Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

NATO 'nun ne işi var Libya da?

y.yılmaz

Önerilen İletiler

arkadaşım din saçmalığın adıdır saçmalıklar olmayınca din din olmaz mesela ibadet vs.leri gibi cennet cehennem gibi saçma inançlar ve uygulamalar olmadan din din olmaz eğer mantıksal olarak doğrunun ne olduğunu düşünecek olursak bu felsefe yada bilim olur dinde doğruyu mantıkla aramak yoktur bu felsefenin işidir din kitaba bakar ve kafasıan göre bir yorum yapar ve ona ınanır ve doğru olan din saçmalığı değil insan hakları ve özgürlüktür şayet insan hakkkının ne olduğunu kavrasaydınız dinin aslında insan haklarına aykırı olduğunu görürdünüz çünkü insan hakkı özgürlük demektir insanın hayatını istediği gibi yaşayabileceğini söyler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diğer konularda neye yanıt verildiğini pek anlayamadım. Kılıçdaroğlu iktidara gelmek için asker kaçaklarının oylarını çalmaya mı gözünü dikmiş? ABD nin Türkiye'de darbe yaptıracağını mı iddia etmişim, Türkiye'nin Suriye'ye girerse sivilleri öldüreceğini mi? Suriye halkının suçlu olduğunu, öldürülmeleri gerektiğini mi?

Efendim, her askerliğini erteleyen asker kaçağı mıdır ? Asker kaçakları bir şekilde yakalanır zaten. Oysa, toplumda böyle bir beklenti var mı ? Var. O halde, siyasetçinin görevi çözüm üretmek olmalıdır. Bu sorun üzerinden askerin yıpratılmasına engel olmak olmalıdır.

ABD'nin Türkiye'ye müdahale yapacağını iddia etmişsiniz. Ha müdahale, ha darbe ! Bir farkı var mı ?

ABD'nin Afganistan'a müdahalesini, bir terör örgütünün bir ülkeye maledilebileceği üzerinden Suriye örneği ile savunmak, Türkiye'nin de Suriye'ye girerse sivilleri öldüreceğini ima etmek olmuyor mu ?

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Can Raşit canım Raşit abim..:)

Yaşım elliyedi yani yolun yarısı.. :D

Hep din var demiyorum..dini motiflerin olmadığı bir tablo çizersek(çizebilirsek) bir boşluk olacak o tabloda o resimde..işte bunu diyorum..bu boşluğu neyle nasıl dolduracağız düşüncemizde..:)

Yüzde ellilerden bahsediyorlar yine,araştırma yapmışlar kafalarına göre..:)az kaldı seçimlere..:)

İki oğlum var ABD,de..bilişim iletişim uzmanıdırlar keratalar..baba diyorlar ortamda istediğin partiyi birinci getirebiliriz..istersen hackleriz istersen herkesin gözü önünde yapabiliriz..fakat bize verdiğin terbiye buna müsade etmez..bu iş ya terbiyesizlerin ellerindeyse..:)

Ve güney doğu Suriye Libya örneğini alıp uygulama isteğinde..kim diyecek ne işi var NATO,nun Türkiyede..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

diyorlar ortamda istediğin partiyi birinci getirebiliriz

İşte her rezalette "rezaletin son perdesi" deyip, daha rezili çıkınca mahcup oluyoruz ya! Galiba iş buna kadar gidecek! Yok yanlış anlama, AKP en çok oyu alsa bile yine istedikleri bir başkasını birinci de yapabilirler! At terledi mi, biraz rahatlatsak mı, her türlü hesabı yapabilirler.

Benim artık nutkum tutuldu, basılmamış kitap ve YGS şifrelerinden sonra olmayacak bir şey görmez oldum! Gök yarılsa, göçse hayret etmeyeceğim! İşler tamamen zıvanadan çıktı!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu anki konjöktörde Natoya yardım edilmez..Nato yardım eder..:)

dayı kimseyi düşman görmeyelim insan emeğiyle yaptığını hakeder dünya topraklarını kimse emeğiyle yapmadı dolayısıyla kimsenin malı yokdünyada kimse burası benim diyemez dolayısıyla bu adam benim topraklarıma giriyor mantığı doğru değil insanlığın dünyanın hepimizin ortak malı olduğunu görmesi gerek çünkü en adaletlisi bu yoksa dünyanın bir bölümü dünyanın zenginliklerinden faydalanıp bir bölümün aç kalması doğru değil.derin dünya devleti bu gerçeği bildiği halde maalesef dünyayı parçalara bölmüştür ama biz dünyayı birleştirmeye çalışmalı ve barış ve insanlık ve hoş görüyü temin etmeliyiz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aman da dayım, canım, cananım dayım,

ibibikler öter ötmez oradayım,

haklı olursa insan açıklayayım,

geçmiş yolun yarısını çoktaan yaşım. :)

Terbiyesiz oyunu belki de seçim,

varken Barzani der mi hiç Ocalanim,

hiç istemez bunu coni söyleyeyim,

olsun kendi Kürdü diyedir açilim. :closedeyes:

iyisi mi sana ben saygılar sunayim. :grin:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

başkasının kız arkadaşı o adamın malı değildir o kızın iradesi vardır ben kıza teklif ederim kabulederse arkadaşı ona karışamaz.

İstersen bir dene, bak benden uyarması, adam senden iri olmasın. :lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Uçaklar İncirlik'te!

Libya operasyonuna katılan Katar savaş uçaklarının 25 Mart'ta İncirlik Üssü'ne indiği ortaya çıktı.

NATO'nun Libya'ya yönelik operasyonunda Dalaman Havaalanı'nın insani yardım için kullanıldığının öğrenilmesinin ardından, Libya harekatına destek veren Katar Emirliği Hava Kuvvetleri'ne ait 4 Mirage F-1 savaş uçağı ile C-17 Globemaster nakliye uçağının, ABD'nin kullandığı İncirlik Üssü'ne iniş yaptığı ortaya çıktı.

ABD Hava Kuvvetleri'nin resmi internet sitesinde de yer alan bilgiye göre, Şafak Yolculuğu operasyonuna destek veren Katar Emirliği Haa Kuvvetleri'nin savaş uçakları ile nakliye uçağına 25 Mart tarihinde yakıt ikmali yapıldı ve lojistik destek verildi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, uçakların İncirlik'e iniş yaptıkları gün yeniden havalandıkları öğrenildi.

İncirlik'te bulunan ABD Komutanlığı, uçakların üste çekilmiş fotoğraflarını internet sitesinden yayımladı.

Bu gelişme Libya operasyonunda İncirlik'in de kullanıldığı yönündeki iddiaları güçlendirdi.

ABD Adana Konsolosluğu, konuyla ilgili açıklama yapmadı. Adana Valisi İlhan Atış ise, "Ben hiçbir şey gizlemem. Bu konuyla ilgili hiçbir bilgim bulunmamaktadır" dedi.

Libya harekatı başlamadan önce 24 Şubat'ta Adana'ya gelen ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin İncirlik Üssü'nü denetlediği öğrenilmişti.

Gazetevatan.com/ 03.04.2011/ 11.54

"Libya Halkına hiç bir zaman silah doğrultmayacağız." Ama bomba yağdıranlara topraklarımızı kullandırabiliriz ve onların yaraladıkları Libyalıları da insani yardım ediyoruz diye ülkeye getirerek pek ala göz boyayabiliriz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İstersen bir dene, bak benden uyarması, adam senden iri olmasın. :lol:

işte bu insanın ne kadar bar bar olduğunu ve insan haklarından yoksun olduğunun kanıtıdır tabi buda insanın insan hakkını bilmemesinden kaynaklanır bide idam cezası gelsin diyorlar daha insanlar insan hakkı ve özgürlükten bi haberken nasıl insana böyle bir ceza verilir çünkü insan bilmiyorki

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

işte bu insanın ne kadar bar bar olduğunu ve insan haklarından yoksun olduğunun kanıtıdır tabi buda insanın insan hakkını bilmemesinden kaynaklanır bide idam cezası gelsin diyorlar daha insanlar insan hakkı ve özgürlükten bi haberken nasıl insana böyle bir ceza verilir çünkü insan bilmiyorki

Acaba kim barbar, elin partnerine gidip asılan maganda mı, çocuklara tecavüz edip, üç yıl, beş yıl sonra içeriden çıkıp aynı suçları işleyerek yine masum çocukların, ailelerin canı yakan mahluklar mı yoksa bunlar olmasın diyen biz mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

elin partnerine asılmak deyimi yanlıştır asılmak değil asılamazsın ama teklifte bulunabilirsin asılmak farklı bişiydir ve kıza t ecavüz edene verilecek ceza onun bidaha yapmayacak şekilde ders almasını sağlamalıdır ama ceza asla insanlık dışı olmamalıdır yani öldürmek gibi işkence gibi ve bütün topluma insan hakkının ne olduğu anlatılmalıdırki ne olduğunu bilsinler çünkü insanlar insan hakkının ne olduğunu bilmiyorlar mesela okullarda ders olarak verilebilir ama bizim devletimiz bunun yerine din dersleri veriyor ne garip değilmi ve suç işleyen kişiye insan hakkı dersi vermek ne olduğunu anlatmak gerek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABD /AKP , HAÇLI Avrupasıyla/AKP , Darbecilerle /AKP, Cuntacılarla/AKP , Hortumcularla/AKP , Faşistlerle AKP , ASLA BİR ARAYA GELEMİYECEK ŞEYLERDİR..

T.C nin iktidarı kim, AKP; peki haçlılar şu an ne yapıyor, Libya ya bomba yağdırıyor; peki bu operasyonun harekat merkezi neresi, GAVUR İZMİR i; İncirlik kullanılmış mı, evet kullanılmış. Başka yoruma gerek var mı, hayır yok.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye NATO içinde ki tek Müslüman Ülke olarak Batılı Emperyalist Haçlıların Müslümanları KATL etmelerinin önüne geçebilmek için elinden ne geliyorsa onu YAPIYOR...Türkiyeyi suçlama telaşında olan Solcular Batılı Haçlıları niye neden SUÇLAMIYORLAR ??

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye NATO içinde ki tek Müslüman Ülke olarak Batılı Emperyalist Haçlıların Müslümanları KATL etmelerinin önüne geçebilmek için elinden ne geliyorsa onu YAPIYOR...Türkiyeyi suçlama telaşında olan Solcular Batılı Haçlıları niye neden SUÇLAMIYORLAR ??

'' Batılı Haçlılar '' hiç suçlanmamış mı ? :)

Efendim, AKP yalnızca '' göz boyuyor ''.

Saygılar sunarım.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ABD /AKP , HAÇLI Avrupasıyla/AKP , Darbecilerle /AKP, Cuntacılarla/AKP , Hortumcularla/AKP , Faşistlerle AKP , ASLA BİR ARAYA GELEMİYECEK ŞEYLERDİR..

Bir araya gelmeyecekler dediklerinle öyle bir aradalarki asla ayrılamazlar..organik bağ kurulmuş..istirahate çekilecek R.T.E..kiminle devam edecek başladıkları mücadeleye..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.