Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

MUTLULUK

ekonom

Önerilen İletiler

• Cevaplar 312
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Mutluluk Denilince ilk aklıma gelen..Huzur.... -_-....

GECE YAĞMURU

Açtığım mutluluk topicimi şereflendirdiğiniz için teşekkürlerimi bir borç bilirim efeem :P Huzur demişsin...En baştada belirtmiştim.Herkesin mutluluk kavramı farklı farklıdır diye..Genellikle mutluluk ilk gençlik döneminde heyecan ve coşkudur..yıllar geçip ruhumuz darbeler aldıkça yorulur ve huzur ararız bunun en güzel kanıtı bence yaşlılarımızın konakladıkları yere verilen isimdir "HUZUR EVİ"...Sanırım benim ruhumunda en htiyaç duyduğu şey bu!

"HUZURU KENDİ İÇİMİZDE BULAMIYORSAK BAŞKA YERDE ARAMAK BOŞTUR"Sanırım MONTAİGNE yanılıyorsam filozof beni bağışlasın... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

GECE YAĞMURU

Açtığım mutluluk topicimi şereflendirdiğiniz için teşekkürlerimi bir borç bilirim efeem :P Huzur demişsin...En baştada belirtmiştim.Herkesin mutluluk kavramı farklı farklıdır diye..Genellikle mutluluk ilk gençlik döneminde heyecan ve coşkudur..yıllar geçip ruhumuz darbeler aldıkça yorulur ve huzur ararız bunun en güzel kanıtı bence yaşlılarımızın konakladıkları yere verilen isimdir "HUZUR EVİ"...Sanırım benim ruhumunda en htiyaç duyduğu şey bu!

"HUZURU KENDİ İÇİMİZDE BULAMIYORSAK BAŞKA YERDE ARAMAK BOŞTUR"Sanırım MONTAİGNE yanılıyorsam filozof beni bağışlasın... :D

Estağfurullah o şeref size ait efendim :D

Gerçekte çok güzel izah etmişsin arkadaşım ;) Artık yaş kemale eriyor malumunus ( Kemalin konumusla hiç alakası yoktur :lol: ) Hal böyle olunca insan sadece huzuru arıyor..İçtiği bir yudum suda,Baktığı bir çift gözde,başını yasladığı omuzda..Kısacası herşeyde... :)

YEMYEŞİM,merhabalar...+1 'den kasıt GECE YAĞMURU'na katılman sanıyorum...O halde+2 yapalım şunu...

;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Estağfurullah o şeref size ait efendim :D

Gerçekte çok güzel izah etmişsin arkadaşım ;) Artık yaş kemale eriyor malumunus ( Kemalin konumusla hiç alakası yoktur :lol: ) Hal böyle olunca insan sadece huzuru arıyor..İçtiği bir yudum suda,Baktığı bir çift gözde,başını yasladığı omuzda..Kısacası herşeyde... :)

;)

GECE YAĞMURU,öyle sanıyorum ki hicrilerimiz birbirini tutuyor!Gerçi zaman herkese aynı şekilde davranmıyor.Kiminin fiziksel yaşı 50 ama ruhu daha 18'inde..Demek ki ruhu örselenmemiş fazlasıyla..

Öte yandan şu +1 konusuna bir açıklık getirerek cehaletimi ortadan kaldırın lütfen.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mutluluk denince akla ne gelir ki... Maddi şeyler mi? Bir araba sahibi olmak mı? Ya da bir ev ? İyi bir iş ? Düşünün o çok istediğiniz, uğruna gecenizi gündüzünüze katarak elde ettiğiniz ve "o benim olursa en mutlu ben olurum" dediğiniz hedeflerinizi... O çok istediğimiz elbiseyi aldınız sırtınızdan düşmedi. Bir gün, iki gün , üç gün... Ya sonra? Bitti! Artık vitrinde gördüğümüz o deri ayakkabı var aklımızda... Bir alabilsek başka ne isteriz ki? Ama onun da sonu aynı son, o bitecek. Bu sefer bir başkası..Nefsimiz arsız bir çocuk gibi önce birşey istiyor, ona istediğini verene kadar onun için çıldırıyor ama elde edince tüm arzusu hevesi bir süre sonra sönüveriyor. Artık yeni bir şey istiyor. "Onunla mutlu olacakmış!???"

Önce bir liseyi bitireyim diplomayı alayım diyoruz, sonra bir de üniversite sınavını kazanayım, 4 yıllık bölüme kapağı atayım istiyoruz. Uğraşıyoruz didiniyoruz. Güç bela giriyoruz üniversiteye.

Şu vizeler bir bitse rahatlayacağız. Vizeler biter. Bu sefer de finaller. Vizeydi finaldi derken bir mezun olsak..

Mezun da olduk; Ah bir işe girsem benden mutlusu yok!

İşe girdik ; "Bi terfi edemedik yahu şu patron bir zam verse daha ne isterim ki?"

O da oldu. Güzel, hayat tıkırında gidiyor. Ama hala mutsuzsunuz, şimdi biraz daha manevi şeylere kayalım... Evlenince mutlu olacağım; Evlendik.

Bir çocuğum olursa mutlu olacağım; kızımız oldu. (Allah bağışlasın...)

Ama, bir oğlum olsun bak! Dünyalar benim olacak.

Var ya! Şu bizim oğlan bir Anadolu lisesi sınavlarını kazansın, çok MUTLU olacağım.

Varımızla yoğumuzla gece gündüz demeden daha rahat, daha lüx bir hayat için çırpındık. Evladımız üniversiteyi hayırlısıyla bir bitirsin, eli ekmek tutsun gayri rahatım sonrası.

Tamam o da oldu.

Ah! Evladımın bir mürrüvetini görsem; Allah'tan başka ne isterim ki? "torun" ?

....seneler geçer.

Bir bakmışız, zaman avuçlarımızdan apansızca kayıp gitmiş. Ve bir de bakmışız ki son istasyondayız...

Ne gençliğimizden ne dinçliğimizden eser kalmamış. Ama elde avuçta, ulaşılamamış bir "mutluluk" adresi...

Mutluluk o kadar çok parçadan oluşur ki, içlerinden daima birkaçı eksiktir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sağolasın dedim pot falan mı kırdım..İyide dooru tahmin ettiysem niye ikinizde ağzınızı şööle yana dooru şeettirdiniz?

Canım sanırım bu smileydan bahsediyorsun '' ;) '' Bu onaylama ,göz atma manasında kullanılan bi smiley ok :) Yanlış anlaşılma olmasın sakın :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Mutluluk denince akla ne gelir ki... Maddi şeyler mi? Bir araba sahibi olmak mı? Ya da bir ev ? İyi bir iş ? Düşünün o çok istediğiniz, uğruna gecenizi gündüzünüze katarak elde ettiğiniz ve "o benim olursa en mutlu ben olurum" dediğiniz hedeflerinizi... O çok istediğimiz elbiseyi aldınız sırtınızdan düşmedi. Bir gün, iki gün , üç gün... Ya sonra? Bitti! Artık vitrinde gördüğümüz o deri ayakkabı var aklımızda... Bir alabilsek başka ne isteriz ki? Ama onun da sonu aynı son, o bitecek. Bu sefer bir başkası..Nefsimiz arsız bir çocuk gibi önce birşey istiyor, ona istediğini verene kadar onun için çıldırıyor ama elde edince tüm arzusu hevesi bir süre sonra sönüveriyor. Artık yeni bir şey istiyor. "Onunla mutlu olacakmış!???"

Önce bir liseyi bitireyim diplomayı alayım diyoruz, sonra bir de üniversite sınavını kazanayım, 4 yıllık bölüme kapağı atayım istiyoruz. Uğraşıyoruz didiniyoruz. Güç bela giriyoruz üniversiteye.

Şu vizeler bir bitse rahatlayacağız. Vizeler biter. Bu sefer de finaller. Vizeydi finaldi derken bir mezun olsak..

Mezun da olduk; Ah bir işe girsem benden mutlusu yok!

İşe girdik ; "Bi terfi edemedik yahu şu patron bir zam verse daha ne isterim ki?"

O da oldu. Güzel, hayat tıkırında gidiyor. Ama hala mutsuzsunuz, şimdi biraz daha manevi şeylere kayalım... Evlenince mutlu olacağım; Evlendik.

Bir çocuğum olursa mutlu olacağım; kızımız oldu. (Allah bağışlasın...)

Ama, bir oğlum olsun bak! Dünyalar benim olacak.

Var ya! Şu bizim oğlan bir Anadolu lisesi sınavlarını kazansın, çok MUTLU olacağım.

Varımızla yoğumuzla gece gündüz demeden daha rahat, daha lüx bir hayat için çırpındık. Evladımız üniversiteyi hayırlısıyla bir bitirsin, eli ekmek tutsun gayri rahatım sonrası.

Tamam o da oldu.

Ah! Evladımın bir mürrüvetini görsem; Allah'tan başka ne isterim ki? "torun" ?

....seneler geçer.

Bir bakmışız, zaman avuçlarımızdan apansızca kayıp gitmiş. Ve bir de bakmışız ki son istasyondayız...

Ne gençliğimizden ne dinçliğimizden eser kalmamış. Ama elde avuçta, ulaşılamamış bir "mutluluk" adresi...

Mutluluk o kadar çok parçadan oluşur ki, içlerinden daima birkaçı eksiktir.

SANEMAVİ

Mutluluk aslında seninde dediğin gibi pekçok şeyden oluşur.Bunlar ufak tefek şeylerdir çoğu zaman.Ama biz hep şaaşalı beklentiler içindeyizdir ve elimizdeki güzelliklerin farkına varamayız bu yüzden..ıskalar dururuz mutluluğu ve yakınırız daima..Bulutsuzluk Özleminin şarkısında dediği gibi;

Hiçbir kere hayat bayram olmadı yada

Her nefes alışımız bayramdı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SANEMAVİ

Mutluluk aslında seninde dediğin gibi pekçok şeyden oluşur.Bunlar ufak tefek şeylerdir çoğu zaman.Ama biz hep şaaşalı beklentiler içindeyizdir ve elimizdeki güzelliklerin farkına varamayız bu yüzden..ıskalar dururuz mutluluğu ve yakınırız daima..Bulutsuzluk Özleminin şarkısında dediği gibi;

Hiçbir kere hayat bayram olmadı yada

Her nefes alışımız bayramdı...

Bu arada HOŞGELDİN DİLOŞ :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar,

LEVİATHAN öncelikle isminin bir anlamı var mı?Merak ettim dorusu...Derdi dert etmemek...bunu sen yapabiliyor musun?

Leviathan kavramı günümüzde akademik literatürde güç ve yetkileri ve faaliyetleri oldukça genişlemiş bir devleti ifade etmek üzere kullanılmaktadır.Bi de tevrat ve incilde geçen bi canavarın ismi(tabi sallamışlar).Ben biraz animeyle,fantastik hikayelerle filan uğraştığım için ikinci söylediğim anlamda yazdım

Derdi dert etmemek dedim ama ben tam tersiyim nerdeyse diyebilirim :sweatingbullets: Ama yapmak istiyorum(biri kesin istesen yaparsın der şimdi :angry:) -_--_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.