Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

TÜRKIYE'DEN CAGDASLIK GÖRÜNTÜLERI

dominik

Önerilen İletiler

Siyasette zaten tarikatlarin etkileri net bir sekilde gözüküyor.

Sağlık Bakanlığı personeli seminerde!

Marmaris'te bir seminere katılmak için Türkiye'nin çeşitli illerindeki hastane ve sağlık kuruluşlarından gelen hizmetli ve personel, kaldıkları üç ayrı otelin plajında ilginç görüntüler oluşturdu. Erkeklerin haşema benzeri uzun şort, hatta çoraplarıyla denize girdiği gözlenirken, denize giren tek bir kadına bile rastlanmadı.

Mustafa SARIİPEK

MUĞLA –Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'nin çeşitli illerindeki hastane ve sağlık kuruluşları çalışan hizmetli ve personel için Marmaris'te ‘Görevde Yükselme Eğitimi’ düzenledi.

Seminere katılan toplam 543 kişi, 5 yıldızlı oteller Grand Yazıcı Mares, Grand Yazıcı Marmaris ve Grand Yazıcı Turban Oteli'ne yerleştirildi. Kursa katılanlar, seminerin yanında tatil yapma fırsatı da buldu. Kursiyerler, seminerlerden artan zamanlarında kaldıkları otellerin plajlarına akın edip, denize girdi, güneşlendi.

Plajı dolduran kursiyerlerin büyük bölümü haşema benzeri uzun sortlarıyla dikkati çekti. Bazılarının ise çoraplarıyla denize girdiği görüldü. Kursiyerlerin denize girdiği anlarda plajda tek bir kadına bile rastlanmadı. (dha)

Kaynak:-http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=997816&Date=20.05.2010&CategoryID=77-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 55
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Acaba ne demek ?

Yahu arkadaş bu radikalin işi gücü yok elin kadınlarını takip ediyor, havuza girmemiş !! ne var bunda size ne ?

Ya akp nin parmağı var bu işte yada Ergenekonun. :=)

Tehtitle girmeşlerdir !:=)

Sayın kaplan öyle demeyin, riyakarlık ruhumuza öyle bir işlemiş ki; iktidara yaranmak için, kendilerini onlardan yana göstermek için başını örtenler, hacca, umreye gidenler, camiden çıkmayanlar, içki kadehini gizleyenler olduğuna göre bazıları da haşemayla denize girmiştir, bazıları da haremlik selamlık olarak girmiştir. At izi, it izine karışmış durumda.

saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın kaplan öyle demeyin, riyakarlık ruhumuza öyle bir işlemiş ki; iktidara yaranmak için, kendilerini onlardan yana göstermek için başını örtenler, hacca, umreye gidenler, camiden çıkmayanlar, içki kadehini gizleyenler olduğuna göre bazıları da haşemayla denize girmiştir, bazıları da haremlik selamlık olarak girmiştir. At izi, it izine karışmış durumda.

saygılar...

Dogru söylüyorsunuz, sayin kaplan-200 gibi yanlislara duygusal tepki vermemek gerek. Radikal gazetesi bu gercegi ortaya cikartiyorsa tepki yerine tesekkür etmek gerek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogru söylüyorsunuz, sayin kaplan-200 gibi yanlislara duygusal tepki vermemek gerek. Radikal gazetesi bu gercegi ortaya cikartiyorsa tepki yerine tesekkür etmek gerek.

Şimdi oradan mayo ile tanga ile dolaşmış olsalardı çadaşmı olacaktı ?

Radikal o zamanda bakın çağdaşlığın görüntüsü ! mü diyecekti ?

Başkalarının özel hayatı haber olmamalı ve çağdaşlık gericilik tanga ile şort ile ölçülemez bu mantıktır,bunun duygusallık ile alkasaı yoktur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi oradan mayo ile tanga ile dolaşmış olsalardı çadaşmı olacaktı ?

Radikal o zamanda bakın çağdaşlığın görüntüsü ! mü diyecekti ?

Başkalarının özel hayatı haber olmamalı ve çağdaşlık gericilik tanga ile şort ile ölçülemez bu mantıktır,bunun duygusallık ile alkasaı yoktur.

Sayin kaplan-200, siz aslinda olayi bal gibi anladiniz ama egnede abska yöne cekmeye calisiyorsunuz ama bosuna ugrasiyorsunuz. Kimsenin özel hayatina karisilmiyor bu haberde, bilakis insanlarin özel hayatlarinin AKP ve onun siyasi zihniyeti tarafindan kisitlandigini göstermeye calisiyor. Yani bir bakiyorsun, erkekler disinda kimse mayo le denize giremiyor ve erkekler ile beraber güneslenemiyor. Kusura bakmayin ama yasananlar öyle sizin iddaa ettiginiz gibi masumca olaylar degil. Insanlarin hayatinin her alanina dini sileterek su yasak bu günah mantigini topluma kazandirmaktir.

Cagdaslik bireyin kendisinin öz kararyila verip uyguladiklaridir, din ve erkek egemenliginin altinda ezilip, erkekler deniz safasi yaparken kadinlarin yanlarina dahi gidememeleri degildir. Bir kere olsun yazilanlari ön yargisiz okumaya calismanizi umutla bekliyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin kaplan-200, siz aslinda olayi bal gibi anladiniz ama egnede abska yöne cekmeye calisiyorsunuz ama bosuna ugrasiyorsunuz. Kimsenin özel hayatina karisilmiyor bu haberde, bilakis insanlarin özel hayatlarinin AKP ve onun siyasi zihniyeti tarafindan kisitlandigini göstermeye calisiyor. Yani bir bakiyorsun, erkekler disinda kimse mayo le denize giremiyor ve erkekler ile beraber güneslenemiyor. Kusura bakmayin ama yasananlar öyle sizin iddaa ettiginiz gibi masumca olaylar degil. Insanlarin hayatinin her alanina dini sileterek su yasak bu günah mantigini topluma kazandirmaktir.

Cagdaslik bireyin kendisinin öz kararyila verip uyguladiklaridir, din ve erkek egemenliginin altinda ezilip, erkekler deniz safasi yaparken kadinlarin yanlarina dahi gidememeleri degildir. Bir kere olsun yazilanlari ön yargisiz okumaya calismanizi umutla bekliyorum.

ya arkadaşım ne alakası var şimdi akp ile ilişkim yok ama akp ile ne alakası var.Sen tanga ile gezdinde akp sana gezemesinmi dedi?siz Türkiyede yaşamıyorsunuz türkiyeye gelirseniz görürsünüz o zaman ister mayo ile gezin ister tanga ile kimse size karışmaz korkmayın her köşede akp bekçileri yok !

Erkekler dışında mayo ile kimse denize giremiyor güneşlenemiyor ha! Ya ben başka ülkedemi yaşıyorum acaba isteyen istediği yerde geziyorda güneşleniyorda siz bakmayın bötle tarafların haberlerine.

İnsanların kendi düşüncelerine göre yer tercih ederler her insanın ahlakı yapsı inancı düşüncesi başkadır.

örneğin ben denize girerken mayo ile girmem rahatsız olurum, şort'un daha uygun olduğunu ve bana yakıştığını düşünürüm şimdi ben akp limi oldum ?

yada akp mi beni zorluyor.Bu zihniyetler yüzünden akp daha çok güç kazanıyor haberiniz olsun !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya arkadaşım ne alakası var şimdi akp ile ilişkim yok ama akp ile ne alakası var.Sen tanga ile gezdinde akp sana gezemesinmi dedi?siz Türkiyede yaşamıyorsunuz türkiyeye gelirseniz görürsünüz o zaman ister mayo ile gezin ister tanga ile kimse size karışmaz korkmayın her köşede akp bekçileri yok !

Erkekler dışında mayo ile kimse denize giremiyor güneşlenemiyor ha! Ya ben başka ülkedemi yaşıyorum acaba isteyen istediği yerde geziyorda güneşleniyorda siz bakmayın bötle tarafların haberlerine.

İnsanların kendi düşüncelerine göre yer tercih ederler her insanın ahlakı yapsı inancı düşüncesi başkadır.

örneğin ben denize girerken mayo ile girmem rahatsız olurum, şort'un daha uygun olduğunu ve bana yakıştığını düşünürüm şimdi ben akp limi oldum ?

yada akp mi beni zorluyor.Bu zihniyetler yüzünden akp daha çok güç kazanıyor haberiniz olsun !

Cok güzel interprete yapiyorsunuz dogrusu. Konu basligina tekrar bakin lütfen. Burada konu yapilan devlet görevlileri saglik calisanlari, siz veya ben degil. Bir yerden baslaniliyor herhalde. ***

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cok güzel interprete yapiyorsunuz dogrusu. Konu basligina tekrar bakin lütfen. Burada konu yapilan devlet görevlileri saglik calisanlari, siz veya ben degil. Bir yerden baslaniliyor herhalde. ***

Konu başlığı ''Türkiyeden çağdaşlık görüntüleri''

Konu metninde ise ''Sağlık Bakanlığı personeli seminerde !!''diye başlıyor.

Bende diyorumki O seminere gidenlerin kendi özgür düşünceleridir ben olsaydım mayo ile gezmezdim şort ile gezerdim,yanımda eşim ,sevgilim olsa o da ne mayoy ile nede tanga ile gezerdi.Biz ne akp liyiz nede sizin gibi çağdaşız.

Çünkü biz medeniyeti, çağdaşlığı tanga ile şort ile ölçmüyoruz.

Daha basit bir dil ile (bunuda nlamasanız pes artık)ben o sağlık bakanlığnda görevli olmuş olsaydım mayo ile tanga ile :D gezmezdim akpli de olmazdım.

Anldın şimdi !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anldın şimdi !

Tabiki anladik sayin kaplan-200. Daha ilk yazinizdan ne demek istediginizi anlamistim. Siz AKP'li olmayabilirsiniz ama zihniyet malesef aynisi. Ne tesadüfür bakanligin seminerine giden tüm bayanlar kendi "özgür iradeleriyle" denize gitmek istemediler. Yarin eminim mecburen cumaya gidenler icinde aynen "kendi özgür iradeleri" diyeceginizden eminim. Bu zihniyeti iyi taniyoruz sayin kaplan-200, yabanci degil bize bu zihniyet.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki anladik sayin kaplan-200. Daha ilk yazinizdan ne demek istediginizi anlamistim. Siz AKP'li olmayabilirsiniz ama zihniyet malesef aynisi. Ne tesadüfür bakanligin seminerine giden tüm bayanlar kendi "özgür iradeleriyle" denize gitmek istemediler. Yarin eminim mecburen cumaya gidenler icinde aynen "kendi özgür iradeleri" diyeceginizden eminim. Bu zihniyeti iyi taniyoruz sayin kaplan-200, yabanci degil bize bu zihniyet.

Tartışmaya ben de maydonoz olayım dedim. Kaderin cilvesine bakın, AKP nin icraatlarını savunan, şimdi karşı tavır almış, kaplan kardeş de AKP yi savunur duruma düşmüş.

Bana göre de sayın dominik bu konuda haklı. Amirine yaranmak isteyen kişilerin riyakar davranarak önceden yapmadığı şeyleri yaptıklarını görmeye başladık. Bu konularda zorlama var mı bilmiyorum ama yaşam tarzlarının değiştirildiği de bir gerçek.

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu arkadaşım kaç kişi gitti bu seminere haberin varmı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi akp zihniyeti olmamak için sizin zihniyetinize mi sahip olalıyım.

Şimdi mayo ve tanga giymeyenler akp zihniyetlimi oluyor nasıl mantık bu?

Bu zihniyetin size yabancı olmadığından eminim çünkü o insanların ne düşündüğünü onlardan daha iyi biliyorsunuz !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tartışmaya ben de maydonoz olayım dedim. Kaderin cilvesine bakın, AKP nin icraatlarını savunan, şimdi karşı tavır almış, kaplan kardeş de AKP yi savunur duruma düşmüş.

Bana göre de sayın dominik bu konuda haklı. Amirine yaranmak isteyen kişilerin riyakar davranarak önceden yapmadığı şeyleri yaptıklarını görmeye başladık. Bu konularda zorlama var mı bilmiyorum ama yaşam tarzlarının değiştirildiği de bir gerçek.

saygılar.

Estağfurullah sevgili yılmaz.

Dünya hali işte bizde gömlek değiştirdik,yada akp nin zorlaması diyelim !

Amirlere *** konusunda birşey söyleyemem ama bunu yalnız bu konuda değerlendirmek yanlış olur.Bu her yer kurumda olabiliyor ve her zihniyette de mevcut.

Örneğin bir chp yada en doğrusu bdp gibi demokratik çağdaş bir belediyenin personeli böyle bir seminere gitmiş olsaydı onlarda tanga ilemi gezecekti sizce..?

Hani çağdaşlığın göstergesiya mayo ve tanga ile gezmek !

Ben olaya **** olabilir olabilir ihtimali ile bakmıyorum.O durumda ben olmuş olsadım mayo ile gezmezdim çevremdekiinsanlarda öyle diye düşünüyorum ve oradaki insalarıdao şekilde düşünüyorum.

Tabiki böyle bir durumdada belkide birileri sizin gibi yalakalık olsundiye düşünebilir, birileride sevgili dominik gibi çağdaşık yoksunu gibi görebilir.

O nedenle bu tür durumların amacının farklı olduğunu düşünüyorum.

Saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin yilmaz size ricam benim hakkimda "AKP'nin icraatlarini savunan" demenizden önce AKP hakkindaki yorumlarimi iyi irdelemeniz. En azindan AKP'ni icraatlarini begenen ve savunan yorumlarimi burada alintilayabilirsiniz. Beni PKK'li, DTP'li, bölücü, vatanhaini olaraka niteleyenler oldu simdi birde buna AKP'li anlamina gelen bir itham daha eklendi. Lütfen insanlari oldugu gibi görün, görmek istediginiz gibi degil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin yilmaz size ricam benim hakkimda "AKP'nin icraatlarini savunan" demenizden önce AKP hakkindaki yorumlarimi iyi irdelemeniz. En azindan AKP'ni icraatlarini begenen ve savunan yorumlarimi burada alintilayabilirsiniz. Beni PKK'li, DTP'li, bölücü, vatanhaini olaraka niteleyenler oldu simdi birde buna AKP'li anlamina gelen bir itham daha eklendi. Lütfen insanlari oldugu gibi görün, görmek istediginiz gibi degil.

sevgili dominik

1)siz akp nin kürt açılımını destekliyormusunuz?

2)Desteklemeyenlerin neden desteklemediklerine katılıyormusun ?

Bunlara vereceğin cevabi eski yorumlarınla değerlendirip verdiğin cevapta akp yi sanduğun tarafı görürsün.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili dominik

1)siz akp nin kürt açılımını destekliyormusunuz?

2)Desteklemeyenlerin neden desteklemediklerine katılıyormusun ?

Bunlara vereceğin cevabi eski yorumlarınla değerlendirip verdiğin cevapta akp yi sanduğun tarafı görürsün.

Sayin kaplan-200, ben her türlü demokratik acilimi desteklerim. Bu acilima ülke insaninin cok ihtiyaci var. Dolayisiyla acilimi kimin yaptigi hicte önemli degil. AKP demokratik acilim adi altinda malesef ne Kürt ne de Alevi acilimi yapti. Yaptigi sadece göz boyamasiydi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ŞİMDİ ALEVİLİĞİ KARIŞTIRIP KONUYU BAŞKA YÖNLERE ÇEKMEYİN.

Ben size kürt açılımını soruyorum ve diyorumki dtp de sizin gibi düşünüyordu önce açılıma destek verdi işine gelmeyinc de sizin yaptığınız gibi göz boyaması dedi.

Yani bu partinin adı akp iyi politika yapar iyi adam kullanır...Sizde önce demokratik açılım dediniz istediğiniz demokrasi açılımı olmaıncada dtp gibi göz boyaması diye kabul etmesiniz.

Demekki akp yi savunmuşsunuz !

benimkide aynı !şimdi benim ne demek istediğimi anladın ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizin bu anlayiisnizdan dolayi bir bakiyorum AKP'yi destekliyor oluyorum, bir bakiyorum PKk'yi, yok Ermeni diasporosunu, yok efendim vatanhaini oluyorum, ..... ve bitmiyor. Arkadasim erdemlik karsi görüste oldugun politikaya devamli itiraz etmek degil bilakis dogrularinida kabul etmektir. Ve asla o politikayi destekldigini göstermez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ŞİMDİ ALEVİLİĞİ KARIŞTIRIP KONUYU BAŞKA YÖNLERE ÇEKMEYİN.

Ben size kürt açılımını soruyorum ve diyorumki dtp de sizin gibi düşünüyordu önce açılıma destek verdi işine gelmeyinc de sizin yaptığınız gibi göz boyaması dedi.

Yani bu partinin adı akp iyi politika yapar iyi adam kullanır...Sizde önce demokratik açılım dediniz istediğiniz demokrasi açılımı olmaıncada dtp gibi göz boyaması diye kabul etmesiniz.

Demekki akp yi savunmuşsunuz !

benimkide aynı !şimdi benim ne demek istediğimi anladın ?

Sayin kaplan-200, sizin anladiginiz demokratik acilim neki? Hadi sizin hatirinize AKP'yi de desteklemis olayim. Bir tarafimmi eksilecek, yeterki sizi mutlu edeyim. Insanlari zorla susun busun diye fislemekten vazgecelim. Kendi yorumlariniza baktiginizda sizin siyasi görüsünüz ve zihniyetiniz ile AKP'ninkisi arasinda nereyse hic bir fark yokken, ben size ithamlarda bulumuyorum, ama benim siyasi görüsm ve durusum ile AKP'nin arasinda zerre kadar bir parellelik yokken beni AKP'nin destekcisi oalrakta fislediniz. ben buna ancak pes dogrusu derim. Bu ortamda hepimiz birbirimizi taniyoruz. Sizinmi benimmi siyasi görüslerimizin AKP'ye yakin oldugunu bu formu takip edenlerin daha iyi bildigi kanisindayim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başlığın ismi yanlış olmuş. '' AKP dönemi baskıları '' yada '' Sağlık Bakanlığındaki kadrolaşma '' veya '' AKP dönemi yalakalıkları '' falan gibi bir başlık atılsaydı habere daha uygun olurdu. Zaten Dominik nickli arkadaşın verdiği linkte Radikal gazetesi ''Sağlık Bakanlığı personeli seminerde!'' şeklinde başlık atmış.Eğer Dominik nickli arkadaş çağdışılıktan baskılara boyun eğmeyi veya yalakalığı anlıyor ise onu bilemem. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin kaplan-200, sizin anladiginiz demokratik acilim neki? Hadi sizin hatirinize AKP'yi de desteklemis olayim. Bir tarafimmi eksilecek, yeterki sizi mutlu edeyim. Insanlari zorla susun busun diye fislemekten vazgecelim. Kendi yorumlariniza baktiginizda sizin siyasi görüsünüz ve zihniyetiniz ile AKP'ninkisi arasinda nereyse hic bir fark yokken, ben size ithamlarda bulumuyorum, ama benim siyasi görüsm ve durusum ile AKP'nin arasinda zerre kadar bir parellelik yokken beni AKP'nin destekcisi oalrakta fislediniz. ben buna ancak pes dogrusu derim. Bu ortamda hepimiz birbirimizi taniyoruz. Sizinmi benimmi siyasi görüslerimizin AKP'ye yakin oldugunu bu formu takip edenlerin daha iyi bildigi kanisindayim.

Sayın dominik, biz birbirimizi şahsen zaten tanımıyoruz; kişilikler hakkında verdiğimiz kararlar burada yapılan yorumlara göre yapılmaktadır. Ben de daha önce yaptığınız yorumlara göre AKP li demedim, AKP nin icraatlarını destekleyen dedim. Kaplan Kardeş açılımı zaten söylemiş, Silivri davasını da desteklemediniz mi, Ermeni açılımını desteklemediniz mi, Türk Kelimesi ni ırkçılık olarak tanımlamadınız mı? Şu son anayasa değişiklikleri konusundaki düşüncenizi bilmiyorum; onu da destekliyorsanız AKP den bir farkınız kalıyor, o da dini konular. Ha! Kaplan ın AKP nin herhengibir açılımını desteklediğini ben görmedim, bilakis sizden daha karşı olduğunu söyleyebilirim. Sadece dini konularda paralellik olabilir, bu da normal olsa gerek çünkü dinimiz (bizim) AKP lilerle aynı.

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben siz o sunuz bu sunuz demiyorum sevgili dominik sevgili yılmazın benim akp yi destekleyen bir yazımı göster dediniz bende gösterdim !

Bu göstermek sen akp lisin demek değildir.

Türkiye aleyhine varsa nerede yalan yanlış haber propaganda varsa siz oradasınız işin gerçeği bunu size söylüyorum.

o zamnan kendini nereye nereye koyarsan koy ister akp yanına koy ister bölücü,ister vatan sever...İsterseniz insan hakları ve halkaların kardeşliğine koyun !!!!!!!!

Siz görmediğiniz bilmediğiniz yalan haberleri, propagandaları gerçekmiş gibi gösteriyorsuz her seferinde bunu size söylüyorum...Türkiye aleyhine nerede yalan varsa çanak tutanlar hep aynı !!Arkasında demokrasi,barış !!

Nasıl demokrasi barış ise yalnız teröristler için geçerli oluyor,bunu gündemde tutmaya çalışanlarda hep aynı barişçı?zihniyet !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili yılmaz işin aslı birileri akp yi göstererek islama vurmaya çalışıyor.

Bu gibi zihniyetlerin derdi akp falan değil aslında, bakmayın siz onların akp ye karşı olduklarına ,onların derdi asıl islam, onlar alttan destekler sağ gösterip sol vururlar !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.