Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

cuma namazı kılmayın "genelde"

kursatotcu

Önerilen İletiler

• 3 ay sonra...
  • Cevaplar 132
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

öle de denebilir

şöle diyim özgür iradeciler düşüncemizi allahın yaratmadını savunuyolar ve bir izah yapamıyorlar bunu göstermek istiyorum ben

seni ciddi merak etmeye bashladım shimdi...

"merak etmeye" derken, görmeye diil, bashına geleceklerdendir merakım...

mustafa topaloğlunu mumla arattınya helal olsun...

AdgU_

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

isteyen kılar istemeyen kılmaz

kılana kılma denmez

kılmayana da kıl denmez

her sey kısının kendısınde bıter

dinde zorlama olmaz

eger sen benim dinim islam diyorsan baska bir müslüman seni ibadetler konusunda zorlayabilir...... o dinde zorlama olmaz lafı acizlige düsmüs kisiler icindir.... :shuriken:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eger sen benim dinim islam diyorsan baska bir müslüman seni ibadetler konusunda zorlayabilir...... o dinde zorlama olmaz lafı acizlige düsmüs kisiler icindir.... :shuriken:

evet benım dınım ıslam.ıbadet etmeye benı kım zorlayabılır.ıster ıbadet ederım ıstersem etmem bundan kımene.benım ıbadetıme kım karısabılır bu hakkı nerden buluyor acaba.benım ınancım benım ıbadetım benı ılgılendırır baska kımseyı ılgılendırmez.kısıyle tanrı arasına gırılmez.burası laık bır ulke.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Ne de çok tartışıyorsunuz bu konularda;şimdi ben diyorum ki ya evrende biryerlerde bizden teknoloji olarak

çok daha üstün bir ırk yaşıyorsa ve onlar bir araştırma grubu olarak dünyamıza gelmişlerse ve bizim

o zamanlardaki ilkel yaşantımızı insanlık dışı toplumumuzu insan gibi yaşatabilmek için

bir takım öğretiler kurallar sınırlamalar vs.getirdilerse ve bunun adına da din dedilerse

o zaman ne olucak..aşırı din fanatiği arkadaşlara sesleniyorum;tüm dinlerin özünde yatan felsefe

insanoğlunun dünyada iyi niyetli temiz ve onurlu bir birey olarak yaşamını idame ettirmesinden

başka birşey değildir,bunu yapabiliyorsanız zaten sorun yok.. onun için çok fazla

kendi ruhunuzu ve çevrenizdeki insanları din-ibadet vb.isimler adıaltında karartmayın

yaşayın iyi niyetinizle hayatı ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

zamanı allah yarattı diyenlere soru: yani yaratılan zamandan önce zamanın geçmediği bir zaman mı vardı

mahsus yapıyosun dimi :D

zevk alıyosun şu an senin elinde garanti bi çakı var bi de kamış kalem falan onu soyuyosun diğer taraftan yazıyosun sinirlendirmek için inancı ayrıntıarda arıyanları

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.