Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

1000 küsur yaşında olsaydınız ...

arman

Önerilen İletiler

Yecüc Mecüc Kuranda belirtilmez sevgili talebem.. O yüzden garibim çinlilerin günahını almayalım.. Biz en hayırlı olanını yapalım.. Barutçunun anasını kaçıralım.

Bi de hazır kaçırmaya başlamışken iki de deli gömleği ısmarlayalım Terzi Cevat abiye .. :blink:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

500 Yıl Önce Yaşamış Olsaydım

Çaldıran Savaşını Şah İsmail'in kazanmasını sağlardım.Türkmen beyliklerine otonomi verirdim.Anadoluya İranin Kirman bölgesinden sünni Kirmanc Kürtlerinin yerleşmesi böylece önlenmiş olurdu.Yerli Zaza Kürtlerini İrana sürerdim.Balkan halklarını Türkleştirirdim.Türkistandan gelen göçmenlere bedava aş dağıtacak han ve aşevleri kurardım.

600 Yıl Önce

Son Karaman Beyinin Osmanlı tarafından idam edilmesini engellerdim.Topraklarını genişletirdim.Osmanlı padişahı ben olsam devşirme sistemini kaldırırdım.Joan Gutenberg'e ulak ve altın gönderip çalışmalarına Osmanlı da devam etmesini isterdim.

400 Yıl Önce

Rusların Ukrayna Steplerine ve Türkistana inmesini engellerdim.Altınorda Devletine Batı Türkistandan savaşçılar gönderir.Türkistan steplerinden gidecek olanların yol masraflarını karşılardım.

300 Yıl Önce

Devlet teşkilatını reformize eder,ilk öğretimi zorunlu kılardım.

200 yıl Önce Kurulan Uygur devletine yerleşmeciler gönderirdim.Çinlilere karşı İngiliz ve Amerikalılarla antlaşmalar imza ederdim.

95-100 yıl Önce

Hazır zo diyenler gitmişken lo diyenlere de bir güzellik yapardım.İrandaki Türklerle Türkiye Kürtlerini nufüs mübadelesine tabi tutardım.

60 yıl Önce

Güney Azerbaycan devletini tanır yerleşmeci ve silah gönderirdim.(Ama başta Zaza İnönü olduğu için bunlar gerçek olmadı tabiki.)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

500 Yıl Önce Yaşamış Olsaydım

Çaldıran Savaşını Şah İsmail'in kazanmasını sağlardım.Türkmen beyliklerine otonomi verirdim.

600 Yıl Önce

Son Karaman Beyinin Osmanlı tarafından idam edilmesini engellerdim.Topraklarını genişletirdim.Osmanlı padişahı ben olsam devşirme sistemini kaldırırdım.Joan Gutenberg'e ulak ve altın gönderip çalışmalarına Osmanlı da devam etmesini isterdim.

gerçekten ilginç...

ama bu kısımlara katılmadan geçemicem...

bilimsel düşünemicem bu kez...(faraziye yapıyorum işte varmı itirazı olan)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.