Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cehennemde Kadınlar...!

sleepwalker

Önerilen İletiler

İbni Abbas radıyallahü anh anlatıyor:

Peygamber aleyhisselâm zamanında güneş tutulmuştu. Allah'ın Resulü namaz kılıp uzun uzun kıyamda kaldı.

Bundan sonra Peygamberimiz şöyle buyurdu:

— Muhakkak güneş ile ay Allah'ın âyetlerinden birer âyettir. Hiç bir kimsenin ölümü ve yaşaması için tutulmazlar; şu halde tutulduklarını görünce Allah'ı zikrediniz.

İnsanlar dediler ki:

— Ey Allah'ın Resulü, durduğun yerde bir şey almaya uzanmış olduğunu, sonra da irkilip geri çekildiğini gördük. Bunun üzerine Peygamber aleyhisselâm:

— Katî olarak Cenneti gördüm de, bir salkım üzüm yakaladım. Koparmaya muvaffak olsaydım, dünya durduğu sürece ondan yiyebilecektiniz. Bana Cehennemde gösterildi. Şu anda gördüğüm manzaradan daha kötü hiç bir manzara görmedim. Cehennemdekilerin çoğunu da kadınlardan gördüm, buyurdu.

— Ey Allah'ın Resulü, ne sebeble onların çoğu kadınlardandır? diye sordular da, Peygamber aleyhisselâm:

— Küfürleri sebebiyle, cevabında bulundu.

— Allah'a mı küfrediyorlar? diye yine sordular. Peygamber aleyhisselâm:

— Kocalarına ve kendilerine yapılan nimete küfrediyorlar; onlardan birine dünyayı versen, yahud ömrü boyunca iyilikte bulunsan, yine senden

hoşlarına gitmeyen bir şey görünce, senden hiç bir zaman hayır görmedim, derler, buyurdu.

Bakın şu işe :lol: :lol: üzümü alama yanan kadınları gör .....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cehennem ateşinin yakıtı bu kadınlar..nekadar cehennem ehli erkek varsa kadınlar yüzünden yanar.. :D

Zaten ne diyorlar..Cennet Anaların(kadın olmuş,çocuk doğurmuş)ayaklarının altındadır..yani kadınlara cennet yoooookkkk.. :D :D

Kameralarımızı değişik açıdan görüntü almak üzere konuşlandırlım birde..kadınsız ev cehennem..kadınsız mutfak harbi cehennem..kadınsız yatak en harbinin harbisinden cehennem.. :D (cehennem o kadar soğuk,ki yakıyor erkeği.. :D )yalanmı.. :D

Adem üçyüz sene dünyada tek tabanca gezmiş keyf etmiş zevkine bakmış..Tanrı bir bakalım bizim ademe ne eder dünyada diye şöyle bir bakmışki..dünya darmadağınık..Havvaya demiş..kızım hazırla valizi dünyaya gidiyorsun..Adem çok dağıttı dünyayı bi el at toparla ortalığı.. :D

Kadınlarımız..baş tacımız.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cehennem ateşinin yakıtı bu kadınlar..nekadar cehennem ehli erkek varsa kadınlar yüzünden yanar.. :D

Zaten ne diyorlar..Cennet Anaların(kadın olmuş,çocuk doğurmuş)ayaklarının altındadır..yani kadınlara cennet yoooookkkk.. :D :D

Kameralarımızı değişik açıdan görüntü almak üzere konuşlandırlım birde..kadınsız ev cehennem..kadınsız mutfak harbi cehennem..kadınsız yatak en harbinin harbisinden cehennem.. :D (cehennem o kadar soğuk,ki yakıyor erkeği.. :D )yalanmı.. :D

Adem üçyüz sene dünyada tek tabanca gezmiş keyf etmiş zevkine bakmış..Tanrı bir bakalım bizim ademe ne eder dünyada diye şöyle bir bakmışki..dünya darmadağınık..Havvaya demiş..kızım hazırla valizi dünyaya gidiyorsun..Adem çok dağıttı dünyayı bi el at toparla ortalığı.. :D

Kadınlarımız..baş tacımız.. :clover:

Dayı dur anlamadım, tek tabanca, tek başına mı demek? Adem peygamber değil mi, dünyada yaşayanlara doğru yolu göstermek için gönderilenlerden? İnsanlar sapıtınca onlara yol göstermek üzere gönderilen peygamberler dışında başka görevleri var demek. Ama bu konuda en şanslı olanı, beslemek zorunda olduğu cehennemlikten bir tane var evinde. Diğerlerinden tüm sülale kızlarını, kendilerini mehirsiz hibe edeni, cariyelerini, nerede güzel cehennem ehli görse yeni evler yapıp yanına almak zorunda kalan, sonra kıskanan,,,

aa tamam anlamaya başlıyorum, tek tabanca keyf etmeyi. Darmanağın dünyayı toparlatıp keyfini kaçıracak Ademin, kadın. Yollar barajlar yaptırtacak, yüksek binalar, düzenlenmiş süslenmiş parkalr bahçeler.Bitkiler rüzgarın tohumlarını saçtıkları yerde değil Ademin istediği yerde tabur kurabilecek.

Sayın Uyurgezer,

Şimdi anlamaya başlıyorum, bunca kadını nikahlayıp,(92 deniliyor) ve bunlara ek nikahsız, savaş ganimetlerinden cariye seçiminde ilk hakkı olan;

bunca kadınla nasıl baş edebilsin. Zavallıları cehenneme göndermekten başka umarı kalmamış, çözüm bulamamış demek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adem sensin seeennn.. :D kendinde bul Ademi..Adem ol sen..hevvan, hawan(heva,istek arzu) hevesin olan senin yarımın seni tamamlayan..senden başka kimsecikler yok inan..Ademde sen Hawada sen..ister inan istersen şaraba dayan..(umurbey olsun aman).. :D

kimseler yok iken kime peygamber olacak senin emekli baban.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Uyurgezer,

Şimdi anlamaya başlıyorum, bunca kadını nikahlayıp,(92 deniliyor) ve bunlara ek nikahsız, savaş ganimetlerinden cariye seçiminde ilk hakkı olan;

bunca kadınla nasıl baş edebilsin. Zavallıları cehenneme göndermekten başka umarı kalmamış, çözüm bulamamış demek.

Aslında anlasılmaz garip birsey, şöylede dusune biliriz sayın ibn-i meymun cennette kadın olmadığı için erkeklere huriler gönderilmişte olabilir bide bu acıdan bakmak lazım olaya. Herkes kendi kafasında dini felsefesini yapıp gökten bişeyler indirmiş bana gore birazda kendine torpil gecmiş vs  vs pek bu konularda derin bilgim yok ama mantığım bana böle söylüyor kusura bakmayın sakın  :blushing::unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında anlasılmaz garip birsey, şöylede dusune biliriz sayın ibn-i meymun cennette kadın olmadığı için erkeklere huriler gönderilmişte olabilir bide bu acıdan bakmak lazım olaya. Herkes kendi kafasında dini felsefesini yapıp gökten bişeyler indirmiş bana gore birazda kendine torpil gecmiş vs  vs pek bu konularda derin bilgim yok ama mantığım bana böle söylüyor kusura bakmayın sakın  :blushing::unsure:

Sayın Uyurgezer,

Kadınlar cehenneme tamam bunu anladık. Cennette kadın yok peki niçin kadın yerine huriler ve kabuklarının içindeki inciye benzeyen gılmanlar veriliyor?

Hayri- Hayriye

Ulvi- Ulviye

Kadri-Kadriye

Nuri- Nuriye

Cezmi-Cezmiye

Cemil- Cemile

Huri- Huriye

Soldakiler erkek adı, sağdakiler ise kadın adıdır. Cennette kadın yerine verilen Huri ismindeki erkekler insanın beynine öyle bir yerleşmiş ki, kadın olarak değerlendiriliyor. Kaytan bıyıklı, fidan boylu, kara kaşlı bu yağız delikanlıları cennete gidenler karşılarından görünce hüsrana uğrayacaklar. İşte benim en büyük üzüntüm bu, insanın yanlış algılamaları.

Üstüne üstlük yanlış anlamaları önlemek için tüyo da verilmiş. Orada üreme yok, Huri Beylerin adet günü de olmaz demişler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Uyurgezer,

Kadınlar cehenneme tamam bunu anladık. Cennette kadın yok peki niçin kadın yerine huriler ve kabuklarının içindeki inciye benzeyen gılmanlar veriliyor?

Hayri- Hayriye

Ulvi- Ulviye

Kadri-Kadriye

Nuri- Nuriye

Cezmi-Cezmiye

Cemil- Cemile

Huri- Huriye

Soldakiler erkek adı, sağdakiler ise kadın adıdır. Cennette kadın yerine verilen Huri ismindeki erkekler insanın beynine öyle bir yerleşmiş ki, kadın olarak değerlendiriliyor. Kaytan bıyıklı, fidan boylu, kara kaşlı bu yağız delikanlıları cennete gidenler karşılarından görünce hüsrana uğrayacaklar. İşte benim en büyük üzüntüm bu, insanın yanlış algılamaları.

Üstüne üstlük yanlış anlamaları önlemek için tüyo da verilmiş. Orada üreme yok, Huri Beylerin adet günü de olmaz demişler.

Kur'an'da vurgulandığı üzere (30/Rûm, 21) karşı cinsler hayatlarını birleştirmekle bedeni ve ruhi tatmin bulmaktadırlar. Aynı tatminin uhrevî hayatta da devam etmesi tabiidir.

Bir erkeğin kaç eşe sahip olacağı hususunda sahih rivayet Buhâri ile Müslim'de yer alan hadistir. Buna göre cennetteki her erkeğe 'zarif ve şeffaf tenli' iki kadın verilecek ve orada evlenmemiş kimse kalmayacaktır. Kadınların ikisi de huri veya dünya kadını olabileceği gibi birinin huri, birinin de dünyalı olması muhtemeldir.

Dünya imtihanını kazanıp cennete girmeye layık olan takvalı bir kadın hurilerden üstün olacaktır. Huriler bir nevi cariye veya hizmetçi gibi cennetlik olanlara hizmet edecektir.

Kocası ölünce ikinci bir erkekle evlenmiş olan bir kadının cennette hangisiyle olacağına dair Ümmü Habibe'nin yönelttiği soruya karşın, Peygamberimiz, güzel ahlaklı olanla birlikte olacağını bildirmiştir. Başka bir rivayette ise, kadının dünyada evlendiği kimselerden dilediği birine eş olacağı bildirilmiştir.

Diğer bir rivayette de, son evlendiği kimsenin eşi olacağı ifade edilmiştir. Bunların hepsi, cennette bir kadının birden çok erkeğin eşi olmayacağının delilidir.

buda farklı bir yorum :unsure: :unsure: :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bunca çelişkiyi çözebilmek, en son gelen hükümlerin hangileri olduğuna dair yazı tura atmak gerektirir.

Yazılması 3 halife dönemine dek uzayan,

yeminlere dayanan,

halifenin yeter bu kadar, yoksa bitermeyeceğiz diyerek kestirip attığı,

kopyaları çıkarılıp birkaç camiye gönderildikten sonra bulunan ayetlerin gizlendiği,

arap yazısında henüz,ünlü sesleri oluşturacak işaretlerin olmadığı dönemde kağıda alınan,

I. Velid'in binden fazla elif eklediğini iddia ettiği,

ahzab suresini bakara suresinden daha kısalttığı ve birçok değişimler yaptığı

bugün tercümelerde parantez içinde açıklamalar eklenerek değiştirilen

kitabın orijinaline nasıl ulaşacağız da uygulayacağız. Şu almanların elindeki, Hz. Osman dönemine ait Sana kitabındaki ayetlere

esre ötre işaretlerini, bu gün okunan şekle göre koysak, elimizdeki kitaplarda bulunmayan diğer ayetlere seslileri kim koyacak?

İşimiz zor vesselam, unutalım gitsin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bırakalım biz cennetteki hurileri nurileri.

Oradakilerin güzelliklerini bilmem şahit olmadım ama ,

buradaki kadınların süper güzellik,zerafet ve şıklığına

hayran olmamak ne mümkün... :blushing:

Hoş olayım olmayayım o yar benim kime ne.....

Sorgulamayı öğretmeye uğraşıyoruz sevdiğimiz insanlarımıza, hep birlikte yaşadığımız arkadaşlarımıza.

Yetişmemiz gerek, bizi kandırıp kullananlara. Hep aynı varlığığız onlarla. Birlikte insan olabiliriz ancak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili alpenki ,

balonlara okunmuş kuran cümleleri üfleyip mezarlıklarda satan,alan

ve bunlara inananlarda bir inanç içindeler.

Ama evrende her şey aynısıyla yol alıyor. öğrenmek hiç bitmeyecek bir şey.

sorgulayan öğrenci olmanın zevki ,

öğretmenlik için sıkıntı yaşamaktan daha zevkli bu aralar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kadınlardan olanların kadınları bu kadar küçük ve günahkar görmelerini anlamak çok zor.

kadınlar küfür ediyorlarmış görende erkeklerin hepsi muhterem zatlar zanneder...

nasıl aptalca bir genelleme Arap yarım adasında durumlar hala böyle ve anlayış hala aynı...

kadına taparlar kadını yakarlar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kadınlardan olanların kadınları bu kadar küçük ve günahkar görmelerini anlamak çok zor.

kadınlar küfür ediyorlarmış görende erkeklerin hepsi muhterem zatlar zanneder...

nasıl aptalca bir genelleme Arap yarım adasında durumlar hala böyle ve anlayış hala aynı...

kadına taparlar kadını yakarlar...

bu yazılanları ben hiç üstüme alınmadım sn.sardunyam.... :stuart::stuart::stuart:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.