Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

erkeklerin yaptığını neden kadınlar yapamazmış

cibusa

Önerilen İletiler

bugün olta almak için av pazarınına gittim.dükkandakilerin ağzı beş karış açıldı.dükkan sahibinden olta,şamandıra,kanca,dip kancası ve bunun gibi birkaç malzeme aldım.ücreti ödedikten sonra neden bu kadar şaşırdığını sordum.bana cevabı :30 senedir bu dükkanı işletiyorum ve ilk defa bir bayan olta aldı dedi.adam kıs kıs gülüyodu.................

:angry: ya soruyorum bunda şaşılacak ne var.bayanlar hiç mi balık tutamaz.hiç mi futbol oynayamaz.o bana kıs kıs gülen adam görsün çamurlu sazanı önüne koyayımda görsün.....

ayrıca avlanma yasağının ne zaman bittiğini bilen arkadaşlar haber ederlerse sevinirim........

ayrıca erkeklerin yaptığı pek çok işide yapabiliriz.hemde daha iyi... :):):)

gülenlere duyrulur......

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işi cınsıyete dokersek günümüzde birçok işi aynı cınsıyetler yapabılıyor,dıyeceksınız ki bır kadın ınşaat işçiliği yapabılır mı, yapar ortamı uygun olursa..çunku bırçok dağlık yörelerımızde kadının sırtında kılolarca yük taşıdığını bilirim.evıne tuğla taşıdığını da.ortam sağlandığında her işi hem kadın hem erkek yapabılır

ama bunu tartışmak bana anlamsız gelıyor

ne olacak ki,kadın yada erkek yapar demek yerıne işinin ıyısını yap desek

kadın yada erkek yalancı demek yerıne ınsan yalancı desek

kadın yada erkek aldatır demek yerıne ınsan aldatır desek daha mantıklı değil mi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

emre_s sırf muhalefetsin ya :)

bir de olta satan adam şaşırmış işte demek ilk bayan müşterisi senmişsin ondan şaşırmış cibusa

senın de buna bu kadar şaşırmana gerek yok bir bakıma...

ama kadınların yaptığı bir çok şeyide erkekler yapamaz. bunu demek istedim. yaradılış itibariyle iki cinsin de birbirine karşı üstünlükleri var.

mesela hangi kadın aynı anda hem takla atıp, hem ağlayıp, hemde şarkı söyleyebilir. şarkıcı doğuş yapıyordu bir zamanlar. bunu yaparım diyen kadını bende görmek isterim :D gerçi bunu başka bir erkeğin de yapabileceğini sanmıyorum ama :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ama kadınların yaptığı bir çok şeyide erkekler yapamaz. bunu demek istedim. yaradılış itibariyle iki cinsin de birbirine karşı üstünlükleri var.

mesela hangi kadın aynı anda hem takla atıp, hem ağlayıp, hemde şarkı söyleyebilir. şarkıcı doğuş yapıyordu bir zamanlar. bunu yaparım diyen kadını bende görmek isterim :D gerçi bunu başka bir erkeğin de yapabileceğini sanmıyorum ama :D

Hahayyy evet o doğuşa özgü bir olay :D

ama ben mesela hem aynı anda hem aglayıp hem gülüp hem oynayabilirim :)

oynamak kısmını denemedim ama aglarken gülebiliyorsam onu da yapabilirim :)

böyle basıt seyler bir yana

erkeğin kas yapısı kızlardan farklı

o açıdan kızlar daha narin görünüş itibariyle de yapı itibariyle de...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@cibusa arkadasim erkeklerin yaptiklarini kadinlar niye yapamaz diye baslik atmissin.

Tabi balik avinda cok basarilar dilerim, veya erkeklere rekabette :)

Benim maksadim gecen bir derse katilmistim onu anlatmak istiyorum.

Dersi veren bir psikolog terapicisi(Psikolog bir Alman kadini.), cocuk terbiyesi ve anne babanin cocuga karsi etkisi ver görevi.

Öncelikle anne ve babanin görevlerinden basliyarak dolgun is zamanlarindan veya ikisininde yüksek tahsile sahib olup cocuga az zaman ayirmasindan bahsetmisti.

Önceki ailelerde herkesin görevi belliydi ve büyük ailelerden meydana geliyordu diye anlatti. Erkek i$e gider kadinda cocuk yetistirir ve ev islerinde ugrasirdi.

70 yillarindan itibaren emansipation devresi basliyarak kadinlar erkeklere rekabette bulundular. Esasinda erkegin yapmasi gereken isleri ve sorumluluklari kendi üstlerine alarak bazilarida erkek düsmanligina kadar giden bir yol sectiler. 90 yillara gelindiginde kadinlarin bazi evolutiona ( degisimlere) ugradiklari (evolution kabul edilir ama maymundan türeme kabul edilemez bir evolution sekli:)) kaslarinin degisiklige ugrayip erkeklere benzedikleri, erkek hormanlarina kadar üretmeye basladiklari, erkekler gibi yüzlerinde killara kadar gelisme gözüktügü ve cocuk dogurma yetenegini gittikce kaybetme tehlikesiyle karsi karsi kaldiklarinda bahsetmisti.

O 1990 ve 2000 yillardan itibaren bu yolun yanlis oldugunu düsünmeye basliyarak bu yolun kadinlar ve erkeklerin üstünde olumsuz tesirler olusturduguna varilarak geri dönüm calismalari icindeler. Tabi kisaca erkekleride araya alalim ve onlarin kadinlarin rekabeti sonucu yaratilis nederlerine aykiri hafif is ve evcil olma sonu kadin hareketleri ve kadina benzer vucutlari degismeye basladigini derste anlatmisti.

Kisaca tabi kadinlarda erkeklerin yaptikalarini yapabilirler, yada daha iyi ama bazi asiri gittiklerinde zamanla kendilerine zarar verebilirler diyebiliriz. Erkeklerde normal kadinin yapacaklari isleri üstlendiklerindede kas kaybi ve kadinlara yakin bicime yaklasmalari zamanla olabilir.

Ins´Allah kizmassin bazi arkadaslar hic kritik ve baska görüsleri kabul etmedikleri yüzünden biraz korkarak yaziyorum. :sweatingbullets: Ama cesurum degilmi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:) neden kızayım ki.açıklamanız için saolun.burda önemli olan yapılan işlerin kadına veya erkeğe maal edilmesi.denildiği gibi işi yapan değil.nasıl yapıldığı önemli plmalıdır.benimde vurgulamak istediğim bu

ama bugün iki tane sazan tuttum. :D

Afferım bakalım aynen devam et bu şekilde cibusa

hayatında kimbilir nerelere vardın da geldin sanal sitede kendine yer edinmeye çalışıyorsun.

:angry: söyliyelim burası iyi bir site iyi olanlara yer açılıyor bizde,

bilgine.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cibusa

hayatında kimbilir nerelere vardın da geldin sanal sitede kendine yer edinmeye çalışıyorsun.

:angry: söyliyelim burası iyi bir site iyi olanlara yer açılıyor bizde,

bilgine.

Beni kasteddiysen esasinda hic kimsenin merhametine ihtiyacim yok.

Sanal sitede kendime yer mi edinmeye calisiyorum?

Benim yerim belli, sizin yeriniz bellimi?

Öyle bir bilgiye ihtiyacim yok.

Bura gözüme carpti ve üye oldum, bilmiyorum siz beni kovmak mi istiyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

burda sadece yapılan işlerin kadın veya erkeğe neden maaal edildiğini tartışıyoruz.kimse kimseyi kovamaz.herkes düşüncesini söyleyebilir.herkesinde kendi doğruları vardır.

:sweatingbullets:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yok senı neden kovalım arkadaşım,fikirlerinin ne derece güzel olduğunu ben gayet iyi biliyorum :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@cibusa @sedelina arakadaslarim beni rahatlattiniz.

Alinti :cibusa

söyliyelim burası iyi bir site iyi olanlara yer açılıyor bizde,

bilgine.

Alinti son.

Bunu okuyusun sanki kendime bazi sapiklarin sagda solda kadinlar ile kontakt kurma cabasinda olduklarini kendime ilave olarak kabul etmistim, o yüzden burayi birakma düsüncelerine kadar gittigimide söyliyebilirim.

Saygilarimi sunarim, simdi icim baya rahatladi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ins´Allah kizmassin bazi arkadaslar hic kritik ve baska görüsleri kabul etmedikleri yüzünden biraz korkarak yaziyorum. :sweatingbullets:

sonsuz kere sonsuz katılıyorum adaletlimis. bütün yazma hevesi kırılıyo insanın. acaba istediğimiz bir üyenin yazdıklarını hiç görmeme gibi bir ayar varmı burda. :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Bak öyle olur iste Bilmediklerinden adam sasırmıstır yada cibusa yı Güzel Görünce ADam dayanamamıstırr:p:p

:clover: çok komik.olta konusunda yeterince bilgiye sahip olduğuma inanıyorum ve bir gün bile balıktan boş dönmedim.ayrıca maharet oltada değil balık tutanda .şamandıradan anlamayan kaç tane adam tanıyorum daha balığın vurduğunu oltaya anlamıyorlar.

bence çok zevkli denemnizi tavsiye ederim :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne güzel bravo balık ta tutarsın, maçta yaparsın normal...

ben ilk kız arkadaşımla maç yaparak tanışmıştım... :D

balık tutan bir kıza rastlamadım bu aralar istavrit tutuyoruz ama hiç kız yok... :D

herşeyi yaparsın yaa aman kafana takmaa ...

siz denk gelmemişiniz anlaşılan karadenizli olupta balık tutmasını bilmeyen çok azdır.bizde denizin ve balığın yeri farklıdır.deniz bulamasak gölle idare ederiz.balıklarda bizden yana :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu iki cins ne zaman vazgeçecekler birbirlerine karşı üstünlük kurma çabasından?

Erkeğin yaptığı her işi kadın da yapar!

Ama;

Bizim ülkemizde kadınların yapacağı işler başkadır.

Balık tutmak ölçü değildir! Balık tutmak, İstanbul'da bir çok kadın için zevk işidir.

Avusturya da yaşayan bir kız arkadaşım var. Mesleği, Motor tamircisi!

Türkiye de kaç kadın motor tamirciliği yapar?

Erkeklerin yaptığı her işi yaparsınız ama, belli bir süreden sonra bırakmak zorunda kalırsınız.

Çünkü vücut yapılarımız bir değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu iki cins ne zaman vazgeçecekler birbirlerine karşı üstünlük kurma çabasından?

Erkeğin yaptığı her işi kadın da yapar!

Ama;

Bizim ülkemizde kadınların yapacağı işler başkadır.

Balık tutmak ölçü değildir! Balık tutmak, İstanbul'da bir çok kadın için zevk işidir.

Avusturya da yaşayan bir kız arkadaşım var. Mesleği, Motor tamircisi!

Türkiye de kaç kadın motor tamirciliği yapar?

Erkeklerin yaptığı her işi yaparsınız ama, belli bir süreden sonra bırakmak zorunda kalırsınız.

Çünkü vücut yapılarımız bir değil.

haklisin erkeklerin yaptigi her seyi kadinlar da yapar ama guc meselesi

burda kadin otobus soforu var

kadin insaatci

kadin copcu

kadin elektrikci

hatta kadinn su tamircisi bile

burda ole ayrim yok istiyosan yaparsin

ama sonraa yoruluyom demek yok cunku sen sectin diyolarr -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.