Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

kul hakkı

erhan456

Önerilen İletiler

2 sene önce birine 30 milyon birine borcum vardı. ama gevşeklik edip vermedim birkaç gün önce gittim bulun duğum şehri terk etmiş hakkı kaldı üzerimde  hakkını ödemek istiyorum ama adam yok. neyapmalıyım?

7428[/snapback]

borcunuzu bir daha hic veremeyeceginizi düsünüyorsaniz, o parayi kimsesiz cocuklar yurtlarindan birine bagis yapabilirsiniz...

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O şahısla iletişim kurmaya çalış...

Ulaşabilirsen durumunu açıkla...

Ulaşamazsan buluşma imkanı bulabileceğin zamana kadar borcunu unutma bence...

Bir köşeye yaz...

Benim de bir kitap olayım vardı böyle...

Hala gerekli yere ulaştıramadım...

Hatılatmış oldun...

Sağol :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bugün evde yardımcı bayan vardı.ve kadın oruçtu.kendimiz için yaptığımız yemekten onada ayırıp poşete koyup eve götürmesini söyledim.koydu.azını bağladı.ben mutfağı terk ettiğimde sanki oraya hiç birdaha dönmeyecekmişim giibi açmış kendi için hazırladığı poşetin ağzını tekrar ilave etmek için kaşığı almış.beni görünce affaldı.ben farketmemiş gibi biraz daha koyabilirsin dedim.yok yok falan dedi.tekrar poşetini bağlayıp kaldırıdı.şimdi bu kadın benden izinsiz benim rızam olmadan bişey almaya kalktı.ben göz hakkı ve kul hakkı diye iyi niyetle davranırken o oruçlu halinle ve namaz kılmışken harama el uzattı.şimdi soruyorum benmi az koydurdum(kendim yediğim kadardı) hakkını yedim.yoksa o mu benim hakkımı yemeye kalktıı.dinli imanlı biri diye geçinerek :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bugün evde yardımcı bayan vardı.ve kadın oruçtu.kendimiz için yaptığımız yemekten onada ayırıp poşete koyup eve götürmesini söyledim.koydu.azını bağladı.ben mutfağı terk ettiğimde sanki oraya hiç birdaha dönmeyecekmişim giibi açmış kendi için hazırladığı poşetin ağzını tekrar ilave etmek için kaşığı almış.beni görünce affaldı.ben farketmemiş gibi biraz daha koyabilirsin dedim.yok yok falan dedi.tekrar poşetini bağlayıp kaldırıdı.şimdi bu kadın benden izinsiz benim rızam olmadan bişey almaya kalktı.ben göz hakkı ve kul hakkı diye iyi niyetle davranırken o oruçlu halinle ve namaz kılmışken harama el uzattı.şimdi soruyorum benmi az koydurdum(kendim yediğim kadardı)  hakkını yedim.yoksa o mu benim hakkımı yemeye kalktıı.dinli imanlı biri diye geçinerek :angry:

8528[/snapback]

EMINIM YAPTIGINIZ YEMEK COK GÜZELDI.

O DA NEFSINI TUTAMAYARAK BIR PARCA DAHA ALMAK ISTEMISTIR:

BUNDA KUL HAKKI GIBI HÜKÜMLER VERMEYE GEREK YOK SANIRIM.

INSANIZ.

INSAN OLDUGUMUZ ICIN DE INSANLARDAN SON DERECE TUTARLI VE MÜKEMMEL DAVRANISLAR BEKLERSEK YALNIZ KALIRIZ.

AYNI GECE YATAGINDA UYUMADAN O KISI BU OLAYI COKTAN DEGERLENDIRMIS TE OLABILIR. VE SIZ BUNU BELKI HIC BILMEYECEKSINIZ?

HÜKÜM VEREN BIZ OLMAYALIM.KAFIDIR.

OLABILIR DEYIP GECMEK LAZIM BAZEN :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende eski çalıştığım yerde para üstü vermeyi unutmuştum işyerinden çıkarken helallik aldım ama para üzerinden haberi yoktu patronumun bu kul hakına girer mi? :(

8546[/snapback]

Bunu farkettiginiz anda, olay ne kadar gecmis olursa olsun; yeni farkina vardim, deyip özür dileyerek verirseniz, göreceksiniz nasil degeriniz artacak.

Unutkanlik ve zaaflar bizim icindir.

Önemli olan, hata yapmamak degil, hatayi fark edebilmektir?

Degerimizi artiran yegane duygu da budur?

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bende eski çalıştığım yerde para üstü vermeyi unutmuştum işyerinden çıkarken helallik aldım ama para üzerinden haberi yoktu patronumun bu kul hakına girer mi? :(

8546[/snapback]

BURADA DİNİ KUL HAKKI HAKKINDA KONUŞULULUYOR SANANE ? ADAMLAR BUNA İNANMIŞ BUNA UYGUN CEVAPLAR İSTİYORLAR. HERŞEYE KARIŞMA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2 sene önce birine 30 milyon birine borcum vardı. ama gevşeklik edip vermedim birkaç gün önce gittim bulun duğum şehri terk etmiş hakkı kaldı üzerimde  hakkını ödemek istiyorum ama adam yok. neyapmalıyım?

7428[/snapback]

MUTLAK DOĞRUYU ALLAH BİLİR. AMA İYİ NİYETLİSİN O PARAYI DEĞERİ KAYBOLMAYACAK BİR ÜRÜNE ÇEVİR. ÖLENEDEK SAKLA ÖLDÜKTEN SONRADA BİR HAYIR KURULUŞUNA BAĞIŞ YAPMASINI İSTE... ALLAH ÇOK AFFEDEN VEDE BAĞIŞLAYANDIR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

8546[/snapback]

MUTLAK DOĞRUYU ALLAH BİLİR. ALLAH İÇİMİZDENİNKİNİNDE İÇİNİ BİLENDİR... PATRONUN BU KONUYU BİLMEDEN HELALLİK ALMIŞSAN KUL HAKKINA GİRER. YOK PATRONUN HERŞEYİ İLE HELALLİK VERMİŞSE GİRMEZ. AMA BANA KALSA PARAYI GERİ VERMEN GEREKİR. ÇÜNKÜ ANLADIĞIM KADARIYLA HABERİ YOK. ONU KANDIRABİLİRSİN AMA ALLAH KANDIRALAMAZ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

INSANI DEGERLERDEN YOKSUN OLMAK NE ZOR BIR SEY OLMALI?

PEKI ÖLENE KADAR SAKLAYACAGINIZ O HAKSIZ PARANIN ENFLASYONDAKI POZISYONUNU DA HESAPLATMAYI UNUTTURMAYIN ARKADASLARA :D

YAA NE AKILLILAR VAR SU GARIP ÜLKEMDE :D:D:D:D:D

KROM ARKADASIM, HADI MAYDONOZ HEMEN HEMEN HER YEMEGE GIRER BILIYORUZ.

AMA SIZ MUHALLEBIYE BILE MAYDONOZ OLUYORSUNUZ :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

INSANI DEGERLERDEN YOKSUN OLMAK NE ZOR BIR SEY OLMALI?

PEKI ÖLENE KADAR SAKLAYACAGINIZ O HAKSIZ PARANIN ENFLASYONDAKI POZISYONUNU DA HESAPLATMAYI UNUTTURMAYIN ARKADASLARA :D

YAA NE AKILLILAR VAR SU GARIP ÜLKEMDE :D  :D  :D  :D  :D

KROM ARKADASIM, HADI MAYDONOZ HEMEN HEMEN HER YEMEGE GIRER BILIYORUZ.

AMA SIZ MUHALLEBIYE BILE MAYDONOZ OLUYORSUNUZ :D

8566[/snapback]

SEN HAKKETTEN ŞEBEKSİN YA :) YAZIYI OKURSAN DEĞERİ DEĞİŞMEYECEK BİRŞEYE BAĞLA DEMİŞİM... NEDEN İLGİ ALANIN OLMAYAN BİLGİ ALANIN OLMAYAN KONULARA GİRİYORSUN.... SANANE SANANE

SANANE ADAMLAR DİNİ AÇIDAN İNANÇLARI DOĞIRULTUSUNDA BİRŞEYLER SORUYORLAR. SANANE BU ALAN EN AZIND7ANDAN BU KONU SENİ BAĞLAMAZ ARAYA ZIRPIRT GİRİP ÇIKMA YOKSA İYİCE BATIYORSUN SENİN İDEOLOJİN ÖZGÜRLÜKLERE BU KADAR HAK TANIYOR. İNSANLAR DİNLE ALAKALI SORU SORUYOR SANANE SANANE SANANE ŞEBEK

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hak; sosyal bir sorudur.

senin dinindeki hak ise; vur kafirin boynuna; akit kanini;al parasini pulunu, yak kitaplarini, ganimetin beste birini tanriya(halifeye); kalan dört birimini de ver gaspciya...

BANA MAVAL OKUMA :D

dinini bile adam gibi ögrenmeden gelmis burada hak hukuk salliyorsun cücük.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BENİM DİNİM BUNLARI DİYOR SENİN DİNİN NE DİYOR.....KİMSENİN HAKKINI YEMEYECEKSİN KOMŞUN AÇKEN TOK YATMAYACAKSIN. HIRSIZLIK YAPMAYACAKSIN ZİNA YAPMIYACAKSIN. AMAN DİYENE SALDIRMAYACAKSIN........ KAFİR OLDUĞUNU BİLSEN BİLE CEHENNEME GİTTİ DEMEYECEKSİN. BENİM DİNİM SEVGİYİDE KAPSAR.. HAYRIDA ŞEHRİDE KAPSAR. BENİM DİNİMİN TANRISI SONSUZ MEHRAMETLİ ALLAH. SEVGİDE BİR DİN İSE BİR TANRISI OLMALI YOKSA DİN OLMAZ....TANRISI KİM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

KIROMAKİ ABİM BENİM

NE GÜZEL SÖYLÜYOSUN ABİM BENİM.BAK ABİ BURADA BİZ SENİN

FANINIZ ABİ...DOĞRU SÖZE NE DENİR.

BEN CANUVUR ABİMİDE SEVİYOM AMA SENİN YERİN BAŞKA ABİ BE..

HAKLIYIM DİMİ ABİ?

8672[/snapback]

al bir araform daha. daha kendi düşüncesi yok içgüdülerle yaşıyor.... araformun bukadar yakışıklı olduğunuda tahmin etmezdim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABİM BAK ŞİMDİ KALBİM KIRILDI

NİYE KÜFÜR ETTİN BANA ABİ BE

SANA ABİDEDİM SAYGI DUYDUM ABİ AMA YOK ABİ YOK

SEN ORTAMI BOZDUN BİTİRDİN

SEN BENİM SANA YAPTIĞIM GÜZELLİĞİ NİYE GÖRMEDİNABİ

ŞUANDA KIRGINIM ABİ

BİRDA HA YAZARMIYIM BİLMEM

BENİ ARKADAŞLARA MADARA ETTİNABİ

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BENİM DİNİM BUNLARI DİYOR SENİN DİNİN NE DİYOR.....KİMSENİN HAKKINI YEMEYECEKSİN KOMŞUN AÇKEN TOK YATMAYACAKSIN. HIRSIZLIK YAPMAYACAKSIN ZİNA YAPMIYACAKSIN. AMAN DİYENE SALDIRMAYACAKSIN........ KAFİR OLDUĞUNU BİLSEN BİLE CEHENNEME GİTTİ DEMEYECEKSİN. BENİM DİNİM SEVGİYİDE KAPSAR.. HAYRIDA ŞEHRİDE KAPSAR. BENİM DİNİMİN TANRISI SONSUZ MEHRAMETLİ ALLAH.  SEVGİDE BİR DİN İSE BİR TANRISI OLMALI YOKSA DİN OLMAZ....TANRISI KİM

8671[/snapback]

TANRISI OLAN DINLER YÜZ YILLARCA KURNAZ INSANLARIN ELINDE MASUM INSANLARA KARSI ACI SILAH OLARAK KULLANILMIS, SONRA DA EPERYALIZMIN ULUSLARI EZIP YOK ETME ARACINA DÖNÜSMÜSTÜR.

SEVGININ TANRISI, KENDISIDIR.

SEVGI, CEHENNEM KORKUSUNA KARSILIK CENNET PROMOSYONU YAPMAZ.

SEVGI, AFFEDER, ÖLDÜRMEZ YOK ETMEZ.KÖLESI YOKTUR KI; KÖLELERINIZE IYI DAVRANIN DEMEZ?

SEVGI, IYILIK YAPANLARA HURI DAGITMAZ, ZIRA IYILIK SEVGIDENDIR?

SEVGI, KAFIR BELLEDIGI FARKLI DINDEN OLANLARA CEHENNEM ODUNU TASITMAZ.

SEVGI, SEVGISIZLIK SEYTANINI CENNETINE DAHI ALMAMISTIR KI KOVALASIN?

SEVGI, SEVGISIZLIKLE ANLASMA YAPIP INSANLIGI YASAM BOYU SUCLULUK DUYGUSU ICINDE ERITMEZ.

SEVGI, SINIR TANIMAZ, MILLIET, RENK IRK BILMEZ.TAPINAGI INSAN RUHUDUR.

SEVGI, DÜNYAYA YAYILIRKEN KIMSEYI KAFIR VE SEVGISIZ DIYE SUCLAYARAK KATLI VACIP DEMEZ?

SEVGI, INSANA EVRENE SAHIP OLACAK GÜCÜ VERDIGI ICIN TÜM KOLAYLIKLARI DA BIRLIKTE SUNMUSTUR.

SEVGI, BILMEDIGIMIZ TÜM SORULARIN YANITLARINI BULMAMIZ ICIN CÖZÜMLERI DE YANIBASIMIZA GETIRMISTIR.

SEVGI, YAYILMA ADINA BIZANSLILAR YA DA ARAPLAR GIBI ÜC KITAYI ISGAL ETMEMISTIR.

SEVGI´NIN PARAYA GANIMETE IBADETE IHTIYACI YOKTUR.

SEVGI, KENDISINE TAPANLARA ALIK GÖZÜYLE BAKAR; KENDISINI YASAYANLARI YÜCELTIR.

SEVGI´NIN KUTSAL EMIRLERLE DOLU KORKUTUCU VE TEHTIDLERLE DOLU BIR KITABI YOKTUR.

:excl: KALBI ACIK OLAN SEVGI´NIN TÜM YASALARINI BILIR VE GÖNÜLDEN UYGULAR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

benim burda paylaştığım konu insanların görünüş ve davranışlarıyla yaptıkalrının bir olmadığına dikkat çekmeti.yoksa ben yapılan davranışın ne olduğunu ve taktirin allaha ait olduğunu biliyorum.kızgınlığım insanların içlerini ve fikirlerini temizlemeden hakkı hukuku,sevgiyi saygıyı bilmeden,dini alet etmelerinedir.herkesi vicadanıyla başbaşa bırakıyorum her zaman yaptığım gibi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BENİM DİNİM BUNLARI DİYOR SENİN DİNİN NE DİYOR.....KİMSENİN HAKKINI YEMEYECEKSİN KOMŞUN AÇKEN TOK YATMAYACAKSIN. HIRSIZLIK YAPMAYACAKSIN ZİNA YAPMIYACAKSIN. AMAN DİYENE SALDIRMAYACAKSIN........ KAFİR OLDUĞUNU BİLSEN BİLE CEHENNEME GİTTİ DEMEYECEKSİN. BENİM DİNİM SEVGİYİDE KAPSAR.. HAYRIDA ŞEHRİDE KAPSAR. BENİM DİNİMİN TANRISI SONSUZ MEHRAMETLİ ALLAH.  SEVGİDE BİR DİN İSE BİR TANRISI OLMALI YOKSA DİN OLMAZ....TANRISI KİM

8671[/snapback]

TANRISI OLAN DINLER YÜZ YILLARCA KURNAZ INSANLARIN ELINDE MASUM INSANLARA KARSI ACI SILAH OLARAK KULLANILMIS, SONRA DA EPERYALIZMIN ULUSLARI EZIP YOK ETME ARACINA DÖNÜSMÜSTÜR.

SEVGININ TANRISI, KENDISIDIR.

SEVGI, CEHENNEM KORKUSUNA KARSILIK CENNET PROMOSYONU YAPMAZ.

SEVGI, AFFEDER, ÖLDÜRMEZ YOK ETMEZ.KÖLESI YOKTUR KI; KÖLELERINIZE IYI DAVRANIN DEMEZ?

SEVGI, IYILIK YAPANLARA HURI DAGITMAZ, ZIRA IYILIK SEVGIDENDIR?

SEVGI, KAFIR BELLEDIGI FARKLI DINDEN OLANLARA CEHENNEM ODUNU TASITMAZ.

SEVGI, SEVGISIZLIK SEYTANINI CENNETINE DAHI ALMAMISTIR KI KOVALASIN?

SEVGI, SEVGISIZLIKLE ANLASMA YAPIP INSANLIGI YASAM BOYU SUCLULUK DUYGUSU ICINDE ERITMEZ.

SEVGI, SINIR TANIMAZ, MILLIET, RENK IRK BILMEZ.TAPINAGI INSAN RUHUDUR.

SEVGI, DÜNYAYA YAYILIRKEN KIMSEYI KAFIR VE SEVGISIZ DIYE SUCLAYARAK KATLI VACIP DEMEZ?

SEVGI, INSANA EVRENE SAHIP OLACAK GÜCÜ VERDIGI ICIN TÜM KOLAYLIKLARI DA BIRLIKTE SUNMUSTUR.

SEVGI, BILMEDIGIMIZ TÜM SORULARIN YANITLARINI BULMAMIZ ICIN CÖZÜMLERI DE YANIBASIMIZA GETIRMISTIR.

SEVGI, YAYILMA ADINA BIZANSLILAR YA DA ARAPLAR GIBI ÜC KITAYI ISGAL ETMEMISTIR.

SEVGI´NIN PARAYA GANIMETE IBADETE IHTIYACI YOKTUR.

SEVGI, KENDISINE TAPANLARA ALIK GÖZÜYLE BAKAR; KENDISINI YASAYANLARI YÜCELTIR.

SEVGI´NIN KUTSAL EMIRLERLE DOLU KORKUTUCU VE TEHTIDLERLE DOLU BIR KITABI YOKTUR.

:excl: KALBI ACIK OLAN SEVGI´NIN TÜM YASALARINI BILIR VE GÖNÜLDEN UYGULAR.

8679[/snapback]

KONUDA ÇOK PARADOKS VARDA KONUYU DAĞITINCA SEN SAPITIYORSUN O YÜZDEN TEK TEK SORUCAM..... SEVGİ NEZAMDAN BERİ VAR.... EZZELDEN GELİP EBİDİYETE KADAR GİDECEK Mİ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu soru ne kadar merak edilen bi si mis yahu, sastim kaldim valla...

ama helal olsun sevgili forumarkadasim Canugur, diyanet dinisleri bakani, güzin abla, hizir, hepsi bir arda :grin:

sagduyulu, vicdanli, dogru dürüst bir toplum olmak lazim ki, böle sorular sorulmasin, herkes borcunu ödesin, baskasinin hakkini yemesin ve en önemlisi dogruyu ve yanlisi ayira bilsin, kendi özgür iradesini ii ye kullana bilsin.

Amiiiiin!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEVGI, EVRENIN KENDISIDIR.

TÜM SORULAR VE CÖZÜMLER SEVGI ILE ACILIR.

ÖYLE OLMASAYDI, EVRENDE KAOSTAN (KARMASA)SÖZEDERDIK.

OYSA BIR KOSMOS (DÜZEN) ICINDEYIZ ??

SEVGIYE FARKLI ELBISELER GIYDIRIP, YARATTIKLARIYLA OYNAYAN YENI BIR TANRI YARATANLAR GERCEKTEN GÜC DURUMDALAR ASLINDA.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.