Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ŞÖHRETİ HAK ETMEYENLER ve DEĞERİ BİLİNMEYENLER

Kuzey

Önerilen İletiler

Burada, günümüzde kazanmış oldukları şöhreti hak etmeyenlerden veya şöhretlerinin oranı abartılı olanlardan ve değeri bilinmemiş, kaybettiğimiz değerlerden bahsetmek istiyorum.

ŞÖHRETİ HAK ETMEYENLER

1- Kenan Doğulu (Uykusunu alamamış o sesiyle ve banyo ezgileri taşıyan melodileriyle barları tıklım tıklım doldurmasının gizemini çözemedim.)

2- Meltem Cumbul (Oyunculuk kavramına pek bir uzak. Üzgünüm.)

3- Yavuz Turgul (Eşkıya ve Gönül Yarasındaki başarısızlıklarının başyapıt şeklinde sunumunun sırrına eremedim)

4- Okan Bayülgen (Yaygara yapmak ve gürültü çıkarmak ne zamandan beri komiklik ya da espri zannedilmeye başladı?)

5- Nilüfer (Böylesine zayıf bir sesle 30 yıldır nasıl hâlâ abartılıyor ve ayakta duruyor anlayamıyorum.)

6- Metin Uca (Toplukonut sitelerini aşacak bir yapıda görünmüyor.)

7- Tuğba Özay (Hitit Tanrıçası Kibele manken ölçülerindeyse, bu mankenimiz ve diğerleri süper top model.)

8- Memet Ali Alabora (Rol yeteneği yok ve sol aktivitasyonla bir yer edinmeye çalışması ibret verici.)

9- Nebil Özgentürk (Yine yapmacık sol dramatizasyon ve kopuk diyaloglar.)

10- Seray Sever (Bu ismi buraya yazdıracak kadar bana tanıtmasını sağlayan medyaya bravo!)

11- Nükhet Duru (Türk Pop Müziğine bir katkısı olmadan ayakta.)

12- Ahmet Hakan Coşkun (Değişimin yapay ve zorlama sesi.)

13- Can Dündar (Zahmetsiz belgesellerin buğulu adamı.)

14- Orhan Pamuk (Anlaşılmazlığın dünya çapındaki ismi.)

15- Ayşe Arman (Free hayatının sonsuz keyiflerini "sevgili günlük" tarzında gazetede ona köşe verdirerek yazdıran gücü merak ediyorum asıl. Yazılarda içerik ve edebî bir dil mi?! Jüpiter kadar uzak.)

16- Ahmet Altan (Siteler'deki amelenin romantizmine asla hakim olmadığını tahmin ediyorum. Mirasyedi ortamda kelimelerle oynamak güzel olmalı.)

Ve adını yazamadığım nice kahramanımız!..

DEĞERİ BİLİNMEYENLER

1- Erdem Alkın (Fena sesi ve şarkıları yoktu çocuğun. Kıymetini bilemedik.)

2- Ahmet Mekin (İyi karakterdi. Şimdiki filmler ve dizilerdeki karakterleri gördükçe değeri artıyor.)

3- Hayati Hamzaoğlu (Keza aynı şekilde. Allah rahmet eylesin.)

4- Kamuran Y. Usluer (İşte karakter oyuncusu bu.)

5- Haramiler Grubu (Çocukların elinden tutan yok herhalde Unkapanı'nda!)

Bu liste böyle uzayıp gider...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kuzey....

babam ve oğlum da benim düşündüklerimi edebi bir dille anlatmıştın ve hepsine katılıyordum...

ve yine çok muhteşem güzel bir başlıkla geri döndün..şöhreti hak etmeyenlerde virgülüne kadar hepsine katılıyorum ve yeni ekler yapacağım emin olabilirsin...

değeri bilinmeyenlerdede Ahmet Mekin,Hayati Hamzaoğlu na katılıyorum...

Kamuran Y. Usluer ide hatırlatırsan bir filmden sevinirim....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adrenalin (Vakana), teşekkür ederim.

Kamuran Y. Usluer, özellikle 70'li yılların değerli filmlerinde, özellikle köyden kente göç konusunu işleyen ya da o kökenden insan tiplemelerinde çok başarılı olan ve rolünün hakkını veren bir oyuncuydu. Ben daha yakın zamandan örnek verirsem hatırlarsın. Benim beğenmediğim Eşkıya filminde Keje rolündeki (Şermin Hürmeriç) kadının tekerlekli sandalyede yaşayan kocası rolündeki adamdı ve filmdeki tek iyi oyuncuydu.

Sen de ekler yaparsan sevinirim.

Bu arada birkaç ismi daha eklemek istiyorum listeye.

ŞÖHRETİ HAK ETMEYENLER

17- Ertuğrul Özkök (Yazılarında bir değer göremiyorum ve konumundan dolayı kimi zaman kamuoyu oluşturması anlaşılır bir şey değil. Hele Paris'ten aldığı o çok meşhur ve pahalı şarapa birkaç sütun ayırması affedilecek gibi değildi.)

18- Gülben Ergen (O yapmacık ve rahatsız edici oyunculuğu ve Kızılay ya da Taksim Meydanında yürüyen binlerce kızımızdan farksız sesiyle gündemde olması düşündürücü.)

19- Güneri Cıvaoğlu (Filozof edasıyla oturuşu durumu kurtarmıyor. Diğerleri gibi. Her an Madrit anılarına girebilir, dikkat!)

20- Hülya Avşar ("Türkiye'nin en güzel kadını" şeklindeki evrensel yalana bir son verilmesini sabırsızlıkla bekliyorum.

DEĞERİ BİLİNMEYENLER

6- Kemalettin Tuğcu

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet, güzel ekler yapmışsın. Tuncel Kurtiz'le yaklaşık 12 yıl önce Ankara'da Anadolu Kulüpte tanışma fırsatım olmuştu. Doğal bir insan, iyi bir oyuncu.

ŞÖHRETİ HAK ETMEYENLER

22- Bilgin Gökberk (Benim gibi konuşma zafiyeti olan -bu onun suçu değil elbette-, kopuk, kesik ve nereye gideceği belli olmayan cümleler sarf eden bir arkadaşımızı her pazar akşamı futbol maçlarını uzun uzun yorumlarken izlemek herhalde Floransa ya da Aşağı Saksonya'da mümkün olamazdı.)

23- Emre Kınay (Aktör ya da oyunculuğa uygun bir tiplemesi yok. Mahallenin varlıklı hırdavatçısının oğlu olmaya daha yakın.)

24- Güven Kıraç (Türk film endüstrisinin jokeri. Üretilen her iki filmden birisine 1 Güven Kıraç düşüyor galiba! Ya da ucuz işçilik! Kendisine uygun roller olabilir; ama, Hacivat-Karagöz'deki Kadı tiplemesi için en son aday olmalıydı)

25- Yavuz Kaynarca (Bu şahsiyetin nasıl gündemde olabildiğini çözmek, Büyük İskender'in kördüğümü çözmesinden daha zor olmalı herhalde. Ayrıca, magazin haberlerindeki tavırları, beyanatları çok itici. Aktör yüzü ve duruşuna da sahip değil. Valla ben çözemedim. Çözebilene aşk olsun!)

26- Asena (Bu kadar az figürle, bu kadar sıradan ve aksiyonsuz danslarla bu kadar meşhur olmak güzel yurduma has bir gerçeklik olmalı.)

DEĞERİ BİLİNMEYENLER

8- Nihat Genç (Çoğu insanın iç dünyasında söyleyemediklerini onlar adına eksiksiz yerine getiren adam. Daha geniş platformlarda görünmeli)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ŞÖHRETİ HAK ETMEYENLER

27-12 EYLÜL sonrası ortaya çıkan yada o dönemde gözümüzün içine sokulan gaydırı gubbak cemilemci,manda yuva yapmış söğüt dalınacı türkücü tayfası....

ŞÖHRETİ HAK EDENLER

9- Bazı kesimlerce sahip çıkılan ama aslında siyasi bakılmaması gerektiğine inandığım,gelmiş geçmiş türkiyedeki en iyi erkek sesi olduğuna inandığım,yurt dışında bir ameliyatı bile çok görülen bir dev:RUHİ SU

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

4- Okan Bayülgen (Yaygara yapmak ve gürültü çıkarmak ne zamandan beri komiklik ya da espri zannedilmeye başladı?)

Bu adamın nesini seviyolar, proğramına neden giderler anlamam! Ona buna hakaret etmekten başka bişey yapmayan biri, önce bi kendisine baksa hakaret edilcek 30 proğram çıkarır! :lol::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şöhreti hak etmeyen

Fatih Altaylı-zekasıyla,mücadelesiyle değil ,çok zengin olmasıyla buralara gelen,konuştuğu 10 kelimenin 3 zor anlaşılan ,yüz yüze hiçbir konuyu tartışamıyacak kadar zayıf olan,anacak biri ona bişey söylediği zaman hemen değil ancak 27 gün sonra doğru bir cvp vermeye çalışan.gazeteci mi ne olduğu belli olmayan.ballı şahıs.

KIRAÇ: hiçbişey yazmıcamm..ıyyyyy

değeri bilinmeyen

can yücel bence kimse bilemdi değerini bilemiyoda halenn

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, bu başlığı kendi şahsiyetlerimiz için açmıştım. Eğer öyle olmasaydı, en başlara İtalyan ressamlar Caravaggio'yu ve Leonardo da Vinci'nin çağdaşı Rafaello'yu da koyardım! :)

30 - Mehmet Y. Yılmaz (Sıradan ve etkisiz yazılar. Evet, zaman zaman onda da yurtdışı seyahatlerden esintiler gelmiyor değil. Siz hiç İrlanda'da otel odanızdan Atlas Okyanusu'nu seyrettiniz mi yağmurlu bir günde?!)

31 - Pakize Suda. (Beyazperdeden gelip, çay partilerinde yapılan muhabbetlerin yazıya dökülmüş hali)

32 - Oktay Ekşi (Köşedeki yeri ile uyum sorunu göze çarpıyor. Belki 12 ilâ 16 ncı sayfa civarında bir köşe verilebilirdi kendisine.)

33 - Kadir İnanır (Sadece yakışıklılık! Aksiyon, mimik, karakter sunumuna hiçbir zaman sahip olamadı.)

34 - Turgay Şeren (Hâlâ 55 yıl önceki Berlin'in nemasını yiyor. Futbolun gelişiminden bihaber! Hele yorumculuk yaptığı dönem pazar akşamlarını iple çekiyordum; çünkü, tv'de kaliteli komedi programı kıtlığı çekiliyordu. "Di mi Güntekin"in mucidi. Şimdiki ekip de fena değil doğrusu!)

11 - Tanju Okan (Cem Karaca'yla beraber Türk Pop Müziğinde gelmiş geçmiş en güçlü erkek seslerinden birisiydi.)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, bu başlığı kendi şahsiyetlerimiz için açmıştım. Eğer öyle olmasaydı, en başlara İtalyan ressamlar Caravaggio'yu ve Leonardo da Vinci'nin çağdaşı Rafaello'yu da koyardım! :)

:D:D evet ya pardon ben işin gırgırına dalmışım pardon kuzey... :clover:

şöhreti hak etmeyen:

Necati Şaşmaz rol yeteneği sıfır olan sesini bile kullanamayn bir neci (oyuncu mu)bilmiyorum ama bence haketmiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

:D:D evet ya pardon ben işin gırgırına dalmışım pardon kuzey... :clover:

şöhreti hak etmeyen:

Necati Şaşmaz rol yeteneği sıfır olan sesini bile kullanamayn bir neci (oyuncu mu)bilmiyorum ama bence haketmiyor.

necati şaşmaz oyuncu deildir işadamıdır nicom

abisi raci şaşmazın ricasını kırmamak için bu rolü üstlenmiştir. ama onun yerinde kenan imirzalioğlu olsaydı ve deli yürek çekilmemiş olsaydı bugün çok farklı şeyler konuşulacaktı...

ayrıca necati şaşmaz tam komançi gibi :D çok komik bi vücut yapısı var

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

necati şaşmaz oyuncu deildir işadamıdır nicom

abisi raci şaşmazın ricasını kırmamak için bu rolü üstlenmiştir. ama onun yerinde kenan imirzalioğlu olsaydı ve deli yürek çekilmemiş olsaydı bugün çok farklı şeyler konuşulacaktı...

ayrıca necati şaşmaz tam komançi gibi :D çok komik bi vücut yapısı var

:D:D:D işadamı be way way way ay tamam ben laf sölemiyim şimdi beni vururlar falan :P

golgi cim seninde değerini bilmiyolar ama onuda söyliyim örneğin;golgi aygıtının bozulması salgıların azalmasına sebep olur bu bitanesi daha çok var yanee...şaka değil gerçek. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada, günümüzde kazanmış oldukları şöhreti hak etmeyenlerden veya şöhretlerinin oranı abartılı olanlardan ve değeri bilinmemiş, kaybettiğimiz değerlerden bahsetmek istiyorum.

ŞÖHRETİ HAK ETMEYENLER

1- Kenan Doğulu (Uykusunu alamamış o sesiyle ve banyo ezgileri taşıyan melodileriyle barları tıklım tıklım doldurmasının gizemini çözemedim.)

2- Meltem Cumbul (Oyunculuk kavramına pek bir uzak. Üzgünüm.)

3- Yavuz Turgul (Eşkıya ve Gönül Yarasındaki başarısızlıklarının başyapıt şeklinde sunumunun sırrına eremedim)

5- Nilüfer (Böylesine zayıf bir sesle 30 yıldır nasıl hâlâ abartılıyor ve ayakta duruyor anlayamıyorum.)

6- Metin Uca (Toplukonut sitelerini aşacak bir yapıda görünmüyor.)

7- Tuğba Özay (Hitit Tanrıçası Kibele manken ölçülerindeyse, bu mankenimiz ve diğerleri süper top model.)

8- Memet Ali Alabora (Rol yeteneği yok ve sol aktivitasyonla bir yer edinmeye çalışması ibret verici.)

9- Nebil Özgentürk (Yine yapmacık sol dramatizasyon ve kopuk diyaloglar.)

10- Seray Sever (Bu ismi buraya yazdıracak kadar bana tanıtmasını sağlayan medyaya bravo!)

11- Nükhet Duru (Türk Pop Müziğine bir katkısı olmadan ayakta.)

12- Ahmet Hakan Coşkun (Değişimin yapay ve zorlama sesi.)

13- Can Dündar (Zahmetsiz belgesellerin buğulu adamı.)

14- Orhan Pamuk (Anlaşılmazlığın dünya çapındaki ismi.)

15- Ayşe Arman (Free hayatının sonsuz keyiflerini "sevgili günlük" tarzında gazetede ona köşe verdirerek yazdıran gücü merak ediyorum asıl. Yazılarda içerik ve edebî bir dil mi?! Jüpiter kadar uzak.)

16- Ahmet Altan (Siteler'deki amelenin romantizmine asla hakim olmadığını tahmin ediyorum. Mirasyedi ortamda kelimelerle oynamak güzel olmalı.)

Ve adını yazamadığım nice kahramanımız!..

DEĞERİ BİLİNMEYENLER

1- Erdem Alkın (Fena sesi ve şarkıları yoktu çocuğun. Kıymetini bilemedik.)

2- Ahmet Mekin (İyi karakterdi. Şimdiki filmler ve dizilerdeki karakterleri gördükçe değeri artıyor.)

3- Hayati Hamzaoğlu (Keza aynı şekilde. Allah rahmet eylesin.)

4- Kamuran Y. Usluer (İşte karakter oyuncusu bu.)

5- Haramiler Grubu (Çocukların elinden tutan yok herhalde Unkapanı'nda!)

türkiyede şöhret kavramı artık havadan sudan olmuştur.ki bilirsiniz insanları şöhret yapmak için bir eve bir ay boyunca tıkılmak ve içinde sokak karıları gibi kavgalar ederek bir yerlere ulaşmak artık çok kolay olmuştur.amerikan hegemonyasında tartışılan değerlere göz atarsanız bilinen ve bilinmeyen değerlerin türkiyededen çok fazla az olduğunu görürsünüz (ki amerikanın sosyo ekonomik açısından türkiyeye oranla ne kadar fark kaydettiğini bilmeliyiz)bu yönlerle bakıldığı zaman kimin şöhreti kimin ise sefilliği hakettiğini görürsünüz.misalen bu ülkede alın teri çok değerlidir.hele bu emekle yapılan işler ve ulaşılan başarılar daha fazla bir değerlidir.ama şu zamanda şöhret kavramını bile bilmeyen showman lerin maymunluk yaparak,halka hakaret ederek ve onların onurlarını küçük düşürüp haketmeden kazanç sağlayarak bir yerlere geldiklerini sanırlar.burda suç halkınmı yoksa onlarınmı.kocasının zorlukla kazandığı üç beş kuruşuda bu tip (afedersiniz)gerzeklere bile bile kaptıran şaşkın insanlar veya onların ne halle bu üç beş kuruşu kazandığını bile bile onlardan kapan acımsaız şöhret budalaları.kararı siz verin...

not(oturulomaya çalışılan bir sürü gereksiz prgoram ve zaman öldürücü yayınlar.BU ÜLKENİN ZAMANA İHTİYACI VAR!!!BU İNSANLARIN TV BAŞLARINDA ZAMAN ÖLDÜRMEYE DEĞİL, ÇALIŞIP YÜKSELMEYE İHTİYAÇLARI VAR.!!!!{{İşte Bu Yüzden Battık!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.