Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

erkeklerin yaptığını neden kadınlar yapamazmış

cibusa

Önerilen İletiler

haklisin erkeklerin yaptigi her seyi kadinlar da yapar ama guc meselesi

burda kadin otobus soforu var

kadin insaatci

kadin copcu

kadin elektrikci

hatta kadinn su tamircisi bile

burda ole ayrim yok istiyosan yaparsin

ama sonraa yoruluyom demek yok cunku sen sectin diyolarr -_-

Orası Fransa burası Türkiye

Buradaki kadınlar gelemez :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bence iki cinsin bazı yönlerden birbirine üstünlükleri var...

Ama bu üstünlük günümüzde fazla abartılıyor.

Mesela kadınlar erkeklerden duygusal anlamda daha dayanıklıdır ama erkekler fiziksel anlamda daha güçlüdür.

Bu olta konusu da günümüz şartlarından kaynaklanıyor.

Sonuçta balık tutan bayan sayısı erkeklerden baya az. Garip karşılanması bu olabilir.

Yoksa tutamazsın diye bir şey yok... (çok da zevkli birşey bence ;) )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu olta konusu da günümüz şartlarından kaynaklanıyor.

Sonuçta balık tutan bayan sayısı erkeklerden baya az. Garip karşılanması bu olabilir.

Yoksa tutamazsın diye bir şey yok... (çok da zevkli birşey bence ;) )

gerçektende öyle bi de bunu kabullenebilseler.hadi bunu kabullenselerde

balık tutarken sizinle rekabete girmeleri yokmu.anlıcanız bunun sonu yok. :sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadınlar erkeklerin yapabilecekleri her şeyi yapabilselerdi bu gün erkeklerin sahiip olabilecekleri en pahalı nesne haline gelmezlerdi?

Kadınları mal gibi göremezsin emin ol erkekler de kadınların yaptığı birçok şeyi yapamaz... Ama bu Allah vergisi birşeydir.

Kadınları küçümsemek bir erkeğe düşmemiştir -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bugün olta almak için av pazarınına gittim.dükkandakilerin ağzı beş karış açıldı.dükkan sahibinden olta,şamandıra,kanca,dip kancası ve bunun gibi birkaç malzeme aldım.ücreti ödedikten sonra neden bu kadar şaşırdığını sordum.bana cevabı :30 senedir bu dükkanı işletiyorum ve ilk defa bir bayan olta aldı dedi.adam kıs kıs gülüyodu.................

:angry: ya soruyorum bunda şaşılacak ne var.bayanlar hiç mi balık tutamaz.hiç mi futbol oynayamaz.o bana kıs kıs gülen adam görsün çamurlu sazanı önüne koyayımda görsün.....

ayrıca avlanma yasağının ne zaman bittiğini bilen arkadaşlar haber ederlerse sevinirim........

ayrıca erkeklerin yaptığı pek çok işide yapabiliriz.hemde daha iyi... :):):)

gülenlere duyrulur......

helal bendensin sende. o adam denk gelmemiş bayana. bu işler zevk meselesi ilgi alanı meselesi.....

insanlar istediğini yapamazmı?

bırakın artık geri ******** halkım...uykudan uyanın ;)

saygılar benden yana....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadınlar erkeklerin yapabilecekleri her şeyi yapabilselerdi bu gün erkeklerin sahiip olabilecekleri en pahalı nesne haline gelmezlerdi?

burda ölçü erkeklerin yapabildiği her şeyi yapmak değil.ölçü yapıldığında karşıdan alınan tepki.bence kadınlarada bu ölçüyü veren erkekler.kişi her kim olursa olsun bir nesne olarak algılanmak gayet kötü.insani ölçüler altında değer biçilmeli nesne olarak değil :angry::angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dikkat ettiyseniz erkeklerin şöyle bir takıntısı hiç olmuyo: ''kadınların yaptığını neden biz yapamazmışız''.

bir kere bu kompleks kadınların ciğerlerini zaptetmiş.bence yanlış yoldasınız. bu şekilde erkelerin üstün olduğunu kabul ettiğiniz düşünülür.

şöyle bir yöntem geliştirebilirsiniz.

''bizim yaptığımızı erkeler neden yapamazmış. onlar da birer insan nihayetinde. tamam bizim kadar nitelikli olmayabilir ama yaptığımız biçok şeyi onlar da yapabilir''.

eğer bu şekilde bir bakışaçısı edinirseniz anti-feminist gibi görünüp çaktırmadan erkekleri aşağılarsınız.

ama şu an sizin bakışaçınız her tarafından eziklik kokuyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dikkat ettiyseniz erkeklerin şöyle bir takıntısı hiç olmuyo: ''kadınların yaptığını neden biz yapamazmışız''.

bir kere bu kompleks kadınların ciğerlerini zaptetmiş.bence yanlış yoldasınız. bu şekilde erkelerin üstün olduğunu kabul ettiğiniz düşünülür.

şöyle bir yöntem geliştirebilirsiniz.

''bizim yaptığımızı erkeler neden yapamazmış. onlar da birer insan nihayetinde. tamam bizim kadar nitelikli olmayabilir ama yaptığımız biçok şeyi onlar da yapabilir''.

eğer bu şekilde bir bakışaçısı edinirseniz anti-feminist gibi görünüp çaktırmadan erkekleri aşağılarsınız.

ama şu an sizin bakışaçınız her tarafından eziklik kokuyor.

burda önemli olan belli bazı şeyleri kendine mal etmeleri.bunları da başkaları yapınca kabullenmemeleri.burda herhangibir eziklik veya kompleks söz konusu değil.siz en azından karşımızdaki cinsi nesne olarak algılamıyoruz.bunu böyle algılayan kişi sayısı yeterince var.bence esas kompleks sahibi olan onlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya sonuçta erkeklerin ve kadınların genelinin kendine özgü ilgi alanları ve topluluktan farklı bişiler yaptığında garip karşılanırsın onun gibi bişi ama bu konu bence bizim bunu yapamadığımızdan değilde genelde bu tarz bişi pek görülmediğinden garip karşılanıyor. erkeklerde de bu böle aslında yemek yapan bi erkek kızları şaşırtır mesela ama aslında bir sürü erkek aşçı var ama biz onları yemek yaparken görmediğimizden garip gelir

dürüst olmak gerekirse ne kızlar erkeklerin her yaptığını yapabilir ne kadınlar bana göre belki balık tutmak hoşuna gidiyodur ama bu sadece bi hobi. yani futbol fanatiği çok kız arkadaşım var benim ama sonuçta kız bedeninin kaldıramacağı şeylere kalkışmazlar bile bende dahil

meslek seçerkende bunu göz önüne alıyoruz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Arkadaşlar Benim kadınlar konusundaki görüşlerim Kadınların bazı yönlerden erkeklere göre üstün oldukları ve bazı işleri erkeklere göre daha iyi yapabildikleri yine bazı konularda da erkeklerin de kadınlardan üstün olduğudur.

Bu konu altında ilk yazdığım yazım benim görüşlerimi yansıtan bir yazı değil. Malesef bir gerçek. Hakikat. Günümüzde en modern devletlerde dahi kadınlar baskı ve zulme maruz kalıyor. Şiddet Erkeğin gittiği her yere kendisiyle birlikte götürdüğü kötü bir haslet malesef. Bununla birlikte Dünyada Savaşlar durmadıkça başka bir ifadeyle Silah kullanma sona ermedikçe Kadınlar ciddi anlamda Dünyada söz sahibi olamazlar. Bir ülkeyi kurtaranlar yönetir. Bedensel güç hala dünyada bir çok işte olmazsa olmaz iken kadınların belirli yerlere geleceğini söylemek malesef imkansız. son olarak şöyle bir örnek vermek istiyorum. Kadın hakları konusunda en duyarlı olduğu söylenen sol camianın örnek aldığı liderlerden ya da devrimci şehitlerden bir tane bile kadın yok malesef. Anlayacağınız Bu gün kadın meselesi sadece Taraftar toplamak için kullanılan bir meseledir. Kadınlar hala erkeklerin yönetimindedirler. Ben sadece bir gerçeği dile getirdim. takdir sizindir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.