını talep etmiş, istekleri geri çevrilen öğrenciler okul binası önünde saf tutarak imam seçtikleri bir öğrencinin arkasında namaz kılmışlardı. Daha sonra da bir açıklama yaparak üniversite yönetimini ''okul koridorlarında namaz kılacakları'' tehdidinde bulunmuşlardı.

Nü resim yapanlara satırlı saldırı...

29 Mart günü ise Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi'nde resim bölümü öğrencilerinin ''nü resimler'' yapmasına tepki gösteren sağ görüşlü bir grup, fakültenin karşısındaki bir kafeyi basarak öğrencilere saldırmıştı. Satır ve döner bıçaklarıyla saldırıya uğrayan Resim-İş Eğitimi Bölümü'nden bir öğretmen ve fakülte sekreterinin de aralarında bulunduğu dört kişi, yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı.

Gazi'de 'küpe' dayağı...

Üniversitelerdeki şiddeti gösteren bir diğer çarpıcı olay da Gazi Üniversitesi'nde yaşandı. Gazi Üniversitesi araştırma görevlilerinden Remzi Altunpolat , 7 Nisan'da okul çıkışında ''uzun saçlı ve küpeli'' olduğu gerekçesiyle saldırıya uğramıştı. Altunpolat, kendisine saldıranların ''Burası Gazi, ayağınızı denk alın. Burada bunu takamazsın. Çıkartacaksın o küpeyi'' tehditleri savurduklarını söylemişti.

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

‘Üniversitede 31 Mart vakası’ haberi çarpıtma çıktı

İstanbul Üniversitesi (İÜ) kantininde öğrencilere zorla baş örttürüldüğü ve Kur’an dinletildiği haberi çarpıtma çıktı.

Hürriyet gazetesinde dün ‘Üniversitede 31 Mart vakası’ başlığıyla yayınlanan haberde olayın sorumlusu olarak gösterilen Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği öğrencisi ve Eğitim Fakültesi öğrenci temsilcisi S.A., “Haber tamamen yalandır, gazetede anlatıldığı gibi değildir.” dedi. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada da Kur’an-ı Kerim okuyan grubun, güvenlik güçleri olay yerine gelmeden dağıldığı belirtildi. 8-10 kişilik bir grubun İÜ Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi kantinine geldiği, birkaç masayı birleştirerek Kur'an-ı Kerim okuduğu dile getirilen açıklamada, “Bu grubun diğer öğrencilerin başlarını zorla örtmelerini sağlamak, onları kantine hapsetmek veya dekanlığın müdahalesine rağmen öğrencilerin eylemlerinin durdurulamaması gibi bir olayın cereyan ettiğine dair hiçbir duyum alınamamıştır.” denildi. İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şafak Ural da kantinde olay çıktığını polise haber verdiklerini; polis gelmeden bu kişilerin üniversiteyi terk ettiğini söyledi.

Gösteriyi organize ettiği öne sürülen S.A. ise 31 Mart günü yaşananları şöyle anlattı: “Bir arkadaşımla kantine çay içmeye gittik. Kantine girdiğimizde 3-5 kişilik bir grubun Kur’an okuduğunu gördük. Filistin lideri Şeyh Yasin’in vefat yıldönümü için Yasin okuduklarını söylediler. Ben de öğrenci temsilcisi olduğum için ‘Milleti rahatsız etmeden yapın ve dağılın.’ dedim. Onlar da Yasin okuyup dağıldılar.” dedi. Kantinde yaşananlarla ilgisi olmamasına rağmen olayın organizatörü suçlamasıyla 1 hafta okuldan uzaklaştırma cezası aldığını kaydeden S.A. “Dekanlık ceza verince idari mahkemeye müracaat ettim, mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.” diye konuştu. Tuncer Çetinkaya, İstanbul

Dipnot sürekli asılsız haber ekliyorsun. Lütfen biraz daha dikkatli ol. Bize ait birtakım değerler yıpratılmaya çalışılıyor senin eklediğin uydurma habelerde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öğrenci ben yaptım dedi ve haber çelişkili oldu öylemi?

Öncelikle haber vakit değil zaman gazetesinin haberidir. Nerden çıkardınız vakit olduğunu anlamadım. İşte sadece tahminlere dayanarak insanları nasıl yargıladığınızın bir göstergesi daha...

Haber hürriyetteki haberi çürütmüştür. Çünkü haberde şöyle diyor;

dinci bir grup öğrencinin, diğer öğrencileri kantine kilitleyip kız öğrencileri zorla türbana sokarak gerici 31 Mart Ayaklanması'nı dualarla andıklarının ortaya çıkması, gözleri üniversitelere çevirdi.

Fakat zaman gazetesindeki yazı şu;

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada da Kur’an-ı Kerim okuyan grubun, güvenlik güçleri olay yerine gelmeden dağıldığı belirtildi. 8-10 kişilik bir grubun İÜ Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi kantinine geldiği, birkaç masayı birleştirerek Kur'an-ı Kerim okuduğu dile getirilen açıklamada, “Bu grubun diğer öğrencilerin başlarını zorla örtmelerini sağlamak, onları kantine hapsetmek veya dekanlığın müdahalesine rağmen öğrencilerin eylemlerinin durdurulamaması gibi bir olayın cereyan ettiğine dair hiçbir duyum alınamamıştır.” denildi. İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şafak Ural da kantinde olay çıktığını polise haber verdiklerini; polis gelmeden bu kişilerin üniversiteyi terk ettiğini söyledi.

Şimdi o medyanın nasıl insanları kandırdığı ve toplumu İslam antipatisine yönelttiğini daha rahat algılayabilmişsinizdir herhalde...

Lütfen biraz daha iyi anlayalım sonra yorum yapalım...

Bu arada beni sürekli hizbullah olarak suçlamanızda son derece komik. Laiklik gidiyor yaygarası işe yaramadı galiba..... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben bütün gazeteleri okuduğum için hagi gazetenin neyin parçası olduğunu kolayca bulabilirim....

Senin gibiler rejim düşmanı Vakit gaztesinin haberlerini buraya taşıyorlar...

Adam ben yapmadım diyorsa ne çıkar... Takiye yapan çok insan var etrafımızda yapıyorlar görüyoruz sonrada yapılmamış oluyor....

Haberlerinizi nereden taşıdığınız sizin aynanızdır...

Hizbullah

Hizbut-tahrir

Hilafet

Vakit

sitelerinin haberlerini taşıyan grup ben değilim

Rejim düşmanlığı yapan da ben değilim

Diyarbakırsa türban gösterisi yapılıyor. Resme bakıyorsunuz sanki Suudi Arabistan..

Yeşil Bayraklar. Kahrolsun laik Rejim

Bunlar sizin ne demek istediğinizin öteki yüzü...

Sevgili arkadaşım sen biraz provokatif konuşuyorsun gibi geliyor bana...

Öncelikle benim hibuttahriri ve türevi bir duruş içinde olduğum kanısına nerden vardın?

Sezeri eleştirdiğim için mi?

Nerden bu kanıya vardıysan bana bunun kanıtını getirebilirmisin ebnde merak ettim. Kendimden şüpheleniyorum. Yoksa ben bilinçaltımda bir hizbuttahrirmi besliyorum???? :unsure::P:P:P

İkincisi hala neden haberin vakit gazetesinde olduğunu iddia ediyorsun onuda anlamış değilim... Hiç zaman gazetesine bakma zahmetinde bulundun mu? Lütfen mantıklı olalım. İçi boş iddialarla insanların beynini karıştırmak sana fayda sağlamaz...

Üçüncüsü benim sunduğum haberde yani zaman gazetesi hürriyetin haberini sadece öğrencinin ifadesi ile değil, üniversite yönetiminin açıklaması ile çürütmüştür. Öğrencinin ifadesi sadece bir destektir bu konumda...

Bak bir daha yazayım iyice aç gözlerini;

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada da Kur’an-ı Kerim okuyan grubun, güvenlik güçleri olay yerine gelmeden dağıldığı belirtildi. 8-10 kişilik bir grubun İÜ Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi kantinine geldiği, birkaç masayı birleştirerek Kur'an-ı Kerim okuduğu dile getirilen açıklamada, “Bu grubun diğer öğrencilerin başlarını zorla örtmelerini sağlamak, onları kantine hapsetmek veya dekanlığın müdahalesine rağmen öğrencilerin eylemlerinin durdurulamaması gibi bir olayın cereyan ettiğine dair hiçbir duyum alınamamıştır.” denildi. İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şafak Ural da kantinde olay çıktığını polise haber verdiklerini; polis gelmeden bu kişilerin üniversiteyi terk ettiğini söyledi.

Dördüncüsü ve sonuncusu çünkü sıkıldım sana habire mesajlarımı detaylı anlatmaktan, benim ne dediğimi anlamak için girdiğim sitelere değil, yazdığım yazılara bak. O zaman anlayacaksın. Ben emperyalist yanlısı siteleride ziyaret edip yazılarını okurum. Belkide emperyalist mantalitesine sahibimdir kimbilir? Turan dursun sitesinide ziyaret ediyorum ve okuyorum ateistmiyim acep?

Offff... Hakikaten sıkıldım...

Yokmu mantıklı aklı başında kişi?????

Yav dipnot bari sen gel. Karşıt falansın ama güzel muhabbetin vardı.... :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

merhaba yine ben geldim eğer o üneversitede böyle birşey yapılmışsa ben bunu normal karşılarım. arkadaş bizim akkbaş yökbaşkanı ünvlerde baş örtüsünü yasaklıyoda bir kısım insana bunun tersini uyguluyosa bunda ne var demokratik bir ülkedeyiz bence doğal. o zaman teziçde yapmasın bunu zorla milletin başını açtırıyo bü gün baş yarın kıç. herkesi kendileri gibi sanıyolar. bence iyi yapmışlar zaten teziçinde suyu ısındı sezeri indirince onada haklayacak meclisimiz. ::)))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

ŞİMDİDE FALAKA ODASI...

Bu rezilliklerin son halkası ise Falaka Odası uygulaması. Bu şöyle uygulanıyor;

Okulda falaka odası olarak adlandırılan bir yer biliniyor.. Okul yöneticileri bunu bilmiyor. Her okulda bir reis bir de disiplin reisi görev alıyor. Disiplin reisi, normal reisin de üzerinde yetkiye sahip. O'nun grevi, hem diğer reisleri kontrol etmek hem de okulda cezalandırılacak biri varsa, bu konuda karar vermek. Verilen karar, disiplin reisinin uygun göreceği kişiler tarafından uygulanıyor.

Okul geneli veya bölümlerdeki reislerin hata yapmaları durumunda da cezalar disiplin reisi tarafından veriliyor. Bu konudaki en ağır ceza da falaka. Hata yapan reis, falakaya yatırılıyor ve disiplin reisinin öngördüğü sayıda sopayı ayak tabanlarına yiyor.

Şimdi bu anlattığımızın fotoğrafın içine Milliyetçi Türk Genci'ni koyabilir misiniz?. Bu anlattığımız korku hikayesiyle vatan sevgisinin ne alakası var?. Bu davranış biçiminde sevgi bulmak mümkün mü?

Yazık, Vatan Savunması gibi, koşulların getirip önümüze koyduğu görevi, "Kurtlar vadisi Irak" filmine giderek yerine getirdiğini zanneden, senaryolardaki, "katil/kahraman" tiplemeleriyle savunanlara gerçekten yazık!

.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.